Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2012., 23:29   #81
joooooooooj tako mi je žao

svako tvoje javljanje gdje opisuješ stvari kako stoje me potresu ,ni nemogu zamisliti kako je onda tebi a tek malenom biću koje ništa ne shvaća ni ne kuži jer je premali

okrutno je to,okrutno je da tako mala djeca oboljevaju,okrutno je što mame nemogu biti uz njih i to me najviše boli

ispituj svaki dan za apartman,imaš pravo na njega kao i svaki drugi ali sami ti neće nuditi,svaki dan ispituj ima li slobodan i ide li netko kući iz apartmana pa da vas stave u apartman,vjerujem da bi stvari odmah krenule na bolje kad bi bila s njim

njemu je stres svaki tvoj odlazak plus sva pikanja i ostale stvari koje mu rade

gle ako nema mjesta pitaj dali vas mogu premjestiti(sigurno mogu ali pitanje dali imaju želje za suradnjom) u klaićevu ili bilo gdje drugdje gdje ima apartman da možeš biti s njim jer ovo je prestrašno a on ništa ne shvaća

premali je on mišek,nije ovo zaslužio
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 23:30   #82
Quote:
meli2 kaže: Pogledaj post
ako zelis javi se na pp...mozemo mozda srediti da pogleda nalaze neko s vuk vrhovca...
!
curke, dajte pomozite ženi ako možete
svi jedva čekamo da se ta noćna mora završi.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 23:45   #83
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
curke, dajte pomozite ženi ako možete
svi jedva čekamo da se ta noćna mora završi.
nazalost tek sam sad vidjela temu...al rado cu pomoc kako god mogu ako mogu....
__________________
moje torte
meli2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 23:46   #84
IMAM PAR SAVJETA za ubuduće što mi je ostalo u sjećanju iz škole i ako ti ne kažu da znaš ali ima toga i po brošurama i raznim knjižicama o dijabetesu

važna je tjelovježba,znam da je premali ali čim će moći s 2,3,4 godine ga upiši na nešto, neka redovito ide na neku tjelesnu aktivnost

dijabetičari su skloni gljivicama,stopala mu uvijek dobro obriši(posebno između prstića),neka nosi samo pamučne čarapice i obuću od prirodnih materijala,nemoj da hoda bos po ljeti po plaži itd. jer kod dijabetičara postoji sklonost sporom zacjeljivanju rana pa da se nebi porezao na nešto,...

kada i ako se desi hipoglikemija uvijek se prvo daje neki slatki(ugljikohidratni) napitak a tek onda obrok jer tekućina brže prođe kroz želudac u crijeva te tako u krvotok i brže se onda šećer podigne ali i brže pada od tekućine(tj. taj učinak podizanja kratko traje) pa zato treba ići i obrok

jednoga dana kada će se brijati(ovo možda zvuči glupo pošto malecki ima godinu i pol ali bolje da se zna) savjetuje se brijanje električnim aparatom a ne britvicama baš radi porezotina i sporog zacjeljivanja rana

ako se još nečega sjetim javim

kad će morati uzimati antibiotik uvijek uzmi neke probiotike koje smije baš radi sklonosti gljivica
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.

Zadnje uređivanje valneahana : 10.01.2012. at 23:55.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 00:13   #85
hej.. samo da te pozdravim i da mogu pretpostaviti i reci ti da znam kako ti je... i kao mama i kao seka oboljele od dijabetesa. seki su kao maloj dijagnosticirali dijabetes 1 (ne tako malenoj kao tvoj misic ona je imala 7). pocetak je bio strasan. sjecam se da je bila na infuziji mjesec dana i da gotovo nije mogla na noge. smrsavila je strasno, nije jela , jer su joj stalno gledali kako gusteraca reagira i stalno su ju pikali. ali stalno. svi prstici su joj bili plavi. nekoliko puta je pala u komu. nazalost to se zna dogoditi. o tome necu pisati jer ne zelim o tome ovdje govoriti , ako te zanima mogu ti poslati na pp. bilo je tesko jer smo zivjeli daleko od zagreba, a mama je bila uz nju. plakala je kada se ka nije gledala, ali opet dijete osjeca. seka je bila mala da shvati sto smije jesti, a sto ne, tvoj Misic ce prihvatiti prehranu koju mu vi uvedete bez problema jer je malen. naviknut ce. samo znaj da je ovo pocetni sok i da ce proci. vrijeme ce proci i ti ces shvatiti da si mu TI jedina TI sigurna luka. morat ces znati da ces ga ti morati pikati i davati mu inzulin i preuzeti to na sebe. moja seka je sa 8 godina znala sve sama. djeca uce brze od nas. pred tvojim sinom je dug i kvalitetan zivot. ako ga budes dobro vodila siguran je. seka sada ima pumpicu. ne mora se pikati vec joj je to ugradjeno pod kozom. rodila je zdravog, predivnog sina. ima obitelj. tko ju ne pozna nikada ne bi rekao da je "SLATKA".
prvi sok i vrijeme tuge mora proci. pusti i isplaci svoje. a onda ces kao i svaka mama stati i postai stijena svome sinu. i stitit ces ga kao Mali Princ svoju Ruzu. saljem ti hrpu zagrljaja i tebi i njemu. cuvaj ga voli i pazi. bit ce dobro. vidjet ces. :*****
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 01:02   #86
Drage moje tesko je uzasno. Taman kada se ponadam da je krenulo na bolje krene jos gore. Ne znaju iz kojeg razloga maleni pada u hipo, pa su mu smanili inzulin na minimum a od toga je i od jabuke debelo u hiperu. Do sada se uspjelo izregulirati dorucak i vecera pa cak i noc da secer ne prelazi 14-15, jedino je poslije rucka bio jako visok. Dok jedan dan mu nisu promjenili terapiju pa je u roku 24 h pao 4 puta u hipo najnizi mu je bio 1.8. Nakon toga su mu pojacali kalorije i drasticno smanjili inzulin i sada je konstantno između 13 i 20 jedino poslije rucka i vecere se penje i do 27. Prije bi mu i na 18 dodali inzulina a sada vec treci dan cekaju da vide hoce li se secer sam spustiti. Navodno ulazi u remisiju ali to bas i ne vidim po ovome. Ne znam vise sto da mislim, prije se okrivljavala infekcija za visok secer pa sad mi kazu da treba vremena da sve sjedne na svoje a ja ludim od brige jer vidim pomak na gore a ne na bolje. Mozda to tako mora ici, nisam strucna ali sam uzasno zabrinuta jer mi kao laiku izgleada da mu terapija nije odgovarajuca.
Jos uvijek nemam nikakve dokumentacije tako da nemam s cime traziti drugo misljenje. Raspitivala sam se o VV ali tamo se primaju odrasli. KLaiceva nema endokrinu. A i apartman ne dolazi u nasu opciju jer je potreban konstantan nadzor sestre (bar tako kazu) a i dan kosta 615kn sto je sramotno jer ista usluga u klaicevoj kosta 250kn.

Ovaj tjedan su stigla djecica na godisnju kontrolu (svake godine ostaju po tjedan dana), tako mi ih je tuzno gledati sva su uzasno mrsava, kao da hodnikom prolaze vjesalice s robom a ne djeca.

Tuzno je to i jako tesko, nadam se da ce se polako poceti sređivati jer ce nas ovo stanje ako se nastavi izluditi. Malenome je veliki stres nas odlazak svaki puta neutjesno place, posljedice vidim tek ujutro jer je nervozan i placljiv tek popodne se malo opusti. Jos me dotuklo sto su mi curice u sobi danas rekle da je po noci jecao i zvao mamu da ga nisu mogle utjesiti.
Srce mi se para a pomoci nema....
__________________
L&N
"maslinica" is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 01:27   #87
joj maslinice svaki put kad procitam nesto novo se rapsplacem stvarno
a srecica mala,mogu mislit kako ti je,odlazit pustat ga a on te gleda,ne moze s tobom,kako mu objasnit,ma groznoto nigdje nema nego kod nas da majka ne moze 24h biti s djetetom,sramotno,a koliko bi bilo lakse i tebi njemu,jel on se osjeca napusten,sam tamo,uzruja se i naravno da mu radi toga i secer skace.zalosno kakvo zdravstvo imamodrzi se dragasta sve jedna majka mora jadna propatit,bas smo brizne
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 01:33   #88
mišić mali. šaljem vam vibre da malenom bude bolje i da sto prije dođete kući. ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Celine D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 02:40   #89
Otvorenog srca, iskrene namjere, ciste duse, zelim sve najbolje malom Lovri.

Eto, iako smo cesto ljuti na doktore, osoblje, zdrastvene ustanove, ipak su to jos uvijek strucni ljudi, koji znaju svoj posao, i ti, koliko god je tesko sto je tamo, moras osvjestiti da je to stvarno najbolje za njega, da ima konstantnu brigu, da je pod kontrolom, iako ti mozda to zbog emocija, ljubavi ne izgleda tako.
Nekako mi djeluje da se polako to normalizira, a vjeruj mi, toliko znam osoba, djece s dijsbetesom, i, apsolutno svi najnormalnije zive. Vesele se kada su sretni, placu kada su tuzni...trce, idu u skole, rade, postaju roditelji...
Nekako je danas to postala bolest s kojom se hvala svima moze nnormalno, kvalitetno zivjeti.
Zato, glavu gore.

Jos malo...mislim na vas!
__________________
Ako Tvoja sreća zavisi od postupaka drugih osoba, onda zaista ne možeš biti sretna osoba!
Giovanna26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 10:46   #90
maslinice, koliko vidim ide na bolje.
Stvarno je pipljivo dok se ne nađe adekvatna terapija i za to treba vremena, znam da je nama svaki dan više - previše.
Moraju isprobavati više kombinacija kako bi se našla idealna baš samo za njega.
Na žalost, dijabetes je kompleksan koliko je važan inzulin, toliko i prehrana, način života... treba biti strpljiv (znam da je to lako reći). I da, mora biti pod konstantnim nadzorom dok se ne nađe i održi terapija.

Nemoj se žalostiti kad vidiš mršavu djecu dijabetičare, koliko malih "vješalica" vidimo oko nas, a zdravi su i niš im ne fali


edit:
već sam rekla, ali reći ću opet - koliko mjesta zauzimaš sjedeći na stolici pored djeteta?
dajte nam dragi nadležni bar to!
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 11:02   #91
Uf...Čitajući postove,pokušavam zamisliti koji je to osjećaj i ne mogu.To je jednostavno prestrašno

Šaljem vibrice~~~~~~~~~~~ da mu što prije naću odgovarajuću terapiju,da đto prije dođe kući jer vjerujem da mu i ta tuga što svaki dan odlazite ne pomaže u poboljšaljnju.Naprotiv

Stvarno,ako vide da je tako malo dijete tako neutješno,kako ti ne mogu dati da budeš uz njega?Sramota.....

Šaljem puno i molim se za vas da vam bude bolje
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 12:18   #92
Nadam se da će se brzo šećer staviti pod kontrolu i da će sve ovo biti iza vas.

Ako Vinogradska ima status bolnice prijatelj djece posjete ne smiju biti ograničene i imaš pravo biti uz svoje dijete cijelo vrijeme. Imaju li oni po sobama plakate o tome koje uvjete ispunjavaju kao takvi?
Ako stvarno imaju taj status, a ne ispunjavaju osnovne uvjete treba ih prijaviti.

I kako te mogu izbaciti iz sobe? To što je dijete u bolnici ne znači da je sad njihovo vlasništvo, još uvijek si mu ti roditelj. A taj bezobrazluk od strane med. osoblja je nedopustiv i čini se da najbolje reagiraju kad im se uzvrati istom mjerom.
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 12:37   #93
Pala mi je na pamet ideja da razgovaraš sa odjelnim liječnikom ili ravnateljem.
Nemaš ništa za izgubiti, jednostavno mu reci da je maleni pod većim stresom kad te nema i da je mirniji i da bi to bilo bolje za njega (što bi oni trebali i sami znati ) , da vjeruješ da bi mu se i šećer brže normalizirao....
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 14:09   #94
Ni meni nije jasno zašto se ne smije biti s tako malim djetetom Moj nećak je isto tamo ležao (bio je malo veći) i isto nije nitko smio biti s njim, grozno Kako je u drugim bolnicama u ZG? Mi nismo u ZG i u našoj bolnici smo uzeli apartman kad je V operirao bruh, ali ne znam kako je ako ne dobiješ apartman. Na odjelu je bilo još 3 djece ali veće i svi su roditelji navečer doma išli, pa pretpostavljam da se isto ne smije

maslinice, držite se!!! Bit će sve ok, samo da on doma dođe.
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 21:07   #95
kako je mališa?
__________________
that was just a dream
Maca Micko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 01:10   #96
Koliko je to dugo u bolnici?
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 14:29   #97
Sada sam već rekli bi "iskusna majka". Kada je moja kći bila mala stalno smo se vukli po bolnicima i imala sam gorkih iskustava..
Onda mi je njezina pedica rekla nešto što mi je postala vodilja:
"vi ste njezina majka, borite se za nju - imate to pravo, doktora ima svakakvih - i dobrih i loših i pažljivih i grubih ali vi ste tu da ih spustite na zemlju!.
Ne dopuštaj da te tako tjeraju. Niste vi stvari. Znam da ti je psihički sve to teško - ali pokaži im nekada i zube.
Ništa nije ne moguće. Idi i traži od ravnatelja ako treba da ostaneš dok dijete ne zaspi, da budeš uz njega ako treba na stolcu cijelu noć -sve smo mi mame to prošle.
I nije nam teško.
Na žalost danas izgleda ništa bez dobre "štele".
Sramota totalna.

I nešto bih ti predložila - ne znam jel savjet dobar - ali čula sam da se još može cijepiti protiv gripe - ne znam da li si se ikada cijepila jer neki ljudi imaju lošu reakciju za cijepivo. Ali bilo bi dobro da se cijepiš - budući da dolazi sezona gripe.
Ne želim te plašiti, nemoj to molim te tako shvatiti ali razmisli o toj opciji.
Čuvajte se, mazite dok možete i glavu gore, prebrodit ćete vi to sigurno - niste niti jedini niti sami na svijetu.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 14:37   #98
Quote:
"maslinica" kaže: Pogledaj post
Tuzno je to i jako tesko, nadam se da ce se polako poceti sređivati jer ce nas ovo stanje ako se nastavi izluditi. Malenome je veliki stres nas odlazak svaki puta neutjesno place, posljedice vidim tek ujutro jer je nervozan i placljiv tek popodne se malo opusti. Jos me dotuklo sto su mi curice u sobi danas rekle da je po noci jecao i zvao mamu da ga nisu mogle utjesiti.
Srce mi se para a pomoci nema....

Zadnje uređivanje Nica : 14.01.2012. at 22:28. Reason: skraćivanje citiranog teksta
dada007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 00:24   #99
I dalje nista novog sto se tice njegovog secera. Nakon obroka je i dalje jako visok, nakon dorucka secer mu je bio 19,6 u 10 h i svejedno su mu dali vocku bez obzira na tako visok secer (dio u 10,30 dio u 11.15) da bi mu mjerili u 12.20 secer prije rucka i bio je 1.8!!! Dva sata nakon rucka mu je bio gotovo 22 i to se je spustilo do prije vecere na 17,8. Svi se cude i ne kuze zasto je tako. Doktorica koja ga vodi isto kaze da joj nije jasno. Prosli smo svu edukaciju koju smo trebali i doktorica ga zeli pustit sutra doma bez obzira na tako velike oscilacije secera jer ima puno bolesne djece pa da nesto ne pokupi. Koliko god sam sretna toliko me dvostruko ma sta dvo stostruko vise strah voditi ga doma zbog njegovog stanja i da necu prepoznati neke simptome koji bi mu mogli pogorsati stanje. Ako medicina ne moze mu izregulirati secer kako cu ja. Prestravljena sam tom hipoglikemijom jer mu se uvijek desi dok spava a i da mu se desi dok je budan ne moze mi reci da mu nije dobro.
Strasno sam uplasena a u isto vrijeme i jako sretna sto mi se misic nece vise muciti u bolnici. 19 dana je sutra.
Drzite fige za probni vikend!
__________________
L&N
"maslinica" is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 00:51   #100
ne znam što bih napisala, samo tupo buljim u monitor.
Nadam se da će Lovri napokon pronaći pravu terapiju da možete svi odahnuti.
Što se tiče bolnice, bori se rukama i nogama da ostaneš s njim preko noći.
Znam, to je dvosijekli mač jer misliš da će ti se zamjeriti pa će biti još gore.
Pokušaj razgovarati sa ravnateljem.. Jer nije mi logično da neki odjeli pedijatrije u Hrvatskoj imaju pravo na 24 satno ostajanje, a drugi ne.

I drago mi je što mišić dolazi doma za vikend, tako mi ga je žao kroz sve što mora prolaziti
Držite se
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:10.