Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Pogledaj rezultate ankete: Da ili ne?
da,postoje,vanzemaljskog su porijekla 55 61.80%
ne,nlo ne postoji 10 11.24%
da,postoju,ali su nasi tajni vojni projekti 9 10.11%
nista od navedenog 15 16.85%
Glasovatelji: 89. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2013., 19:13   #41
Quote:
trogir31 kaže: Pogledaj post
Moze li mi netko konkretnije objasnit koju opciju jos..je li mislite da smo mi ukrali od njih tehnologiju?ako je to onda je vanzemaljska.jednostavno.pa je li vidite sta je tema jednostavnije bolje se prica i bez postapalicaruganja
ne mislim da smo od njih ukrali tehnologiju,nego jednostavno da ima pravih NLO-a (vanzemaljskih) i laznih (vojnih projekta)..
Preshes:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 21:19   #42
Quote:
Preshes:) kaže: Pogledaj post
ne mislim da smo od njih ukrali tehnologiju,nego jednostavno da ima pravih NLO-a (vanzemaljskih) i laznih (vojnih projekta)..
U pravu si što se tiče ovog drugo (vanzemaljski i vojni nlo-i), ali prema izjavama njemačkih znanstvenika iz operacije spajalica, u krivu si.
Njemački schievstook, vril i ostali tanjuri su bili osnova za gradnju američkih tanjura, poput onog koji se greškom srušio u roswellu.
Ti njemački znanstvenici su rekli da su dobivali informacije od društva Thule, a oni su dobivali "channelingom" od neke vanzemaljske rase.
Alsam Lud is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 22:37   #43
ljudi moji,ako mi nismo izmislili NLO,onda su njihovi ili ne postoje!kratko i jasno.a ako smo pokupuli od njih ili ukrali od njih onda su njihovi,nisu nasi,a ako smo mi odnosno nase zemaljske vojne sluzbeili kako vec ocete izmislili,onda su nase,ili uopce ne postoje.nije mi jesano sta ovdje nije jasno.

neznan koje IZMEDJU izmisljate,pola nase pola njihove dosli od ovoma ili odonamo,ili su nase ili njihove ili ih nema.
trogir31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 23:05   #44
Quote:
trogir31 kaže: Pogledaj post
ljudi moji,ako mi nismo izmislili NLO,onda su njihovi ili ne postoje!kratko i jasno.a ako smo pokupuli od njih ili ukrali od njih onda su njihovi,nisu nasi,a ako smo mi odnosno nase zemaljske vojne sluzbeili kako vec ocete izmislili,onda su nase,ili uopce ne postoje.nije mi jesano sta ovdje nije jasno.

neznan koje IZMEDJU izmisljate,pola nase pola njihove dosli od ovoma ili odonamo,ili su nase ili njihove ili ih nema.
E nakon ovoga je svima sve jasno.
prof56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 23:27   #45
Quote:
trogir31 kaže: Pogledaj post
ljudi moji,ako mi nismo izmislili NLO,onda su njihovi ili ne postoje!kratko i jasno.a ako smo pokupuli od njih ili ukrali od njih onda su njihovi,nisu nasi,a ako smo mi odnosno nase zemaljske vojne sluzbeili kako vec ocete izmislili,onda su nase,ili uopce ne postoje.nije mi jesano sta ovdje nije jasno.

neznan koje IZMEDJU izmisljate,pola nase pola njihove dosli od ovoma ili odonamo,ili su nase ili njihove ili ih nema.
Imaš ljudske proizvodnje (ali uz pomoć otpadaka vanzemaljske tehnologije), to su mehanički nlo-i, lete.

Imaš vanzemaljske, ne lete, već savijaju prostor, iznutra su veći nego izvana, jer prebivaju u 4. denzitetu
Alsam Lud is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 17:37   #46
http://www.youtube.com/watch?v=UlzGUYURUoY

ja sam nedavno otkrila ovaj link, meni je to dovoljno da NLO postoje
Baxsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 18:37   #47
prilično niski standardi
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 19:12   #48
zašto niski NMT? možda mi je to samo bio šlag na tortu od sveg što sam pročitala, ti tvrdiš da ih nema i to je za mene ok, jer kako ne vjerovat znanstvenicima koji uglavnom imaju odgovor na sve.. i opet sam spremna naglasit da nikako ne umanjujem sposobnost ljudskog roda da izmisli nešto veličanstveno niti mu osporavam kreativnost, ali da mi koješta nije jasno i ne drži znanstvenu vodu i to stoji.pa za boga miloga, ni znanstvenici nemaju pravi odgovor na sve, ali rađe će se držat svoje predpostavke nego reći, mi ne znamo.. možda je istina negdje između tvog i mog stajališta, a možda i nije, trogir je otvorio jednostavnu temu, ispričavam se ako sam odlutala ili zaspamala, ali me NMT ponukao da odgovorim.. eto, isprika još jednom, ali ja verujem da postoje, kao što vjerujem i u inteligenciju ljudske vrste..
Baxsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 19:53   #49
ne tvrdim da ih nema, tvrdim da nemate konkretnih dokaza za njihovo postojanje, imate hrpetine munjara željnih pet minuta slave.

neki tvrde da od 100% dokaza koji vrludaju internetom postoji 1% pravih istinitih dokaza, a ostalih 99% je lažno.

pošteno, a koji su to dokazi onda? ti koji to tvrde vrlo vjerojatno ni sami ne znaju kojih je to 1% jer ih nisu vidjeli nego pretpostavljaju da je tako prema onoj logici "od 1000 ljudi koji prijave nlo jedan ga je vidio stvarno a drugi su samo htjeli dio njegove slave". ali to je samo to, šuplja priča.

oko ideje nloa izrodila se cijela jedna znanost, ufologija i cijela jedna ogromna industrija se vrti oko te ideje, međutim i dan danas ja ne vidim na kojim temeljima se može tvrdit da nas posjećuju mali zeleni, sivi ili kakvi već jesu.

definitivno ima zanimljivih pojava i snimki koje neki olako odbacuju preglupim i prejednostavnim rješenjima tipa meteorološki balon ili odsjaj od močvarnog plina ili koji već vrag ne, ali stalno trubim jedno te isto, kako za ovu temu tako i za brojne druge, dokazi za vanzemaljce zahtijevaju puno više od slučajnih snimki nepoznatih objekata kroz prozor aviona.

prvo treba takve snimke dati provjeriti stručnjacima, nekom objektivnom tko ne radi ni za vladu ni za 'munjare'.

drugo treba prikupiti što više odvojenih svjedočenja o jedno te istom nlo-u i to onom koji je po mogućnosti napravio nešto više od pukog prolijetanja pored airbusa.

ili najbolje od svega, pošto je više puta prijavljeno da se vidjelo nlo da je sletio ili uzletio ili tragovi slijetanja, snimite to, snimite ga kako slijeće ili uzlijeće iz što bližeg i onda te snimke provjeriti jesu lažne ili ne.

ako je taj 1% dokaza u tom smislu, onda ok, imate nloe vanzemaljskog porijekla, dok nema toga ili sličnog tomu imate ili samo nlo-e(znači nešto što leti i ne zna se šta je) ili namještene ili izmoderirane ili lažirane snimke i hrpu varalica i froadstera.

ako tko ima uvjerljiv dokumentarac o nekakvim istraživanjima koja uključuju takve bliske snimke nlo-a ili puno svjedočenja sa istim detaljnjim opisom događaja, neka slobodno posta, rado ću pogledat, a vjerujem i ostatak ekipe koji ih nije vidio a interesira se u ovu temu.


btw znanost je danas dosta napredna da može i ona pružiti objašnjenje zašto su neki objekti drugačijeg ponašanja od aviona, prvo i osnovno zna se da vojska ima novce i razloge za ispitivanje takvih tehnologija, pitanje je može li to napraviti, ali ako jedan privatnik napravi nešto ovakvo što bi npr da se spušta po noći na nekakvih 30km od promatrača moglo djelovati kao spuštanje nlo-a, onda sigurno i vojska koja ima milijarde, može pokušavati nešto slično ali sa manjim i prema tome okretnijim i vragolastijim letjelicama, a to može izgledati nlo svakom neupućenom promatraču.

Zadnje uređivanje NMT : 05.01.2013. at 20:00.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 20:12   #50
sve to stoji što si rekao, ali znaš i sam da su neka viđenja prijavljivali i piloti, a njih baš ne bih odbacila kao nepouzdane svjedoke, ili ljude koji cijeli život žive blizu vojnih baza i aerodroma, a u onih 1% neobjašnjivog je vjerovatno uključeno svjedočenje istih tih ljudi i možda pokoji snimak sa strane, a iskreno, da su ameri, rusi, kinezi ili tko god već napravili nešto tak sofisticirano, mislim da bi se već znalo, jer koliko kontam oni muku muče sa pogonom i nikako da nadođu na pravi put.. ali ok, ja definitivno nisam upućena u alternativu koliko i ti, jer čitam te i vidim da dosta toga znaš i pratiš, po tome ti nisam niti do nožnih članaka, ali mene puca po pitanju toga nekakav unutarnji instinkt da postoje, i da bez obzira koliko fejkova kruži netom ima onog što po meni bi mogli bit NLO-i, nekad je teško razaznati žito od kukolja, no ja kao vječni optimist mislim da će dogledna budućnost ipak pokazati ima ih ili nema..
Baxsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 20:13   #51
Tema i anketa s una mjestu ali pitanja su jako loše formulirana . Vjerujem li u NLO ? NLO je svaki meni neidentificirani objekat i ako ga vidim vjerujem u njega jer sam ga vidio . Ali taj objekat može biti možda neko priviđenje , prirodna pojava , naša zemaljska letjelica ćudnog oblika ili vanzemaljska , u svakom slučaju neidentificirano sa moje točke gledišta . Naravno pokušaću tražiti odgovor na to pitanje pa ako se ukaže da je još neko tad i tad vidio to a ne zna o čemu se radi znači nisam sam i mogu već polako naći odgovor na to pitanje ili vjerovati samom sebi i ostaviti ogovor na moje pianje samom sebi . Po meni ovu temu zatvoriti i obrisati ali odmah ponovo drugačije formulirati pitanja i otvoriti novu temu po mogućstvu sam autor teme .
fisch is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2013., 22:08   #52
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
zato što ti to tako tumačiš a ne postoji dokaz koji to potvrđuje nego samo sličnosti ili sumnje ili indicije. ukratko, rekla kazala.
ovime ne želim reći da ne postoje, samo da nisu dokazani.
ali zar sam crtež iz srednjeg vijeka nije dovoljan sam po sebi??
U ono vrijeme ljudi nisu imali nikakve nakane da bi tako nešto smišljeno i planski crtali jer onda nisu znali o Zemlji i Svemiru ono što znaju danas. Na tim crtežima (a i onim starijim recimo Egipat) vidi se osoba unutar nečega što je u zraku a tko je onda mogao pomisliti da će letenje bit moguće.
Ne vjerujem da je SF onda bio toliko popularan kao danas.
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2013., 22:11   #53
Quote:
lampion kaže: Pogledaj post
ali zar sam crtež iz srednjeg vijeka nije dovoljan sam po sebi??
U ono vrijeme ljudi nisu imali nikakve nakane da bi tako nešto smišljeno i planski crtali jer onda nisu znali o Zemlji i Svemiru ono što znaju danas. Na tim crtežima (a i onim starijim recimo Egipat) vidi se osoba unutar nečega što je u zraku a tko je onda mogao pomisliti da će letenje bit moguće.
Ne vjerujem da je SF onda bio toliko popularan kao danas.
upravo tako.. ali uzalud je njemu objasnjavat
Preshes:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2013., 22:14   #54
Quote:
Preshes:) kaže: Pogledaj post
upravo tako.. ali uzalud je njemu objasnjavat
pa svatko ima svoj mozak i svoje shvaćanje, ali ako je nekima NLO mit ili utopija ili budalaština, meni je isto to Biblija i njihovo objašnjenje svega.
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2013., 22:31   #55
Quote:
lampion kaže: Pogledaj post
pa svatko ima svoj mozak i svoje shvaćanje, ali ako je nekima NLO mit ili utopija ili budalaština, meni je isto to Biblija i njihovo objašnjenje svega.
pa da.. meni je eto npr. biblija upravo to-budalastina..

a za NLO ne da sam uvjerena da postoje,nego sam sigurna!
em zbog logike (zasto bi u tolikom svemiru mi bili jedini oblik zivota),em zbog tih dokaza sta si spomenuo iz starih civilizacija,i em zbog toga sta sam sama par puta vidila nesto sta ne moze biti nista drugo,osim upravo NLO..
Preshes:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2013., 22:41   #56
Quote:
lampion kaže: Pogledaj post
ali zar sam crtež iz srednjeg vijeka nije dovoljan sam po sebi??
U ono vrijeme ljudi nisu imali nikakve nakane da bi tako nešto smišljeno i planski crtali jer onda nisu znali o Zemlji i Svemiru ono što znaju danas. Na tim crtežima (a i onim starijim recimo Egipat) vidi se osoba unutar nečega što je u zraku a tko je onda mogao pomisliti da će letenje bit moguće.
Ne vjerujem da je SF onda bio toliko popularan kao danas.
jesu to ove slike?
http://upload.wikimedia.org/wikipedi...er_Museum).jpg
http://www.worldufophotos.org/2/9074...cient-tablets/
http://forum.gateworld.net/threads/8...1#post13258457

http://members.tripod.com/~a_u_r_a/abydos.html
http://www.catchpenny.org/abydos.html
The text is part of the titulary of Ramesses II and can be translated as "The one of the Two Ladies, who suppresses the nine foreign countries." This replaces the royal titulary of Seti I that was originally carved into the stone. More technically, the actual "helicopter" seems to be a portion of the psd.t sign and the X3s.t sign on top of each other, with portions missing. An apparent change in scale also mucks things up.


ova prva slika ti je sfinga koja gleda u sunce.

edit:
ah tek sad skužio, koja slika iz srednjeg vijeka?
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2013., 22:47   #57
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
jesu to ove slike?


ova prva slika ti je sfinga koja gleda u sunce.

edit:
ah tek sad skužio, koja slika iz srednjeg vijeka?
ne nisam mislio samo na egipatske iako ova zadnja sa tom famoznom slikom helića je možda i najpoznatija, ali ima podosta slika iz srednjeg vijeka gdje se vidi neki letač u "nečemu".

ako nađem srednji vijek stavim ovdje.
evo:

http://sprezzatura.it/Arte/Crucifixi...o_Archives.jpg
http://sprezzatura.it/Arte/Sun2_Blago_Archives_448.jpg
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!

Zadnje uređivanje Bat Kol : 07.01.2013. at 00:41. Reason: Prevelika slika
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 10:26   #58
po meni ako su nlo nasi,mislim da ih vojska ne bi testirala po gradovima,ima dosta mjesta na sjevernom i juznom polu gdje se nikad ne bi uhvatili
http://hot.net.hr/planet-x/ufologija...replavila-otok
trogir31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 12:10   #59
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
ne tvrdim da ih nema, tvrdim da nemate konkretnih dokaza za njihovo postojanje, imate hrpetine munjara željnih pet minuta slave.

neki tvrde da od 100% dokaza koji vrludaju internetom postoji 1% pravih istinitih dokaza, a ostalih 99% je lažno.
...nema dokaza za njihovo nepostojanje...

...tko su neki...? zbog čega bi njihova procjena postotka bila relevantna...? zar su rađene studije i vođene statistike koje službeno daju taj omjer...? ak je tak, onda službeno imamo priznanje za 1% nlo-a, a to je više nego dosta za dokazivanje njihovog postojanja...

...no, za slučaj da nemamo službenu objavu, evo, ja ću za promjenu bit onaj koji tvrdi da je situacija obrnuta... da je 1% fejk, a 99% real deal...
...nakon ovog mog posta bilo tko može argumentirano napisat da neki tvrde u obrnutu procjenu od ove koju si napisao...
little_blue_dot is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 22:24   #60
hehe
1) točno je što si napisao, lete u 'nečemu', daleko od toga da izgleda kao ufo.

2) to je umjetnost i kao takva ne mora i obično ne opisuje stvarnost do u detalje, srednjevjekovni biblijski mazalo napravi neku svoju verziju ovog:
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:35.