Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2017., 11:44   #3421
Evo par slika iz tog vremena feb. 1996 * PD dr. Mujbegovic - avio pista camp Hampton...
Ako je off brisite.
https://s15.postimg.org/qc1c0t5x3/delta.jpg
https://s7.postimg.org/735ui0z53/delta2.jpg
avayan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 21:30   #3422
Quote:
Imperato kaže: Pogledaj post
početkom agresije na Posavinu, muslimani nisu pružali otpor JNA. Hrvati nisu dobili nikakvu pomoć od službenog Sarajeva (to je teritorij BiH i oni su trebali braniti Posavinu, a ne Hrvatska). Muslimansko selo Kotorsko nije pružalo otpor, bili su odlučili pustitit Srbe, tek nakon pritiska odlučili su se pridružiti obrani, iako ne na svom prostoru, zato je selo ostalo čitavo za razliku od susjednih hrvatskih Johovac, Foča i drugi koja su spaljena do temelja.
Tijekom jednog napada srpski ptenk je zapeo i tri dana su ga izvlačili, a branitelji ga nisu mogli skinuti, dolazio je čovjek sa nekim bacačem i samo je odustao, kaže nema prostora od kud ga može skinut.
Na početku rata u selu je bilo 200 branitelja, kad je počelo ozbiljnije ostalo je nekih 50-ak, drugi su jednostavno isparili.
Muslimani su dali svoj doprinos koji je neprocjenjiv i u HR ali i u BH i dalje ne zelim polemizitati.

Zadnje uređivanje ledenobrzi : 09.04.2017. at 21:33. Reason: greska
ledenobrzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 21:45   #3423
Quote:
ledenobrzi kaže: Pogledaj post
Muslimani su dali svoj doprinos koji je neprocjenjiv i u HR ali i u BH i dalje ne zelim polemizitati.
kako u RH ?
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 08:55   #3424
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
kako u RH ?
Jel ti to mene malo zezas ili.
ledenobrzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 21:24   #3425
Quote:
ledenobrzi kaže: Pogledaj post
Jel ti to mene malo zezas ili.
jeli misliš ABIH ili baš muslimani koji su bili u hv ?
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 16:03   #3426
Na tu temu postoji literatura. Baš nedavno je izašla neka knjiga, ako se ne varam. Da ne spominjem i solidan doprinos Srpske manjine obrani RH. Malo se o tome govori, a trebalo bi.
Loxhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 00:51   #3427
[QUOTE=The Worm;63447553]jeli misliš ABIH ili baš muslimani koji su bili u hv ?[/QUOTE

Mislim na one koji su bili u HV.
ledenobrzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 20:55   #3428
[QUOTE=ledenobrzi;63555835]
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
jeli misliš ABIH ili baš muslimani koji su bili u hv ?[/QUOTE

Mislim na one koji su bili u HV.
tu nema nikakvog spora...
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 16:59   #3429
Quote:
Loxhr kaže: Pogledaj post
Na tu temu postoji literatura. Baš nedavno je izašla neka knjiga, ako se ne varam. Da ne spominjem i solidan doprinos Srpske manjine obrani RH. Malo se o tome govori, a trebalo bi.
A kad politicki predstavnici srpskog naroda u RH nikad ne spominju svoje branitelje

Ja zelim vjerovati da mi ostali drzavljani RH svoje branitelje postujemo
__________________
"Life", said Marvin, "Don't talk to me about life"
I ja bih marasovca nazad
Grugru is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 10:32   #3430
Quote:
Grugru kaže: Pogledaj post
A kad politicki predstavnici srpskog naroda u RH nikad ne spominju svoje branitelje

Ja zelim vjerovati da mi ostali drzavljani RH svoje branitelje postujemo
I ja želim vjerovati.
ledenobrzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 09:05   #3431
Quote:
avayan kaže: Pogledaj post
...ja sam za taj snimak prvi puta cuo ovdje, nikad ga nisam vidio na TV. Poginuli koje si naveo su stradali u odvojenim okolnostima i razlicitim datumima, neki prilikom proboja koridora a neki prilikom pokusaja izvlacenja hrvata iz Hasica.
Snimci postoje, osobno imam snimke ali nemam sve.. bas taj dio na kojima su dokumenti prikazani i tijela nemam. Jer su bile dvije kazete na kojima su bile prikazane borbe iz BP koje je emitirala tv novi sad. A osobe koje sam naveo su nastradale u kornici na isti dan i eshumirane su iz iste zemunice 92 godine koja se nalazila na ulazu u selo kornica. I 94 razmjenom su poslani za hr. Ako ste bili prisutni tada tamo u to vrijeme molio bih vas da mi se javite na pm da vas upitam par stvri koje me zanimaju. Hvala
Jumany is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 15:46   #3432
Na danasnji dan ,prije 25 god. na Odzackom i Modrickom bojistu pocela je srpska ofanziva za koridor.
Dobor kula is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 06:05   #3433
Da...
na danasnji dan pada grad Modrica i okolna sela tj.cijela desna strana opcine od rijeke Bosne..unatoc dobivenom pojacanju u tehniki,3 tenka, dolazi do iznenadne komande da se cijelo ljudstvo povlaci na lijevu stranu rijeke bosne tj. odzacku opcinu.
Tako da je grad i par kilometara prostora prepusteno skoro bez borbe neprijatelju..
dobrinja 92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 11:52   #3434
E pa dakle tema je definitivno mrtva...
Povremeno svratim vidim ima li nesto novo, vidim isti se vrtimo tu kad je godisnjica ili neka fotka se pojavi... steta, procitacu je ispocetka sljedece godine
avayan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 13:12   #3435
Quote:
avayan kaže: Pogledaj post
E pa dakle tema je definitivno mrtva...
Povremeno svratim vidim ima li nesto novo, vidim isti se vrtimo tu kad je godisnjica ili neka fotka se pojavi... steta, procitacu je ispocetka sljedece godine
Upravo tako,ali sad nije godišnjica za pisanje nego vječni odlazak velikog prijatelja Posavine,prije dva dana sahranjen je D.K.dobrovoljac u Posavini a u to vrijeme bio je pripadnik druge gardiske,a bio je do pada Broda,ostao je u vojsci i u par navrata boravio u mirovnim misijama,prije par godina je umirovljen,bili smo u kontaktu sve te godine,i moram priznati da sam mu ostao dužan da koji put posjetimo Posavinu,stalno bude bude ali kraj je prebrzo došao.
Mnogi od tamo neznaju ništa o njemu a bilo ih je još,i šta reći na kraju hvala ti prijatelju puno,jer teško je naći riječi kada se ovako nešto desi.
Mi koji smo te poznavali znamo koga smo izgubili,našao si svoj mir,a mi ćemo čuvati uspomenu na tebe barem dok i jedan od nas živi.
ledenobrzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 16:33   #3436
B.Brod

Na današnji dan prije 25 god.pao je B.Brod iako se pomalo naslućivao kraj nama koji smo dio vremena proveli u Posavini,a tada bili daleko na jugu HR,stalno je tinjala nada da će se ipak nešto promijeniti makar u zadnji čas.Nažalost Brod je pao i razbio nas totalno,a tek kako je bilo onima koji su bili tamo.Njima kapa do poda,iako većina danas marginalizirana o kojoj nitko više i ne priča zaslužuju barem na ovoj stranici da ih se netko sjeti.
ledenobrzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 17:32   #3437
Pozdrav, moj otac je bio pripadnik 77. brigade ArBih iz Rijeke
Kao dobrovoljac je poslan u Derventu gdje je ranjen i poslan na lječenje u Rijeku gdje je nakon toga bio pripadnik 1. bojne iz Jajca gdje je bio u obrani sela oko Jajca i samog Jajca
Zanima me konkretno da li ima podataka o 77. brigadi "Zmaj od Bosne" i njenom ratnom putu na internetu ili ima živih svjedoka koji su bili pripadnici kao i moj otac da mi prepričaju ratni put. Otac mi je ima uvjete za braniteljsku mirovinu ali nema dokumentacije niti svjedoka koji bi potvrdili njegov ratni put pa bi nam to bilo od pomoći. Hvala puno
Nek navik živi ki zgine pošteno
DešBu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 18:45   #3438
Quote:
DešBu kaže: Pogledaj post
Pozdrav, moj otac je bio pripadnik 77. brigade ArBih iz Rijeke
Kao dobrovoljac je poslan u Derventu gdje je ranjen i poslan na lječenje u Rijeku gdje je nakon toga bio pripadnik 1. bojne iz Jajca gdje je bio u obrani sela oko Jajca i samog Jajca
Zanima me konkretno da li ima podataka o 77. brigadi "Zmaj od Bosne" i njenom ratnom putu na internetu ili ima živih svjedoka koji su bili pripadnici kao i moj otac da mi prepričaju ratni put. Otac mi je ima uvjete za braniteljsku mirovinu ali nema dokumentacije niti svjedoka koji bi potvrdili njegov ratni put pa bi nam to bilo od pomoći. Hvala puno
Nek navik živi ki zgine pošteno
pa kako bi imao mirovinu ako je bio bri pripadnik ABIH ??
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 01:35   #3439
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
pa kako bi imao mirovinu ako je bio bri pripadnik ABIH ??
Zbog toga što je kao ga je Hrvatska vojska poslala dolje, konkretno prijavio se u 111 riječku i poslani su dolje gdje su dobili oznake armije, no poslije ranjavanja i odlaska u Jajce gdje je bio pripadnik HVO, pa zbog tog
DešBu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 20:59   #3440
U svojoj novoj knjizi "Druga strana rubikona - politicka strategija Alije Izedbegovica", na str. 172., knjizi objavljenoj ove godine (2017.) prof. dr. Miroslav Tudjman dotaknuo se na toj stranici pitanja pada bosanske Posavine.

"Izedbegovic jos uvijek vjeruje da ce u JNA imati saveznika a da je Hrvatska protivnik. Takva je politika pridonjela padu bosanske Posavine, a imala je za posljedicu da je VS UN-a (opa. Vijece sigurnosti UN-a) donijelo Rezoluciju 757 (30. svibnja 1992.) u kojoj 'Zahtijeva da sve postrojbe Hrvatske vojske koje su jos uvijek u Bosni i Hercegovini bez odlaganja postupe u skladu sa stavkom Rezolucije 752 (1992.)". A u tom stavku se zahtjeva da se "elementi Hrvatske vojske koji su trenutno u Bosni i Hercegovini povuku ili stave pod kontrolu Vlade Bosne i Hercegovine,...".
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:48.