Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2008., 12:44   #81
Quote:
Tara_24 kaže: Pogledaj post
Buduci da ste vec nacele autosjedalice - dobili smo autosjedalicu - jaje, ono za 0+, samo sto uz to nema nikakva uputstva kako se to montira. Gdje se to moze saznati?
morat ćete kupit bazu isofix ja mislim...pa se as samo klikne u tu bazu koja se smontira u auto!
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 13:16   #82
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
morat ćete kupit bazu isofix ja mislim...pa se as samo klikne u tu bazu koja se smontira u auto!
ma ne moraš nužno kupiti bazu
pogledaj na web stranicama proizvođača, obično svi na netu imaju upute za korištenje
(li pogledaj na webu bilo kojeg proizvođača, sve se te AS jednako vežu pojasevima u autu)
ili guglaj montiranje AS
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 18:01   #83
bok svima, imam pitanje:
imamo AS ali bez baze, koliko je teško nju montirati, ako iznesemo bebu u njoj iz rodilišta oćemo li je morati izvaditi iz AS da bi je montirali u autozbunjena sam skroz...chiccova je auto sjedalica, zna li tko jeli je komplicirano montirati
__________________
BUBIC
Baš kad odlučim spojiti kraj s krajem, netko pomakne krajeve!
16.12. stigla Iva :)
BUBI* is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 18:12   #84
Bubi, imaš stranicu autosjedalice.info i tam ti je objašnjeno sve o montaži. Meni se čini dosta komplicirano, al to sam ja . A i mi ćemo isto morat montirat pojasevima jer nam se u auto ne može montirati Isofix
__________________
04.10.2008.
Grown-ups never understand anything by themselves, and it is tiresome for children to be always and forever explaining things to them. I have lived a great deal among grown-ups. I have seen them intimately, close at hand. And that hasn’t much improved my opinion of them.
ivana2904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 18:14   #85
Quote:
ivana2904 kaže: Pogledaj post
Bubi, imaš stranicu autosjedalice.info i tam ti je objašnjeno sve o montaži. Meni se čini dosta komplicirano, al to sam ja . A i mi ćemo isto morat montirat pojasevima jer nam se u auto ne može montirati Isofix
a isofix može na svaku autosjedalicu?
__________________
BUBIC
Baš kad odlučim spojiti kraj s krajem, netko pomakne krajeve!
16.12. stigla Iva :)
BUBI* is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 18:54   #86
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
pa ako će hodat -trebaju cipele
ako beba neće hodat, onda joj ne trebaju cipele
(mislim, cipele služe za hodanje, koliko ja znam)
po tvojoj logici ni beba od 7 mjeseci ne treba cipelice jer ne hoda...a meni je malo glupo da mi beba ide vani bosa...
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 19:29   #87
Pa da nije vruće ko šta je , ja bi stavila one ukrasne papučice svojoj maloj pa nije niko mislija na prave cipele judi moji....
Al pošto ću imat ljetnu bebu stavit ću joj lipe čarapice....
Taja.st is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 21:27   #88
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
po tvojoj logici ni beba od 7 mjeseci ne treba cipelice jer ne hoda..

pa naravno da beba od 7 mjeseci ne treba cipelice!!!
beba ne treba cipelice sve dok ne počne samostalno hodati
(rekoh, ako netko želi za ukras - to je druga stvar)
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 21:31   #89
Quote:
BUBI* kaže: Pogledaj post
bok svima, imam pitanje:
imamo AS ali bez baze, koliko je teško nju montirati, ako iznesemo bebu u njoj iz rodilišta oćemo li je morati izvaditi iz AS da bi je montirali u autozbunjena sam skroz...chiccova je auto sjedalica, zna li tko jeli je komplicirano montirati
uzmi AS, upute i do auta i probaj montirati
od teorije ti nema neke koristi (da ti ja il netko drugi kažemo jel nam bilo komplicirano...nekom je komplicirano, nekom nije..netko je spretniji, netko smotaniji)
mi smo nekoliko puta prije nego što sam otišla u bolnicu pokušali montirati AS i skužili smo da nam je to prekomlicirano da bismo izveli s bebom u njoj (a, neke su mi mame ovdje govorile da su one montirale AS s bebom unutra k'o od šale)

pa je tatica donio AS u rodilište, u njoj smo bebu iznijeli do auta, ja sam ju pridržala dok je tatica montirao u AS, stavila ju u nju i voziiiiiiiiiiiiii...
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 21:45   #90
Na pocetku nam je bilo malo tesko montirati as u auto (sa bebom i pojasevima)-meni je bilo tesko,mm je to radio ko iz sale. Sad je i meni lagano-praksa. Ali prvo probaj doma,jer pojas u mom autu je naknap-zato je i bilo teze, a kod mm,svekra i mog tate je ful dugi pojas pa je kod njih jednostavno,bez muke.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 21:48   #91
Dakle sazetak: ovisi o duzini pojasa. I malo je teze ako imas auto sa troje vratiju.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 22:10   #92
Quote:
lopticica kaže: Pogledaj post
Dakle sazetak: ovisi o duzini pojasa. I malo je teze ako imas auto sa troje vratiju.
Dužina pojasa je standard koliko ja znam.Često sam vidila krivo montirane AS (ove za male bebe) pa vježbajte po uputama.Sjedalica ne smije imati ni malo lufta!
lorena3242 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 23:37   #93
evo, da ne bi bilo opet da sam ja njurgala bez veze, slučajno sam našla na youtubeu baš snimku crash testa s ovom jane matrix košarom/sjedalicom

http://www.youtube.com/watch?v=WdBRP...eature=related

a vrijedi i za sve košare koje se fiksiraju pojasima u auto

pa ti vidi hoćeš li vjerovat proizvođaču i njegovom atestu!

za usporedbu, crash test s AS:

http://www.youtube.com/watch?v=tgHj1...eature=related
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 00:15   #94
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
evo, da ne bi bilo opet da sam ja njurgala bez veze, slučajno sam našla na youtubeu baš snimku crash testa s ovom jane matrix košarom/sjedalicom

http://www.youtube.com/watch?v=WdBRP...eature=related

a vrijedi i za sve košare koje se fiksiraju pojasima u auto

pa ti vidi hoćeš li vjerovat proizvođaču i njegovom atestu!

za usporedbu, crash test s AS:

http://www.youtube.com/watch?v=tgHj1...eature=related
meni je draži ovaj http://www.youtube.com/watch?v=VvljF...eature=related

ti uspoređuješ crash test košare sa crash testom as...ko da uspoređuješ kruške i jabuke...
i još nešto: kopiraš sa rodinog foruma postove
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 00:48   #95
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
meni je draži ovaj http://www.youtube.com/watch?v=VvljF...eature=related

ti uspoređuješ crash test košare sa crash testom as...ko da uspoređuješ kruške i jabuke...
i još nešto: kopiraš sa rodinog foruma postove
ekčuli je bilo s trudnoca.net, naišla tamo

uspoređujem crash test košare s crash testom AS jer je ovdje bilo riječi o tome kako je jednako sigurno bebu voziti u košari fiksiranoj pojasevima kao i voziti ju u as
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 00:55   #96
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
http://www.youtube.com/watch?v=xWq6U77Jphc

ovo tvoje je reklamni spot.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 00:59   #97
Quote:
sunny55 kaže: Pogledaj post
ja sam gledale te as,i nesto mi se ne svidjaju,pa sam kupila nosilju za bebu,nesto kao platneni krevetic,
ne znam jel beba moze spavat u tome,prvih dana jer smo na putu?
beba u tome može poginut.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 01:52   #98
Quote:
BUBI* kaže: Pogledaj post
bok svima, imam pitanje:
imamo AS ali bez baze, koliko je teško nju montirati, ako iznesemo bebu u njoj iz rodilišta oćemo li je morati izvaditi iz AS da bi je montirali u autozbunjena sam skroz...chiccova je auto sjedalica, zna li tko jeli je komplicirano montirati
Pa iznesite bebu u rukama, a AS ostavite montiranu u autu, ma to se jednostavno montira.
arenx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 08:30   #99
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ma ne moraš nužno kupiti bazu
pogledaj na web stranicama proizvođača, obično svi na netu imaju upute za korištenje
(li pogledaj na webu bilo kojeg proizvođača, sve se te AS jednako vežu pojasevima u autu)
ili guglaj montiranje AS

Tnx Lali... Iako nekako mislim da cu prije diplomirati montiranje autosjedalica nego vlastiti faks
__________________
Give a girl the right shoes and she can conquer the world.
Tara_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 08:38   #100
Quote:
BUBI* kaže: Pogledaj post
a isofix može na svaku autosjedalicu?
Ne treba ti nužno baza sa isofix sustavom. Mi smo kupili Chicco kolica 3u1 i uz AS smo dobili bazu koja se montira pojasevima, a ne isofix-om. Ako baš želiš bazu, probaj pogledati u Chicco dućanu i kupi tu koja se montira pojasevima.
__________________
22. rujna 2008.
alex k. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:30.