Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2008., 17:42   #1
Da ostanem, ili da idem? Pomoc!

Prvo da vas pozdravim

Pokusat cu da skratim, da vam je lakse citati.
Imam 21 godinu, i sa deckom sam u vezi oko 7 mjeseci. Ta veza je nesto najljepse sto mi se dogodilo u zivotu, on je predivan veza nam od pocetka odlicno funkcionira. On je sve sto sam ikada zeljela, volimo se mozda cak i previse

E sad, PROBLEM:

Ja vec duze vrijeme planiram da idem u ameriku na studij, i prije nego sto sam njega upoznala sam to planirala. Naime imam rodbine tamo, i vec sam sve sredila vezano za to. Odnosno oni su mi vec sve obezbjedili i to je tako divna prilika u mom zivotu. Ali sta da radim sada s njim? U pocetku sam mu odmah rekla za to, misleci da ce i ova veza biti nesto kratkotrajno i nisam mislila o tome. Nakon par mjeseci smo shvatili da je to fakat nesto vise od neke vezice.
Stalno razmisljamo sta cemo i kako cemo.... On studira ovdje i ne mogu ocekivati od njega da sve ostavi i kaze roditeljima da ide za mnom, uostalom tu ima i financijskih problema ipak ja imam tamo nekoga, a on ne....

Ja ne mogu sada zamisliti zivot bez njega, ni on bez mene. Ali ne mogu i da ne idem, ipak zelim da studiram a tamo imam divnu priliku. S druge strane idem tamo i iz financijiskih razloga jer moji me bas i ne mogu ovdje skolovati...

Moji prijatelji mi svi govore da idem, da cemo on i ja to nekako prebroditi, ali ipak je to drugi kontinent... mi jedva izdrzimo kad se ne vidimo par dana a kamo li ovako...

Jel ima ko kakav dobar savjet??
mila 21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 18:07   #2
odi... kratko i jasno, odi...
znam da ovo zvuci otrcano ali kao ste si sudjeni prezivjet cete tu razdvojenost...
moras prvenstveno mislit na sebe i svoju buducnost, ljubav je tu samo da ti upotpuni vec sredjen zivot, a partner je tu da s njim podijelis srecu...
ako ne odes neces imati sto podijeliti s njim...
odluka je samo na tebi ali nemoj da ne odes i onda jednog dana budes jadna i frustrirana i njemu nabijas na nos da si zbog njega propustila zivotnu priliku... nemoj si to dopustiti...
ovo si vec sredila prije njega i upoznala si ga sa situacijom odmah u pocetku... znali ste oboje sto vas ceka...
ako je ljubav prava nista na ovom svijetu nece vas razdvojiti, pa ni razliciti kontinenti...
jednog dana ces se vratiti, a mozda i on dobije neku priliku tamo...
sretno!
DaisyD is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 18:10   #3
Quote:
DaisyD kaže: Pogledaj post
odi... kratko i jasno, odi...
znam da ovo zvuci otrcano ali kao ste si sudjeni prezivjet cete tu razdvojenost...
moras prvenstveno mislit na sebe i svoju buducnost, ljubav je tu samo da ti upotpuni vec sredjen zivot, a partner je tu da s njim podijelis srecu...
ako ne odes neces imati sto podijeliti s njim...
odluka je samo na tebi ali nemoj da ne odes i onda jednog dana budes jadna i frustrirana i njemu nabijas na nos da si zbog njega propustila zivotnu priliku... nemoj si to dopustiti...
ovo si vec sredila prije njega i upoznala si ga sa situacijom odmah u pocetku... znali ste oboje sto vas ceka...
ako je ljubav prava nista na ovom svijetu nece vas razdvojiti, pa ni razliciti kontinenti...
jednog dana ces se vratiti, a mozda i on dobije neku priliku tamo...
sretno!
slazem se sa svim recenim... idi!!
x-girl22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 18:20   #4
odi.......jbg,mora shvatit
Pali_andjeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 18:25   #5
Quote:
DaisyD kaže: Pogledaj post
.
moras prvenstveno mislit na sebe i svoju buducnost, ljubav je tu samo da ti upotpuni vec sredjen zivot, a partner je tu da s njim podijelis srecu...
ako ne odes neces imati sto podijeliti s njim...
odluka je samo na tebi ali nemoj da ne odes i onda jednog dana budes jadna i frustrirana i njemu nabijas na nos da si zbog njega propustila zivotnu priliku... nemoj si to dopustiti...

ovo si vec sredila prije njega i upoznala si ga sa situacijom odmah u pocetku... znali ste oboje sto vas ceka...
Slažem se u potpunosti. Idi to će ti jako dobro doći ( školovanje u inozemstvu ), nit nemaju svi mogućnosti da se školuju vani, a ti si jedna od sretnica
space_xd is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 18:27   #6
ja nebi razmišljao ni jednu sekundu....da bar mogu vani ić
Pali_andjeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 19:20   #7
idi, ako se toliko volite, uspjet će te nekako i na daljinu.
prijateljica je bila sa dečkom godinu i on je otišao van studirati, bilo je tu svega ali opstali su. on se vraća ove godine i eto, dočekali su.
girly-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 19:35   #8
Quote:
mila 21 kaže: Pogledaj post
Jel ima ko kakav dobar savjet??
Ne

Ja ne bih isao, ali nitko ti ne moze dati dovoljno dobar savjet, samo ti mozes odluciti. Osobno ne bih prodao dobru vezu ni za sto na svijetu, a da ne pricam za nekakvu sugavu Ameriku u koju ne bih otisao ni da imam sto prilika i da sam sam samcat na svijetu.
Splinter is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 19:40   #9
Quote:
DaisyD kaže: Pogledaj post
odi... kratko i jasno, odi...
znam da ovo zvuci otrcano ali kao ste si sudjeni prezivjet cete tu razdvojenost...
moras prvenstveno mislit na sebe i svoju buducnost, ljubav je tu samo da ti upotpuni vec sredjen zivot, a partner je tu da s njim podijelis srecu...
ako ne odes neces imati sto podijeliti s njim...
odluka je samo na tebi ali nemoj da ne odes i onda jednog dana budes jadna i frustrirana i njemu nabijas na nos da si zbog njega propustila zivotnu priliku... nemoj si to dopustiti...
ovo si vec sredila prije njega i upoznala si ga sa situacijom odmah u pocetku... znali ste oboje sto vas ceka...
ako je ljubav prava nista na ovom svijetu nece vas razdvojiti, pa ni razliciti kontinenti...
jednog dana ces se vratiti, a mozda i on dobije neku priliku tamo...
sretno!
Sta pricas ti? Nema sudjeni, nesudjeni, zivot se sastoji od odluka, a ovo je jedna od njih. Ako ode onda ce imati nesto za podijeliti s njim? Sto!?!?!? Iskustvo jebanja sa crncima? Kakva zivotna prilika, HALOOOOOO, pricamo o SAD-u, tko uopce zeli otici tamo na duze od nekoliko tjedana? "Ako je ljubav prava", kaze... Ma kakva prava ljubav, to su gluposti.

Misljenja sam da su to sve gluposti, jedna iza druge. Ali to je samo moje misljenje...
Splinter is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 19:52   #10
idi u ameriku
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 20:15   #11
Quote:
Splinter kaže: Pogledaj post
Sta pricas ti? Nema sudjeni, nesudjeni, zivot se sastoji od odluka, a ovo je jedna od njih. Ako ode onda ce imati nesto za podijeliti s njim? Sto!?!?!? Iskustvo jebanja sa crncima? Kakva zivotna prilika, HALOOOOOO, pricamo o SAD-u, tko uopce zeli otici tamo na duze od nekoliko tjedana? "Ako je ljubav prava", kaze... Ma kakva prava ljubav, to su gluposti.

Misljenja sam da su to sve gluposti, jedna iza druge. Ali to je samo moje misljenje...

Jel ti imas kakvih problema sa poimanjem zivota, srece, zadovoljstva, prilika koje se ne propustaju?
Ti si sigurno jako razocaran u zivotu kad ovako pricas... trebalo bi toj kucki cestitati sto ti je ubila vjeru u ljubav...
i tko prica o jebanju sa crncima? wtf?
cura je dobila jedinstvenu priliku otici se skolovati u ameriku i sigurna sam da ce tamo zivjeti bolje nego tu... i tu dolazi ono dijeljenje... moci ce podijeliti taj svoj uspjeh s njim... a ako ju on stvarno voli podrzat ce ju u tome...
slazem se da se zivot sastoji od odluka, ali ljubav nije odluka... nemozes odluciti koga ces voljeti!!! to je stvar emocija...
DaisyD is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 00:09   #12
Quote:
DaisyD kaže: Pogledaj post
odluka je samo na tebi ali nemoj da ne odes i onda jednog dana budes jadna i frustrirana i njemu nabijas na nos da si zbog njega propustila zivotnu priliku... nemoj si to dopustiti...
E upravo to ne zelim, on zasluzuje sve najbolje od mene a nece to dobiti ako ostanem nesredjena u toj sferi.
mila 21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 00:11   #13
Quote:
Splinter kaže: Pogledaj post
Sta pricas ti? Nema sudjeni, nesudjeni, zivot se sastoji od odluka, a ovo je jedna od njih. Ako ode onda ce imati nesto za podijeliti s njim? Sto!?!?!? Iskustvo jebanja sa crncima? Kakva zivotna prilika, HALOOOOOO, pricamo o SAD-u, tko uopce zeli otici tamo na duze od nekoliko tjedana? "Ako je ljubav prava", kaze... Ma kakva prava ljubav, to su gluposti.

Misljenja sam da su to sve gluposti, jedna iza druge. Ali to je samo moje misljenje...
Kakvo jebanje sa crncima? pa ne idem zbog toga covjece? Prava ljubav, eh pa postoji. Postoje ljubavi koje su prave u odredjenim periodima zivota.
mila 21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 00:44   #14
Quote:
DaisyD kaže: Pogledaj post
odi... kratko i jasno, odi...
znam da ovo zvuci otrcano ali kao ste si sudjeni prezivjet cete tu razdvojenost...
moras prvenstveno mislit na sebe i svoju buducnost, ljubav je tu samo da ti upotpuni vec sredjen zivot, a partner je tu da s njim podijelis srecu...
ako ne odes neces imati sto podijeliti s njim...
odluka je samo na tebi ali nemoj da ne odes i onda jednog dana budes jadna i frustrirana i njemu nabijas na nos da si zbog njega propustila zivotnu priliku... nemoj si to dopustiti...
ovo si vec sredila prije njega i upoznala si ga sa situacijom odmah u pocetku... znali ste oboje sto vas ceka...
ako je ljubav prava nista na ovom svijetu nece vas razdvojiti, pa ni razliciti kontinenti...
jednog dana ces se vratiti, a mozda i on dobije neku priliku tamo...
sretno!
slažem se.takva prilika se ne propušta. i ja u sličnoj situaciji, samo što kod mene je momak taj koji ide. ne krivim ga, drago mi radi njega i ja bi išla da sam na njihovom mistu. prekinuli smo, boli, ali će i to proć s vremenom
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 00:49   #15
Quote:
plavi_andeo kaže: Pogledaj post
ja nebi razmišljao ni jednu sekundu....da bar mogu vani ić
Ni ja...pokupila bih prnje i otisla istog momenta, jebes decka!
nedodirljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 01:00   #16
Mislim da me niste bas najbolje shvatili...

Nije mi jasno sto je tu tolika prilika otici zivjeti u SAD. Svi govorite o tome kao o nevjerovatnoj sreci u zivotu. Po meni je sreca pronaci to sto ti pricas da si pronasla, a prilika zadrzati to. Imas priliku ostati, to je moje vidjenje. Ali valjda sve ovisi o prioritetima u zivotu.
Splinter is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 05:17   #17
Quote:
Splinter kaže: Pogledaj post
Mislim da me niste bas najbolje shvatili...

Nije mi jasno sto je tu tolika prilika otici zivjeti u SAD. Svi govorite o tome kao o nevjerovatnoj sreci u zivotu. Po meni je sreca pronaci to sto ti pricas da si pronasla, a prilika zadrzati to. Imas priliku ostati, to je moje vidjenje. Ali valjda sve ovisi o prioritetima u zivotu.

sviđa mi se ovo, pogotovo ovo boldano
autorici topica - dobro razmisli o ovome što ovaj barba tu priča...

ja iskreno ne bi mogla otići. jebatga, nazovite me neavanturisticom, ali previše me ljudi i stvari veže tu da bi pokupila prnje i otišla na drugi kraj svijeta di jedva koga znam. a čak ni nemam dečka.

veliš, tu nema financijskih mogućnosti?
gle, teško je al se može...vanredni studij, pa rad za isti...a dole bi te financirala rodbina? u krajnjem slučaju zamoli ih za pomoć ako su boljestojeći...
u ameriku idi preko ljeta...raditi...postoji tisuću takvih studentskih programa...ako ti se baš svidi, onda odi for good.

ma zapravo ne znam...odgovor leži u tebi i tvojim prioritetima...ja mogu samo polazit od sebe...
__________________
akutna nejebica je stvar trenutka.
onog trenutka kada shvatiš da je zadnja stvar koja se digla u tvojoj blizini parket (c) shishachpudli
themoment is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 07:47   #18
Sada ne bih otišla. Međutim, kada sam bila u tvojim godinama...

Otiđi.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 13:21   #19
veza ti se možda sad čini savršenom, ali nikad neznaš što budućnost nosi. ako prekineš s dečkom za koji mjesec ili godinu, bit će ti žao što si propustila SAD, i sve što si teoretski tamo mogla postići za to vrijeme.. a ako odeš tamo, malo ćeš plakati za dečkom, ali vrijeme će izliječiti sve rane, pogotovo dok upoznaš nekog amera. ako te tip stvarno voli, i želi ti dobro, i da ostvariš svoje snove bez obzira na sve, razumjet će te i podržati tvoj odlazak.

stoga, my voice goes to USA.

sretno!
safari is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 14:06   #20
savjetujem ti da ideš.

ja imam nekoliko prijateljica koje već godinama održavaju vezu na daljinu i super funkcionira, glavno da su ljudi spremni biti strpljivi i da se međusobno uvažavaju.

ti ćeš ostat nesretna ako ne odeš, možda ćeš čak i njemu to predbacivati (ako ne sad, onda s vremenom), a to nema smisla.

postoje prijevozna sredstva, internet, sva moguća sredstva komuniciranja i ako stvarno želite održati tu vezu - uspjet ćete.

držim ti fige!
cherryblossomgirl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:47.