Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2012., 21:12   #261
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Meni ovo liči na one austrijske teretne konje,što nose teret po klancima.
Sličnost postoji, naravno. No oni austrijski i njište i ržu malo drugačije, te stoga ne razumiju bosance.
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 21:13   #262
Dinarac nije nasta mišanjen Mediteranca i nekog trećeg tipa...
Pogledajmo dokaze, Mediteranci su dosta niži, dakle da bi se dobija Dinarac triba je bit neko dosta viši od Dinarca. a znamo da su Dinarci najviši ljudi na svitu. Svaćaš?
Oxidize is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 21:17   #263
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Pa ispada da su to neki Kelti zapravo?!

Za Grke iz Epira sam čuo da su to sve zapravo Albanci poreklom ili pomešani Albanci sa "nekim".
1.Ne,to je stara rasa,još iz kamenom doba postoji.Dio ih kasnije keltiziran(dok keltsku kulturu nije progutala romanizacija i germanizacija,kako gdje),ali većina Kelta nije bila alpidne rase,bar ne po Britaniji i Irskoj.
2.Za helenska plemena u Epiru se zna još od prije nove ere,pa čisto sumnjam u tu teoriju.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 21:20   #264
Quote:
Oxidize kaže: Pogledaj post
Pogledajmo dokaze, Mediteranci su dosta niži, dakle da bi se dobija Dinarac triba je bit neko dosta viši od Dinarca. a znamo da su Dinarci najviši ljudi na svitu. Svaćaš?
Napisao sam već četiri puta da postoji među mediterancima i visoki pod-tip,nisu svi niski,a osim toga,sami antropolozi kažu da na visok rast u dinaraca utječe podneblje,tj. boksit u hrani i vodi koji potiče rast kostiju pa tako i visinu.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 21:25   #265
Slika "Dolazak Hrvata", opet uglavnom idealizirani dinarci, i dosta sliče ukrajinskim tipovima na njihovim slikama

Divljak414 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 21:28   #266
Quote:
Divljak414 kaže: Pogledaj post
Slika "Dolazak Hrvata", opet idealizirani dinarci, i dosta sliče ukrajinskim tipovima na njihovim slikama

Ne,na ovoj slici izgledaju kao neko istočno pleme sa obješenim brcima i perčinima,otprilike kao Bugari u vrijeme dolaska na Balkan,a onaj na konju s perjanicom na kacigi izgleda kao da je ubačen iz stripa Asterix.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 21:30   #267
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Napisao sam već četiri puta da postoji među mediterancima i visoki pod-tip,nisu svi niski,a osim toga,sami antropolozi kažu da na visok rast u dinaraca utječe podneblje,tj. boksit u hrani i vodi koji potiče rast kostiju pa tako i visinu.


Gluskab za ovo nisam znao , ali ako je to istina onda je sve jasno zašto su Hercegovci i Crnogorci najvišlji narod.

Moja čitav kraj u postojbini je od crvene zemlje pune boksita , nije ni čudo da u Hercegovini i u CG imaju aluminjski kombinati.

Fascinantno.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 21:31   #268
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Ne,na ovoj slici izgledaju kao neko istočno pleme sa obješenim brcima i perčinima,otprilike kao Bugari u vrijeme dolaska na Balkan,a onaj na konju s perjanicom na kacigi izgleda kao da je ubačen iz stripa Asterix.
Sliče Ukrajincima




Zadnje uređivanje Divljak414 : 12.07.2012. at 21:40.
Divljak414 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 21:33   #269
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Gluskab za ovo nisam znao , ali ako je to istina onda je sve jasno zašto su Hercegovci i Crnogorci najvišlji narod.

Moja čitav kraj u postojbini je od crvene zemlje pune boksita , nije ni čudo da u Hercegovini i u CG imaju aluminjski kombinati.
Aluminijski kombinati su u Nikšiću i Čapljini.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 21:35   #270
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Napisao sam već četiri puta da postoji među mediterancima i visoki pod-tip,nisu svi niski,a osim toga,sami antropolozi kažu da na visok rast u dinaraca utječe podneblje,tj. boksit u hrani i vodi koji potiče rast kostiju pa tako i visinu.
Nisi reka šta misliš o onome da su Albanci zapravo armenski rasni tip. Molin te izjasni se u vezi toga. Reci mi šta misliš ko su i odakle su... Jesi ikad čuja za Albansku pra-državu na Kavkazu?
Oxidize is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 21:39   #271
Quote:
Oxidize kaže: Pogledaj post
Nisi reka šta misliš o onome da su Albanci zapravo armenski rasni tip. Molin te izjasni se u vezi toga. Reci mi šta misliš ko su i odakle su... Jesi ikad čuja za Albansku pra-državu na Kavkazu?
Izjasnio sam se više puta.U pitanju je glupost i to ne mala.Armenski tip ima totalno drugačije i dimenzije i morfologiju nosa i lica od Albanaca,a i drugačije su građe,tamnije puti i kose.Poveznice nema nikakve.Čuo sam za Albaniju na Kavkazu,ali tamošnji stanovnici govore jezik koji ne samo što nema veze s Albanskim nego čak nije ni indoeuropski.I nisu se tamošnji stanovnici islamizirali i odselili na Balkan i Siciliju da bi postali Albanci nego i dan-danas žive Kavkazu i dan-danas su kršćani.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 21:50   #272
Quote:
Divljak414 kaže: Pogledaj post
Slika "Dolazak Hrvata", opet uglavnom idealizirani dinarci
Teško je na tom akvarelu prepoznati osobine antropoloških tipova, tako da ne bi tu nikakve zaključke donosio.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 21:53   #273
Quote:
Divljak414 kaže: Pogledaj post
Sliče Ukrajincima
Slike Ukrajinaca kozaka s onim perčinima i nošnjama orjentalnog utjecaja(vjerojatno tatarskog)su radili suvremenici,po živim modelima,dok je slika "dolazak Hrvata" proizvod mašte slikara.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 21:55   #274
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Izjasnio sam se više puta.U pitanju je glupost i to ne mala.Armenski tip ima totalno drugačije i dimenzije i morfologiju nosa i lica od Albanaca,a i drugačije su građe,tamnije puti i kose.Poveznice nema nikakve.Čuo sam za Albaniju na Kavkazu,ali tamošnji stanovnici govore jezik koji ne samo što nema veze s Albanskim nego čak nije ni indoeuropski.I nisu se tamošnji stanovnici islamizirali i odselili na Balkan i Siciliju da bi postali Albanci nego i dan-danas žive Kavkazu i dan-danas su kršćani.
pa ja nisan reka da su SVI stanovnici ili svi tamošnji Albanci preseljeni... samo san reka da su otamo došli Albanci. Dakle misliš da je slučajnost da se da postoje dvi države koje se zovu Albanija? Mislin da su šanse za to ravne nuli... Molin nekoga da izračuna vjerojatnost za tako nešto.
Oxidize is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 21:56   #275
Quote:
Oxidize kaže: Pogledaj post
Dakle misliš da je slučajnost da se da postoje dvi države koje se zovu Albanija? Mislin da su šanse za to ravne nuli...
Krivo misliš.Postojala je i treća Albanija u Škotskoj,u ranom srednjem vijeku.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 21:58   #276
Nazivi Albanija i Albanci su(i na Balkanu i na Kavkazu)imena koja su stranci dali tim zemljama i stanovništvu.Sami sebe oni tako ne zovu.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 22:10   #277
Šar-planinska rasa-šarplaninac

Šarplaninac

Ljepote planine Šar

Šar

Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 22:11   #278
Andrija Matijaš Pauk




Slava mu
Divljak414 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 22:17   #279
Quote:
Šabović Adis kaže: Pogledaj post
Šar-planinska rasa-šarplaninac

Šarplaninac

Ljepote planine Šar

Šar

Ovo su sve šar-alpinci, inače poznati kao vrsni skijaši, porijeklo vuku iz Cicelyja na Aljasci.

legendarna Rosemaryna krčma u Cicelyju

Chang Shlang is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 22:19   #280
Quote:
Chang Shlang kaže: Pogledaj post
Ovo su sve šar-alpinci, inače poznati kao vrsni skijaši, porijeklo vuku iz Cicelyja na Aljasci.

legendarna Rosemaryna krčma u Cicelyju

Aj, iđi biži! Ovi tvoji sve grbavi!
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:03.