Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2017., 17:43   #1201
Da to je to, fala, išli su dolje pomoći, evo sad vidim da gori na još par mjesta.
Zbilja su nisko proletjeli, dobro, sezona je gotova, nema ničega ni na moru ni u zraku.

Skoro kao nekad galebovi na školskim letovima, spuste se pa samo vidiš trag na moru gdje su.
Znali su se zaletjeti i pilatusi dovde ali ni njih nisam odavno vidio, ebi ga, šparanje na svim nivoima.

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 00:34   #1202
Ako ste se pitali otkud novi CL-415, ovdje je odgovor / Viking official
Quote:
We were recently in Nimes, France at the Search and Rescue International Conference and Exhibition put on by Tangent Link. While there we spoke to European customers, aircraft operators, governments and others about the work we’re doing on these vital waterbombers, and the plans we have for the future.

We are pleased with the interest and enthusiasm there is in the CL-415 aircraft. There is considerable short- and long-term demand for these aircraft, and the aerial firefighting community welcomed the news that Viking has launched the CL-415 Enhanced Aerial Firefighting (EAF) aircraft. The CL-415EAF will help meet current needs for these, and feature new avionics.

Customers were also pleased to hear that Viking has purchased 11 CL-215’s, all of which are scheduled for conversion to CL-415EAF. Demand is high, and our plan is to upgrade the aircraft and get them into the hands of operators who need them. We will convert and re-engine the aircrafts, and update the electrical and fuel systems. Three of the aircrafts have already been reserved, and are scheduled for delivery between 2020 – 2023.

These are interim steps as we continue to build the business case to restart production of brand new CL-415s. The feedback we heard from customers and stakeholders in Nimes fuels our optimism about this business.
Dobro, nisu novi, nego "novi" ali šta sada, ovi su kao bolji nego novi
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 18:55   #1203
https://www.tportal.hr/vijesti/clana...aliji-20171029
Je na djelu opet žuta diplomacija?

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk
Babajagac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 20:56   #1204
Mi njima zrakoplove, oni nama ribarice.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 20:54   #1205
http://zadarski.slobodnadalmacija.hr...potrebnu-pomoc
http://www.057info.hr/vijesti/2017-1...i-helikopterom
Na žalost, izgleda da smo ostali bez kapetana . Žalost velika.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.

Zadnje uređivanje pp5d6 : 31.10.2017. at 21:30.
pp5d6 is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 21:00   #1206
Što reći... RIP
webstartm is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 21:16   #1207
Užaš.

Uvijek najbolji najviše nastradaju, nadam se da će se saznazi što ga je mučilo, sućut obitelji i kolegama
usercas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 09:55   #1208
Počivao u miru

Poslano sa mog Lenovo TB3-850F koristeći Tapatalk
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 10:22   #1209
http://zd10.live.sistemi.hr/4-kantun...o-ruku-na-sebe
RIP
Tek kada sam vidio fotografiju, shvatio sam da sam kolegu upoznao u neka bolja & ljepša vremena.
Proveli smo jedno lijepo sunčano popodne za stolom, menu sam zaboravio,
ali tema su bili simulatori - po tome ga pamtim.
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 13:13   #1210
RIP
__________________
"Jedno je percepcija, drugo su činjenice." - AAP
žerac76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 01:02   #1211
Počivaj u miru
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 18:27   #1212
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...nciji/6740430/
Quote:
Ono što ćemo poduzeti u smislu još učinkovitijeg načina rada naših protupožarnih zrakoplova je izgradnja hangara za održavanje u Zemuniku. Time će se omogućiti optimizacija procesa održavanja i na taj način imat ćemo još veću prosječnu dnevnu raspoloživost zrakoplova. Naravno, najvažnija je briga o ljudima - ove godine povećat ćemo naknadu zrakoplovnim tehničarima za otežane uvjete rada.
Dance macabre za Zmaj
Prvo Sh, potom ovo...
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 13:28   #1213
Blago se nama

Quote:
15.11.2017, Priopćenje

Ministar Krstičević sudjelovao na konferenciji o požarima
Evo gledam i slušam od 21.08.2017 more konferencija na tim konferencijama u prvim redovima vrsni eksperti za Ovrhe Hrvatskog naroda. AirBag poznaješ li ovoga do Predsjedice ( s njene ljeve ruke) ekspert mjerodavni za ovrhe ili požare?



Pjeva Marko Perković u jedoj pjesmi: " Antikristi i masoni, komunisti ovi, oni, sire sotonske fraze, da nas poraze, e, moj narode, e, moj narode. A mi gluhi, nijemi, slijepi, svatko u svom ..."

I gledaj čuda u Zagrebu konferencija za konferencijom sastaju se timovi i eksperti razni pa i Andrija je tu stigao.



I onda imamo razno razne zaključke što važnije i eksperte za požar pa i odlazak Mi-171 Sh i Čitu zar ne 9aplus ?



A onda je i Stipe ˛& Krešo frendovi onda smo mi mali hrvati a oni veliki Hrvati ako treba i partizani i ustaše samo kaži.

Ali kada dođe ljeto i maca n avratanca sustav padne onda drugova nema onda se daju ostavke i neopozive ovrhe ali tu je Yutarnji onda.

https://www.morh.hr/hr/vijesti-najav...-pozarima.html
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 13:39   #1214
Požar svih požara ili kao ga ono nazivaju majka svih požara je bio 17.07.2017. u 06:00 sati mala vatrica a svi gore drugovi su spavali mirnim snom.

Sustav je spavao:


Pa smo do 12:00 H dobili ovo:

I na kraju dobili ovo moja fotografija u 16:45 s krova DVD-a Žrnovnica.


Kolega Vozilo tebe sam sreo u Žrnovnici ali nisam vidio tamo ni: Hanžekovića, ni Andriju Jarka, ni generala Čosića, ni 88 ljudi koji su na gornjoj fotografiji.
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.

Zadnje uređivanje an_02 : 17.11.2017. at 13:52.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 13:42   #1215
Vidim da su konferencije zanimljive pa kao jedan mali hrvat koji je za razliku od ovih gore velikih Hrvata bio posljednjih 20 godina na xy požara a koa jedini oblik necenzuriranog medija od danas pa sve do sljedeće protupožarne sezone kada ovi veliki eksperti nastupe u akciju na dnevoj bazi ću objavljivati po jednu fotografiju s požara iz Dalmacije tamo gdje živimo mi mali ne veliki kao oni.
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 14:06   #1216
Pa neka krene danas jedna uoći 26 obljetnice pogibelji ljudi u Vukovaru jedna s Križnog puta.

__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 14:28   #1217
Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post
Blago se nama
I onda imamo razno razne zaključke što važnije i eksperte za požar pa i odlazak Mi-171 Sh i Čitu zar ne 9aplus ?
Ma sve će to proračun platit moj An-e
MORH ionako ima višak tehnikea manjak ljudi & pameti
Usput, zanimljivost konkretne fotografije je da poznajem (dugo),
sve ove koji su oštri u 2. redu redom, s lijeva: OiV, RH Alan, DZHM
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 16:57   #1218
Thumbs up

Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post

Kolega Vozilo tebe sam sreo u Žrnovnici ali nisam vidio tamo ni: Hanžekovića, ni Andriju Jarka, ni generala Čosića, ni 88 ljudi koji su na gornjoj fotografiji.
Tako je An-e! Hvala!

Ni ja ih nisam vidio, ni ja!
vozilo2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 17:49   #1219
A šta su oni tamo trebali raditi?
Potezat brentače dok vi gledate di napravit bolji selfi.

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 17:52   #1220
Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post
Požar svih požara ili kao ga ono nazivaju majka svih požara je bio 17.07.2017. u 06:00 sati mala vatrica a svi gore drugovi su spavali mirnim snom.

Sustav je spavao:


Pa smo do 12:00 H dobili ovo:

I na kraju dobili ovo moja fotografija u 16:45 s krova DVD-a Žrnovnica.


Kolega Vozilo tebe sam sreo u Žrnovnici ali nisam vidio tamo ni: Hanžekovića, ni Andriju Jarka, ni generala Čosića, ni 88 ljudi koji su na gornjoj fotografiji.
Odlicni foto prikaz.

E sad slijedi glavno i najbitnije pitanje:

Pod pretpostavkom prema prvoj slici da je pozar 17.7.
uocen u 06:00AM KADA je profesionalna vatrogasna postrojba grada Splita ili dvd najblizeg mjesnog odbora dobio dojavu/ uzbunu?

I dodatno, koliko je trebalo lokalnom vatrogasnom zapovjedniku u Splitu ili zapovjedniku lokalne vatrogasne postrojbe da shvati kako se nece moci nositi sam sa tom vatrom sa ljudima i opremom koje ima na raspolaganju?

To su dva najbitnija pitanja.Sve ostalo razglabanje prebacivanje krivne prozivanja MORHa , Plenkovica , Predsjednice i sl tlapnje su beskorisne.

Svatko tko je ikad ista cuo o protupozarnoj zastiti zna da je prvih 5 min kljucno za proces gasenja.Dakle otkrivanje i dojava!

U slucaju Splita volio bi kako rekoh znati kad su splitski vatrogasci uzbunjeni i kad su otkrili da nemaju dovoljno kapaciteta?

A propos sustava kao sto sam vec milion puta pisao : sasvim je dovoljno tokom dva tri ljetna mjeseca duz obale postaviti 24h na dan promatrace na promatracnice to mogu biti nazaposlene osobe sa burze ili civilni vojni obveznici ,dati potporu lokalnim aero klubovima da vrse izvide iz zraka ili isto raditi dronovima.MUP takodjer ima kapacitete za to..

Apsolutno nista vise nije potrebno!
A sad dalje u revijalnom tonu drugari
__________________
Vojni kapelan prve klase
điđimiđi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:17.