Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2009., 16:47   #41
Quote:
Tammy kaže: Pogledaj post
Rika i govori da se pije čajna žlica a veća količina se može uzeti za žgaravicu ili neke tegobe,ali kod detoksikacije se koristi čajna žličica.

U slučaju zatvora ona predlaže da se količina čajne žl. rasporedi u tri čaše i da se pije jedna ujutro,druga 15min prije ručka i treća 15min prije večere, znači ista količina se rasporedi ali se ne uzme odjednom a ako to ne pomogne predlaže koristiti čajeve ili sokove koji se koriste kod chronove bolesti.
Po ovoj metodi koju sam ja malo modificirao u smislu doziranja, uzima se jušna žlica svaki dan, poslije aklimatizacijskog perioda. Ali, nisam htio početi sa tolikom dozom. Više volim nove stvari uvoditi laganijim tempom i intezitetom.

Hvala, na informaciji o problemu sa zatvorom. Mada se nadam da neće do toga doći... Ali, ako dođe pokušat ću ovu metodu koju si navela.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 23:25   #42
Quote:
Scarletta kaže: Pogledaj post
fala ljepa!

iako nedostaju mi slova s kvačicami, neznam kak je vam.
no, bar su ljudski jeziki visoko redundantni pa je dobro.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 12:14   #43
Jedan mali savjet za one koji imaju problema sa kosom. U šampon umiješamo pola žličice gline i time peremo kosu. Možemo napraviti emulziju u nekoj posudici ili čaši, prije samog pranja.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 14:26   #44
Glina se može koristiti i kao pasta za zube.Navlaženu četkicu umočiti u glinu i time prati zube.
A za učvrščivanje desni i blistave zube treba pomiješati 2 žlice ruzmarina, 2 žlice kadulje, i 2 žlice majčine dušice, to u mlincu za kavu pretvoriti u prah i dodati 2 žlice gline. Mješavinu držati u nekoj maloj teglici i koristiti za pranje zubi. Četkicu treba navlažiti i umočiti u pripremljenu mješavinu.
Tammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 15:29   #45
Glina, univerzalni lijek odavno je opjevana u mnogim narodnim pjesmama. Možda najpoznatija pjesma koja govori o panacejnom djelovanju gline počinje stihovima


Kad ti grobar preko riti
jednu grudu gline hiti
.....
mukotrpak is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 15:55   #46
Glina je poznata vjekovima, rimski i grčki naučnici na papirusu su pisali svjedočanstva starih američkih, azijskih i afričkih plemena o čudotvornim vrlinama gline.
O njoj je pisao i hipokrat a priznata je i od službene medicine.
u prvom sv. ratu davala se vojnicima za dizenteriju.
Tammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 09:48   #47
Ako nekog zanima kemijski sastav zelene gline. Ovo je glina koja se kod nas može naći u trgovinama.

Zelena glina (ilit)- (K, H)Al2(Si, Al)4O10(OH)2 - xH2O
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 11:43   #48
Postoji više načina internog uzimanja gline. Pijenje samo vode u kojoj je odstajala glina-glinena voda (najslabije djelovanje na organizam), pijenje vode zajedno sa glinom (snažno djelovanje na organizam), jedenje tzv. "glinene magme"-glinena pasta (najsnažnije djelovanje na organizam).
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 09:08   #49
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Postoji više načina internog uzimanja gline. Pijenje samo vode u kojoj je odstajala glina-glinena voda (najslabije djelovanje na organizam), pijenje vode zajedno sa glinom (snažno djelovanje na organizam), jedenje tzv. "glinene magme"-glinena pasta (najsnažnije djelovanje na organizam).
Koju glinu konzumiraš? Argital? Gdje si kupio?
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 11:06   #50
Quote:
M Renata kaže: Pogledaj post
Koju glinu konzumiraš? Argital? Gdje si kupio?
Da, Argital. Mada poslije nje planiram nabaviti bentonit. Nabavio sam je u etno1 shopu, u zagrebu. Košta 78kn.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 13:01   #51
Možda je malo problem ta količina željeza, u Argitalovoj glini. Tako da bi bilo dobro obratiti pozornost i na tu stavku.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 13:09   #52
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Možda je malo problem ta količina željeza, u Argitalovoj glini. Tako da bi bilo dobro obratiti pozornost i na tu stavku.
Meni nedostaje željezo, pa pijem suplemente za to. Možda bi meni pasala onda konzumacija gline u tu svrhu?
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 13:20   #53
Quote:
M Renata kaže: Pogledaj post
Meni nedostaje željezo, pa pijem suplemente za to. Možda bi meni pasala onda konzumacija gline u tu svrhu?
Pa, ako imaš manjka željeza, onda ti je ova glina idealna. Ali, razmisli onda da li ti je potrebno uzimanje suplemenata, da ne dođe do viška željeza u organizmu.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 13:26   #54
Lightbulb

Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Pa, ako imaš manjka željeza, onda ti je ova glina idealna. Ali, razmisli onda da li ti je potrebno uzimanje suplemenata, da ne dođe do viška željeza u organizmu.
Ok! Dobro si uočio tu činjenicu

Kada krenem sa glinom, prestaću uzimati suplemente.

Hvala na informaciji!
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 13:46   #55
Quote:
M Renata kaže: Pogledaj post
Ok! Dobro si uočio tu činjenicu

Kada krenem sa glinom, prestaću uzimati suplemente.

Hvala na informaciji!
I drugi put
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 14:37   #56
Ilit Glina

Ova vrst gline spada u red zelenih neširećih, ili nebubrećih glina. To znaći kada dođe u dodir sa vodom njen volumen se ne povećava, kao kod nekih drugih vrsta glina.
Ova glina se koristi stoljećima najviše na europskom kontinetu, u razne svrhe, kada je zdravlje u pitanju. Najpoznatiji rudnici sa najkvalitetnijom glinom te vrste nalaze se u Francuskoj. Kod nas je popularna ilit glina proizvođaća Argital, čiji se rudnici nalaze na Siciliji. Glina za ljudsku uporabu ne smije biti tretirana na nikoji način, kao što inaće biva kada se radi o industrijskoj uporabi gline. Mora biti izvađena na čistim djelovima zemlje, nezagađenim sa bilo čime, zatim se drobi i suši na suncu. Svaka takva glina mora proći laboratorijske nalaze, da se ne bi desilo da u njoj postoje razne bakterije, ili neki teški metal, u dozi koji je opasan po naše zdravlje. Ako glina ne sadrži te podatke na deklaraciji, kao i sastav minerala, itd, onda je bolje da je ne koristimo. Jer u suprotnom konzumacijom takove gline možemo si ozbiljno ugroziti zdravlje.

Specifičnost gline je ta da će kod svakoga drugaćije djelovati, radi specifičnosti svakog pojedinog organizma i satava u njemu. Ilit glina djeluje tako što veže na sebe sve čestice koje su pozitivno nabijene. Pozitivno nabijene čestice u našem organizmu su bakterije, virusi, toksini, itd. To se dešava stoga što je ona sama negativno nabijena, pa tako automatski veže na sebe suprotni polaritet. Osim što djeluje vezanjem štetnih tvari i njihovim izbacivanjem kroz naš probavni trakt, ona nas također opskrbljuje prijeko potrebnim elementima. Ovisno o tome gdje je glina iskopana, svaka sadrži određen broj raznih minerala. Današnjim načinom života, minerali u našoj prehrani su svedeni gotovo na nepostojanje. Tako, da je glina jedan prirodni preparat koji ima višestruko djelovanje na ljudski organizam. Uz sve to ona nam podiže Ph u našem organizmu. Znamo što je Ph veći da je tijelo zdravije i sposobnije samo se braniti od raznih bolesti i napada bilo koje ugroze, u tom smislu. Argitalova glina ima Ph8.

Ruski znanstvenici (vojni) otkrili su da se uporabom gline može neutralizirati djelovanje radijacije. Tako da je koriste kao tjelesnu obranu u spefičnim situacijiama. Glina se zato koristi pri nukleranim nesrećama, da upije radijaciju dok nije kontaminirala šire područje.

Neke opće karakteristike gline i problemi koje liječi:

Uklanja sve vrste toksina iz našeg tijela,
Neutralizira poslijedice trovanja hranom, kao i anorganskog trovanja,
Čisti naša crijeva i vraća bakterijski balnas u njima,
Potpomaže detoksikaciju jetre i osnažuje ju,
Uklanja teške metale iz organizma,
Neutralizira poslijedice radijacije,
Povečava broj crvenih krvnih zrnaca i oslobađa kisik u krvi,
Pomaže u izliječenju karcinoma, unutarnjih kao i melanoma,
itd.


Moguće nuspojave uzimanja gline:

Uzimanje gline sa prepisanim lijekovima može biti kontraproduktivno. Jer glina će poništiti djelovanje lijeka. Potrebno je uzimanje gline nakon perioda apsorpcije lijeka.
Osobe sa povišenim krvnim tlakom moraju poćeti sa minimalnim dozama uzimanja gline, pa postepeno povečavati. Jer na početku uzimanja gline dolazi do laganog povišenja krvnog tlaka, da bi se on zatim vratio u normalu. Ili da bi se netko izliječio od povišenog krvnog tlaka, ako ga je imao prije uzimanja gline.
Osobe koje imaju dijagnosticiranu željeznu netoleraanciju, moraju paziti na sastav gline, i izbjegavati vrste sa visokim postotkom željeza u sebi.
Kod nekih osoba može doći do privremenog zatvora, radi vezanja toksina i ostalin tvari koje se čiste iz našeg organizma. Zato se generalno preporučuje na početku terapije pijenje samo glinene vode, bez gline. Ali, ako nemamo problema sa zatvorom možemo odmah početi sa pijenjem vode i gline zajedno.

Generalni način uzimanja ilit gline:

Pijemo je 21 dan, pa napravimo tjedan dana pauzu. Pa opet ponovimo ciklus. Pije se jedna žličica, ujutro na prazan želudac. Ili jedan sat prije obroka.

Zadnje uređivanje ashwinikumaras : 05.03.2009. at 16:03.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 01:27   #57
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Možda je malo problem ta količina željeza, u Argitalovoj glini. Tako da bi bilo dobro obratiti pozornost i na tu stavku.
Vidim da si se "zarazio" glinom, sto je odlicno.

No, mislim da bi glina i sama bila u stanju regulirati eventualni visak zeljeza u tijelu, na kraju krajeva, njeno najvaznije svojestvo je neka vrsta inteligencije, gdje ona sama regulira procese, tvari i slicno na dozu koja je normalna, tj. potrebna za optimalno zdravlje. Samim time mislim da bi i eventualni visak (kao i manjak) bilo cega, zeljezo ukljuceno, bio reguliran.

A sto se tice uzimanja dodataka prehrani, slobodno bih nastavio (sto i radim) uzimati iste. E sad, to je moje misljenje, svatko neka sam odluci, a po potrebi, neka se konzultira s lijecnikom.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 09:23   #58
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Vidim da si se "zarazio" glinom, sto je odlicno.

No, mislim da bi glina i sama bila u stanju regulirati eventualni visak zeljeza u tijelu, na kraju krajeva, njeno najvaznije svojestvo je neka vrsta inteligencije, gdje ona sama regulira procese, tvari i slicno na dozu koja je normalna, tj. potrebna za optimalno zdravlje. Samim time mislim da bi i eventualni visak (kao i manjak) bilo cega, zeljezo ukljuceno, bio reguliran.

A sto se tice uzimanja dodataka prehrani, slobodno bih nastavio (sto i radim) uzimati iste. E sad, to je moje misljenje, svatko neka sam odluci, a po potrebi, neka se konzultira s lijecnikom.
Ispijajući šalicu gline i pišući ovaj post, moram priznati da mi se sve više sviđa . Pa, moguće je da bi glina sama regulirala problem oko željeza. Ali bolje napomenuti neke specifičnosti, pa kao što si napisao neka osoba ima slobodu izbora, što će napraviti.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 23:04   #59
Kupka sa glinom

Jedna od veoma učinkovitih metoda uklanjanja teških metala i ostalih toksina iz našega tijela je metoda stara tisuće godina. Tu su metodu koristili svi drevni narodi, ali i u današnje vrijeme postaje sve popularnija. Njena popularnost raste radi njenih iznimno dobrih rezultata, pa čak i u slučajevima autizma kod djece, koji je uzrokovan trovanjem nekim teškim metalom i sl.

Glinene kupke, sam naziv ne zvući nimalo spektakularno. Ali, za razliku od možebitnog obeshrabrujućeg prvog dojma njeni rezultati su sasvim suprotni i obečavajući. Kako ona djeluje? Koža je naš najveći organ na tijelu i ima sposobnost absorpcije, ona diše. Ta njena sposobnost je ključna i radi nje je ova metoda tako djelotvorna. Detoksikacija glinom osim što postiže izvrsne rezultate ona je i veoma ugodna, ne izaziva u nama neugodne nuspojave, kao ostale snažne metode detoksikacije. Razlog radi kojeg ne dolazi do neugodnih nuspojava prilikom korištenja ove metode je ta, što ona za razliku od ostalih metoda detoksikacije ne uzrokuje ispuštanje nakupljenih toksina natrag u naš metabolizam, uzrokujući time toksični šok. Naše tijelo je u tom slučaju u veoma kratkom vremenu izloženo velikoj količini toksina. Kada se to desi mi moramo proći kroz dosta neugodne manifestacije. Jer se naše tijelo po svaku cijenu mora odmah riješti te ogromne količina toksina, u što kraćem vremenu. U suprotnom ako ih se ne riješi to bi bilo fatalno za nas.

Glina djeluje tako da zaveže na sebe toksine i ostale štetne tvari i nosi ih sa sobom van našeg organizma, ne dopuštajući im da dođu u naš metabolizam.

Glinena kupka djeluje tako da izvlaći toksine i teške metale kroz pore naše kože i tako nas detoksicira.

Nastavlja se

Zadnje uređivanje ashwinikumaras : 06.03.2009. at 23:20.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 20:15   #60
Danas u razgovoru o glini dobih informaciju kako osim glinene vode nije baš dobro unositi u organizam i nju jer je moguće njezino zaostajanje u organizmu pa sam vas htjela pitati jel ona može izazvati "pijesak" u organima..
__________________
profil
yin9 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:56.