Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2016., 23:54   #441
Quote:
Bić kaže: Pogledaj post
Ovako, vidim svi su izblesali, nitko ne komentira više ovu temu heh

Tko se želi ubiti, pa i neka se ubije. Mislim, to je stvar izbora samo da bude brzo i konačno, da ne postanete vječni invalidi ovisni o svima uslijed možda NEDOSTATKA KISIKA U MOZGU jer to je zaista najgora stvar što vam se može desiti, sve se da izliječiti ali ISPUCALI NEURONI nikako!

Znajte i da svi imamo dušu (energija=svijest) koja preživljava smrt naših fizičkih tijela tako da se i postojanje nakon fizičke smrti nastavlja, samo u drukčijoj dimenziji, no pitanje je kakav će vam biti "nastavak" jer samoubojstvo spada pod grijeh :/

Lijepi pozdravek!
Znamo li ili pretpostavljamo. Imamo dokaze ili samo želimo .....
wishful thinking ... ... ...

ili jednostavno vjerujemo, što je ok .....

Lijepi pozdravek!
Tox is offline  
Old 20.01.2016., 20:07   #442
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Život te dakle posjeduje i radi od tebe što hoće...
nitko ne posjeduje nikoga .. apsolutna sloboda na djelu .. porobljavanje u tijeku

zivot je zivot sta god neki oblik zivota mislio o tome i kreirao nekakve sustave i kategorizirao svoje ogranicenosti u prakticne mjerne velicine

p.s.
ovo amen mi fakat nije trebalo
F.A.Q is offline  
Old 21.01.2016., 16:17   #443
...Samoubojstvo kao koncept smatram voljom i odlukom svakog pojedinca, i ne smatram da je to nešto loše, te da treba nekoga tko se odluči na takvu krajnju soluciju kazniti ili govoriti o njemu loše. Ako netko smatra da mu je to jedino rješenje, i da je sve ostalo već probao, onda mu/joj ne treba govoriti zašto je to loše. U svakom slučaju, moj zaključak je da to ovisi isključivo na odluci svakog pojedinca, jer ako je netko zaista odlučio prekinuti svoj život, nema tog čovjeka, psihijatra ili društvene norme koje ga mogu spriječiti u svom naumu.
metalrose is offline  
Old 30.01.2016., 20:38   #444
Kaj se tiće samoubojstva ravnodušan sam. Da mi neko da pištolj i uvijeri da je smrt dobra ubio bi se. Vjerojatno na kraju nebi požalio.
__________________
Moja cura ima decka mozda i dva
oni imaju para, da saznao sam ja!!!
Brutalis is offline  
Old 31.01.2016., 00:39   #445
Citiracu svog sada omiljenog filozofa Filipa Majnlendera sto se tice ovoga- ,,Volja za smrcu zapaljena spoznajom da je bolje ne biti ,nego postojati je vrhovni princip morala''
DavMla is offline  
Old 31.01.2016., 01:03   #446
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Citiracu svog sada omiljenog filozofa Filipa Majnlendera sto se tice ovoga- ,,Volja za smrcu zapaljena spoznajom da je bolje ne biti ,nego postojati je vrhovni princip morala''
Bolje je ne biti jedino u trenutku velike tragedije ili bolesti, a i to često prođe ili vrlo brzo bude dovoljno bolje da je bolje postojati nego ne postojati, prema tome to nema veze sa moralom. Samoubojstvo nije ni moralno ni nemoralno. Ljude na samoubojstvo prisiljava ogromna patnja, a ne nekakav moralni kodeks ili odabir.
PCN is offline  
Old 31.01.2016., 01:09   #447
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Bolje je ne biti jedino u trenutku velike tragedije ili bolesti, a i to često prođe ili vrlo brzo bude dovoljno bolje da je bolje postojati nego ne postojati, prema tome to nema veze sa moralom. Samoubojstvo nije ni moralno ni nemoralno. Ljude na samoubojstvo prisiljava ogromna patnja, a ne nekakav moralni kodeks ili odabir.
Prvo sa moralom ima veze,ako si radikalni pandeista kao ja,a vrv nisi.Bolje je ne biti jer je jedna suza koju pustas tokom samoubistva,manje od stotine suza koje bi prolio tokom zivota i mnogo patnje,a na kraju umro i kao da se nista nije ni desilo za tebe.Ljudi koji su imali dosta lepih trenutaka u svom malom i nistavnom zivotu su na kraju tuzni jer ce sve te uspomene smrcu izgubiti zauvek,zato bolje da se i ne rode,ne bi bilo ovoliko uzasa,a ne bi bilo ni besmislene srece koja se na kraju pretvara u tugu.
DavMla is offline  
Old 31.01.2016., 01:27   #448
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Prvo sa moralom ima veze,ako si radikalni pandeista kao ja,a vrv nisi.Bolje je ne biti jer je jedna suza koju pustas tokom samoubistva,manje od stotine suza koje bi prolio tokom zivota i mnogo patnje,a na kraju umro i kao da se nista nije ni desilo za tebe.Ljudi koji su imali dosta lepih trenutaka u svom malom i nistavnom zivotu su na kraju tuzni jer ce sve te uspomene smrcu izgubiti zauvek,zato bolje da se i ne rode,ne bi bilo ovoliko uzasa,a ne bi bilo ni besmislene srece koja se na kraju pretvara u tugu.
Jeli ti stvarno vjeruješ u to da se jedan čovjek može ubiti zbog jedne ovakve spoznaje recimo? Znači nek je živ, zdrav, neka solidno stoji sa novcem, neka je malo sretan, malo nesretan nekad i ti misliš da postoji čovjek koji bi sve to sveo na nivo nekog moralnog odabira i ubio se kao da ide brati jagode? Ne želim generalizirati niti mislim na tebe, ali ovakva stajališta pod uvjetom da su ozbiljna i da su ljudi okupirani njima u svakodnevnom životu, najčešće imaju ljudi sa ozbiljnom depresijom. Depresija je bolest od koje se umire kao od svake druge. Prema tome, opet je uvjetovana dubokom patnjom, a ne pukim odabirom i mišljenjem.
PCN is offline  
Old 31.01.2016., 01:37   #449
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Jeli ti stvarno vjeruješ u to da se jedan čovjek može ubiti zbog jedne ovakve spoznaje recimo? Znači nek je živ, zdrav, neka solidno stoji sa novcem, neka je malo sretan, malo nesretan nekad i ti misliš da postoji čovjek koji bi sve to sveo na nivo nekog moralnog odabira i ubio se kao da ide brati jagode? Ne želim generalizirati niti mislim na tebe, ali ovakva stajališta pod uvjetom da su ozbiljna i da su ljudi okupirani njima u svakodnevnom životu, najčešće imaju ljudi sa ozbiljnom depresijom. Depresija je bolest od koje se umire kao od svake druge. Prema tome, opet je uvjetovana dubokom patnjom, a ne pukim odabirom i mišljenjem.
Da,mogu se ubiti zbog jedne takve spoznaje.Primer ti je eto recimo filozof kojeg sam citirao.Ja takodje patim,patim stalno,imam problem koji ne mogu resiti i bes koji on stvara kod mene jos vise me motivise da imam negativan odnos prema zivotu.
DavMla is offline  
Old 31.01.2016., 01:46   #450
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Da,mogu se ubiti zbog jedne takve spoznaje.Primer ti je eto recimo filozof kojeg sam citirao.Ja takodje patim,patim stalno,imam problem koji ne mogu resiti i bes koji on stvara kod mene jos vise me motivise da imam negativan odnos prema zivotu.
Ma.. Takve spoznaje su najčešće posljedica nečega, a ne uzrok problemu i patnji.. Govorim to iz iskustva. Ako stalno misliš na taj način, znači da si u crnilu, a čovjek koji je stalno u crnilu i kojem nikad nije bolje ima drugih problema, najčešće je to depresija ili nešto slično, a to su bolesti kao i svake druge i mogu se liječiti i držati pod kontrolom kao većina drugih. Danas je toga jako puno nažalost, ali glavni problem je šta ljudi negiraju da bolest postoji i koriste ovakve maske, kao muči me "spoznaja" i mogao bi se ubit zbog nje, al sve drugo u životu mi je super. Dakle imaš problem koji generira ovakve stavove..
PCN is offline  
Old 31.01.2016., 01:51   #451
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Ma.. Takve spoznaje su najčešće posljedica nečega, a ne uzrok problemu i patnji.. Govorim to iz iskustva. Ako stalno misliš na taj način, znači da si u crnilu, a čovjek koji je stalno u crnilu i kojem nikad nije bolje ima drugih problema, najčešće je to depresija ili nešto slično, a to su bolesti kao i svake druge i mogu se liječiti i držati pod kontrolom kao većina drugih. Danas je toga jako puno nažalost, ali glavni problem je šta ljudi negiraju da bolest postoji i koriste ovakve maske, kao muči me "spoznaja" i mogao bi se ubit zbog nje, al sve drugo u životu mi je super. Dakle imaš problem koji generira ovakve stavove..
Ja imam problem,ali bih i bez njega imao ovakav stav siguran sam.Mozda ne bi bio prozet tolikom ogorcenoscu i recen na tako depresivan nacin,ali bi u sustini to bio isti stav.
DavMla is offline  
Old 31.01.2016., 02:01   #452
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Ja imam problem,ali bih i bez njega imao ovakav stav siguran sam.Mozda ne bi bio prozet tolikom ogorcenoscu i recen na tako depresivan nacin,ali bi u sustini to bio isti stav.
Gledaj, ne znam koji problem konkretno imaš tako da ne mogu ništa previše oko toga reći, ali znam da takav stav o životu čovjek bez depresivnog poremećaja ne može imati i točka. To bi mogao eventualno biti nekakav ležerni ili pragmatični stav kao kad te neko pita jeli voliš više crvenu ili plavu boju, ali ne znam zbog čega bi nekoga stav o nečemu o čemu može samo nagađati trebao toliko izbacivati iz takta i opsjedati, tu odma nešto drugo nije u redu.
PCN is offline  
Old 31.01.2016., 02:27   #453
Quote:
metalrose kaže: Pogledaj post
...Samoubojstvo kao koncept smatram voljom i odlukom svakog pojedinca, i ne smatram da je to nešto loše, te da treba nekoga tko se odluči na takvu krajnju soluciju kazniti ili govoriti o njemu loše. Ako netko smatra da mu je to jedino rješenje, i da je sve ostalo već probao, onda mu/joj ne treba govoriti zašto je to loše. U svakom slučaju, moj zaključak je da to ovisi isključivo na odluci svakog pojedinca, jer ako je netko zaista odlučio prekinuti svoj život, nema tog čovjeka, psihijatra ili društvene norme koje ga mogu spriječiti u svom naumu.
a ubojstvo? .. pa to je samo ubojstvo a?!

Quote:
Brutalis kaže: Pogledaj post
Kaj se tiće samoubojstva ravnodušan sam. Da mi neko da pištolj i uvijeri da je smrt dobra ubio bi se. Vjerojatno na kraju nebi požalio.
.. oko cega onda nisi ravnodusan?

Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Citiracu svog sada omiljenog filozofa Filipa Majnlendera sto se tice ovoga- ,,Volja za smrcu zapaljena spoznajom da je bolje ne biti ,nego postojati je vrhovni princip morala''
zanimljivo je da imas omiljenog filozofa .. i jos ga citiras .. ko da to ima nekog smisla

a gdje je nestala bolest .. sto je bolest ljudi .. jel moguce da ste bolesni? .. ta je mogucnost toliko "neprihvatljiva" da je samoubojstvo maltene logicno po vama

ne sudim .. dapace .. razumijem vas te pokusavam objasniti zasto vas razumijem .. a sad mozete vi kakat da sta se ja javljam ali zapravo se vi javljate i drago mi je nema niceg lose .. to je ljudski koliko god vi i drugi zelite sakriti ljudskost .. dokaz da postoji je njena smisao .. nije se covjek sam stvorio .. ne mislim na bog a.. mislim da STVARNOST .. postojis covjece .. postoji .. zivi .. bori se .. trgaj i nebudi picka nego budi covjek hebiga tesko je .. odguli .. ako imas snage tipkat po internetu izdrzat ces .. a onda kad dodjes sebi ne zaboravi sto si prosao .. i da ima onih koji nemaju snage tipkat ..

hoces li na kraju nauciti nesto iz iskustva .. dobrog ili loseg .. izbor je tvoj
F.A.Q is offline  
Old 31.01.2016., 08:00   #454
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post


.. oko cega onda nisi ravnodusan?

Teško je reći jer me ništa posebno ne veseli u životu
__________________
Moja cura ima decka mozda i dva
oni imaju para, da saznao sam ja!!!
Brutalis is offline  
Old 31.01.2016., 09:14   #455
Quote:
Brutalis kaže: Pogledaj post
Teško je reći jer me ništa posebno ne veseli u životu
Možeš se zapitati je li moguće da zapravo nikad nisi ni živio?
zoroasterix is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:22.