Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2008., 15:59   #21
Quote:
aapsolutno* kaže: Pogledaj post
Drage moje, ja sam bila toooliko nestrpljiva i eto.....

danas kupila Avent ručnu u DM-u!!!!

(za one koje čitaju, info - košta 350kn.)

Nadam se da će mi biti savršena kao i drugima curkama koje su je nahvalile... javim za 2-3 mjeseca na ovom topicu dojmove - obećajem!

Hvala SVIMA na pomoći, ljubi vas A.
E da sam ovo vidjela prije ponudila bi ti svoju.. imam novu nikad korištenu za 250 kn.. jbg sad...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 20:33   #22
Quote:
aapsolutno* kaže: Pogledaj post
Drage moje, ja sam bila toooliko nestrpljiva i eto.....

danas kupila Avent ručnu u DM-u!!!!
trebala si čekati. možda ti neće ni trebati.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 00:46   #23
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
trebala si čekati. možda ti neće ni trebati.
a cuj mozda ce joj ipak posluzit ako ce se htjet izdojit da moze nekuda otic...mene je upravo zato spasila, lijepo sam se izdojila, napunila bocice i pravac u goste ili u grad, a da ne spominjem ono prvotno izdajanje nabujalog mlijeka u prvim danima kada su mi cicke bile kao baloni
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 00:54   #24
hm.. ja bih svoju isto prodala (Avent isis, ručna, jel, ova o kojoj se piše)... korištena malčice u rodilištu(inače, i mene je spasila u rodilištu za vrijeme sillicone-a-like faze), ali totalno ko nova... poslije je nisam koristila jer sam.. (khm, ANTIREKLAMA), skužila da, iako je super izdajalica kad uđeš u shemu s ručnim izdajanjem, neusporedivo je učinkovitije.
poklanjam uz nju i nekoliko novih, nikad korištenih, supersterilnih milk-containera (tj.one plastične posudice za u fridž ili u dubinsko).
ako ima ko zainteresiran, pm bitte schoenn
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 15:51   #25
Posudila sam Aventovu izdajalicu i pokazala se izvrsnom (neznam kakve su druge). Koristila sam ju samo 3 dana pa mi je drago da ju nisam kupovala
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 18:04   #26
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
a cuj mozda ce joj ipak posluzit ako ce se htjet izdojit da moze nekuda otic...mene je upravo zato spasila, lijepo sam se izdojila, napunila bocice i pravac u goste ili u grad, a da ne spominjem ono prvotno izdajanje nabujalog mlijeka u prvim danima kada su mi cicke bile kao baloni
I nije ti došlo do zamjene - duda-cica - ono što kažu da se dogodi s dudama i bočicama?
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 18:13   #27
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
I nije ti došlo do zamjene - duda-cica - ono što kažu da se dogodi s dudama i bočicama?
nemam svog iskustva, ali koju god mamicu znam, a imam ih trenutno puno u svojoj blizini, ni jednoj nije došlo do zamjene duda-cica, čak ni sa dudom varalicom. a one su si mogle priuštiti malo vremena i za sebe, otići u shoping, frizeru i sl. većinom popodne se uvijek nađe netko tko će bebicu rado pričuvati, ako baš tatek nemre.
__________________
Prodaja
Sara...
Sara je konačno s nama! :):):)
tincica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 18:16   #28
Super, jer sam baš razmišljala da bi to bilo najjednostavnije - morat ću na pregled (onaj ginekološki nakon poroda), morat ću i na depilaciju... pa mi se izdajanje i bočica čine najjednostavnijim i najboljim rješenjem.

E sad..

U čemu čuvate mlijeko?? Kad se izdojite. I koliko količinski izdojite?
To me muči.
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 18:23   #29
najbolje će ti tu iskusne mamice odgovoriti, ali mislim da su pričale da su se izdajale u bočice, to mlijeko stavile u frižider, i kasnije se samo malo ugrije pod toplom vodom, tak su nama i na tečaju rekli. može biti i bilo kakva plastična ili staklena zdjelica namijenjena recimo baš za to. a ima i nekih izdajalica za kupiti sa bočicama za izdojeno mlijeko.
__________________
Prodaja
Sara...
Sara je konačno s nama! :):):)
tincica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 20:19   #30
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Super, jer sam baš razmišljala da bi to bilo najjednostavnije - morat ću na pregled (onaj ginekološki nakon poroda), morat ću i na depilaciju... pa mi se izdajanje i bočica čine najjednostavnijim i najboljim rješenjem.

E sad..

U čemu čuvate mlijeko?? Kad se izdojite. I koliko količinski izdojite?
To me muči.
pa ti se izdojiš koliko imaš u cicama tako da se neupale,znači izdoji si sve jer tako i onako do sljedećeg obroka tj. dok se ti nevratiš će se opet napuniti,ako ti ispadne puno mlijeka ti to možeš rasporediti na dva do tri obroka,a možda pojede sve tko zna,malo je zeznuto vama kaj dojite jer neznate količinu koliko oni popiju ali ako izdojiš sve iz obadvije cice nema šanse da će ostati gladan,mlijeko se čuva u frižideru u bočici ili nekoj drugoj posudici a griješ ga tako da zakuhaš vodu i spustiš bočicu na par min. u to vruću vodu da se zgrije,kad ju izvadiš promućkaš da se toplina rasporedi i probaš jeli dovoljno toplo i ako je daš a ako nije još staviš u vodu da se ugrije,uglavnom ako šta ostane taj ostatak se baca jer nevalja da se grije i hladi više puta zato sam napisala da to izdojeno mlijeko najbolje raspodjeliš na dva dijela,tako da ako popije malo da nebacaš ostatak mlijeka,a ovako se lako doda još ako si raspodijeliš u dvije bočice,koliko je mališanac star?pa ću ti otprilike reći koliko njemu treba ravnajući se po mojoj u toj dobi?izdojeno mlijeko ti može ostati u posudici u kojoj si se izdajala samo ju poklopi s nečim i mlijeko u frižideru tako može dugo stajati jer znam kad sam radila na pedijatriji da su se mame izdojile za sve obroke za noć i to mlijeko smo mi imale za davati mališanima tokom cijele noći
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 20:27   #31
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
I nije ti došlo do zamjene - duda-cica - ono što kažu da se dogodi s dudama i bočicama?
Nisam se previše izdajala ali kad je bilo potrebe- prepunjene cice ili neka neodložna obaveza, uvijek bih se izdojila i nije bilo nikakvih problema.

Količinski je različito- što dalje sve više pocica a najbolje ti je kupiti u ljekarni sterilne čaše za urin- jeftine su, imaju poklopac pa ih možeš lijepo zatvoriti i kad ideš negdje prebaciš u bočicu s dudicom
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 21:10   #32
Morfina cool

valneahana moj mali ima tri i po tjedna.

Doduše nije mi se još dogodila takva prepunjenost grudi da sam se morala izdajati. Valjda od početka je proizvodnja taman koliko treba - mali napreduje, spava - vjerujem da nije gladan. Izdajanje mi treba samo kao opcija ako moram obaviti nešto (dakle par puta u mjesec dana).
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 22:40   #33
za čuvanje su odlične bočice za uzorak urina...u ljekarni koštaju nekih 2 kn kom ..stane 100 ml ako se dobro sjećam...sterilne su, imaju pokopac...možeš ih stavit u zamrzivač i jeftine su...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 23:34   #34
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Morfina cool

valneahana moj mali ima tri i po tjedna.

Doduše nije mi se još dogodila takva prepunjenost grudi da sam se morala izdajati. Valjda od početka je proizvodnja taman koliko treba - mali napreduje, spava - vjerujem da nije gladan. Izdajanje mi treba samo kao opcija ako moram obaviti nešto (dakle par puta u mjesec dana).
ma skužila sam za kaj ti treba,onda prije nego što treba jesti a ti trbaš otići izdojiš si sve što imaš u cicama i to je to,sigurno nebu gladan ako izdojiš sve jer i on bi sam sve isisao,moja je u to vrijeme jela 60 ml,eventualno nekada 90,to je za tu dob tako,tako da se možeš po tome ravnati kad se izdaješ,ali ako se neuspiješ toliko izdojiti nemoj paničariti jer očito onda mali manje jede pa ćeš toliko izdojiti koliko imaš
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 10:52   #35
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post

U čemu čuvate mlijeko?? Kad se izdojite. I koliko količinski izdojite?
To me muči.
oko 30 ml u prvim danima. sad se već nisam izdajala tjedan dana jer mi se ustabilila ponuda potražnje
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 21:20   #36
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Super, jer sam baš razmišljala da bi to bilo najjednostavnije - morat ću na pregled (onaj ginekološki nakon poroda), morat ću i na depilaciju... pa mi se izdajanje i bočica čine najjednostavnijim i najboljim rješenjem.

E sad..

U čemu čuvate mlijeko?? Kad se izdojite. I koliko količinski izdojite?
To me muči.
ja se izdojim i ostavim bocicu mami, onda ja i muzic zbrisemo na jedno 2-3 sata...
imam izdajalicu od aventa tako da mlijeko odmah ostane u bocici... ja uspijem izdojit oko 80-90 mililitara, nakon sta nju nahranim, to joj bude taman za obrok...
to smo poceli prekjucer i za sad funkcionira..
-leona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 08:49   #37
leona - već gibaš


valneahana THNX!!! Tako nešto mi je trebalo.

Ova fora s čašicama mi se sviđa. Ne bih kupovala izdajalicu, radije bih se ručno izdojila - nakon što on popapa zna mi fino ić van još mlijeko - čak i štrcati kad stisnem, a ionako mi ne treba svakodnevno, već tu i tamo.

Imam jednu bočicu, to sam kupila prije, ono, tek toliko da imam - sad će dobro doći
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 09:04   #38
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
leona - već gibaš


valneahana THNX!!! Tako nešto mi je trebalo.

Ova fora s čašicama mi se sviđa. Ne bih kupovala izdajalicu, radije bih se ručno izdojila - nakon što on popapa zna mi fino ić van još mlijeko - čak i štrcati kad stisnem, a ionako mi ne treba svakodnevno, već tu i tamo.

Imam jednu bočicu, to sam kupila prije, ono, tek toliko da imam - sad će dobro doći
samo ti budi zadovoljna i on će biti zadovoljan i slobodno tu i tamo odi negdje i opusti se,sigurno neće biti gladan,šaljem vam veliki pozdrav
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 14:38   #39
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 14:14   #40
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
leona - već gibaš


valneahana THNX!!! Tako nešto mi je trebalo.

Ova fora s čašicama mi se sviđa. Ne bih kupovala izdajalicu, radije bih se ručno izdojila - nakon što on popapa zna mi fino ić van još mlijeko - čak i štrcati kad stisnem, a ionako mi ne treba svakodnevno, već tu i tamo.

Imam jednu bočicu, to sam kupila prije, ono, tek toliko da imam - sad će dobro doći
zar si sumnjala
-leona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:14.