Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2009., 10:32   #21
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
@EasyOn - sad smo razjasnili, dakle, oni su došli i na glavnu raspravu kao svjedoci, što znači da imaju pravo naknade troškova prema Pravilniku! Baš sam te htjela pitati jel podignuta optužnica i jel bilo glavne rasprave

@umirovljenik - sve pretraže, ama baš sve preokrenu i ispretumbaju, inače pretraga ne bi imala smisla)))

Postoje određena pravila i taktike prilikom pretrage, jastuci i madraci nisu slučajno posebno navedeni))

Suey, a kakva su to odredjena pravila i taktike prilikom pretresa?
umirovljenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 11:14   #22
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
Postoje određena pravila i taktike prilikom pretrage, jastuci i madraci nisu slučajno posebno navedeni))
ok, ajde kd si to već spomenula/spomenuo par puta - zašto?

mislim, niko s minimum inteligencije ne stavlja ništa u madrace i jastuke.
zapravo, niko ne ostavlja ništa u vlastitom stanu ukoliko radi sranja.
ili postoje toliki mutavci?
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 12:43   #23
Očito da da. I ovisi o kakvom se KD radi.

Ako se recimo radi o krađi predmeta, obično počinitelji predmete vole sakriti u javnim prostorima (garderoba na kolodvoru i slično), ali i za takvu se pretragu može dobiti nalog.


Postoji metodika, tehnika i ino kod pretrage - otkud se pretraga započinje, što obuhvaća - koje prostorije, prostore i slično, što se mora ponijeti prilikom pretrage, na što se mora osobito pripaziti (na madrace, jastuke, hrpu pijeska, žita...itd.), i slično. Gdje treba tražiti, ovisi o tome što se traži. Tehnika ovisi o svakom pojedinom slučaju.

O slučajevima iz prakse pak ovisi hoće li se raditi o trenutnoj ili planiranoj pretrazi. Kod planirane se nastoji i upoznati osumnjičenik, njegovi običaji, karakter i slično, koje prostorije obično koristi...i tak dalje

Dakle, pravila pretarge i odgovor zašto je tako, spadaju već u područje kriminalistike, tu bi kolege kriminalisti mogli puno više reći o tome.

Kažu da obično domaćice vole sakriti predmete u šparet i krevet

Zadnje uređivanje Suey : 02.04.2009. at 13:33. Reason: dodatak
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 13:07   #24
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Što do znači da imaju pravo otvarati brave? Neću otključati neki sandučić pa oni "primjene" pajser?

Kako uopće izgleda taj nalog? Pitam jer mi je palo na pamet, što ako osoba živi u 2 stana, jedan do drugog, probijen zid i de facto su spojeni. Ako policija dobije naloga za "stan broj y, u ulici x", smiju li oni pretražiti i "stan broj y+1"?
Trebao bi biti isti kućni broj. Evo, baš sam našla zgodan članak o tome kako padaju optužnice zbog nezakonitih pretraga, a najčešće zbog toga što svjedoci nisu prisutni istodobno,,a što sam naglasila da je bitno za zakonitost pretrage.

A ako je jedan dokaz dobiven na nezakonit način, čitav niz dokaza koji proistječu iz takvog nezakonitog dokaza je onda nezakonit (plodovi otrovane voćke)

http://www.labin.com/web/neobavezna....=6311&idkat=53
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2016., 01:15   #25
Zna li netko ukoliko se zivi na odredenoj adresi kod roditelja i ima se nalog za pretres kuce , da se pregledavaju svi stanovi u kuci .ili samo onaj u kojem boravis osobno ti. U drugim stanovima su podstanari
nonamegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 13:15   #26
Onaj u kojem se isključivo boravi, ali mislim da mogu pregledati sve.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:27.