Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2010., 10:47   #1541
Quote:
inda kaže: Pogledaj post
cao svima koliko vas ima...malo prije sam ustala i potrcala na kompjuter trazeci odgovor na stravicno iskustvo moje sam imala danas dok sm spavala...
Meni se čini da je to uistinu bio pokušaj odvajanja od tijela. Iako je malo čudno što se nisi odmah vratila kada si se uplašila. Ima knjiga o tome, većina je na engleskom. Pošalji privatnu poruku ako te zanima pa ću ti nešto pronaći
Stablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 16:04   #1542
question

pitanje.
jeli ova astralna projekcija znači da nas um putuje REALNIM prostorima ili prostorima našeg uma. Tj ako sam u stanju astralnog putovanja tj vantjelesnog iskustva da li to znači da ja mogu duhom otići do moje cure i ući u njenu sobu i slušati šta ona sa prijateljicom govori o meni?
Ako sam dobro razumio to je kao da imaš kameru i mikrofon negdje, kao da si nevidljiv. Ako je TO astralna projekcija onda se isplati potruditi se. Ako nije onda mi se baš i neda.
normalan35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 09:55   #1543
Quote:
normalan35 kaže: Pogledaj post
pitanje.
jeli ova astralna projekcija znači da nas um putuje REALNIM prostorima ili prostorima našeg uma. Tj ako sam u stanju astralnog putovanja tj vantjelesnog iskustva da li to znači da ja mogu duhom otići do moje cure i ući u njenu sobu i slušati šta ona sa prijateljicom govori o meni?
Ako sam dobro razumio to je kao da imaš kameru i mikrofon negdje, kao da si nevidljiv. Ako je TO astralna projekcija onda se isplati potruditi se. Ako nije onda mi se baš i neda.
odlično pitanje i mene zanima isto ! odgovoriteee
__________________
Force yourself, and you will be suprised what you can do!
iamtheoriginal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 14:04   #1544
https://www.forum.hr/showthread.php?t=549277
Opća opasnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 21:00   #1545
Quote:
Opća opasnost kaže: Pogledaj post
hvala
__________________
Force yourself, and you will be suprised what you can do!
iamtheoriginal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 20:47   #1546
mene jako zanima astralna projekcija, ali se bojim izvesti je. iako sumnjam da bih uspio u svom naumu.
neki kažu da je moguće da se ne vratiš dok drugi tvrde da nije moguće da ti se to dogodi. što je ustvari istina?
postoje li neke metode kojima se može usavršiti to i ako imate nekakav link? i je li istina da sve treba početi meditacijom?
žuži_jelinek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 22:19   #1547
Quote:
normalan35 kaže: Pogledaj post
pitanje.
jeli ova astralna projekcija znači da nas um putuje REALNIM prostorima ili prostorima našeg uma. Tj ako sam u stanju astralnog putovanja tj vantjelesnog iskustva da li to znači da ja mogu duhom otići do moje cure i ući u njenu sobu i slušati šta ona sa prijateljicom govori o meni?
Ako sam dobro razumio to je kao da imaš kameru i mikrofon negdje, kao da si nevidljiv. Ako je TO astralna projekcija onda se isplati potruditi se. Ako nije onda mi se baš i neda.
U knjizi Maje Mandić - Astralna Projekcija, ona spominje da je komunicirala sa momkom dok je on bio u vojsci.Ako ona laže, onda i ja lažem tebe
iFail is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 18:22   #1548
Evo da vam i ja malo nešto napišem ovamo.. evo mog iskustva od prije dvije noći:
Radi se o astralnoj projekciji, koju sam 'napravila'...
Inače imam iskustva sa meditacijom, raznim vrstama psihokineze i ostalim povezanim stvarima, pa je možda to utjecalo na moje osjećaje za vrijeme samog postupka.

Dakle, evo kako se dogodilo. Legla sam na leđa, postavila ruke savinutih laktova tako da su mi dlanovi bili otprilike na razini glave. Ne znam zašto baš tako, to mi je nekako došlo samo po sebi. Skoncentrirala sam se na svoje disanje (naučila sam pravilno disati, tako da neznam koliko bi bilo uspješno da nisam pazila i na tu sitnicu) i nakon nekog vremena sam osjetila kako se moje 'treće oko' otvara i sve oko sebe sam vidjela malo drugačije nego inače, kao da je sve oko mene napravljeno od različitih vrsta energije. oko svog tijela sam vidjela i osjećala (oči su mi bile zatvorene, gledala sam samo sa trećim okom, hm..) nešto nalik auri, ali samo par centimetara široko i potpuno tamno, s tim da su se krajevi raspršivali u zraku. Tako nekako. Zatim sam, nakon nekog vremena što sam se i dalje koncentrirala na svoje disanje i energiju, jednostavno prestala čuti zvukove i doživljavati sve oko sebe. Ne baš potpuno, ali sve mi se to činilo nekako zagušeno, kao nevažni pozadinski zvukovi. Osjetila sam kako mi noge i ruke postaju teške, mogla sam ih pomicati, ali kao da su nekako utonule u madrac ispod mene. I onda sam odjednom vidjela svoju auru. To je prvi put da sam ju vidjela i bilo je fascinantno, iako nisam sigurna da ju sada mogu opisati. I onda sam osjetila kako ustajem iz kreveta, ali istovremeno sam znala da još uvijek ležim na krevetu. Vidjela sam kako moja projekcija stoji pored mojih nogu, pored kreveta i osjetila sam kako mi na neki način klecaju koljena, kao da su mi noge napravljene od nekakvog želea, hehe... To sam protumačila kao slabost moje projekcije, jer nije bila dovoljno jaka da sama stoji i dalje. Odlučila sam ju vratiti natrag (u mene, hm), ali čim je dotaknula moju auru opet sam osjetila da jača.. i moja aura je postajala sve jača i jača i sjajnija i jasnija.. projekcija je neko vrijeme stajala u podnožju kreveta, pored prozora, a ja sam mogla vidjeti sve oko sebe (zapravo sve oko nje, jer sam vidjela i samu sebe), ali kao da sam gledala kroz njezino treće oko. Nakon nekog vremena sam osjetila kako se vratila u moje tijelo i naglo sam se probudila. U tom se trenutku nisam osjećala baš sjajno, ali sve ovo prije je bilo savršeno iskustvo. Nakon par minuta sam opet zaspala, a probudila sam se odmornija nego ikad prije (krenula sam na spavanje oko jedan, ponovno se probudila za par sati i ujutro ustala u šest, tako da stvarno nisam puno spavala). Definitivno želim to ponoviti, iako mi je prvotna želja bila samo da se dobro opustim prije spavanja...

I odmah da se nadovežem na ovo, eto što mi se događalo sad ove prošle noći:
btw, nazvala sam projekciju Lillah, nemam pojma zašto, ali eto kad pročitate to ime da znate da je to ona
Upalila sam si svjećicu pored kreveta, kao i uvijek prije spavanja, i sjela na otprilike metar udaljenosti od nje da se meditacijom opustim prije spavanja.. i tako ja opet otvorim treće oko i to sve, i kad sam došla do toga da vidim svoju energiju oko sebe i energiju koja okružuje sve oko mene (a tako uvijek vidim kad potvorim 3. oko i super mi je to ) odlučila sam ipak malo vježbati svoje pirokinetičke sposobnosti (za koje mi nikad prije nije bila potrebna meditacija, pa sam odlučila vidjeti kako mi ide ako meditiram), i 'vidjela' sam kako se moje ruke pružaju prema plamenu i rade svašta s njim.. i znala sam da se plamen stvarno tako pomiče, iako ga nisam mogla vidjeti 'pravim' očima. Ruke su mi cijelo vrijeme bile uz tijelo, fizički ih nisam micala, da se razumijemo. Uglavnom, nakon toga sam se probudila iz meditacije i skužila da na vrhovima prstiju imam vosak (ako se približi prste jaako blizu plamenu, skupi vam se vosak na koži, ako niste znali), ali ja svoje fizičke prste stvarno nisam stavljala u blizinu svijeće. Tako da sam prilično sigurna da sam opet napravila projekciju, koja se ovoga puta odlučila igrati vatrom.. doslovno. Ali dobro, maknula sam vosak sa prstiju i legla na krevet, odlučivši ponovno pozvati Lillah kao noć prije. Došla sam do stadija u kojem sam vidjela svoju auru, ali onda sam osjetila da ona ne želi doći, nešto nije bilo u redu s njom, nešto ju je boljelo. Nadam se da joj igranje sa svijećom nije nanjelo neke teže ozlijede (znam da govorim o njoj kao o fizičkom tijelu, ali eto.. ona je za mene ipak nešto više od same projekcije mene same. Za početak, mislim da je ljepša, iako znam da izgledamo isto ) i nadam se da će ove noći opet htjeti doći...
Toliko od mene za sad.. pozdrav
E, da, i da vam dam savjet.. nemojte pokušavati napraviti ap bez prethodne meditacije i prije nego ste sigurni da to možete izvesti kako treba (iako ja nisam bila sigurna prije nego što je sve skupa počelo, ali čim sam osjetila tu svoju energiju znala sam da sam spremna za to), jer može ispasti loše, može vas nešto boljeti (kao mene mišići danas ujutro, nakon što je Lil odbijala ustati) i to može imati neke ozbiljnije posljedice...
__________________
:)
:)
moj album :)
nemo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 21:13   #1549
Quote:
nemo123 kaže: Pogledaj post
I odmah da se nadovežem na ovo, eto što mi se događalo sad ove prošle noći:
btw, nazvala sam projekciju Lillah, nemam pojma zašto, ali eto kad pročitate to ime da znate da je to ona
Nešto mi tu nije jasno. Projekcija bi trebala biti ti. Međutim, ti si odvojena od nje i čak je nazivaš drugim imenom. To mi uopće ne nalikuje na astralnu projekciju. Da to nije tvoj duhovni vodič?
Stablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 22:43   #1550
Quote:
Stablo kaže: Pogledaj post
Nešto mi tu nije jasno. Projekcija bi trebala biti ti. Međutim, ti si odvojena od nje i čak je nazivaš drugim imenom. To mi uopće ne nalikuje na astralnu projekciju. Da to nije tvoj duhovni vodič?
Mislim da nije moj duhovni vodič
Znam da sam to ja i nisam odvojena od nje, mogu vidjeti kroz njene oči i osjetiti ono što osjeća.. a nazivam ju drugim imenom jer ju smatram vrijednom toga.. ap nemora biti moj sluga ili bilo šta takvo.. ona je dio mene, ali ako baš hoćep neko razumnije objašnjenje, tako sam ju nazvala zato da ne dođe do zabune. Sigurno mi je, između ostalog, lakše pisati jedno ime nego 'moja astralna projekcija' svaki put kad ju spominjem.. a i da ne bi došlo do zbunjivanja tipa 'pogledala me je, to jest, ja sam pogledala nju, odnosno sebe, osnosno sama sam pogledala sebe, ili ona mene, i tako smo se gledale, to jest, ja sam se gledala, ali kao kroz njene oči, to jest svoje, ali...' Kužiš?
I sad malo meni nije jasno.. kad vi radite svoju projekciju, ona je cijelo vrijeme 'pričvršćena' za vas? Mislim, kako to misliš da sam ja odvojena od nje
Uostalom, i svi vi govorite o 'njoj' kad opisujete astralnu projekciju. Ja sam svojoj dala ime. Kaže se da kad se nekome da ime/sazna njegovo ime da se može postići bolja kontrola nad njime. Snaga proizlazi iz imena, da citiram neka stara učenja.. a ja želim da i ona i ja imamo tu snagu. Pa eto..
__________________
:)
:)
moj album :)
nemo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 23:02   #1551
Quote:
nemo123 kaže: Pogledaj post
Mislim da nije moj duhovni vodič
Razumijem što hoćeš reći. Ja ne mogu govoriti iz iskustva jer mi AP ne uspijeva, a i nije čudo obzirom da rijetko vježbam .
Međutim slušam druge kako govore uvijek u prvom licu, znači, JA sam se odvojio i vidim svoje tijelo dolje. Dakle, uvijek je onaj odvojeni dio - tijelo. To znači drugim riječima da osjećaju kako su projekcija ONI, a tijelo nešto poput odjeće .

Ali OK, očito je tvoja percepcija drugačija...
Stablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 23:50   #1552
Quote:
Stablo kaže: Pogledaj post
Dakle, uvijek je onaj odvojeni dio - tijelo. To znači drugim riječima da osjećaju kako su projekcija ONI, a tijelo nešto poput odjeće .
I meni je ovo bilo pomalo cudno u njenom opisu. Prilikom projekcije se uglavnom u potpunosti identificiramo s astralnim tijelom, a ne s fizickim. Mozda je njen dozivljaj drugaciji i ona se identificira s oba "tijela" istovremeno.
Opća opasnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 00:26   #1553
Pozdrav svima!
Već neko vrijeme pratim ovu temu pa bi bilo zgodno da podijelim i svoja iskustva glede procesa astralne projekcije. Osobno smatram da jedino individualno iskustvo ima pravu vrijednost pa ne bih spominjao teoriju(e) koje su drugi do sada pisali. Po prvi put sam se danas pokušao projicirati prema uputama Roberta Monroe-a. Legao sam na krevet, prethodno zamračio sobu budući je bio dan i krenuo s tehnikama opuštanja. Iste su uključivale duboko disanje (zadržavanje daha i izdisaj poslije) i opuštanje svih mišića u tijelu. Taj period je trajao nekih 5-10 minuta. Nakon toga zatvorio sam oči i fokusirao se na točku iznad moje glave nastojeći eliminirati "šum" koji bi mi dolazio povremeno u vidu slika ili zvukova. Nakon nekih 10 minuta osjetio sam peckanje, ili bolje reći pucketanje, nalik statičkom elektricitetu na prstima ruku i nogu. Osjećaj je bio prilično ugodan i opuštajući. Vrlo vjerojatno je, ako ne identičan, onda sličan osjećaju vibracija koje mnogi opisuju. Nakon toga počeo sam osjećati svoje fizičko tijelo sve manje i manje, kao da postaje teže. Osjećaj pucketanja proširio se izvana prema unutrašnjosti (središnjem dijelu tijela), jedino područje abdomena, torza i glave nije bilo značajnije zahvaćeno. Osjećaj težine fizičkog tijela i tonjenja prema dolje sličan je održavanju ravnoteže pri leđnom plivanju. Ruke i noge su virtualno više pomaknute gore dok je središnji dio tijela ispod površine. Nakon toga trnci su se još više pomicali prema središtu tijela i počeo sam osjećati otkucaje srca. Do tog trenutka nisam bio uzbuđen niti sam imao razloga za to, ali srce mi je počelo kucati sve brže i brže. S ovog stajališta teško mi je odrediti je li ono zaista kucalo brže ili sam ja samo imao taj osjećaj. To kucanje je trajalo neko vrijeme, a moje tijelo je sve više tonulo u stanje pred san (hipnagogičko stanje). Trznuo sam se kako ne bih zaspao te je nakon toga uslijedila vizualna senzacija koje se očitovala u bljesku koji je sve više prekrivao moje vidno područje (očni kapci su cijelo vrijeme bili zatvoreni). Nastavio sam i dalje sa smirivanjem tijela ali su se otkucaji srca umirili. Prema mojoj subjektivnoj procjeni ovaj proces je trajao oko 25 minuta. Budući da moja očekivanja glede astralne projekcije nisu bila velika za prvi put, odustao sam od daljnjeg pokušavanja za danas i bacio se na spavanje Sutra budem opet pokušao isto ali rano ujutro (ako se uspijem probuditi) jer će mi faza opuštanja sigurno biti lakše izvediva.
APStudent is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 10:50   #1554
Quote:
Opća opasnost kaže: Pogledaj post
I meni je ovo bilo pomalo cudno u njenom opisu. Prilikom projekcije se uglavnom u potpunosti identificiramo s astralnim tijelom, a ne s fizickim. Mozda je njen dozivljaj drugaciji i ona se identificira s oba "tijela" istovremeno.
Da, tako nekako.. ja se mogu u bilo kojem trenutku 'prebaciti' iz svog u 'njeno' tijelo, mogu vidjeti kroz njene oči i osjetiti njene misli, ali se isto tako mogu i zaštititi od toga.. odnosno, više-manje se vratiti u svoje tijelo, ali tako da i dalje osjećam da je ona tamo. Neznam baš kako da to opišem... u svakom slučaju, pokušavam nekako sinkronizirati svoje tijelo i svoje misli, a za to mi je potrebno određeno poštovanje svakog dijela mene, uključujući i moju projekciju. Pa.. smatram da je zaslužila da o njoj govorim u trećem licu
__________________
:)
:)
moj album :)
nemo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 18:16   #1555
Quote:
Stablo kaže: Pogledaj post
Nešto mi tu nije jasno. Projekcija bi trebala biti ti. Međutim, ti si odvojena od nje i čak je nazivaš drugim imenom. To mi uopće ne nalikuje na astralnu projekciju. Da to nije tvoj duhovni vodič?
Da li si citao onu moju temu sto sam je ja pokrenula o duhovnom vodicu?
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 20:48   #1556
Quote:
Klepsidra kaže: Pogledaj post
Da li si citao onu moju temu sto sam je ja pokrenula o duhovnom vodicu?
Nisam, koji je link na temu?
Stablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 14:17   #1557
pozdrav...
imam par pitanja, ako sam na krivoj temi ispričavam se...

prije nekog vremena sam čitala nešto o astralnoj projekciji pa sam htjela to probati sam.... legla sam na pod i koncentrirala se na disanje... nakon nekog vremena osjetila sam kao nešto (energiju) kao da se penje od stopala i prstiju na rukama prema tijelu i to je bilo to- znači ništa od AP

još par puta sam probala, i uvijek ta nekakva energija ( onako, kao da u valovima nešto zapljuskuje u stopala, pa prema tijelu) samo snažnija i nakon kraćeg vremena....

jučer sam opet pokušavala i opet ti valovi, no nakon nekog vremena sam osjetila iznad pupka na trbuhu kao nekakav dodir, škakljanje/pritisak i to je trajalo dok sam ležala...nakon toga sam se premjestila na krevet i valjda zaspala(nemam pojma) i kad sam se trgnula pulsiralo mi je čelo(Al' malo)....

sad jesam se ja makla? jel to kakva energija? ako jest zašto ju osjetim samo u nogama, do bedara i rukama?

kako da mi uspije ta astralna projekcija? što krivo radim ? ( kad sam bila dijete, morala sam na neku operaciju i dobila sam onu cijev s plinom na usta (narkoza? ) i znam da sam posle mami rekla da mislim da sam vidila sebe na stolu u sali....sad jel to bila ap il' dječji san, pojma nemam, al' tako bi htijela to ponovit...)

p.s.- ti moji pokušaji obično traju po pol sata, s tim da ja il zaspem il' nemam pojma šta, obično se nakon pola sata trgnem i budem sva komirana i dezorjentirana.....

i ako me tko sad misli isprdat, ignorirat ću ga...
__________________
See ya :)
coma black is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 17:49   #1558
Quote:
coma black! kaže: Pogledaj post
jučer sam opet pokušavala i opet ti valovi, no nakon nekog vremena sam osjetila iznad pupka na trbuhu kao nekakav dodir, škakljanje/pritisak i to je trajalo dok sam ležala...nakon toga sam se premjestila na krevet i valjda zaspala(nemam pojma) i kad sam se trgnula pulsiralo mi je čelo(Al' malo)....
hara ti je proradila. it's only a good thing.
ak oš meditirat kvalitetno, koncentriranje na disanje i na haru is the best way to my knowledge/experience.

al za AP ne znam kolko može koristit.
pošto ni sam nemrem ni blizu toga dojt. prokleta podsvijest
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 20:57   #1559
Quote:
coma black! kaže: Pogledaj post
pozdrav...
imam par pitanja, ako sam na krivoj temi ispričavam se...

prije nekog vremena sam čitala nešto o astralnoj projekciji pa sam htjela to probati sam.... legla sam na pod i koncentrirala se na disanje... nakon nekog vremena osjetila sam kao nešto (energiju) kao da se penje od stopala i prstiju na rukama prema tijelu i to je bilo to- znači ništa od AP

još par puta sam probala, i uvijek ta nekakva energija ( onako, kao da u valovima nešto zapljuskuje u stopala, pa prema tijelu) samo snažnija i nakon kraćeg vremena....

jučer sam opet pokušavala i opet ti valovi, no nakon nekog vremena sam osjetila iznad pupka na trbuhu kao nekakav dodir, škakljanje/pritisak i to je trajalo dok sam ležala...nakon toga sam se premjestila na krevet i valjda zaspala(nemam pojma) i kad sam se trgnula pulsiralo mi je čelo(Al' malo)....

sad jesam se ja makla? jel to kakva energija? ako jest zašto ju osjetim samo u nogama, do bedara i rukama?

kako da mi uspije ta astralna projekcija? što krivo radim ? ( kad sam bila dijete, morala sam na neku operaciju i dobila sam onu cijev s plinom na usta (narkoza? ) i znam da sam posle mami rekla da mislim da sam vidila sebe na stolu u sali....sad jel to bila ap il' dječji san, pojma nemam, al' tako bi htijela to ponovit...)

p.s.- ti moji pokušaji obično traju po pol sata, s tim da ja il zaspem il' nemam pojma šta, obično se nakon pola sata trgnem i budem sva komirana i dezorjentirana.....

i ako me tko sad misli isprdat, ignorirat ću ga...
Ne znam u cemu je tocno tvoj problem. Bez te "energije", "vibracija" ili "valova" tesko da ces postici ap. Zapravo trebas biti sretna kada dodjes do toga jer onda znas da si jako blizu. U pocetku to obicno osjecas samo u rukama i nogama, ali ako se dovoljno opustis, prijeci ce ti na cijelo tijelo. Upravo tada je pravi trenutak za "izlazak" iz tijela. Trebas poraditi i na odrzavanju svijesti. Dogodi ti se da potpuno zaspes i zato ne iskoristis priliku za ap. Vjezbom do savrsenstva, sto drugo reci.
Opća opasnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 14:21   #1560
Quote:
coma black! kaže: Pogledaj post
prije nekog vremena sam čitala nešto o astralnoj projekciji pa sam htjela to probati sam.... legla sam na pod i koncentrirala se na disanje... nakon nekog vremena osjetila sam kao nešto (energiju) kao da se penje od stopala i prstiju na rukama prema tijelu i to je bilo to- znači ništa od AP

još par puta sam probala, i uvijek ta nekakva energija ( onako, kao da u valovima nešto zapljuskuje u stopala, pa prema tijelu) samo snažnija i nakon kraćeg vremena....

jučer sam opet pokušavala i opet ti valovi, no nakon nekog vremena sam osjetila iznad pupka na trbuhu kao nekakav dodir, škakljanje/pritisak i to je trajalo dok sam ležala...nakon toga sam se premjestila na krevet i valjda zaspala(nemam pojma) i kad sam se trgnula pulsiralo mi je čelo(Al' malo)....

sad jesam se ja makla? jel to kakva energija? ako jest zašto ju osjetim samo u nogama, do bedara i rukama?
Ja sam ti prvi put isto došao do toga. Osjeti se kolanje energije, ali za potpunu tišinu u glavi treba prakse.
APStudent is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:01.