Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2010., 22:26   #41
Eto,znam da ne moram,ali trenutno pametnija posla nemam,pa cu i ja da se upisem u tu malu grupu kojima su te cipele nanele samo stetu.Gleznjevi nije da su boleli nego se to nocu nije dalo izdrzat. Sve sam lepo polako,bas kao sto su i rekli, svakim danom postepeno setao za nijansu vise,i kad sam dosao do 5h,odjenom sam osetio neverovatno jak bol u gleznjevima.Prvo sam pomislio kako je to mozda ipak posredi samo neko privikavanje iliti sta ja znam,mozda neka sitna kontraindikacija.Ali kako ih imam vec 4 meseci,i kako sam dao sve od sebe sto se tice privikavanja na te iste cipele,mislim da su mi one najgora investicija zadnje 2 godine.Ali eto,i to se desava.Sada bi mozda neko rekao "ko zna za sto je to dobro",ali ja jedino znam zasto to nije dobro.
Mr.Wrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 00:41   #42
Ta losa iskustva imate i sa Skecersicama (shape-ups) ili striktno s tim MBT cipelama?

Mene boli jako kicma pa bi razmislio al ono
sveobuhvatni is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 22:24   #43
čitam vaše postove i neznam što da mislim kupiti il ne kupiti radim u jednom dućanu u kojem stojim 8 sati dnevno i jako me bole noge i donji dio leđa, dobila sam dosta preporuka za te cipele al sad kad čitam postove na ovom forumu dvoumim se jer 1500kn nije malo ali nije ni puno ako su stvarno toliko kvalitetne jer zdravlje je ipak najbitnije.... molim preporuke od vas koji imate te cipele duži period i radite na sličnom poslu
tix is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 15:56   #44
ivica-zg & Mr.Wrong i ostali, a tebi Soulsaver pogotovo

jesam Vam rekao na ovoj temi da niti jedne cipele/tenicice nece, niti nemogu zamijeniti prirodno bosonogo hodanje, Vi koji imate ravna stopala primite se hodanjem bosi barem doma ak nigdje drugdije navucite debele carape ili carape s gumenim cepicima i hodajte, a ljeti cisto bosi kad god mozete samo cete se najedanput nakon mjesec dana ako ne i prije zacuditi kak Vas manje ili Vas vise nista neboli, a niste dali nikakve pare i jos ktomu ublazili probleme, ocete te probleme priustiti i svojoj djeci ?

imam u susjedstvu tri klinca jos prije 5razreda osnovne koji su imali ravna stopala da ravnija nisu mogla biti i onda ortopedica rekla uloske ili ako vam je to preskupo onda hodajte bsi, a posto je obitelj siromasna onda su jednostavno klincima za vrijeme ljeta zabranili da hodaju u slapama i tenicicama po doma i svukud su hodali po doma i susjedstvu po asfaltu, travi, kamenju, šodru i gle cuda sad svi tri imaju savrsena stopala
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 11:55   #45
Quote:
tix kaže: Pogledaj post
čitam vaše postove i neznam što da mislim kupiti il ne kupiti radim u jednom dućanu u kojem stojim 8 sati dnevno i jako me bole noge i donji dio leđa, dobila sam dosta preporuka za te cipele al sad kad čitam postove na ovom forumu dvoumim se jer 1500kn nije malo ali nije ni puno ako su stvarno toliko kvalitetne jer zdravlje je ipak najbitnije.... molim preporuke od vas koji imate te cipele duži period i radite na sličnom poslu
znam da nije baš odgovor koji se željela čuti no može ti pomoći...

pusti cipele i bacanje novaca na to, ono što će ti više pomoći su vježbe istezanja nakon posla. 15-ak min sasvim dosta. preporučam hatha yogu, i naročito inverzne asane (osim asana koje se tiču istezanja kralježnice) koje će smanjiti mogućnost pojave, ili širenja vena ako su već proširene. efekte ćeš vidjeti/osjetiti odmah, nakon par dana. ako te zanima koje asane otvori topik za to pa ćemo tamo to prodiskutirati.
__________________
Ne želim preobraćati ljude iz jedne religije u drugu. Ne zanima me niti jedna religija. Moj je interes Dhamma - istina, učenje svih Probuđenih. Ukoliko uopće treba biti nekog preobraćanja, onda neka to bude iz patnje u sreću, iz nečistoća u čistoću, iz vezanosti u slobodu, iz neznanja u probuđenost. - S. N. Goenka
hanna69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 14:22   #46
Imamo temu o yogi ovdje
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 14:51   #47
Quote:
tix kaže: Pogledaj post
kupiti il ne kupiti
Ne kupiti
__________________
SAS: ljudi sa mjesta masai jednostavno hodaju posve prirodno! || taichi87: radi se o sukcinskoj kiselini... nije baš poznata...
Soulsaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 16:16   #48
Evo i mojeg iskustva :yoga, kojom se bavim dvadesetak godina, nije mi pomogla samo u jednom području - jako bolna stopala nakon dužeg hodanja (hodam često i po 10 h dnevno).Proljetos sam kupila prve mbt sandale (dugo sam se kolebala zbog cijene), i oduševljena sam. Na jesen sam odmah kupila i zatvorenu varijantu, i sada čekam neke u gtx varijanti.Osim što me stopala uopće ne bole niti peku, definitivno se držim ravnije u njima. Što se mišića tiče, nisam niti prije imala problema sa bolnošću, pa ne mogu usporediti kako djeluju.
Mama je jednako oduševljena (nju u svim drugim cipelema boli kralježnica od hodanja, a i zglobovi zbog artritisa), ali sestra je kupila model koji joj ne paše i uopće ne može hodati u njima jer je žuljaju.
Dakle, preporuka je: isprobajte SVE modele u dućanu: ja inače nemam problema sa kupovinom cipela, ali njihovi kalupi se jako razlikuju od modela do modela. I, kao što mi je i prodavačica rekla, mbt cipele biraju kupca, a ne on njih ( nažalost, mene su od svih modela izabrala dva najružnija :-((()
Eto, nadam se da će nekome koristiti.
afrikanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 19:03   #49
Da malo podignem temu, ak je ko još od vas kupil obuću od MBT?Bil sam u dućanu, i išel sam provjerit(imam anatomske uloške) stopala, tj kompjuterska analiza, stopala su mi malo spuštena, lijevo stopalo 40% opterećenja a desno 55%.E sad kolko bi dobil s tim cipelama, pretpostavljam da problem spuštenog stopala nebi riješil?Mada mde ženska uvjerava tam, da bi riješil tj podignul svod stopala, ipak mi je malo nelogično to..
zvonac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 01:19   #50
Quote:
zvonac_1 kaže: Pogledaj post
Da malo podignem temu, ak je ko još od vas kupil obuću od MBT?Bil sam u dućanu, i išel sam provjerit(imam anatomske uloške) stopala, tj kompjuterska analiza, stopala su mi malo spuštena, lijevo stopalo 40% opterećenja a desno 55%.E sad kolko bi dobil s tim cipelama, pretpostavljam da problem spuštenog stopala nebi riješil?Mada mde ženska uvjerava tam, da bi riješil tj podignul svod stopala, ipak mi je malo nelogično to..
stiglo je ljeto ucini si uslugu svojem zdravlju i novcaniku, po doma i na moru hodaj bos, a novac iskoristi za nesto pametnije od bacenja novaca na cipele od 1000kn
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 13:02   #51
MBT cipele

Quote:
Plitvice kaže: Pogledaj post
U jednoj emisiji na HRT-u, ima 2 godine, jedna gospođa je predstavljala cipele, tzv masai cipele, MBT, koje su kreirane u Švicarskoj. Gospođa ima trgovinu cipelama u staroj Vlaškoj ulici u ZG. To me jako zainteresiralo. Cipele su dosta skupe: 1500 kuna, ali je i problem velik. Naime meni draga osoba ima problema sa stopalima, tzv. halux valgus i problem s kralježnicom. Operacije ne dolaze u obzir. Prilikom hodanja cipele stvarno tjeraju osobu da se ispravi, bile na mojim nogama, ali su skupe. Zanima me da li netko ima iskustva s tim cipelama ili pozna nekoga tko je zadovoljan s tim cipelama, a ima problema sa stopalima i kralježnicom.
Nosim MBT obuću već nekoliko godina i jako sam zadovoljan. Riješio sam sve probleme sa stopalima, koljenima, držanjem. Fantastična stvar, trebalo bi da ortopedi prepisuju ovu obuću kao ortopedsko pomagalo. Koliko sam se uspio informirat, obuća ima izvanredne učinke na probleme sa stopalima, zglobovima, koljenima, kukovima, kralježnicom općenito. Ja sam imao problem sa stopalima koja su mi se počela spuštat, pojavio se bol u svodu stopala i ortoped mi je prepisao uloške koje sam skupo platio, a uopće mi nisu pomogli. Koljena su druga priča; zbog loše patele sam osjećao bolove pri hodanju uz skaline, niz skaline a i po ravnome, uz čestu pojavu vode u koljenu, jednom ili oba. Kupio sam MBT cipele i nikad više nisam imao problema niti sa koljenima niti sa stopalima, dapače, mogu do mile volje hodat, stajat, uz skaline, niz skaline i što god. Uz cipele se dobija i CD sa obješnjenjem učinaka Massai tehnologije ovih cipela. Radi se o najprirodnijem mogućem hodanju za kakvo je ljudski kostur dizajniran; hodanje po mekoj podlozi, zemlji, pijesku pri čemu peta i prsti tonu a težina se prebacuje na svod stopala pri čemu se mijenja statičko opterećenje kostiju i mišića, tetiva itd. To se osjeti kad počnete hodat u njima, dobijete laganu upalu nekoh mišića lista, bedre itd. Ništa bolno, tek toliko da se osjeti. Preporučio sam ovu obuću mojim prijateljima koji su imali probleme sa kukovima, kralježnicom, stopalima i oni su ih kupili i riješili probleme. Skupo je, ali vrijedi.
Rosko2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 21:02   #52
mbt cipele

Quote:
Plitvice kaže: Pogledaj post
U jednoj emisiji na HRT-u, ima 2 godine, jedna gospođa je predstavljala cipele, tzv masai cipele, MBT, koje su kreirane u Švicarskoj. Gospođa ima trgovinu cipelama u staroj Vlaškoj ulici u ZG. To me jako zainteresiralo. Cipele su dosta skupe: 1500 kuna, ali je i problem velik. Naime meni draga osoba ima problema sa stopalima, tzv. halux valgus i problem s kralježnicom. Operacije ne dolaze u obzir. Prilikom hodanja cipele stvarno tjeraju osobu da se ispravi, bile na mojim nogama, ali su skupe. Zanima me da li netko ima iskustva s tim cipelama ili pozna nekoga tko je zadovoljan s tim cipelama, a ima problema sa stopalima i kralježnicom.
Imao sam te cipele prilagodba traje do 1 godine nose se prvih mjeseci po pola sata pa sat, tek nakon 3-4 mjeseca duže jer rade mišići za koje i neznamo da ih imamo pa sa pretjerivanjem dobiješ upalu istih, jedina mana koju treba znati kupuju se iskljućivo one od gorotexa ostale i na laganoj kiši premoče baš sam u kupnji novih ima ih i u King Krosu u Zagrebu.
elektrotehnika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:46.