Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2011., 00:06   #21
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Ne znaju svi to
Znaju čitati, jebešmisve.

Samo, u dva posta je iskreno zabrinuti roditeljski ton prešao "ma nek bilo kako zaspi da mogu gledat seriju i seksat se". Pritisneš gumb, eno mu priča i to je to.

Onda je još bolje stavit' mu Apaurin u kakao - mo'š odradit' cjelonoćni maraton. Seksa ili serija, svejedno.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 00:45   #22
Moje dijete je tzv.tulumaruša od najranije dobi.I kad bi legla u oko 23h ne bi se budila po 10,11 sati...

Prestala je jest po noći kad je imala 7 tjedana.

I sve super.Ali ja uskoro moram raditi a ona u jaslice,i neće moći spavati do podneva...u razgovoru sa psihologom,saznali smo kakav će ritam imati,i rekao nam je da ga uvodimo i doma.I sve super...ukinuli smo joj drugo spavanje,kako bi navečer bila umornija.

Ali ako zaspi oko 21.30. ona se u 3h ujutro probudi,gladna i odmorna
I nema potrebu za snom do 6h...

Da je pustim da ima stari ritam,pa će se sve samo okrenuti kad će se morati dizati u 7...ili da nnastavim sa navikavanjem??
Svi mi govore da će biti neispavana i da nema šanse da ručak dočeka u jaslicama.

Alicia
ti si rekla da je tvoj malac oduvijek takav...kak ste vi to izveli prije polaska u jaslice??
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 00:46   #23
Quote:
Alicia kaže: Pogledaj post
kad idemo doma, u autu jedva drži oči otvorene, ali ne damo mu da zaspi, i onda se doma nekim čudom resetira i može dok mi ne postanemo
mensečini da je ovdje kvaka dvajestidva. premori se i nakon toga ne može više zaspati. znam ja iz osobnog iskustva, zato mi vjeruj

možda da skratite vrijeme u parku, dođete ranije doma i ponovite cijelu priču samo ga zeznete za koji sat. ionako sve ranije pada mrak, šta dijete zna koliko je sati


edit:
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
ukinuli smo joj drugo spavanje,kako bi navečer bila umornija.

Ali ako zaspi oko 21.30. ona se u 3h ujutro probudi,gladna i odmorna
I nema potrebu za snom do 6h...
mala mi je super vi ste joj ukinuli drugo spavanje, ali ona si ga nije ukinula. njoj je to od pol deset do 3 drugo spavanje.

Zadnje uređivanje glora's bastard : 05.09.2011. at 00:52.
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 01:19   #24
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post

mala mi je super vi ste joj ukinuli drugo spavanje, ali ona si ga nije ukinula. njoj je to od pol deset do 3 drugo spavanje.
Ali tak ispada

...svi su mi pametovali,nemoj joj dat da spava popodne,kad je bila manja,nemoj joj dat da spava navečer.

ALi nije išlo.
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 08:37   #25
Moji bi do ponoći bili budni da dopustim, čak i mlađi jedva dođe u krevet a zna teturati od umora. Oko 20 ulaze u kuću, jedu, ide pranje, pustim im crtić ili čitam knjigu, malo se mazimo, gasimo svjetlo i obično su obojica gotovi za 10ak min (većinom je to oko 21.30). Prije je MM gledao TV, skroz stišan al njih stimulira i svjetlo i "uspavljivanje" je trejalo po sat-dva. Ni sad nije mrak (upaljena je mala lampa u sobi ili svjetlo u hodniku) jer se stariji boji mraka ali nema nikakvih poticaja.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 08:44   #26
Moj stariji je do dvi i pol godine isao spavat u 10 sati a zaspao bi tek u ponoc....zivi uzas...po 2 sata mu pricamo price on nikako zaspat,skace po krevetu...al taj je cim u as u autu sjedne spavao ili u kolicima tak da nemoze onda i navece spavat kad hocu....kad je prestao spavat popodne u 9-10 sati je gotov...muz mu isprica pricu,cak ni do kraja neisprica on gotov...tak je jos uvjek...
A mala ide u 9 sati spavat,zaspe odma...
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 08:52   #27
Moj rijetko zaspe dok čitam knjigu ili dok gleda crtić. Zato se dogovorimo prije čitanja koliko priča/crtića i kojih, kad pročitamo ide pusa za laku noć, okrene se i zaspe brzo.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 09:01   #28
moj mali je godinu i pol star, i imao je i dobrih i gadnih perioda što se tiče spavanja. uglavnom, sad se smatram polu-uspješnom po pitanju uspavljivanja i spavanja jer čim uspješno odradimo tjedan-dva, on smisli novi obrazac...

alicia, kad se mali premori poslije parka i skoro zaspe, a vi ga forsirate da bude budan, kad mu prođe taj trenutak u kojem je "taman" umoran za cjelonoćno spavanje, kasnije je borba i sa uspavljivanjem i sa kasnijim buđenjima svakih pola sata sigurna. skratite park i što ranije obavite večeru i kupanje.

ovo s tv-om je istina. snimi seriju pa gledaj kasnije.

lunica, ne možeš ti ukinuti drugo spavanje kad ti poželiš, nego kada dijete bude spremno. kod mene je bilo vikend super, dijete odmoreno i naspavano -jednom dnevno 2-3 sata + noć oko 9 sati sna, a preko tjedna užas jer se valjda u vrtiću ne naspava dovoljno u tom jednom dnevnom spavanju. postao bi nemoguć oko 6-7 poslijepodne. probali smo ga animirati na razne načine da dočeka noćno spavanje bez drugog dnevnog, ali nije išlo. premorio bi se i budio bi se cijelu noć, i ustajao "odmoren" i loše raspoložen u 3 ujutro, kako je netko napisao. onda smo vratili dnevno spavanje: sigurno mjesec dana je imao drugo "dnevno" spavanje od 7 do 8 navečer i nakon toga je išao spavati oko 11. meni naravno i nije baš neka fora to u 11 navečer, ali bio je zadovoljan i spavao cijelu noć od 11 do 7 u komadu. meni je ovo sa spavanjem (osim bolesti) najveći problem s jaslicama i baš se teško prilagođavamo tom ritmu.
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 09:06   #29
Zašto uopće tjerati djecu da idu spavati u 20h?..to mi nije jasno.


Ako ostavim dijete u vrtiću u 9 a dođem po njega u 16-17h kad se vratim s posla... koliko mi vremena ostaje da se podružim s njim konstruktivno ako mora ići spavati u 20h?

Ja svog dvogodišnjaka stavljam spavati u 22-23h i ne vidim nikakvog problema u tome.

Budi se u 7 ujutro bez problema, a popodne si odspava 2-3 sata.
Ne pokazuje nikakve znakove umora.

Oboje smo zadovoljni takvim rasporedom.

Moj muž se jedno vrijeme bunio na to da kakvo je to ponašanje da mali ne ide spavati u 20h jer mi onda nemamo vremena za nas dvoje.
Objasnila sam mu lijepo da mali može ići spavati u 8 navečer ako ja taj dan ne radim i ako sam s malim cijeli dan.
Ali ako se vraćam s posla u 16-17 stvarno mi ne pada na pamet prknut ga u krevet odmah u 20h.
Shvaćam da je bitno da muž i ja imamo svoje solo zajedničko vrijeme, ali bitnije mi imati i zajedničko vrijeme s djetetom. S mužem se mogu podružiti i od 22-01.

Što se tiče TV-a...ne bih se složila da je to nužno sredstvo za razbuđivanje.
Ja znam s djetetom navečer leć na kauč i upalimo si nekakav film za djecu pa ponekad uz to i zaspemo.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 09:35   #30
doa. Zato što postoje djeca, koja trebaju cca 10-11 sati sna, posebno ona djeca koja su izbacila spavanje u podne.
Tvom malom je dosta 8 sati sna, ali što da nije tako. nećeš ga valjda stavljati spavati u 23 samo da bi se ti družila s njim, a nemože otvoriti oči u 6 i pol za otić u vrtić.

lunica26 - mi smo svojoj mjenjali raspored spavanja, mislim mjesec/ mjesec i pol prije nego što je krenula u vrtić.
Počeli smo je stavljati spavati svaki dan malo ranije (nekih 15-tak min), tako da nije ni skužila.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 09:43   #31
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Zašto uopće tjerati djecu da idu spavati u 20h?..to mi nije jasno.
zato jer se u suprotnom ne može razbuditi ujutro za vrtić, ili zato jer je razdražljivo do 11 ili ponoći, zato jer se budi po noći, zato jer je stalno umorno........ ovo vrijedni za neku djecu, i takvoj djeci treba stvoriti ritam spavanja kako bi funkcionirali normalno

Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Ako ostavim dijete u vrtiću u 9 a dođem po njega u 16-17h kad se vratim s posla... koliko mi vremena ostaje da se podružim s njim konstruktivno ako mora ići spavati u 20h?
malo vremena, ali bolje i malo vremena u kojem je dijete sretno, zadovoljno, u kojem se lijepo možemo igrati, maziti, nego puno vremena u kojem plače, baca se, udara me, a ja ga neuspješno pokušavam utješiti - ovo drugo je premoreno dijete

Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Ja svog dvogodišnjaka stavljam spavati u 22-23h i ne vidim nikakvog problema u tome.

Budi se u 7 ujutro bez problema, a popodne si odspava 2-3 sata.
Ne pokazuje nikakve znakove umora.

Oboje smo zadovoljni takvim rasporedom.
mislim da je poanta topica kako staviti dijete na spavanje u onoliko sati koliko djetetu i posljedično cijeloj obitelji odgovara, što ne mora nužno biti u 8 ili 9, samo eto, u toj dobi nekako većini odgovara 12-14 sati dnevnog sna

Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Što se tiče TV-a...ne bih se složila da je to nužno sredstvo za razbuđivanje.
Ja znam s djetetom navečer leć na kauč i upalimo si nekakav film za djecu pa ponekad uz to i zaspemo.
kao i kod svega, od djeteta do djeteta, ali ako vidiš da dijete teško zaspi, treba mu pružiti okruženje koje će mu olakšati, a dodatno otežati uspavljivanje. tv ne mora nužno biti sredstvo ra zabuđivanje, ali moguće/vjerojatno je da je. pa treba probati kako ide bez tv-a, možda bude bolje.
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 09:44   #32
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
doa. Zato što postoje djeca, koja trebaju cca 10-11 sati sna, posebno ona djeca koja su izbacila spavanje u podne.
Tvom malom je dosta 8 sati sna, ali što da nije tako. nećeš ga valjda stavljati spavati u 23 samo da bi se ti družila s njim, a nemože otvoriti oči u 6 i pol za otić u vrtić.
Pa čemu onda uopće izbacivati spavanje popodne?

Koliko ja znam u vrtiću se prakticira spavanje popodne i do šeste godine.

Ne vidim ništa loše u tome.

Ja zbilja nemam namjeru izbaciti djetetu spavanje popodne još u skorije vrijeme.
I ja volim odspavati popodne.

Što je loše u tome i tko je točno odredio pravilo da djeca tad i tad moraju izbaciti popodnevno spavanje?

Btw... baš mi je žao što si krivo interpretiraš stvari.
Ne radi se isključivo o mom vremenu provedenom s djetetom već o djetetovom vremenu provedenom sa mnom, a koje mu puno znači.
Više nego tih par sati sna više.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 09:47   #33
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Zašto uopće tjerati djecu da idu spavati u 20h?..to mi nije jasno.


Ako ostavim dijete u vrtiću u 9 a dođem po njega u 16-17h kad se vratim s posla... koliko mi vremena ostaje da se podružim s njim konstruktivno ako mora ići spavati u 20h?

Ja svog dvogodišnjaka stavljam spavati u 22-23h i ne vidim nikakvog problema u tome.

Budi se u 7 ujutro bez problema, a popodne si odspava 2-3 sata.
Ne pokazuje nikakve znakove umora.

Oboje smo zadovoljni takvim rasporedom.

Moj muž se jedno vrijeme bunio na to da kakvo je to ponašanje da mali ne ide spavati u 20h jer mi onda nemamo vremena za nas dvoje.
Objasnila sam mu lijepo da mali može ići spavati u 8 navečer ako ja taj dan ne radim i ako sam s malim cijeli dan.
Ali ako se vraćam s posla u 16-17 stvarno mi ne pada na pamet prknut ga u krevet odmah u 20h.
Shvaćam da je bitno da muž i ja imamo svoje solo zajedničko vrijeme, ali bitnije mi imati i zajedničko vrijeme s djetetom. S mužem se mogu podružiti i od 22-01.

Što se tiče TV-a...ne bih se složila da je to nužno sredstvo za razbuđivanje.
Ja znam s djetetom navečer leć na kauč i upalimo si nekakav film za djecu pa ponekad uz to i zaspemo.
nekoj djeci je potrebno manje sna, ali većina dvogodišnjaka ipak spava više od tvog, a dječjem organizmu često odgovara rano lijeganje i rano ustajanje.
ali tvoje razloge razumijem u potpunosti. zbilja je tužno kad dijete provodi 8-10 sati u vrtiću, a sa svojim roditeljima svega 2-3 sata dnevno.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 09:47   #34
Quote:
ZubaTruba kaže: Pogledaj post
zato jer se u suprotnom ne može razbuditi ujutro za vrtić, ili zato jer je razdražljivo do 11 ili ponoći, zato jer se budi po noći, zato jer je stalno umorno........ ovo vrijedni za neku djecu, i takvoj djeci treba stvoriti ritam spavanja kako bi funkcionirali normalno
Ok. ako pričamo isključivo u kontekstu takve djece onda se povlačim s teme jer nemam tu što za reći. Moj drži dobru volju i u kasnim satima i budi se bez problema ujutro za vrtić.

Ja sam se zapravo nadovezala na činjenicu da dosta roditelja jednostavno bez obzira na sve forsira spavanje u 8 navečer.

A ja sam osobno za to da se djetetu radije pruži prilika da odspava popodne pa da navečer ima više vremena da se podruži s roditeljima-u dobrom raspoloženju.

Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
nekoj djeci je potrebno manje sna, ali većina dvogodišnjaka ipak spava više od tvog, a dječjem organizmu često odgovara rano lijeganje i rano ustajanje.
ali tvoje razloge razumijem u potpunosti. zbilja je tužno kad dijete provodi 8-10 sati u vrtiću, a sa svojim roditeljima svega 2-3 sata dnevno.
...ali ne mogu ja reći da moj malo spava kad zbroji sve.

22-07 je cca 9 sati navečer...plus dva-tri sata popodne...eto..provede skoro pa 12 sati u snu.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."

Zadnje uređivanje Nica : 05.09.2011. at 09:56. Reason: spajanje postova, MQ
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 09:52   #35
moji idu spavati u 20h, eventualno 21 ako ne stignemo prije. kod nas to funkcionira da obavimo ritual jesti-kupanje-pranje zuba-spavanje. nekada se bune, ali kod mene toga nema. kod nas je bitno da bude potpuni mrak i da legnem s njima. puno puta se desi da zaspijem ja prije njih, ali zato me MM dođe probuditi.
__________________
ALEN (smucavac mali) 21.11.2007
DINO (mamina maza i priljepak) 09.03.2009.
pzulic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 09:55   #36
Meni nije problem da budu budni do 23 ako nisu pospani, dogodi se i ne smetaju mi, niti mi je bitno da idu spavat u određeni sat. Obično su pospani već oko 20 i onda nije zabavno da budu budni do 23, a što se njih tiče ne bi uopće spavali Stariji ne spava od 2. godine popodne, mlađi odspava 1-2 sata. Budni su već oko 8-8.30 ujutro
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 09:55   #37
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
A ja sam osobno za to da se djetetu radije pruži prilika da odspava popodne pa da navečer ima više vremena da se podruži s roditeljima-u dobrom raspoloženju.
i ja sam za to, kad bi bilo moguće.... moj bi spavao bez problema 3, čak 4 sata poslijepodne i navečer b bio super do 10 - tako je bilo na moru. ali u vrtiću se budi kad se probude i ostali, što je nakon 2-2,5 sata spavanja.

i samo da znaš, sad sam ljubomorna na tebe, ne pokazuje znakove umora i onda još zaspe na kauču uz film.... blago tebi
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 10:00   #38
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Pa čemu onda uopće izbacivati spavanje popodne?

Koliko ja znam u vrtiću se prakticira spavanje popodne i do šeste godine.

Ne vidim ništa loše u tome.

Ja zbilja nemam namjeru izbaciti djetetu spavanje popodne još u skorije vrijeme.
I ja volim odspavati popodne.

Što je loše u tome i tko je točno odredio pravilo da djeca tad i tad moraju izbaciti popodnevno spavanje?

Btw... baš mi je žao što si krivo interpretiraš stvari.
Ne radi se isključivo o mom vremenu provedenom s djetetom već o djetetovom vremenu provedenom sa mnom, a koje mu puno znači.
Više nego tih par sati sna više.
Ne trkeljaj bezveze, komentiram ono što i kako si napisala

Ne govorim o izbacivanju popodnevnog spavanja (gdje si to pročitala) ? Govorim o tome, da poneka djeca sama izbace popodnevno spavanje.
U vrtiću uredno odleži u krevetu sat - sat i pol i to je to što se može dobiti od njenog podnevnog spavanja.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 10:05   #39
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Meni nije problem da budu budni do 23 ako nisu pospani, dogodi se i ne smetaju mi, niti mi je bitno da idu spavat u određeni sat. Obično su pospani već oko 20 i onda nije zabavno da budu budni do 23, a što se njih tiče ne bi uopće spavali Stariji ne spava od 2. godine popodne, mlađi odspava 1-2 sata. Budni su već oko 8-8.30 ujutro
Nešto slično je i kod nas.
Popodnevno spavanje je izbacila tako negdje oko 2-gog rođendana. Za vikende zna da nemora ići "rano" (oko 21 h) spavati, pa to zdušno koristi
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 10:15   #40
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
Nešto slično je i kod nas.
Popodnevno spavanje je izbacila tako negdje oko 2-gog rođendana. Za vikende zna da nemora ići "rano" (oko 21 h) spavati, pa to zdušno koristi
ja se opet vraćam na one teže slučajeve nespavača... vikendom i radnim danom raspored mora biti isti. ustajanje u 7 subotom, ručak u 11 sve kako bi zadržali ritam, i naravno, spavanje u 9 navečer
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:38.