Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2011., 10:58   #1
Samoindukcijski motor

Pozdrav jel ima netko ko se igra sa strujom i pravi neku vrstu vlastitogg izuma. ja trenutno premotavam neki stari motor hocu da napravim motor koji bi uz dodavanje elektronike i kondenzatora sam sebi pogonio.
themen is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 12:32   #2
Quote:
themen kaže: Pogledaj post
Pozdrav jel ima netko ko se igra sa strujom i pravi neku vrstu vlastitogg izuma. ja trenutno premotavam neki stari motor hocu da napravim motor koji bi uz dodavanje elektronike i kondenzatora sam sebi pogonio.
Pozdrav, pokušavam već dugo nešto na tom polju napravit, već imam neke inovacije , ali vezane za HHO. Zanima me do kud si stigao sa tim motorom?
nije svejedno is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 22:49   #3
danas sam namoto sve namote 4 u rotora a 2 na statoru,ova 4 su samo za probu to znaci da ih mogu dodavat za snagu al prvo to sve moram pospajat i sastavit nasto je mali problemcic imam 2 ista motora i sad sam skuzio da nisu 100% isti u jednog je stator malo siri,pa cu pokusat lezaj za toliko izvuci van,naravno da sam namoto krivi ha ha
themen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 01:13   #4
Quote:
themen kaže: Pogledaj post
Pozdrav jel ima netko ko se igra sa strujom i pravi neku vrstu vlastitogg izuma. ja trenutno premotavam neki stari motor hocu da napravim motor koji bi uz dodavanje elektronike i kondenzatora sam sebi pogonio.
Može on sam sebe pogonit, ali vjerojatno će ti trebat neki pogonski stroj za uzbudu. Može bit i ruka (ručno, pošto vjerojatno neće trebat velika sila)..

Samo onda to nije potpuni izum, zar ne?

Pozz.
lupus_est is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 20:24   #5
nisam mislio sa uzbudom vec na principu impulsa. na 2000 v sad idem namotat jos ovaj stator pa da vidimo

Quote:
nije svejedno kaže: Pogledaj post
Pozdrav, pokušavam već dugo nešto na tom polju napravit, već imam neke inovacije , ali vezane za HHO. Zanima me do kud si stigao sa tim motorom?
do kud si ti dogurao ?

Zadnje uređivanje Bat Kol : 08.06.2011. at 00:01.
themen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 11:17   #6
bok. experiment je bio corak. sve ni izgorilo,neznam imao sam 200 ohma po namotu.neznam zasto se to dogodilo!? mislim da mi rotor nije za toliki napon jer skace mi iskra izmedju kolektora premali mi je razmak izmedju njih. moram nabavit klizni kolektor sa dovoljnim razmakom,pa sve ponovo ha ha
themen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 11:20   #7
2000V ?
AC ili DC
brunxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 14:43   #8
Ako već koristite poznatu tehniku, onda uvažite i poznate činjenice - nema over unity motora, barem ne korištenjem poznate nam tehnike (magnetizam, struja, bakar, ferit...)
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 15:16   #9
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Ako već koristite poznatu tehniku, onda uvažite i poznate činjenice - nema over unity motora, barem ne korištenjem poznate nam tehnike (magnetizam, struja, bakar, ferit...)
Kako znaš?
U zadnje vrijeme uopće nije upitno da li postoje ili ne nego je pitanje u kojim postocima daje višak energije
kažu da je do sada max.60% a najčešće je oko20-30%
brunxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 15:28   #10
Doista ne znam. Samo citiram ono čemu su me podučavali formalnim obrazovanjem.

Ja sam prvi za rušenje "poznatog znanja". Jedini uvjet kojeg tražim jest dokaz da "poznato znanje" nije ispravno.

Napisao si da ti se motor vrti već tri mjeseca. Koliko energije si izvukao iz njega? Jel' pogoniš neki grijač ili barem žarulju (makar i LED) ili ga samo vrtiš u prazno? Ako si pogonio grijač od parsto Watt-a kroz ta tri mjeseca, onda te molim da me pozoveš da to vidim - častim te gablecom, mislim da takvo otkriće vrijedi barem gableca.
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 20:13   #11
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Doista ne znam. Samo citiram ono čemu su me podučavali formalnim obrazovanjem.

Ja sam prvi za rušenje "poznatog znanja". Jedini uvjet kojeg tražim jest dokaz da "poznato znanje" nije ispravno.

Napisao si da ti se motor vrti već tri mjeseca. Koliko energije si izvukao iz njega? Jel' pogoniš neki grijač ili barem žarulju (makar i LED) ili ga samo vrtiš u prazno? Ako si pogonio grijač od parsto Watt-a kroz ta tri mjeseca, onda te molim da me pozoveš da to vidim - častim te gablecom, mislim da takvo otkriće vrijedi barem gableca.
vrti na prazno
i nisam još siguran jel stvar u magnetima ili akumulatoru koji još uvjek pokaziva 12 v
...e sad ne znam da li s padom kapaciteta akumulatora mora nužno pasti i napon???

...a ako proradi ja plačam gablec svima na forumu
...ukoliko me prije toga netko ne
brunxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 11:42   #12
Probaj ga opteretiti nekim potrošačem, ovako trošiš energiju akumulatora samo na gubitke (toplina vodiča, trenje u ležajevima, otpor zraka) koji su relativno mali. Stavi neki teret pa gledaj koliko će se vrtiti...
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 05:31   #13
ljudi neki ocito trebaju natrag u srednju skolu da nauce zakone fizike, kakvi crni motori koji su preko 100% ucinkoviti, koji zauvijek rade pa sto je ovo ljudi fizikalni zakoni ocito ne vrijede dick
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 07:48   #14
Ma kakvi zakoni fizike, to samo varaju napaceni narod da ne bi imao besplatnu struju....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 09:13   #15
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Ma kakvi zakoni fizike, to samo varaju napaceni narod da ne bi imao besplatnu struju....
Jedva čekam da vi alternativci pokažete te svoje čarobne mašine. Ovdje je struja skupa ko sam vrag tako da bi bilo super sa besplatnom. Brže to malo. Šta se čeka kad već sve radi?
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 21:49   #16
Quote:
AxMi-24 kaže: Pogledaj post
Jedva čekam da vi alternativci pokažete te svoje čarobne mašine. Ovdje je struja skupa ko sam vrag tako da bi bilo super sa besplatnom. Brže to malo. Šta se čeka kad već sve radi?
Uvijek se netko upeca
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 23:55   #17
koji sarkazam dobra
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:17.