Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2008., 16:26   #1
Vriste li vasa djeca kod pedijatra (doktora)?

moja da. kao sto sam navela na jednoj od tema...srce mi se para. i ne znam kako da joj pomognem, jer pregled je pregled.
doktorica je inace jako ugodna...meni barem...hm vidim da mi dijete vristi cim udjemo u ordinaciju pa sve mislim jel to normalno?
amarena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 17:52   #2
Koliko je stara? Vjerovatno se boji, jer vidim da puno djece plače kod doktora bez razloga (vidljivih).

Moj ne plače, ali ima pet godina i obožava svoju doktoricu.

... ipak plakao je negdje od 6 mjeseci do otprilike godinu dana.
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 17:57   #3
Moj nije plakao do godinu dana, ni na cijepljenje, ma nis.
Sad place (15 mj.). Mrzi one hladne slusalice za pluca. A kad mu ide gledat grlo, moramo ga drzat i sestra i ja.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 18:43   #4
Moji su se isto jako plakali kada su bili mali - do trece godine otprilike.
Ali su se zato najvise derali kada su isli na drugo, ne prvo, nego drugo sisanje.
Ljudi su izletjeli iz obliznjeg kafica da vide sta to radimo toj jadnoj djeci.
snowbunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 18:45   #5
Stariji je lani u siječnju dobio 15 injekcija ( gnojna angina). Čim smo kretali na tu stranu, pa makar i u grad u shoping počeo bi vikati. I dan danas ga je strah. Mama je dobila posao u Domu zdravlja. Kad smo krenuli po nju na posao promjenio je boju. Eto više od godine i još se sjeća. Počesto zna reči kada prolazimo pokraj - Ne idemo na pik-pik
Mlađi je prije 2-3 tjedna imao gnojnu anginu. Dobio je 4 injekcije. Isto. Kad bi ulazili u Dom zdravlja počeo bi plakati
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 18:54   #6
moje ne vriste ali mislim da je to zato jer nemaju nikakvih bolnih iskustava(cjepljenje i sl.)
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 19:12   #7
ima 9 mjeseci...:/
vidim ima svakakvih iskustava...
amarena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 19:16   #8
Moja nevristi, samo je nemirna...... tesko je pregledati - isto kao i da vristi. Nista neda, samo bi se igrala.
Jessica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 19:17   #9
Mi smo bili samo jednom,nema još dva mjeseca.Vrištao je užasno kad je dobio injekciju,došlo mi je da plačem s njim.Opet idemo u pon,vidjet ćemo što će biti
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 19:26   #10
Tu sam upoznala dosta roditelja koji na cjepljenje vode djecu u savjetovaliste, a i ovdje sestre cjepe a ne doktori , tako da djeca ne poistovjete doktora uvijek iskljucivo sa boli.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 19:26   #11
meni tamo sestra koja ih bode tvrdi da INEKCIJE NE BOLE. hm. mislim, ja nit ne mogu prosudit jer moja place cim udjemo u ordinaciju. zadnji put (kad je imala 6.mj) sam morala ju smirivat 20 min ako ne i vise u pokrajnjoj sobi jer je neutjesno plakala i nakon tretmana kad sam ju uzela na ruke...tj. nisam ju mogla ni obuc...pa da ju golu ne nosim van u cekaonu-sestra me pustila u neku sa strane prostoriju...a moja cura je sam tulila i ja ju drzala - ni cicat nije htjela.
amarena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 19:27   #12
Moj se zadnji put cijepio (u mom prisustvu) prije skole. Imali smo razgovor o tome kako to boli kao kada komarac pikne i kako ja nikada ne placem kada dobijem inekciju. Cak sam ima igrokaz kako nisam ni znala da sam dobila inekciju.
No, neki drugi je prije njega dobio inekciju i vrstio uzas jedna.
On me pita "ako to skoro nista ne boli sto onaj decko tako place"
A ja njemu "zato sto je GLEDAO, da nije ne bi ni znao". Sestra mi je namignula kao dobro sam se snasla i okrenuo je glavu, dobio inekciju i nije ni pisnuo. Samo je malo stisnuo zube.
Mislim da je najgore kada to dijete gleda. Ni roditeljima nije svejedno a klinicima dobro dode prilika da malo ojacaju pluca.
snowbunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 19:33   #13
Pa ko je tu lud? Jeste vi ikad dobile injekciju? PA znate da boli, ne moze vam nitko red suprotno. Drugo je kad ti klincu mozes objasnit(kad su stariji) da se to mora i da ce bolit ali jako kratko. A kod beba mozes smao tjesit i stavit leda na ubod i dat mozda nesto za bol(paracetamol ili sl) prije cjepljenja.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 21:30   #14
Quote:
Rita kaže: Pogledaj post
Pa ko je tu lud? Jeste vi ikad dobile injekciju? PA znate da boli, ne moze vam nitko red suprotno. Drugo je kad ti klincu mozes objasnit(kad su stariji) da se to mora i da ce bolit ali jako kratko. A kod beba mozes smao tjesit i stavit leda na ubod i dat mozda nesto za bol(paracetamol ili sl) prije cjepljenja.
Kada sam se zadnji put cijepila protiv gripe skoro nisam nista osjetila, a znam da vise boli kada se misici grce. Objasnila sam im da se skroz opuste.
Naravno da to ne pali kada je bebica u pitanju a pomaze da se opuste kada su stariji.
I inekcije nisu tako bolne (za odrasle). Sada bi mogla jednu primiti da trebam bez imalo muke.
snowbunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 21:57   #15
Jedno je tvoja percepcija boli a drugo djece. Nit razumiju zasto ih se cijepi , nit zasto ih boli(boli,mos ti pricat sta hoces). A i vakcine su malo drugacije od gripe. Jesi primila za tetanus u zadnje vrijeme, jos uvijek boli a bome i kad te pikne u prst boli, stisne taj prst ko da ti je smrtni neprijatelj.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 22:11   #16
Od seste godine mogu razumjeti zasto se cijepe (dobijes vojnike koje ce paziti da ne dobijes neku zlocestu bakteriju).
Ako zele plakati, mogu.
Moji od 6. godine ne placu, nego stisnu zube i onako se nervozno i ponosno nasmjese. Ako mogu glavom u stok, ogrebati koljena, i potuci se bez suza onda mogu i pikicu primiti.
Napominjem da je druga stvar kada dijete nemoze shvatiti zasto netko gura iglu u njega.
Ja im govorim da nije tako strasno da ne bude napeti. Kada trebaju dobiti inekciju cesto me gledaju u lice a ja se trudim izgledati vesela i da uopce ne razmisljam o toj inekciji. Kazem im da me gledaju i krenem laprdati o necemu. Za sada je to dobro prolazilo. Da nije, radila bi drugacije.
snowbunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 22:21   #17
ma nasi su ti jos maaaaali
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 22:22   #18
Od prvog pregleda sa mjesec dana,Roko nema nikakvog straha od pedijatrice,i stvarno nikada nije plakao ni kada ga je pregledavala ni kada ga je cijepila.Kod cijepljenja bi samo nakratko rekao eeee i to tako tiho da se gotovo nij eni čulo!Ja bi ga zagrlila,poljubila i on se odmah nastavio smješkati i pričati sa doktoricom,svojim nekim jezikom!Inače jako dobro podnosi bol,što smo vidjeli i kod izbijanja zubića!
__________________
13.09.2007. Roko,Roko!
*Mistique* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 22:26   #19
I moje su takve al ima nas svakakvih,ne?
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 22:30   #20
Quote:
Rita kaže: Pogledaj post
ma nasi su ti jos maaaaali

sorry, moji su vec veliki klipani
snowbunny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:41.