Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2009., 17:34   #1
Mistična iskustva s magnetne rezonance :)

Prvi šok mi je bio da 40min do 60 min moram ležati potpuno nepomično, a kad se upalila strojčina i kad su magnetne silnice potekle kroz moje tijelo tek onda je počeo pravi šou!

Uglavnom da ne duljim.....ljudi meni se od tog magneta nešto čudno događalo u mozgu! Teško je za objasniti, ali možda najbliže objašnjenje bi bilo da nisam mogao fokusirati niti jednu svoju misao! Misli su mi bile lebdeće!....Da se razumijemo, feeling uopće nije bio tako loš!

A najveća fora je da su mi u toj rupi bile samo noge! Ko zna kaj bi mi se događalo da mi je glava bila unutra! Možda naglavačke još bolje "puca", pa reko da odglumim neku ozljedu glave...!!!! ))

Ima li ko kakvih iskustava ko je unutra išao naglavačke? ))
platfus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 17:44   #2
JA!! ja sam ušao cijeli i mogu ti reć da je osjećaj FANTASTIČAN!!!

trajalo je cijelu vječnost! cijeli sam se pretvorio u .... mašinu!! osjećao sam kako mi se strujni krugovi pune energijom!! padale su mi svakave misli na pamet... između ostalog, spika hibrida čovjeka i MR aparata! što bi sve mogao radit!!!

onda sam skužio da više ne osjećam jer sam STROJ!!

FANTASTIČNO!

molim vas recite mi da nisam jedini!
Ferdinand is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 17:57   #3
Meni je bilo zima i skoro sam zaspao od dosade i raznih zvukova.
ivan_p is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 18:06   #4
Quote:
Ferdinand kaže: Pogledaj post
JA!! ja sam ušao cijeli i mogu ti reć da je osjećaj FANTASTIČAN!!!

trajalo je cijelu vječnost! cijeli sam se pretvorio u .... mašinu!! osjećao sam kako mi se strujni krugovi pune energijom!! padale su mi svakave misli na pamet... između ostalog, spika hibrida čovjeka i MR aparata! što bi sve mogao radit!!!

onda sam skužio da više ne osjećam jer sam STROJ!!

FANTASTIČNO!

molim vas recite mi da nisam jedini!

To sam i mislio da je fantastičan feeling staviti glavu unutra!

Čovječe idem....platit ću si privatno!!! Valjda nema nekih velikih posljedica od tih magneta!?!
platfus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 19:32   #5
Odgovor na tvoje pitanje je, zapravo vrlo jednostavan, nije riječ o nečem čudnom nego o nečem totalno običnom( MAGNETI I ŽELJEZO SE PRIVLAČE KAJ NE), a to je kada uđeš vrlo jako koncentrirano magnetsko polje, poput magnetske rezonance (eritrociti koji se sastoje od željeza fe i prenose kisik) eritrociti se uspore zbog tog polja i usporeno teču, usporedo s time eritrociti koji su ti prolazili kroz vene, žile, kroz noge su bile jako privučene i kasnile prenositi kisik koji usporeno dolazi u tvoj mozak,mozak sporije shvaća stvari i razmišlj tj. nemožeš se skoncentrirati i razmišljati,( mozak troši najviše kisika upravo da bi čovjek bio pametan, inteligentan i tak to ) onda dođe do tog fantastičnog fellinga kao da ti misli lebde,šta misliš zašto doktori su u posebnoj prostoriji a ne s tobom pored stroja, da ti nebi bio rezultat nalaza još da ti za glavobolju moraju rezati glavu ahahahahahahahahaa

Zadnje uređivanje crodiler : 19.08.2009. at 19:55.
crodiler is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 20:13   #6
Napravili su NMR sa magnetom od 12 T ali ga ne koriste na ljudima jer ireverzibilno mijenja osobnost pacijenta.
mukotrpak is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 20:45   #7
[QUOTE=mukotrpak;22103029]Napravili su NMR sa magnetom od 12 T ali ga ne koriste na ljudima jer ireverzibilno mijenja osobnost pacijenta.[QUOTE]

Pa za kaj ga koriste, za daljinsko vađenje sitniša iz manduševca? Tak nam je uvijek s tom naprednom tehnologijom, sve kaj valja nam ne daju dok joj ne prođe rok!

Kak misliš da mijenja osobnost pacijenta?
platfus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 21:05   #8
a ja sam očito bio na tom magnetu od 12T... ljudi moji.... od sljedeće plaće ću otić na jednu kuru.... jebote, osjećam se ko terminator

i nije istina da mijenja osobnost ako odeš recimo jednom mjesečno!!
Ferdinand is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 23:07   #9
Yupi, umjesto da se naručim na masažu, bolje da se naručim na magnetnu, više ću uživati..
visoka_peta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 10:11   #10
MR problem

A što se tek meni dogodilo! Metalni gumb sa bokserica mi se "zalijepio" za tu mašinu iznutra! Ni doktor ni onaj tehničar me nisu mogli odlijepiti od te mašine, pa su ju na kraju morali iskopčati iz struje... I još je to trajalo dok su me navlačili, pa mi se guma na gaćama sva rastegnula...
Uopće mi misli nisu lebdjele, jer sam bio koncentriran na gumb...
Kozari Bronx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 10:32   #11
Quote:
Kozari Bronx kaže: Pogledaj post
A što se tek meni dogodilo! Metalni gumb sa bokserica mi se "zalijepio" za tu mašinu iznutra! Ni doktor ni onaj tehničar me nisu mogli odlijepiti od te mašine, pa su ju na kraju morali iskopčati iz struje... I još je to trajalo dok su me navlačili, pa mi se guma na gaćama sva rastegnula...
Uopće mi misli nisu lebdjele, jer sam bio koncentriran na gumb...
E tako ti je to kad ideš na MR na Kozari Bronx! Otiđi tamo na rengen, da vidiš kak to čupa!
platfus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 11:01   #12
e sad bez zajebancije... ako se mislite sprdati s ovakvim (i sličnim) temama, otovrite novi topic na nekom drugom podforumu! tu ipak ima ljudi koji su stvarno doživjeli mistična iskustva i to ne samo u MR aparatima, nego i npr. na ultrazvuku! zato vas molim nekj se od sad javljaju samo ljudi sa stvarnim iskustvima, inače ću zabraniti ovu temu!!
Ferdinand is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 11:22   #13
E moj Ferdinande, vidio bi ti mistično iskustvo na rubu znanosti da su tebi one magnetske silnice išle kroz genitalije zalijepljene za gumb i metalnu cijev... Meni to uopće nije bila zajebancija, odmah sam se uplašio da je to onaj model od 12T... Ako u glavi mijenja osobnost, što tek mijenja u gaćama???
Najlakše je potcjenjivati tudja iskustva...

Zadnje uređivanje Kozari Bronx : 20.08.2009. at 11:31.
Kozari Bronx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 12:12   #14
Quote:
Kozari Bronx kaže: Pogledaj post
E moj Ferdinande, vidio bi ti mistično iskustvo na rubu znanosti da su tebi one magnetske silnice išle kroz genitalije zalijepljene za gumb i metalnu cijev... Meni to uopće nije bila zajebancija, odmah sam se uplašio da je to onaj model od 12T... Ako u glavi mijenja osobnost, što tek mijenja u gaćama???
Najlakše je potcjenjivati tudja iskustva...
sori, nisam mislio potcjenjivati ničija iskustva, samo želim da ljudi na ovoj temi iznose svoja stvarna iskustva a ne da se sprdaju! eto...
Ferdinand is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 12:17   #15
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Napravili su NMR sa magnetom od 12 T ali ga ne koriste na ljudima jer ireverzibilno mijenja osobnost pacijenta.
Sta da? onda mozes stavit npr. pedera unutra i vidjet da li ce postat hetero... Hm... upravo sam si zajebo doktorat, nemojte mi krasti ideje vi tamo...
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 12:19   #16
Quote:
Kozari Bronx kaže: Pogledaj post
A što se tek meni dogodilo! Metalni gumb sa bokserica mi se "zalijepio" za tu mašinu iznutra! Ni doktor ni onaj tehničar me nisu mogli odlijepiti od te mašine, pa su ju na kraju morali iskopčati iz struje... I još je to trajalo dok su me navlačili, pa mi se guma na gaćama sva rastegnula...
Uopće mi misli nisu lebdjele, jer sam bio koncentriran na gumb...
Sad zamisli kako bi prosao da si imao kakav pirs na jajima ili glavicu... brrr...
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 12:22   #17
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Sad zamisli kako bi prosao da si imao kakav pirs na jajima ili glavicu... brrr...
Ili bih sad imao dužu ćunu ili bi mi nick bio Kozara Bronxa...
Kozari Bronx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 12:26   #18
Ako su Ferdinand i Platfus u pravu, onda umjesto ovih dosadnih botox, pjena, Tuborg i inih party-a, predlažem organizaciju MR party-a sponsored by Končar Generatori (oni sigurno imaju dovoljno veliku zavojnicu ili neki stator od generatora)...
Kozari Bronx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 12:33   #19
Quote:
Kozari Bronx kaže: Pogledaj post
Ako su Ferdinand i Platfus u pravu, onda umjesto ovih dosadnih botox, pjena, Tuborg i inih party-a, predlažem organizaciju MR party-a sponsored by Končar Generatori (oni sigurno imaju dovoljno veliku zavojnicu ili neki stator od generatora)...
Dobra ideja samo sto svi gosti sve metalno moraju ostaviti vani pa bi imao jako puno posla oko pregledavanja... A brijem da bi potrosio i ogromnu kolicinu struje pa bi upad morao naplacivat 2000 kn...
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 12:38   #20
ovo mi je dobro,MR povukla stolicu pa video prikazuje šta sve treba uradit da je izvuku van

http://www.youtube.com/watch?v=4uzJPpC4Wuk

Čitao sam kako je negdje u Americi dijete stradalo u MR aparatu jer je magnetsko polje povuklo čeličnu bocu s kisikom dok je dijete bilo u aparatu,pogodak je bio direkt u glavu.Evo dolje jedan snimak kako izgleda kad se boca s kisikom ubaci u aparat (naravno kad nema nikoga unutra)

http://www.youtube.com/watch?v=7g5UV...eature=related
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:02.