Natrag   Forum.hr > Sport > Tenis

Tenis Uh, ah, uf, joj!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2012., 18:25   #81
Vekićka nakon tijesnog prvog seta kojeg je izgubila 7-5 u drugom je prošla kao njen HR kompanjon jučer sa 6-0.

Postotak prvog servisa je bio dosta loš, čini mi se da je i vjetar malo zajebavao, ali nesigurnost na drugome je bila dosta vidljiva, pogotovo što se tiče duplih koje je radila u ključnim trenucima.

Drugi set je bio raspad sistema, ne znam dal' je Donna udarila ijednu backhand paralelu, sve što je udarala backhandom su bile dijagonale koje su sjedale na bolji udarac- forehand protivnice s obzirom da je ona ljevakinja.

Treba napomenuti da je ova Argentinka također 87. godište, čisto informativno.
Kiseli is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2012., 19:29   #82
donna je '96, a ova '87
jpm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2012., 19:30   #83
Pod također nisam mislio da je i Donna 87', nego pod olakotnu okolnost poraza, ipak je 9 godina starija, pa ono kao.
Kiseli is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2012., 19:49   #84
Ok,
nisam gledao meč, ali komentari onih koji su gledali nisu dobri. Donna već prekosutra igra novi 25k u engleskoj. Trebala bi biti prva nositeljica turnira. Gledajući po tome čovjek bi rekao da je kostur turnira slabiji. Ipak, mislim da je to jači turnir nego ovaj brazilski, jer nastupaju europske igračice sa 'realnijim' rankingom od azijskih i južnoameričkih.
jpm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2012., 20:42   #85
Iskreno, rekao sam i prije, nisam pratio niti znam te naše klinke, ne znam niti kako bi netko trebao sa 16 godina uopće igrati tenis, nemam je niti s nekim usoprediti...

Jasno mi je nekako da i veći igrači od nje nemaju neki game plan, ali danas što sam gledao bilo je ono udari pa šta bude, kažem žene pogotovo ne pratim nešto jako puno i nemam je s čim usporediti da vidim gdje je, šta je, mogu samo komentirati ovako od oka.

Ovo što sam danas vidio, stream je bio malo ono, nije se baš nešto vidilo, ali kažem ušla je u meč dosta dobro, no kako se njena protivnica prilagođavala i iskorištavala njenu nesigurnost na servisu, ona tako sa druge strane nije se znala prilagoditi. Kao što sam rekao, protivnica joj je udarala na backhand bez straha od paralele i slobodno se mogla opustiti i lupat forehande. Ovako od oka, imala je par dobrih poena forehandom, ali ništa ekstra danas od nje, nekako imam dojam da je ova cura protiv koje je igrala ništa posebno

Taj servis mi se činio danas također kao velika boljka(ne znam kako je inače), mislim i da ubacuje prvi servis nebi on njoj u poenu donio nikakvu značajniju prednost(u velikoj većini slučajeva), ali psihološki naravno pomaže, ulijeva sigurnost, dok kod nje to nije bio slučaj, čak šta više, samim time zbog lošeg postotka prvog servisa, rezultirala je i nesigurnošću na drugome.

Volio bi pogledati još pokoji njen meč u svakom slučaju.
Kiseli is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2012., 20:59   #86
servis joj je i inace boljka sto sam gledo po postocima na gsovima, ali ni ne cudi s obzirom na godine
eliii is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2012., 21:27   #87
Ako imaš 180 cm bez servisa si izgubljen. Meni nije jasan taj plan umjetnog penjanja na listi, kad dodje još samo malo niže mogla bi dugo dugo stagnirati na rankingu. To će biti teško psihički izdržati.
jpm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2012., 22:16   #88
Pratim mlade igrace dugo,iskreno igracice ne pratim,ali sam cuo za Donnu i vidio sam kakve rezultate pravi.Najtezi korak u tenisu ubjedljivo je prelazak sa juniorskih na profesionalne turnire.Kod zena je ta granica dosta niza,i nije rjetkost da igracice od 16,17 godina su vec u TOP 200.Klasican je primjer Lore Robson,koja je sa 14 godina osvojila junirski Wimbledon,i poceli su je forsirati i usla je u TOP 100 bila,ali dalje ne moze jos uvijek i dolazi do te stagnacije.Sto se tice tih igranja turnira po Aziji i Juznoj Americi od toga se jezim.Klasican primjer je Nikola Milojevic (1994.),sada cini mi se 7. junior svijeta,ali je u maju bio i 3. Ono sto me fascinira da taj momak nema nijedan MD profesionalnog turnira,odigrao je kvale za SO (dobio WC) , i kvale za jedan Fjucers. E sada ovo je njegova izlazna godina,i sta ce on slijedece bez ijednog boda,ili cekati neki WC,ili ici na kvale nekih gdje mozes upasti bez rankinga. Ne mogu vise oo Donni pricati,jer iskreno nisam gledao nijedan njen mec,ali zakljucak svega ovoga da mislim da je ne samo kod Donen,vec kod sviju taj pogresan izbor turnira,nije vazno u tim godinama kakav ranking imas,on ce se lako nabiti kada dodje igra kasnije...
amar1921 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 09:09   #89
Quote:
gelo85 kaže: Pogledaj post
Prošao Veić kvale,u zadnjem kolu dobio Rumunja Copila 7-5,7-6.
Quote:
Luyindula kaže: Pogledaj post
Moguci protivnici: Fischer, Kavcic, Brands i Ramirez H.
Igra kontra Blaža u 12:30h, a pobjednika čeka Rosol.
__________________
"Four weddings and a funeral, where's the difference?"
tomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 10:06   #90
5 mec ove godine protiv kavcica, uzevsi u obzir umag prije 2 tjedna, mislim da nema sanse neke
eliii is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 11:36   #91
Ovaj tjeda na Challengeru u Astani;Mektic igra sa prvim nositeljem Nijemcom Stebeom,Androic ceka kvalifikanta,a Marcan ide na Rusa Baluda.

Sva trocija igraju parove,Mektic-Marcan,dok Androic igra sa nekim Rusem.

Škugor je u Njemačkoj,igra sa domacim predstavnikom Knittelom.
gelo85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 14:06   #92
Antonio Veić dobio Blaža Kavčića sa 6:1 6:2 u prvom kolu Kitzbuhela..
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 08:38   #93
Marcan u 1.kolu Astane dobio Baluda (RUS) 6-2,6-7,6-0.U drugom kolu ide na 2.nositelja Karola Becka (SVK).
gelo85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 16:03   #94
Mektic u 1.kolu Astane izgubio od 1.nositelja Stebea (Njemacka) 3-6,6-7.

Androic također izgubio u 1.kolu od kvalifikanta Yaraslaya (Bjelorusija) 7-6,2-6,3-6.
gelo85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 18:48   #95
Ovaj tjedan se igra europsko prevnstvo U14,16,18 pa bi mogao netko popratiti rezultate Hrvatskih tenisača i tenisačica.Ipak su to buduće eventualne nade.
no_game22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 18:55   #96
Škugor izgubio u 1.kolu Oberstaufena,od domaceg Knittela 3-6,1-1,predaja.
gelo85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 19:53   #97
Quote:
no_game22 kaže: Pogledaj post
Ovaj tjedan se igra europsko prevnstvo U14,16,18 pa bi mogao netko popratiti rezultate Hrvatskih tenisača i tenisačica.Ipak su to buduće eventualne nade.
U16

Konjuh uvjerljivo prosla i u singlu i u parovima prvo i drugo kolo

+ na jubitu postoji cijeli mec juniorskog finala wimbledona u parovima gdje je Ana igrala prije koji tjedan (u paru sa benčić)
volume3d is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 20:07   #98
Quote:
volume3d kaže: Pogledaj post
U16

Konjuh uvjerljivo prosla i u singlu i u parovima prvo i drugo kolo

+ na jubitu postoji cijeli mec juniorskog finala wimbledona u parovima gdje je Ana igrala prije koji tjedan (u paru sa benčić)
smiješ i link postat
Sahta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 20:17   #99
Quote:
Sahta kaže: Pogledaj post
smiješ i link postat
hvala na dopuštenju

Mislio sam da nikoga ne zanima, i navodno je osoba koja je uploadala rekla da se ne salje link okolo

evo, uzivajte
http://www.youtube.com/watch?feature...&v=IvortbdliME

Ne znam zasto, al Ana mi je presmijesna... pogled na 0:50
volume3d is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 20:23   #100
Zanima nas, zanima... Itekako.

Inače ja i prika bi voljeli da se ne priča u negativnom kontekstu o našoj Ani, hvala na razumjevanju

Kiseli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:10.