Natrag   Forum.hr > Sport > Tenis

Tenis Uh, ah, uf, joj!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2012., 19:02   #21
Quote:
volume3d kaže: Pogledaj post
+1 i mene to zanima
Meni lik u centru gdje igram sam stavi zice, ponekad me pita kako igram, pa on sam to složi

Kombinacija ova 2 bi bila super, s jednim dobro serviram, s drugim ne....s jednim ok igram, s drugim ne
e to, TO!


Quote:
bezimeni11 kaže: Pogledaj post
Slabiji spanung - vise powera
Jaci spanung - ball control
dakle, ja imam španung na 26, loptice kod svakog jačeg udarca lete ko sumanute, di je ta jebena kontrola

Quote:
bezimeni11 kaže: Pogledaj post
Po mom skromnom misljenju tezi reket neznaci da je i za naprednije i obrnuto...
Dosta materijala za citanje o reketima,zicama,pojmovima mozes naci ovdje : http://www.tennis-warehouse.com/LC/ i jos na sto strana na netu
fala na linku, google je i moj frend, ali htio sam čuti i od ekipe koja igra iz prve ruke
__________________
look at us but do not touch
gnjil is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 19:18   #22
Te sitnice oko žica puno vise znace profesionalcima nego nama amaterima...

Uzmes 25/24 i peglaj
bezimeni11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 19:56   #23
Quote:
bezimeni11 kaže: Pogledaj post
Te sitnice oko žica puno vise znace profesionalcima nego nama amaterima...

Uzmes 25/24 i peglaj
tu grijesis. Prosjecnom amateru je jako bitna jacina spanunga i da odabere reket po svojim igracim karakteristikama.

Moj je technifibre. Verdascov reket iz 2009. Kupio od Mesarosa (cca 400. ATP). Zice na 23-24.
Dijete Kreten is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 20:01   #24
dijete kreten, piši

__________________
look at us but do not touch
gnjil is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 21:14   #25
Quote:
gnjil kaže: Pogledaj post



kak to da španaš na 22,23?

i sljedeće nedoumice;
slabiji španung - više kontrole?
jači španung - više snage/brzine?

teži reket - za naprednije
lakši - za početnike

ajde ako ima netko tko se kuži u to da malo podrobnije razjasni.
sjebo sam se, prije sam na 24-25, sad na 23-24, maloprije provjerio kod susjeda koji mi špana.

inače ne znam uživo nijednu osobu koja ima našpanano na više od 24-25.
ja sam prije bio puno jači, mišićaviji i mogo sam opizdit lopticu jače, pa mi je odgovarao jači španung. sad sam se udebljo i zapostavio mišiće pa sam to malo snizio.

jedno kratko vrijeme sam igrao sa nekim željeznim princom iz doba kad je isus hodo po zemlji, minimum 375 grama, i super mi je odgovaro, jedino što sam mogo igrat maks jedan set prije nego što ruka ode u kurac.

manji španung = više snage, manje kontrole
jači španung = manje snage, više kontrole

što se tiče težine reketa, to ovisi od igrača do igrača, tj od ruke do ruke. meni odgovaraju teži jer sa prelaganima radim prebrz pokret forhendom i ode u kurac, a i nemam osjećaja na voleju s njima. svakom nešto odgovara
Sahta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 21:20   #26
Quote:
Dijete Kreten kaže: Pogledaj post
tu grijesis. Prosjecnom amateru je jako bitna jacina spanunga i da odabere reket po svojim igracim karakteristikama.
naravno. daj čovjeku od 45 godina koji se pokušava rekreirat 25-26 ili daj nekom mladiću u treningu sa jakom rukom 19-20 pa ćeš vidjet belaja.

prosječan mlađi rekreativac po mom iskustvu igra sa 23-24, a stariji rekreativac (40+) sa 21-22
Sahta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 21:52   #27
s ovim ja igram:

reket je malo tezi,ali moram priznat da mi bas pase. za razliku od prijasnjih reketa, s ovim nekako imam kontrolu i "precizniji" sam :nezna:
Mario0o0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 21:55   #28
yonex
koji model?
kolko je težak, na kolko su ti žice?

sve moram znat, SVE
__________________
look at us but do not touch
gnjil is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 22:11   #29
Quote:
gnjil kaže: Pogledaj post
yonex
koji model?
kolko je težak, na kolko su ti žice?

sve moram znat, SVE
rds 001, mislim da ima 320 ako ne i vise, a zice su mislim 24/26
Mario0o0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 22:19   #30
24/26?
kak to?
dugo igraš?
__________________
look at us but do not touch
gnjil is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 22:33   #31
Quote:
gnjil kaže: Pogledaj post
24/26?
kak to?
greskom

ma ja sam ti totalni amater, koji je primio reket davno i forsirao se da nauci prvenstveno BH pa onda FH. u pocetku sam igrao cesto i stvarno naucio udarat taj BH, a fh nikako i dan danas je tako s tim da recimo u zadnjih godinu dana sam igrao mozda 5,6 puta tenis.
i sad je stvar sto mi je taj teski yonex i naspanan na 24/26 idealan za BH i stvarno imam kontrolu i mogu fino gadat paralelu kad se malo otvori,a fh je tu da se drzi loptica u igri(cesto i FH slice ),a i nerijetko me boli zglob nakon meca. jos uzmi u obzir da nemam ni 1.75 visine te ni 70kg.
a kad uzmem neki laksi reket, leti mi sve.

dok ne nadem idealan reket, igrat cu s ovim koji mi je ocito daleko od idealnog

dakako, ovo sve govorim s teskog amaterskog stajalista da netko ne bi pomislio da sam profi koliko sam nasrao gore
Mario0o0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 22:48   #32
Quote:
Mario0o0 kaže: Pogledaj post
greskom

ma ja sam ti totalni amater, koji je primio reket davno i forsirao se da nauci prvenstveno BH pa onda FH. u pocetku sam igrao cesto i stvarno naucio udarat taj BH, a fh nikako i dan danas je tako s tim da recimo u zadnjih godinu dana sam igrao mozda 5,6 puta tenis.
i sad je stvar sto mi je taj teski yonex i naspanan na 24/26 idealan za BH i stvarno imam kontrolu i mogu fino gadat paralelu kad se malo otvori,a fh je tu da se drzi loptica u igri(cesto i FH slice ),a i nerijetko me boli zglob nakon meca. jos uzmi u obzir da nemam ni 1.75 visine te ni 70kg.
a kad uzmem neki laksi reket, leti mi sve.

dok ne nadem idealan reket, igrat cu s ovim koji mi je ocito daleko od idealnog

dakako, ovo sve govorim s teskog amaterskog stajalista da netko ne bi pomislio da sam profi koliko sam nasrao gore
uf,mjenjaj reket, prika, čuvaj zglob
jebeš BH, pa pogledaj Feda, vidiš da se može bez tog udarca

slajs FH!
__________________
look at us but do not touch
gnjil is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 22:55   #33
a probao sam 4,5 reketa i taj mi najvise pase,a nisam bas sad lud da idem kupit novi reket zbog svojih 10 partija godisnje. a reket cu promijenit kad netko od priajtelja posudi neki koji ce mi vise pasat
Mario0o0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 23:52   #34
Quote:
Mario0o0 kaže: Pogledaj post
a probao sam 4,5 reketa i taj mi najvise pase,a nisam bas sad lud da idem kupit novi reket zbog svojih 10 partija godisnje. a reket cu promijenit kad netko od priajtelja posudi neki koji ce mi vise pasat
barem si zice promjeni. i to ce ti puno znacit sto se zgloba tice, jer ako ti je vec sada sjeban, igrom s tim reketom si samo gore radis

sta se mene tice, stvarno sam puno reketa promijenila, trenutno igram s headovim liquidmetal fireom. spanung je 22/23, a tezina 295g.
http://www.tennissuperstore.com/prod...95758_zoom.jpg
VilaMatovila is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2012., 09:17   #35
@ Gnjil

spanam tako jako..nikad ispod 25..zato jer sam naviknut tako..na prestigeu sam imao 26 kg i to mi je bilo idealno..ta jacina i glava reketa..nikad necu prezalit taj reket.. volim manje glave..jaci spanung i tanji reket..tanji okvir.. babolat onako sirok mi nikako.ne odgovara..kao ni vecina wilsona.. kazem..ovog sam uzeo zbog cijene..nije los..ali moram mijenjat zice jednom i jos se privikavam..igrao sam samo 2 puta s.njim i nije to to..
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 21:51   #36
Thumbs up

Samo potvrđujem gornje odgovore :
slabija napetost daje lopti veću brzinu i slabiju kontrolu, a jača napetost daje lopti manju brzinu i bolju kontrolu.

Našla sam članak na ovom linku na tu temu dosta detaljno: http://www.sportskaoprema.hr/index.p...news&news_id=5
__________________
Živite na svoj način....
Beduin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 10:43   #37
Head Prestige YouTek Pro, spanam na 24 kg, kombinacija Co polymer na glavnim zicama te sintetika na vodoravnim. Konkretno MSV Hex sa Wilson sintetikom.

Sent from my HTC

Zadnje uređivanje hrc123 : 27.07.2012. at 11:00.
hrc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 11:04   #38
Quote:
hrc123 kaže: Pogledaj post
Head Prestige YouTek Pro, spanam na 24 kg, kombinacija Co polymer na glavnim zicama te sintetika na vodoravnim. Konkretno MSV Hex sa Wilson sintetikom.

Sent from my HTC
Kako si zadovoljan tim Prestigeom? Snaga, kontrola, brzina..? Kolko gr ima reket?
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 12:31   #39
Vec 15 -tak godina igram sa Radicalom, i za razliku od Prestiga ovaj prasta greske. Prestige sam prakticki dobio tako da me ponijelo, jos sam si stavio 20-tak grama olova u rucku. Medjutim pao sam i ozlijedio ruku tako da neko vrijeme nisam mogao igrati i sada mi je jako tesko igrati sa tim reketom. Rekete prodajem i ponovo se vracam na Radicale. A reketi su mrak. Odlicna kontrola, dubina lopte, snaga. Ima i spin potencijala jer je 16/19. Ali jednostavno mi je postao prezahtjevan. Vise nemam toliko vremena za tenis ko prije, a i godine idu Mozemo se dogovoriti za neki trening pa ga probaj...

Sent from my HTC
hrc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 12:39   #40
A odakle si?
Ja sam prije igrao sa Snauwertom nekim s manjom glavom, bio mi je odličan, pa jedno vrijeme sa Wilson Pro Staff Classicom, i onda dugi niz godina sa replikom Ivaniševićevog Head Prestigea..glava 600, španung 24, 25, 26..kako kad.. i reket mi je bio odličan.. sve dok nije puknuo prilikom jednog špananja, doduše tome sam pridonio i ja pošto je često bio predmet izljeva bijesa jer sam jbg.glup
Kratko sam bio na Prince Tour Diablu, isto manja glava..
Sad imam Wilson six.two, 635 glava, k factor..kupljen isključivo jer je bio na bolesnom popustu..

Naviknuo sam se i odgovaraju mi manje glave, koje doduše ne praštaju pogreške, ali jbg..tako sam naviknuo..

I dalje mi nakon svih reketa s kojima sam igrao, a i probao od frendova, u najboljem sjećanju taj crveni Prestige 600
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:20.