Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2013., 12:32   #81
Otisao bih u crkvu ili samostan, rekao da znam pisat, citat, matematiku kakvu nisu vidjeli, prepoznat i lijecit bolesti, uveo bih novi stil crtanja(perspektiva, jel, ono sto je nama danas normalno) zaradjivao tako, zaredio se i jebavo bi zene po selu.

Ili bi kod lokalnog vladara ponudio da mu ucim djecu, kao naucio sam puno toga u skolama sa dalekog istoka/zapada. I jebavo zene po gradu.

Mislim da bi svi mogli radit ko doktori, prosjecan njonjo iz danasnjeg doba zna 15 puta vise o svim bolestima nego najbolji doktor onog doba. Za pocetak, mogao bih zastaviti kugu, naredis da svako kucanstvo ima macku/pesa stakorasa, da se govna nose u jamu izvan grada i miran si.

Mogucnosti su neogranicene, samo treba molit boga da te razbojnici na putu ne zakolju. Ili ne provale Turci. Ili ti se ne upali zub. Ili slomis nogu. Ili te proglase carobnjakom/vjesticom
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 00:53   #82
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Otisao bih u crkvu ili samostan, rekao da znam pisat, citat, matematiku kakvu nisu vidjeli, prepoznat i lijecit bolesti, uveo bih novi stil crtanja(perspektiva, jel, ono sto je nama danas normalno) zaradjivao tako, zaredio se i jebavo bi zene po selu.

Ili bi kod lokalnog vladara ponudio da mu ucim djecu, kao naucio sam puno toga u skolama sa dalekog istoka/zapada. I jebavo zene po gradu.

Mislim da bi svi mogli radit ko doktori, prosjecan njonjo iz danasnjeg doba zna 15 puta vise o svim bolestima nego najbolji doktor onog doba. Za pocetak, mogao bih zastaviti kugu, naredis da svako kucanstvo ima macku/pesa stakorasa, da se govna nose u jamu izvan grada i miran si.

Mogucnosti su neogranicene, samo treba molit boga da te razbojnici na putu ne zakolju. Ili ne provale Turci. Ili ti se ne upali zub. Ili slomis nogu. Ili te proglase carobnjakom/vjesticom
U prvom boldanom goriš na lomači još tu večer
U drugom boldanom prvo vladar pozove inkvizitora pa goriš na lomači nakon mučenja drugu večer
A inače ti je u vrijeme kuge bila praksa ubijati mačke jer dio svečenstva(vrati se na prvo boldano) njih opisivao kao vraga u mačjem obliku pa su ih tamanili na tisuće a jedino su one mogle reducirati broj štakora koji su prenosili one buhe sa kugom

Po meni bi bilo dobro u to vrijeme imati firmu za deratizaciju
Da se nadovežem na laptop u prošlosti ne treba laptom dovoljan je kakv PDA manje struje troši i brže ga puniš solarnim kolektorom memorija dovoljna da uguraš sve knjige koje su korisne iz strojarstva,medicine,kemije,fizike
Ali kak to prezentirati da kakav vladar shvati da bi ti napravio parni stroj koji bi recimo pokretao brod kad ima tisuče robova i zločinaca koji veslaju za kaznu i da mu nije potrebna tehnologija
Prije bi te skužio kakav kovač pogotovo ovi sa istoka koji su skužili čelik i novi način kaljenja istog ali onda bi definitivno dao zamah islamu da pregazi dobar dio svijeta sam tak i povjest bi se drugačije pisala

Zadnje uređivanje BD-zg : 24.11.2013. at 01:01.
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 18:44   #83
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Otisao bih u crkvu ili samostan, rekao da znam pisat, citat, matematiku kakvu nisu vidjeli, prepoznat i lijecit bolesti, uveo bih novi stil crtanja(perspektiva, jel, ono sto je nama danas normalno) zaradjivao tako, zaredio se i jebavo bi zene po selu.

Ili bi kod lokalnog vladara ponudio da mu ucim djecu, kao naucio sam puno toga u skolama sa dalekog istoka/zapada. I jebavo zene po gradu.

Mislim da bi svi mogli radit ko doktori, prosjecan njonjo iz danasnjeg doba zna 15 puta vise o svim bolestima nego najbolji doktor onog doba. Za pocetak, mogao bih zastaviti kugu, naredis da svako kucanstvo ima macku/pesa stakorasa, da se govna nose u jamu izvan grada i miran si.

Mogucnosti su neogranicene, samo treba molit boga da te razbojnici na putu ne zakolju. Ili ne provale Turci. Ili ti se ne upali zub. Ili slomis nogu. Ili te proglase carobnjakom/vjesticom

prvi bold - otkrio si svrhu svog putovanja u prošloist - samo use-nase-i podase!!

drugi bold - još jednom si potvrdio da ti je samo sex na pameti

treći bold - šta vrijedi da svaki klinjo zna te bolesti kad ih nema čime izliječiti - andol ili plivadon ili plastile za grlo nisu postojale u ono vrijeme. A za neku veću operaciju klinci od 15 godina ni danas uz pomoć pravih doktora ne mogu raditi!

da rezmiramo - umro bi za 6 mjeseci od VD (veneric disaease) - nije bilo higijene ni opreza kod jebavanja.
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 04:18   #84
Quote:
BD-zg kaže: Pogledaj post
U prvom boldanom goriš na lomači još tu večer
U drugom boldanom prvo vladar pozove inkvizitora pa goriš na lomači nakon mučenja drugu večer
Pa nisam idiot jebemu, znam zakamuflirati stvari, putujuci redovnik, vidio puno stvari, bio u Jeruzalemu na hodocascu, ovo ono, ucio od najboljih mislioca reda Sv. nekog, usput gospon, taj demon gripe koji vas je opsjeo, budem se molio uz vas 3 noci dok vas sopam kokosjom juhom i cajem, molitve ce valjda pomoci.
A uostalom, nisu kurenja bila tak cesta..

Quote:
A inače ti je u vrijeme kuge bila praksa ubijati mačke jer dio svečenstva(vrati se na prvo boldano) njih opisivao kao vraga u mačjem obliku pa su ih tamanili na tisuće a jedino su one mogle reducirati broj štakora koji su prenosili one buhe sa kugom
Uvijek ostaju pesi. Mislim da su bas westiji napravljeni za stakorase, al brijem da bi bilo sto sto lici na terijera posluzilo istom.

Quote:
Da se nadovežem na laptop u prošlosti ne treba laptom dovoljan je kakv PDA manje struje troši i brže ga puniš solarnim kolektorom memorija dovoljna da uguraš sve knjige koje su korisne iz strojarstva,medicine,kemije,fizike
Dajte kaj vam je ljudi, citam malo po temi, kaj bi drzali lapot u duplji u drvetu u sumi i nocu se iskradali da ucite pizdarije i prepisujete knjige?

Quote:
Ali kak to prezentirati da kakav vladar shvati da bi ti napravio parni stroj koji bi recimo pokretao brod kad ima tisuče robova i zločinaca koji veslaju za kaznu i da mu nije potrebna tehnologija
Baby steps, prvo se dokazes sa malim stvarima, i dok ne trepens, vec vladas svijetom i jebes zene!

Quote:
Prije bi te skužio kakav kovač pogotovo ovi sa istoka koji su skužili čelik i novi način kaljenja istog ali onda bi definitivno dao zamah islamu da pregazi dobar dio svijeta sam tak i povjest bi se drugačije pisala
Je, bed je kaj o islamu nis ne znam, nemam pojma kak bi se uklopio.

Quote:
lampion kaže: Pogledaj post
prvi bold - otkrio si svrhu svog putovanja u prošloist - samo use-nase-i podase!!
Ma mislim oprosti, ali koja je svrha??? Upgradeati si lika do level 68 paladina koji gradi nuklearku u 14 stoljecu?

Quote:
drugi bold - još jednom si potvrdio da ti je samo sex na pameti
Sta's drugo radit?

Quote:
treći bold - šta vrijedi da svaki klinjo zna te bolesti kad ih nema čime izliječiti - andol ili plivadon ili plastile za grlo nisu postojale u ono vrijeme.
Ne, al znaju da treba odrzavat higijenu, piti caj, snizavat temperaturu, jesti juhu, biti na toplom i sl. Bolesti od koji se masovno krepavalo(tipa gripa) bi prestale bit problem. Takodjer, rakija kao dezinficijens, ciscenje rana, da vidis kak nema gangrene. A uz koju godinu eksperimentiranja sa plijesni bi mozda razvio neke primitivne antibiotike.

Quote:
da rezmiramo - umro bi za 6 mjeseci od VD (veneric disaease) - nije bilo higijene ni opreza kod jebavanja.
Zato bih uvijek nosio frisko uhvacenu pastrvu da je mogu rastrgati i staviti riblji mjehur kao kondom.
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 23:48   #85
Mislim da bi vrlo brzo izgubio apetit za ˝jebavanjem˝ kad bi napokon i skinuo neku tamo seljanku nije bilo DM-a,mullera i sl da bi se žemske održavale kao danas(a vidim da neke i dans izbjegavaju britvicu)
Kužiš kaj ti pričam prosječna žena u 14st je izgledala muževnije od 60% današnjih frajera ono više na bradi nego ti na glavi i jači brk od nas oboje a da ne pričam o čempresu između nogu a kad ono još nešto ostalo hruskavo od zadnje menge skriveno u šumici
Kad bolje razmislim ne treba ti laptop nego flakserica i let lampa za održavanje ženske intimne higijene
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 09:36   #86
Da se slučajno vratim u prošlost s jednim cd-om u ruci kojeg bi stavljao u trenutku....
Otišao bi do prve krčme i promatrao malo i onog najboljeg za jezike pito tko je...
Ovaj lik pijan ko majka?
Ma to Helmut uvjek nešto kemija-budala?
Pito bi Helmuta jel me možeš vratit doma molim te ko rođenog brata?
Pa naravno imam ja stroj al nema nitko 100000 eura?
Dao bi mu CD kao predujam i evo me doma
__________________
Na nebu Mig 21- Na zemlji Mercedes 123
kialadakia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 00:12   #87
Quote:
lampion kaže: Pogledaj post
..ljekovi? lijekovi imaju rok trajanja i moraju se čuvati na tamnom i hladnom mjestu.,..
rok upotrebe do 2016., ako se ide u prošlost onda valjda vrijedi
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 06:35   #88
Kada bih mogao putovati u prošlost uzeo bih što više stvari je moguće sa sobom. Najlakše bi bilo uzeti neku brodicu sa sobom, nešto što izgleda kao da je napravljeno u tom dobu, bez motora i modernih instrumenata samo na jedra, napunio bih je sa jeftinim proizvodima iz modernog doba i osnovni izvor love bi mi bila njihova prodaja. Prvo bih išao u neki od većih trgovačkih gradova. Mislim lako je biti sumnjiv ako odeš u mjesto koje vidi 2 posjetitelja godišnje, ali nitko neće posumnjati u mornara u trgovačkom gradu kroz koji prolazi tisuće mornara godišnje, tako da me sigurno neće staviti na lomaču odmah prvi dan.
Razlike u govoru i ponašanju bih objasnio godinama putovanja na moru sa mornarima drugih narodnosti od kojih sam pokupio neke izraze i neke običaje, ali najpametnije bi bilo naučiti lokalni riječnik i običaje prije samog odlaska.
Nakon toga kupio bih kuću, darovao neke prihode crkvi i vladi, i bacio se na proizvodnju porculana. Porculan se proizvodio u Kini još od prije Krista, prodavao se u Europi od 12 sto. a prvi je proizveden u Europi tek u 17 sto. Samo bih trebao naučiti kinesku metodu proizvodnje i ponijeti recept za porculan kaj je u to vrijeme bio kineska najveća trgovačka tajna i lokacije gdje se mogu naći potrebni sastojci i započeti vlastitu proizvodnju.
Mislim da mi ništa drugo od tehnologije ili znanja neće trebati, možda još jedino lista velikih ratova ili krizi u okolici i kad ih mogu očekivati, ali kako neću živjeti stoljećima tako da možda i mogu samo zapamtiti tih par događaja koliko mi je potrebno.
__________________
Dreams we dreamed at night, were never meant to come to life;
This time in my life, I was hurt enough to care.
Krik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:27.