Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2011., 17:15   #1
Kako postati sudac porotnik?

Zapravo, googlao sam ali nigdje ne mogu naći način kako postati sudac porotnik Županijskog suda u Zagrebu? Pretpostavljam da se raspisuje neki natječaj, zna li netko kada? U svakom slučaju, trebao bih malo više informacija o tome, ako netko zna, posebice za Županijski sud u Zagrebu.
Stravinsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 11:55   #2
Quote:
Stravinsky kaže: Pogledaj post
Zapravo, googlao sam ali nigdje ne mogu naći način kako postati sudac porotnik Županijskog suda u Zagrebu? Pretpostavljam da se raspisuje neki natječaj, zna li netko kada? U svakom slučaju, trebao bih malo više informacija o tome, ako netko zna, posebice za Županijski sud u Zagrebu.
XI. SUCI POROTNICI
Članak 133.
(1) Suce porotnike općinskih, trgovačkih i županijskih sudova imenuje županijska skupština, odnosno Gradska skupština Grada Zagreba po pribavljenim prijedlozima općinskog, odnosno gradskog vijeća, sindikata, udruženja poslodavaca i gospodarske komore.
(2) Suce porotnike Vrhovnog suda Republike Hrvatske i Visokoga trgovačkog suda Republike Hrvatske imenuje Hrvatski sabor, na prijedlog ministra pravosuđa, tako da se osigura zastupljenost svih županija.
Odredbom članka 9. Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o sudovima, »Narodne novine« br. 16/07, stupio na snagu 17. veljače 2007., dodan dio teksta.
(3) Prije imenovanja sudaca porotnika mora se pribaviti mišljenje predsjednika odgovarajućeg suda o predloženim kandidatima.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 23:38   #3
Quote:
Stravinsky kaže: Pogledaj post
Županijski sud u Zagrebu.
nažalost si zakasnil, prijedlozi su poslani krajem prošle godine, nova garnitura porotnika/ca koje će skupština uskoro imenovati će biti u mandatu 4 naredne godine, dakle prijaviti se možeš tek 2015.

a sada dio, kako uopće saznati kada se prijaviti?

moraš "dosađivati" telefonom gospodi, u gradskoj skupštini, zaduženoj za imenovanja, jer oni dobivaju zahtjeve od sudova pa proslijeđuju dalje.

nakon što saznaš za potražnju porotnika/ca, slijedi ti "dosađivanje" gospodi u četvrti po mjestu stanovanja, odnosno ovih par ostalih koji mogu predlagati porotnike/ce, (a) potom ti treba puno puno sreće... i puno puno sreće... ukoliko nekim čudom dospiješ na listu, skupština u pravilu potvrđuje sve predložene osobe jer se na listi nalazi samo onoliko osoba koliko je traženo.

sljedeći bi na redu trebao biti trgovački sud, "u rujnu", što god da to značilo, da l' će onda biti prijave il' imenovanja... izvući info iz gospode iz odbora je ravno dobitku na lotu.

koliko sam vidjela u glasniku grada zagreba, općinski su bili prošle godine...
__________________
vjeruj samo polovici onoga što vidiš i apsolutno ničemu (od) onoga što čuješ. (bruce lee)
šmokljanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 17:42   #4
Pomno pratiti ako kojem imenovanom dop..di funkcija, pa se pokušati ugurati na njegovo mjesto.
Za Županijski ne znam, ali za Općinski znam iz iskustva da ljudi nemaju živce sjediti tamo na nekim parnicama za siću kuna satima.
nina-nana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 22:34   #5
Quote:
nina-nana kaže: Pogledaj post
Za Županijski ne znam, ali za Općinski znam iz iskustva da ljudi nemaju živce sjediti tamo na nekim parnicama za siću kuna satima.
sudci/kinje porotnici/e volontiraju.
zato je šteta kaj se hrpa ljudi svim silama pokušava ugurat na ta mjesta, pa kad skuže da se tu ne vrti lova, prestanu dolazit, a na njihova mjesta se ne imenuju novi, jer ovi službeno nisu "razriješeni dužnosti" već jednostavno "ne dolaze".
velim šteta, jer, ak zbog ničeg drugog, to bi bila super "praksa" studentima i ljudima koji su u pravnom i povezanim zanimanjima, a ovak nažalost "izvise" oni koji bi to prvenstveno zbog struke hteli "proći".
__________________
vjeruj samo polovici onoga što vidiš i apsolutno ničemu (od) onoga što čuješ. (bruce lee)
šmokljanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 21:34   #6
Ovih dana traže i žiro račun, što znači da će biti plaćeno.

Dižem temu iz mrtvih, znam al eto, zanimalo me više informacija o ovome ovih dana, pa sam i tu otvorio temu
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:00.