Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2009., 20:32   #61
Quote:
yin9 kaže: Pogledaj post
Danas u razgovoru o glini dobih informaciju kako osim glinene vode nije baš dobro unositi u organizam i nju jer je moguće njezino zaostajanje u organizmu pa sam vas htjela pitati jel ona može izazvati "pijesak" u organima..
Ne morate se radi toga brinuti. Glina ne može zaostati u tijelu
.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 19:13   #62
Quote:
yin9 kaže: Pogledaj post
Danas u razgovoru o glini dobih informaciju kako osim glinene vode nije baš dobro unositi u organizam i nju jer je moguće njezino zaostajanje u organizmu pa sam vas htjela pitati jel ona može izazvati "pijesak" u organima..
Ne, glina pomaze u izbacivanju svih toksina u tijelu, pa tako moze pomoci i u izbacivanju kamenca, bilo u obliku pijeska, ili krupnijih komada. Isto tako, stoji da glina moze ici prema oboljelim organima, tj. pokazuje izvjesni oblik inteligencije, ali nakon sto pomogne, onda odlazi dalje. Glina se ne moze nakupiti u smislu nekog stetnog nakupljanja, ako pricamo o cistoj glini s pouzdanih izvora.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 08:36   #63
Navečer razmutite žlićicu ventilirane zelene gline u 2 dcl vode (najbolje izvorske):
1. tjedan: ujutro bez miješanja popijte samo vodu a talog bacite,
2. tjedan: ujutro promiješajte, ostavite 5 minuta da se talog slegne a vodu popijte,
3. tjedan: ujutro promiješajte i odmah popijte vodu zajedno s glinom.
Zatim napravite pauzu tjedan dana i ponovite kuru. Kure radite 2-4 puta godišnje.

Ovo sam našla na jednoj stranici. Da li je to pravilno uzimanje?
Što je to ventilirana glina?
Tnx.
Jelsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 09:42   #64
Quote:
Jelsa kaže: Pogledaj post
Navečer razmutite žlićicu ventilirane zelene gline u 2 dcl vode (najbolje izvorske):
1. tjedan: ujutro bez miješanja popijte samo vodu a talog bacite,
2. tjedan: ujutro promiješajte, ostavite 5 minuta da se talog slegne a vodu popijte,
3. tjedan: ujutro promiješajte i odmah popijte vodu zajedno s glinom.
Zatim napravite pauzu tjedan dana i ponovite kuru. Kure radite 2-4 puta godišnje.

Ovo sam našla na jednoj stranici. Da li je to pravilno uzimanje?
Što je to ventilirana glina?
Tnx.
Ventilirana glina je ona glina koja je procesuirana na način da je sigurna za interno uzimanje, a da pritom nije izgubila ništa od svojih ljekovitih svojstava.

Ovaj gore navedeni način je samo jedan od njih više. Možeš odmah početi i sa pijenjem vode i gline zajedno, tako mnogi počnu. Problem je taj jer kod nas to nije baš poznati način prirodnog liječenja, pa do nas dolazi malo informacija o glini i njenoj uporabi. U svijetu postoji više metoda za uzimanje gline i njeno korištenje. Taj način je generalno dat stoga da kod nekih ljudi ne dođe do zatvora, da se tijelo i probavni trakt lakše adaptiraju na izbacivanje toksina. Što je naše tijelo zagađenije toksinima to je veća vjerovatnost da ćemo dobiti privremeni zatvor. U tome slućaju možemo preći samo na vodu bez gline, dok zatvor ne prođe.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 09:56   #65
Pozdrav!

Mene zanima za žličicu. Da li mora biti drvena ili može i plastična za doziranje gline?
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 10:38   #66
Quote:
M Renata kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Mene zanima za žličicu. Da li mora biti drvena ili može i plastična za doziranje gline?
U pravilu se ne smije koristiti željezo ili neki drugi materijal koji je sklon koroziji. Najbolji bi bili materijali: drvo, keramika, staklo, plastika. S time da kada je o plastici riječ moramo paziti kako je obrađena, da nije sklona ispuštanju nekih supstanci pri dodiru sa glinom. Znaći, žličice iz kineskih dućana i ne bi bile baš dobre . Možemo koristiti i materijale od nehrđajućeg čelika, ako baš nemamo ove ostale.

Izbor materijala je najbitniji kada radimo sa vlažnom glinom, kada je ona aktivirana. Jer tada veže na sebe određene materijale, koji su tome skloni.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 21:56   #67
Quote:
M Renata kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Mene zanima za žličicu. Da li mora biti drvena ili može i plastična za doziranje gline?
Najbolje je drvo, ili staklo. No, za zlicicu sam osobno koristio stapic od sladoleda, znas na koje sladolede mislim. Staklo je malo teze naci u tom obliku.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 09:09   #68
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Najbolje je drvo, ili staklo. No, za zlicicu sam osobno koristio stapic od sladoleda, znas na koje sladolede mislim. Staklo je malo teze naci u tom obliku.
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 09:02   #69
Glinene kupke

Glinene kupke služe za čišćenje organizma od svih vrsta toksina i teških metala, iz našeg organizma. U kombinaciji sa oralnim uzimanjem gline pojačavamo djelovanje kupki, tako što i naš probavni sustav ostaje pri tom čist, a i naša jetra postaje snažnija.

Glina koja u dodiru sa vodom postaje aktivna izvlaći kroz pore na našoj koži navedene tvari iz našega tijela. Iz toga razloga bilo bi dobro da je temperatura vode što veća, koliko god mi to možemo podnijeti, da bi se pore na koži što više otvorile i olakšale izlazak nepoćudnih tvari.

Bitno je napomenuti da se pri glinenim kupkama ne smije stavljati u kadu niti jedan preparat koji nije prirodan i blagotvoran za nas. To je važno stoga da ne bi kroz našu kožu apsorbirali tvari koje nam mogu naštetiti. Često se pri glinenim kupkama miješa prirodna morska sol, jer ona pojačava djelovanje gline, a i sama blagotvorno utjeće na nas.

Za kupke se može koristiti bilo koja vrsta gline, glavno da je odobrena za ljudsku uporabu. U te svrhe nije potrebno koristiti ventiliranu glinu, nego grublju.

Količina gline koja je potrebna za kupku varira. Ali, što više gline stavimo djelovanje je snažnije i kupka je kvalitetnija. Neki minimum količine bi bila 1-2 šalice gline, ako smo zdravi. U slučaju da osijetimo simptome trovanja teškim metalima ili nećim drugim, ili patimo od nekih kožnih oboljenja, onda je potrebno barem 4 šalice gline.

Učestalost izvođenja glinenih kupki je generalno dva puta tjedno kroz 21 dan, zatim napravimo pauzu od tjedan dana. Nakon toga ciklusa možemo nastaviti s kupkama iz početka.

Dok smo u kupki budimo što više uronjeni u nju, neka nam samo glava viri iz vode. Povremeno rukama malo razmašimo glinu sa dna, tako da bude povezana sa vodom što više dok smo u njoj.

Standardno vrijeme boravka u kupki je od 20-30min. U nekim slučajevima kupka može trajati i 2 sata, ali to mogu oni koji već duže vrijeme imaju iskustva sa kupkama.

Postupak rađenja kupke:

Razmutimo količinu gline koja nam je potrebna u nekoj posudi. U kadu pustimo vodu da teće i zatim već razmućenu glinu nasipamo u kadu. Lijepo sve sa rukama promiješamo i pričekamo da se kada napuni.

Glinene kupke osim što nam služe kao idealan i ugodan način za detoksikaciju, ili alat za izliječenje od kožnih bolesti i poremečaja, također su i izvor hranjivih sastojaka za našu kožu. Dakle i zdrave osobe je mogu koristiti, u svrhu obnove kože i njenog očuvanja. Ali, i radi prevencije, da se ne nakupi u tijelu prevelika količina toksina i teških metala.

Zadnje uređivanje ashwinikumaras : 12.03.2009. at 09:47.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 19:05   #70
Zamolio bih da se ducani spominju putem pm-a.Reklamiranje.
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 19:39   #71
Quote:
danaye kaže: Pogledaj post
Zamolio bih da se ducani spominju putem pm-a.Reklamiranje.
Pošteno, tko mi je kriv kada nisam pročitao pravila foruma. Ispričavam se.

Ako nekoga zanima gdje se može nabaviti zelena ventilirana glina, neka se javi na pm.

Zadnje uređivanje ashwinikumaras : 12.03.2009. at 19:49.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 09:30   #72
Ako se radi o maloj djeci, recimo oboljeloj od autizma, ili nekog drugog poremećaja uzrokovanog trovanjem teškim metalima, onda nećemo forsirati što vrućiju kupku nego kupku što ugodniju djetetu.

Djete neka se igra u kadi ako želi, samo pokušajmo da ima što više vode, da mu pokrije što veću površinu tijela.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 09:33   #73
Ima li glina rok trajanja?
Jelsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 09:36   #74
Quote:
Jelsa kaže: Pogledaj post
Ima li glina rok trajanja?
Ako je glina ispravno skladištena nema rok trajanja. Mada mnogi preproručuju da se potroši u roku od 4-5 godina.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 12:59   #75
Hvala ti
Jelsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 15:04   #76
I drugi puta. Tu smo da saznajemo razne informacije, jedni od drugih. Glina kada se izvadi iz svoga prirodnoga staništa vjerovatno nakon drobljenja i izlaganja brojim faktorima koji na nju utjeću gubi svoje djelovanje s vremenom. Iz toga razloga vjerovatno i jeste preporuka da se ona potroši, u tom navedenom roku. Mada će ona i dalje imati određenu snagu djelovanja i nakon što prođe taj vremenski rok.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 21:56   #77
chemtrails

Jedan od dobrih razloga zašto da koristimo glinene kupke je i radi "chemtrailsa". To je za one koji ne znaju, metoda kako pomoću zrakoplova na jedan specifičan način ispuštati u stratosferu teške metale, bakterije, itd. Te sve sastojke mi onda udišemo i dolazimo sa njima u kontakt na razne načine. Razlozi radi kojih se to radi mogu biti višestruki. Koji god bio razlog takvog djelovanja, za nas je opasan i štetan po zdravlje.

Što su chemtrailsi možete vidjeti ovdje, u videu koji traje nešto manje od četiri sata: http://video.google.com/videoplay?do...ls&hl=en&dur=3

Kao što je već navedeno glinene kupke iz nas izvlaće sve teške metale i ostale štetne tvari za naš organizam.

Zadnje uređivanje ashwinikumaras : 13.03.2009. at 22:21.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 21:47   #78
Pozdrav!

Kupila sam glinu i brine me da li je čuvati kada otvorim u vrećici dobro zatvoreno ili prebaciti u neku posudu i kakvu?

Pitam zbog toga da li može pokupiti vlagu, pa se stvrdnuti.
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 22:09   #79
Quote:
M Renata kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Kupila sam glinu i brine me da li je čuvati kada otvorim u vrećici dobro zatvoreno ili prebaciti u neku posudu i kakvu?

Pitam zbog toga da li može pokupiti vlagu, pa se stvrdnuti.
Pa, ako je papirnata držiš je negdje na suhom. Ja svoju držim na polici u ormaru . Ali, ako želiš biti 100% sigurna, možeš ju prebaciti u neku staklenku ili keramičku posudu.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 16:56   #80
Quote:
M Renata kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Kupila sam glinu i brine me da li je čuvati kada otvorim u vrećici dobro zatvoreno ili prebaciti u neku posudu i kakvu?

Pitam zbog toga da li može pokupiti vlagu, pa se stvrdnuti.
Ja glinu koristim vec relativno dugo (godinu i pol, tu negdje) i do sada mi ni jednom nije skupila vlagu, imala ikakvih problema. Nije hidroskopicna, pa ju slobodno mozes drzati. Ja cak originalnu vrecicu niti ne zatvaram, stoji otvorena i ne skuplja vlagu. Nema potrebe komplicirati.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:14.