Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2008., 00:18   #1
Problemi sa zubima

Kako popravit zub od karijesa uz neke primitivne alate,ljekove.
Kakvu plombu stavit,gdje nabavit materijal
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 23:33   #2
Nikako. Odi zubaru. Mada zubari niš nisu napredovali. Još su Egipćani u vrijeme faraona plombirali zube.
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 01:03   #3
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Kako popravit zub od karijesa uz neke primitivne alate,ljekove.
Kakvu plombu stavit,gdje nabavit materijal
O isuse bože
Znaš, danas postoje stomatolozi koji to rade. A primitivan alat... hmmm... baci se sa stepenice na glavu, možda ispadne taj pokvareni zub
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 10:12   #4
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
... Mada zubari niš nisu napredovali. Još su Egipćani u vrijeme faraona plombirali zube.
dobro pitanje s tim zubima!!
mene je uvijek to kopkalo!
npr. pereš zube ko mutav i držiš se svih modernih uputa, flosanja, čišćenja, posjete zubaru svakih šest mjeseci - al neš ti! ode zub!!

sigurna sam da mora postojati način da se zubi regeneriraju ili da se izazove njihov rast!

čitala sam da su kanadski znastvenici došli do otkrića da se putem određene ultrazvučne frekvencije izaziva obnova koštanog tkiva, mislim da imaju neki aparatić koji se nosi nekoliko minuta dnevno i da dolazi do obnove zuba?
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 12:14   #5
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
dobro pitanje s tim zubima!!
mene je uvijek to kopkalo!
npr. pereš zube ko mutav i držiš se svih modernih uputa, flosanja, čišćenja, posjete zubaru svakih šest mjeseci - al neš ti! ode zub!!

sigurna sam da mora postojati način da se zubi regeneriraju ili da se izazove njihov rast!

čitala sam da su kanadski znastvenici došli do otkrića da se putem određene ultrazvučne frekvencije izaziva obnova koštanog tkiva, mislim da imaju neki aparatić koji se nosi nekoliko minuta dnevno i da dolazi do obnove zuba?
Čitala si? Znaš li možda da su rezultati tih ispitivanja toliko loši da se to ne primjenjuje nigdje?
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 12:18   #6
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Čitala si? Znaš li možda da su rezultati tih ispitivanja toliko loši da se to ne primjenjuje nigdje?
da, ne znam ništa o rezultatima, čitala sam o tome prije dvije godine kad su s tim izašli iz laba.
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 12:30   #7
Znanstvenici malo, malo nešto zbrljaju, jebote presađuju srce, rade mikrooperacije, a ne znaju riješiti problem ćelavosti, akni kod mladih itd
__________________
Čistoća postaje važnija kada je pobožnost daleko !
Ševa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 14:57   #8
Quote:
Ševa kaže: Pogledaj post
Znanstvenici malo, malo nešto zbrljaju, jebote presađuju srce, rade mikrooperacije, a ne znaju riješiti problem ćelavosti, akni kod mladih itd
Nadam se da se šališ
Znanstvenici su glavni motor pokretač SVEGA.

p.s. Vrlo si plitak ako problem ćelavosti i akni (omFg) smatraš ključnim za napredak
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 15:03   #9
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
da, ne znam ništa o rezultatima, čitala sam o tome prije dvije godine kad su s tim izašli iz laba.
Ništa od toga. Publicirano je bilo (barem tako mislim), no ne primjenjuje se
Dakle, očito postoji puuuno nedostataka te metode. I dalje ćemo zube popravljati kod ljudi koji su se školovali za to
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 21:48   #10
Postoji cjepivo protiv karijesa. Ali samo za najbogatiju elitu. Ako se npr. novorođenče cijepi protiv karijesa nikad u životu neće imat pokvaren zub. Karijes izaziva streptokok. Pa prema tome, logično je da se vrlo lako može napravit cjepivo protiv toga. Ali da je to cjepivo svima nama dostupno, propala bi cijela industrija pasti, četkica itd. A i svi zubari...
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 00:55   #11
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Postoji cjepivo protiv karijesa. Ali samo za najbogatiju elitu. Ako se npr. novorođenče cijepi protiv karijesa nikad u životu neće imat pokvaren zub. Karijes izaziva streptokok. Pa prema tome, logično je da se vrlo lako može napravit cjepivo protiv toga. Ali da je to cjepivo svima nama dostupno, propala bi cijela industrija pasti, četkica itd. A i svi zubari...
vidiš, ali je jedan od najlogičnijih pravaca upotreba kisika u stomatologiji, jer je ta vrsta bakterija anaerobna. ja isprobala i mogu reć sve pet!

@Tika
zanima me kako napreduje istraživanje "sadnje" stanica koje bi mogle izazvati ponovni rast zuba, nešto su radili po tom pitanju u Engleskoj?Voljela bi imati osmijeh kao morski pas
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 00:12   #12
Ha
Zube sada stvarno rijetko perem i kvare se manje nego ikada.
Čak mislim da je i karijes negdje sa strane,a ne na vrhu zuba.
Koliko uopće dođe samo pregled kod socijaliste,sa nekakvom karticom zdrastvenog?
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 03:32   #13
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Postoji cjepivo protiv karijesa. Ali samo za najbogatiju elitu. Ako se npr. novorođenče cijepi protiv karijesa nikad u životu neće imat pokvaren zub. Karijes izaziva streptokok. Pa prema tome, logično je da se vrlo lako može napravit cjepivo protiv toga. Ali da je to cjepivo svima nama dostupno, propala bi cijela industrija pasti, četkica itd. A i svi zubari...
Kako su meni super teoretičari zavjere koji očito kurca ne znaju…

Koliko se ja sjećam osnovnoškolske biologije, streptokok je bakterija. Bakterijske se bolesti liječe antibioticima, dok se cjepiva razvijaju protiv virusnih bolesti.

Dakle, molim lijepo, ako postoji cjepivo, stavi link.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 03:33   #14
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Ha
Zube sada stvarno rijetko perem i kvare se manje nego ikada.
Čak mislim da je i karijes negdje sa strane,a ne na vrhu zuba.
Koliko uopće dođe samo pregled kod socijaliste,sa nekakvom karticom zdrastvenog?
Imam ideju: prestani ih prati u potpunosti.

Čujemo se za dvije-tri godine.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 19:26   #15
To mi neodgovara.
Ne bih možda bilo dobro.
Uz to pojedem do pola kile čokolade i sladoleda dnevno.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 19:35   #16
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
dobro pitanje s tim zubima!!
mene je uvijek to kopkalo!
npr. pereš zube ko mutav i držiš se svih modernih uputa, flosanja, čišćenja, posjete zubaru svakih šest mjeseci - al neš ti! ode zub!!

sigurna sam da mora postojati način da se zubi regeneriraju ili da se izazove njihov rast!

čitala sam da su kanadski znastvenici došli do otkrića da se putem određene ultrazvučne frekvencije izaziva obnova koštanog tkiva, mislim da imaju neki aparatić koji se nosi nekoliko minuta dnevno i da dolazi do obnove zuba?
nebih znao,ali mnogo toga ovisi i o genima...npr.neki ljudi imaju prirodno čvrste zube koji nisu skloni kvarenju
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 00:31   #17
ne smiješ ih previše prat. nekad sam ih prala naveče po 5 minuta ko kreten i uvijek imala karijes, pa rekoh sebi- jebeš to.
sad ih peruckam ujutru minutu, naveče isto tako, po danu nekad neš malo tektek i super su,već pa godina.
a to ti je i stvar genetike i prehrane, čula sam da kruh kvari zube više od čokolade,
ne treba ih previše pirlitat..ali nikako nemoj naveče preskakat pranje..jer noć je zajebana
seronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 00:42   #18
i čula sam da je karijes prije bio dobra bakterija, dok nije došao prerađeni šećer i ona je mutirao. ko zna koe će još mutirati u našim ustima??
seronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 17:53   #19
Dr. Weston A. Price tvrdi da je glavni uzrok karijesa prehrana koju unosimo u svoja tjelesa. Nešto više o tome evo link.

http://www.ppnf.org/catalog/ppnf/price.htm
trnoslek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 01:24   #20
Ha,dobro.
Kada dam popravljat zub čini mi se da zubar previše brusi.
Šta brušenje karijesa boli ili kada samo pogodi zdravi dio.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:02.