Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2017., 19:42   #2441
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Nemoj lupati neke sumnjive teze bez ikakvih izvora nego na osnovu BIBLIJSKIH citata pokaži da nije tako.

Izaija 44
Opomena
21 Sjeti se toga, Jakove,
i ti, Izraele, jer si sluga moj!
Ja sam te stvorio i sluga si mi,
Izraele, neću te zaboraviti!
22 Kao maglu rastjerao sam tvoje opačine
i grijehe tvoje poput oblaka.

Meni se obrati
jer ja sam te otkupio.
Pjesma radosnica
23 Kličite, nebesa, jer je Jahve učinio!
Orite se, dubine zemljine!
Odjekujte radošću, planine,
i vi, šume, sa svim svojim drvećem!
Jer Jahve je otkupio Jakova,
proslavio se u Izraelu!

I TAKO DALJE...
Ja idem od pretpostavke da postoji neko bazicno bar informiranje no ni to izgleda kod tebe nije slucaj
Sad bih trebal da goji citate pod nos dajem jeli to ? Ma bih i to kad bi htio da ucis no ti veze nemas a nosom paras oblake,nemas pokrica za to.Prazne fantazije.Ako hoces da te poducim budi ponizan ali ne lazno.kako inace aktujes ovde.Poduciti cu te oko toga tko i zasto ima tetgramaton iako ja nisam u.tom klanu ali razumijem te koncepte donekle.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 20:57   #2442
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Da. Sin Božji Sotona, u obliku zmije koja je još hodala na nogama.



Napola. Samo po razlikovanju dobra i zla. (što god to značilo)



Nejasno. Kaže da su postali smrtni, "Zbog Eve svi umiremo" (znači prije su bili besmrtni?).


Evo, čovjek postade kao jedan od Nas - znajući dobro i zlo! Da ne bi sada pružio ruku, ubrao sa stabla života pa pojeo i živio navijeke!" Zato ga Jahve, Bog, istjera iz vrta edenskoga da obrađuje zemlju iz koje je i uzet... pa postavi kerubine i plameni mač - da straže nad stazom koja vodi k stablu života.
Post 3,22
Pakosni ljubomorni monstrum nije htio da Adam i Eva pojedu i drugi plod - plod vječnog života, da ne bi bili kao i Bog i njegova Dvorska svita. Znači Bog i ostali u raju jedu s toga stabla i zato su vječni. A s onoga drugoga stabla da bi spoznali dobro i zlo (premda po Jahvinu sumanutu ponašanju po Bibliji izgleda da je taj plod prestao jesti...)

Isus Krist je valjda jeo oba ploda s tih rajskih stabala.... koji su ljudima bili strogo zabranjeni. Zašto da postanu kao oni tamo u raju, drugi Bogovi....
Isus Krist nije morao jesti plodove, Isus Krist je Sin Božji. Biblija je jasna. Bog je jedan. koji drugi bogovi. Biblija govori o Raju a ne o Olimpu.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 21:09   #2443
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Isus Krist nije morao jesti plodove, Isus Krist je Sin Božji. Biblija je jasna. Bog je jedan. koji drugi bogovi. Biblija govori o Raju a ne o Olimpu.
Prije će bit da se radi o židovskom Olimpu - Višnji Bog Jahve(aka Zeus), i dvorska svita niže rangiranih Bogova, polubogova, anđela, Sinova Božjih među kojima je i Sotona s kojim se Bog kladi oko Joba itd.

Tko su to onda oni koje Bog ubraja pod "jedni od NAS": "MI u raju koji jedemo čarobne plodove koji su ljudskom paru zabranjeni"?
(MI = ja Bog + ostali = MI)
MI koji razlikujemo dobro i zlo, i živimo navijeke...

Bog: "Evo, čovjek postade kao jedan od Nas - znajući dobro i zlo! Da ne bi sada pružio ruku, ubrao sa stabla života pa pojeo i živio navijeke!"
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 21:50   #2444
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Prije će bit da se radi o židovskom Olimpu - Višnji Bog Jahve(aka Zeus), i dvorska svita niže rangiranih Bogova, polubogova, anđela, Sinova Božjih među kojima je i Sotona s kojim se Bog kladi oko Joba itd.

Tko su to onda oni koje Bog ubraja pod "jedni od NAS": "MI u raju koji jedemo čarobne plodove koji su ljudskom paru zabranjeni"?
(MI = ja Bog + ostali = MI)
MI koji razlikujemo dobro i zlo, i živimo navijeke...

Bog: "Evo, čovjek postade kao jedan od Nas - znajući dobro i zlo! Da ne bi sada pružio ruku, ubrao sa stabla života pa pojeo i živio navijeke!"
Može se tumačiti kao Bog i njegovi anđeli, a može i kao Otac, sin i sveti duh.
USAisfreedom is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 23:43   #2445
(MI = ja Bog + ostali = MI)
MI koji razlikujemo dobro i zlo, i živimo navijeke...

Bog: "Evo, čovjek postade kao jedan od Nas - znajući dobro i zlo! Da ne bi sada pružio ruku, ubrao sa stabla života pa pojeo i živio navijeke!"


Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Može se tumačiti kao Bog i njegovi anđeli, a može i kao Otac, sin i sveti duh.
Ah, da. Otac, Sin Isukrst desno do njega i Duh sveti u obliku Goluba kruži oko njih Dvojice, ali to je sve jedan jedini Bog.

Ako želiš postati kao ONI, potrebno je samo da ubereš i pojedeš plod s onog drugog stabla u raju. Mam postaneš ko Sveto Trojstvo, kao ONI.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 13:34   #2446
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Prije će bit da se radi o židovskom Olimpu - Višnji Bog Jahve(aka Zeus), i dvorska svita niže rangiranih Bogova, polubogova, anđela, Sinova Božjih među kojima je i Sotona s kojim se Bog kladi oko Joba itd.

Tko su to onda oni koje Bog ubraja pod "jedni od NAS": "MI u raju koji jedemo čarobne plodove koji su ljudskom paru zabranjeni"?
(MI = ja Bog + ostali = MI)
MI koji razlikujemo dobro i zlo, i živimo navijeke...

Bog: "Evo, čovjek postade kao jedan od Nas - znajući dobro i zlo! Da ne bi sada pružio ruku, ubrao sa stabla života pa pojeo i živio navijeke!"
Biblija jest jednim dijelom grkćki import.Dobro si uočio da Zeus i Jahve ista stvar patrijahalni šef dedica kojeg slušaju svi od sina do svekrve.To je Olimp

Zeusologija je Patrijahalni sistem inkorporian u bibliju vrlo vješto urađeno da oblikuje svjest ljudi po tom defaultu
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 14:46   #2447
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Prije će bit da se radi o židovskom Olimpu - Višnji Bog Jahve(aka Zeus), i dvorska svita niže rangiranih Bogova, polubogova, anđela, Sinova Božjih među kojima je i Sotona s kojim se Bog kladi oko Joba itd.
U judaizmu ne postoji ništa nalik grčkom Olimpu. Bog je jedan a anđeli duhovna stvorenja, njegova svita koja bezpogovorno radi po njegovim riječima.

Quote:
Tko su to onda oni koje Bog ubraja pod "jedni od NAS": "MI u raju koji jedemo čarobne plodove koji su ljudskom paru zabranjeni"?
(MI = ja Bog + ostali = MI)
MI koji razlikujemo dobro i zlo, i živimo navijeke...
Anđeli, naravno. Jedino oni su s Njim u početku bili "na nebesima". Stvoreni sa svijetlom prvog dana, odnosna dana jedan.
Gdje god se spominje to "nas" ili "mi" riječ je o anđelima, glasonošama Božjim.
Kad su gore s Bogom imaju pravo dati svoje miščljenje ali Bog odlučuje i određuje. Kad su na zemlji imaju Božji autoritet i hbrejski sluge Božje znali su ih prepoznati kao takve i častiti ih i slušati kao da su Bog.
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.

Zadnje uređivanje shaganappi : 22.06.2017. at 14:49. Reason: a
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 14:49   #2448
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
U judaizmu ne postoji ništa nalik grčkom Olimpu. Bog je jedan a nđeli duhovna stvorenja, njegova svita koja bezpogovorno radi po njegovim riječima.


Anđeli, naravno. Jedino oni su s Njim u početku bili "na nebesima". Stvoreni sa svijetlom prvog dana, odnosna dana jedan.
Gdje god se spominje to "nas" ili "mi" riječ je o anđelima, glasonošama Božjim.
Kad su gore s Bogom imaju pravo dati svoje miščljenje ali Bog odlučuje i određuje. Kad su na zemlji imaju Božji autoritet i hbrejski sluge Božje znali su ih prepoznati kao takve i častiti ih i slušati kao da su Bog.
Oprosti kaj smetam s pitanjem vezano za toga boga koji nije duhovan jer andjeli su duhovni kako rece,je si li se obrezao i ocerupo goluba pa prinio zrtvu tome bogu?
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 16:29   #2449
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post

Ah, da. Otac, Sin Isukrst desno do njega i Duh sveti u obliku Goluba kruži oko njih Dvojice, ali to je sve jedan jedini Bog.
Hm.

Pročitaj što govori Matej 10:23 ; 24:14
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:43.