Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2016., 14:50   #1
Djeca-ubojice

Maloljetne ubojice su dio našeg društva.Oni nisu došli sa drugo planeta nego su proizvod naše civilizacije.

Ne radi se toliko o samom činu ubojstva nego o opsegu brutalnosti.
Nevjerojatno je koliko je moguće zla postojati u tim neodraslim bićima.

U knjizi Raising Cain pokušava se objasniti uzrok kako nastaju djece ubojice..

Kada bi imali način usporedbe,možda bi pronašli da su biološki određene jedinke da učine loše stvari bez obzira ne period povijesti i sadašnjosti te budućnosti..
__________________
Živjeti vrijedi samo onda ako se u životu postavljaju beskrajni zahtjev,ako se teži nemogućem.. - M.A.Bulgakov 1891-1940 IAYS-Inicijativa Are You Syrious
Hallsta-Eos is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 07:41   #2
bioloski odreden koljac(i)....znaci da bi se to moglo tumaciti i tako da se cijele narode osudi da su' zedni krvi' samo radi svog porijekla i gena, a pri tom zanemarujuci odgoj,kulturu,okolinu, obrazovanost kao da je covjek samo nakupina gena i hormona bez slobodne volje i pameti za rasudivanje
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 22:47   #3
Quote:
WIKY kaže: Pogledaj post
bioloski odreden koljac(i)....znaci da bi se to moglo tumaciti i tako da se cijele narode osudi da su' zedni krvi' samo radi svog porijekla i gena, a pri tom zanemarujuci odgoj,kulturu,okolinu, obrazovanost kao da je covjek samo nakupina gena i hormona bez slobodne volje i pameti za rasudivanje
Društvo proizvodi ubojice...Svatko od nas možda već ima gen agresije...Ali ga okolina potakne...kao inicijalni metak.
__________________
Živjeti vrijedi samo onda ako se u životu postavljaju beskrajni zahtjev,ako se teži nemogućem.. - M.A.Bulgakov 1891-1940 IAYS-Inicijativa Are You Syrious
Hallsta-Eos is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 04:43   #4
pa da, okolina koja odobrava ili ne kaznjava takvo ponasanje
ako imas manje od 18 godina to kao da te oslobada krivnje...do 18. g. si u pritvoru i onda si slobodan
nitko ne snosi primjerenu kaznu, pa ni roditelji koji su duzni znati sto im radi maloljetnik
ja kazem da onaj tko je dovoljno odrastao da ubije drugog covjeka je dovoljno odrastao da snosi pune posljedice svog cina bez obzira na godine starosti
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 09:11   #5
Quote:
WIKY kaže: Pogledaj post
pa da, okolina koja odobrava ili ne kaznjava takvo ponasanje
...
manje je kriv od političara,
koji mu serviraju preduvjete za nedjelo.

političari moraju odgovarati zajedno s njim
i snositi teže posljedice,
a ne da lagodno "odgovaraju" na izborima
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 09:24   #6
Quote:
WIKY kaže: Pogledaj post
pa da, okolina koja odobrava ili ne kaznjava takvo ponasanje
ako imas manje od 18 godina to kao da te oslobada krivnje...do 18. g. si u pritvoru i onda si slobodan
nitko ne snosi primjerenu kaznu, pa ni roditelji koji su duzni znati sto im radi maloljetnik
ja kazem da onaj tko je dovoljno odrastao da ubije drugog covjeka je dovoljno odrastao da snosi pune posljedice svog cina bez obzira na godine starosti
Može netko imati i više od 18.
Neki puta nije kriva okolina, nego je kriva BOLEST:
http://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-...lnici/1069925/

ZADARSKI PSIHO JE NEUBROJIV Kaznu za ubojstvo majke i bake sjekirom 'odležat' će u bolnici

Zbog toga je smatram da su amerikanci u ovom slučaju izvršili eutanaziju bolesne malodobne osobe:

Ime tamnoputog dječaka zauvijek će biti uspisano u knjige kao najmlađi zatvorenik nad kojim je izvršena smrtna kazna. Tada 14-godišnji George Stinney je osuđen postupku za ubojstvo dvije djevojčice, Betty June Binnicker (11) i Mary Emma Thames (8), a cijelu slučaj je prilično odjeknuo u SAD-u koji je tada još bio u Drugom svjetskom ratu. Kako je sam priznao policajcima, Stinney je poželio seks sa starijom djevojkom Betty, ali kada ga je ona odbila „nekako“ (njegove riječi) je završio ubivši obje djevojke čekićem. Tijela nesretnih djevojčica, kojima su glave bile smrskane, su brzo pronađena, a Stinney uhićen. Kako Stinney nije pokazao žaljenje, a sigurno mu u to vrijeme nije pomogla ni njegova boja kože, kao i činjenica da su ubijene djevojke bile bijelkinje, osuđen je na smrt. Kazna bi vjerojatno ipak bila promjenjena u doživotnu da je obitelj dječaka imala novaca za žalbu. Stinney je smaknut na električnoj stolici 16. lipnja 1944.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 14:46   #7
e

Svi mozemo biti potencijalni ubojica jer okolina i nacin na koji pojedinac zivi moze ga pretvoriti u ubojicu.Ali strasnije je sto je za mene to vise psihicka bolest koja ranije ili kasnije dodje covjeku.Nikad neznas tko moze biti potencijalni ubojica a niti sto ga muci i vrti u glavi a mediji,zivot i sve ostalo je samo odskocna daska....

Primjera imas na tone ali evo zadnje gdje je lik iz ljubomore djevojku izbo,sada svi znamo da je to psihicki bolesnik a dali se to moglo ranije sprijeciti ili izlijeciti to nemozemo znati jer nema kod nas programa niti testiranja mladje populacije u skolama da se otkrije neki problem.Meni je vise strasno sto je covjek u stanju napraviti drugoj osobi samo radi nekog svog bolesnog i iskrivljenog pogleda na zivot.
ex_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 17:09   #8
Quote:
Hallsta-Eos kaže: Pogledaj post
Maloljetne ubojice su dio našeg društva.Oni nisu došli sa drugo planeta nego su proizvod naše civilizacije.

Ne radi se toliko o samom činu ubojstva nego o opsegu brutalnosti.
Nevjerojatno je koliko je moguće zla postojati u tim neodraslim bićima.

U knjizi Raising Cain pokušava se objasniti uzrok kako nastaju djece ubojice..

Kada bi imali način usporedbe,možda bi pronašli da su biološki određene jedinke da učine loše stvari bez obzira ne period povijesti i sadašnjosti te budućnosti..
Čula sam za tu knjigu, ali baš nešto nemam volje čitati takve stvari, tako da bi mi neki sažetak dobro došao. Što autor misli da je uzrok toj pojavi?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 21:46   #9
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Može netko imati i više od 18.
Neki puta nije kriva okolina, nego je kriva BOLEST:
http://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-...lnici/1069925/

ZADARSKI PSIHO JE NEUBROJIV Kaznu za ubojstvo majke i bake sjekirom 'odležat' će u bolnici

Zbog toga je smatram da su amerikanci u ovom slučaju izvršili eutanaziju bolesne malodobne osobe:

Ime tamnoputog dječaka zauvijek će biti uspisano u knjige kao najmlađi zatvorenik nad kojim je izvršena smrtna kazna. Tada 14-godišnji George Stinney je osuđen postupku za ubojstvo dvije djevojčice, Betty June Binnicker (11) i Mary Emma Thames (8), a cijelu slučaj je prilično odjeknuo u SAD-u koji je tada još bio u Drugom svjetskom ratu. Kako je sam priznao policajcima, Stinney je poželio seks sa starijom djevojkom Betty, ali kada ga je ona odbila „nekako“ (njegove riječi) je završio ubivši obje djevojke čekićem. Tijela nesretnih djevojčica, kojima su glave bile smrskane, su brzo pronađena, a Stinney uhićen. Kako Stinney nije pokazao žaljenje, a sigurno mu u to vrijeme nije pomogla ni njegova boja kože, kao i činjenica da su ubijene djevojke bile bijelkinje, osuđen je na smrt. Kazna bi vjerojatno ipak bila promjenjena u doživotnu da je obitelj dječaka imala novaca za žalbu. Stinney je smaknut na električnoj stolici 16. lipnja 1944.
ma neka je smaknut. To što ima 14 godina je samo brojka. A i cilj je takve kazne da što je više moguće suzbije takvo ponašanje. pa čak i bolesne osobe da se suzdrže. I vjerojatno se veliki broj bolesnih osoba suzdržao od takvih zlodjela iz straha od smrtne kazne
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 21:50   #10
https://en.wikipedia.org/wiki/Murder_of_James_Bulger

a ovo je ono od čega mene jeza hvata i što nikako ne mogu razumjeti, i ne znam kakva bi kazna trebala biti za tu dvojicu dječaka. Mogu oni sto puta biti djeca ali su monstrumi.
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 00:35   #11
Quote:
Hallsta-Eos kaže: Pogledaj post
Maloljetne ubojice su dio našeg društva.Oni nisu došli sa drugo planeta nego su proizvod naše civilizacije.
Sve si rekla svojim rečenicama. Sve se može odgojiti u brutalno ili barem bezosjećajno biće. Djeca su isključivo plod odgoja. Nisu sama po sebi anđeli niti demoni. Ovise o vlastitim iskustvima.
Ali Hollywood nam je usadio ono što moramo osjećat prema djeci jer smo u protivnom nenormalni. I onda kada se dogodi da dijete izvrši masakr nad svojom obitelji, onaj tko je bio nenormalan po kriteriju Hollywooda postaje normalan iz prostog razloga što kao i prije razumije situaciju.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 03:21   #12
..ma pusti ti to, djeca znaju biti okrutna, ovako samo, bez posebnog povoda.
Neki ljudi se jednostavno rađaju zli..i ne moš mu ništa..
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 04:14   #13
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Ali Hollywood nam je usadio ono što moramo osjećat prema djeci jer smo u protivnom nenormalni.
Ovo je beskrajno pogresan temelj za bilo kakav smisleni razogvor o ovoj i gotovo svim drugim zamislivim temama.

Ali misljenje je kao analni otvor. Svatko ga ima.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 16:21   #14
Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post
Ovo je beskrajno pogresan temelj za bilo kakav smisleni razogvor o ovoj i gotovo svim drugim zamislivim temama.

Ali misljenje je kao analni otvor. Svatko ga ima.
kaži konkretno što hoćeš reći. Iako ni njegov komentar nisam točno shvatio, što hoće reći sa Hollywoodom
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 04:41   #15
Suslove, neznanje je otrov. Ovo se tice i tebe.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 00:25   #16
aaaaa vid ga što se uzgoropadio..i zagonetno priča kao pravi Sai baba.. e moj kradljivče, pokušaj ovako "argumetirano" pričati na pdf-u Prirodne znanosti, pa bi vidio kako bi te zgazili ko Pupovac Glas koncila
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 02:56   #17
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Može netko imati i više od 18.
Neki puta nije kriva okolina, nego je kriva BOLEST:
http://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-...lnici/1069925/

ZADARSKI PSIHO JE NEUBROJIV Kaznu za ubojstvo majke i bake sjekirom 'odležat' će u bolnici

Zbog toga je smatram da su amerikanci u ovom slučaju izvršili eutanaziju bolesne malodobne osobe:

Ime tamnoputog dječaka zauvijek će biti uspisano u knjige kao najmlađi zatvorenik nad kojim je izvršena smrtna kazna. Tada 14-godišnji George Stinney je osuđen postupku za ubojstvo dvije djevojčice, Betty June Binnicker (11) i Mary Emma Thames (8), a cijelu slučaj je prilično odjeknuo u SAD-u koji je tada još bio u Drugom svjetskom ratu. Kako je sam priznao policajcima, Stinney je poželio seks sa starijom djevojkom Betty, ali kada ga je ona odbila „nekako“ (njegove riječi) je završio ubivši obje djevojke čekićem. Tijela nesretnih djevojčica, kojima su glave bile smrskane, su brzo pronađena, a Stinney uhićen. Kako Stinney nije pokazao žaljenje, a sigurno mu u to vrijeme nije pomogla ni njegova boja kože, kao i činjenica da su ubijene djevojke bile bijelkinje, osuđen je na smrt. Kazna bi vjerojatno ipak bila promjenjena u doživotnu da je obitelj dječaka imala novaca za žalbu. Stinney je smaknut na električnoj stolici 16. lipnja 1944.
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
ma neka je smaknut. To što ima 14 godina je samo brojka. A i cilj je takve kazne da što je više moguće suzbije takvo ponašanje. pa čak i bolesne osobe da se suzdrže. I vjerojatno se veliki broj bolesnih osoba suzdržao od takvih zlodjela iz straha od smrtne kazne
Mislite da je lako ubiti dvije osobe cekicem. Da ne bjeze itd., pa cak bila to i djeca. Ko zna sta se ovdje u ovom slucaju tacno desilo. Ne kazem da ih nije ubio, ali stvarno mislite da je lako nekog cekicem ubit.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 05:02   #18
Quote:
Visionary S kaže: Pogledaj post
Mislite da je lako ubiti dvije osobe cekicem. Da ne bjeze itd., pa cak bila to i djeca. Ko zna sta se ovdje u ovom slucaju tacno desilo. Ne kazem da ih nije ubio, ali stvarno mislite da je lako nekog cekicem ubit.
U ruraloj srbiji se i dan danas njeguje Lapot
Double Kill is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 00:07   #19
Quote:
Double Kill kaže: Pogledaj post
U ruraloj srbiji se i dan danas njeguje Lapot
Ma nisam rekao da nije. Nego kazem znate li kako je tesko ubiti nekoga. Pogotovo dvoje ljudi, nema veze sto su djeca sa cekicem.

Evo ja pisem vecinom na temama u vezi psihijatrije jer sam fizicki i psihicki bolestan, i stao sam pred auta i udarilo me auto. Sem rana koje su nakon mjesec i vise zarasle same od sebe i to bez usivanja tokom lezanja u bolnici nista mi ozbiljnije nije bilo. Jedna rana i oziljak na bradi, jedna na potiljku glave, i dio noge mi ocelavio gdje sam udaren.

Znam ljude i cuo sam koji su prezivljavali svasta, i sam sam sem ovoga prezivio svasta. A baksuz sam.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 00:37   #20
Quote:
Visionary S kaže: Pogledaj post
Mislite da je lako ubiti dvije osobe cekicem. Da ne bjeze itd., pa cak bila to i djeca. Ko zna sta se ovdje u ovom slucaju tacno desilo. Ne kazem da ih nije ubio, ali stvarno mislite da je lako nekog cekicem ubit.
Ma ne mislim niti da je lako niti da je normalno da dijete tako nešto uradi, ali činjenica je da postoje djeca koja su eto ni manje ni više nego ubojice. A naravno da je to užasna činjenica. Jeziva u biti.
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:50.