Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2013., 19:31   #21
ni u jabuci ne bi tribalo biti pesticida pa ih ima
ni u mlijeku antiobiotika pa ih ima
itd itd itd
ne triba ko noj zabiti glavu u zemlju i praviti se da je sve super
to neće učiniti zdravijom tvoju jabuku koju jedeš niti mlijeko koje piješ
nadam se da nećeš nikada doći u poziciju da se razboliš jer ćeš onda otkriti dokle si spreman ići da se izlječiš ili da ti bude bolje i da nisi ovisam o lijekovima
isto tako ćeš pročitati puno više tekstova o hrani koju konzumiraš pa će ti neke stvari postati jasnije
ali opet nadam se da nećeš doći u tu poziciju
do tada se nemoj rugati i reklamirati sodu sa zlatnom prašinom,koju ja osobno nebi kupila jer preferiram srebro
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 20:49   #22
Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
super to mi treba,a jel imaš možda sa dodatkom zlatne prašine,čula sam da je to super za mozak?
Ima, malu dozu ti dam za porciju cevapa bez urana....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 21:18   #23
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Imam par kila sode bikarbone bez olova... A mogao bih nabaviti i bez bakra... Kupci?
Šteta da nisi naveo cjenik. Obzirom na ljekovitost, sve ispod 100 eura/kg je čista bagatela.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 21:34   #24
danas mi je rekla jedna gospođa koja ima karcinom da je kupila sodu bez Al. u bio bio dućanu i da je počela piti
Nisam provjerila dali je imaju pa neću govoriti ništa ali eto ako netko provjeri neka nam javi

"Thank you for your e-mail asking about ingredients in our Bicarbonate of Soda.

There are between 5 & 50 parts per million of aluminium in our bicarbonate of soda, and this is due to cross contamination, not an added ingredient, and therefore can vary slightly from batch to batch.

This translates that out of a 200g tub the maximum quantity of aluminium will be 0.01g, i.e. between 0.001 and 0.01g per tub.

I hope the above is of assistance to you.

Regards
Dr Oetker Consumer Response Team "
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 18:18   #25
onda jel ta soda iz biobio dućkasa ima aluminija?
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 09:38   #26
evo, bas sam jucer u bio&bio kupila sodu, nema aluminija i pitala sam tetu na blagajni rekla je da se smije piti i kupati u njoj, mada na pakiranju pise da je za ciscenje i kucanstvo. 1 kg kosta 20 kn. zbog candide isto sam to uzela, sinoc sam popila i jutros, tako cu svaki dan, i navecer se okupat u otopini.
etna icsfru is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 09:51   #27
Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
onda jel ta soda iz biobio dućkasa ima aluminija?
..evo gore odgovor
etna icsfru is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 10:00   #28
Quote:
etna icsfru kaže: Pogledaj post
evo, bas sam jucer u bio&bio kupila sodu, nema aluminija i pitala sam tetu na blagajni rekla je da se smije piti i kupati u njoj, mada na pakiranju pise da je za ciscenje i kucanstvo. 1 kg kosta 20 kn. zbog candide isto sam to uzela, sinoc sam popila i jutros, tako cu svaki dan, i navecer se okupat u otopini.
daj pročitaj dal se smije piti. Naime u bio bio ima par vrsti sode, i prošli put je i meni teta u bio preporučila ovu sodu (koju trenutno jedino imaju -pa mislim da je to da se proda samo ) ali mislim da sam negdje pročitala da nije za konzumiranje već za korištenje u kućanostvu pa joj je moj dečko to gurnuo pod nos i prodavačica se čudila preporučila nam je da nešto pijemo a na deklaraciji piše da nije za konzumaciju i stoji na polici među sredstvima za čišćenje!!! pa ipak nisam uzela tu. uzela sam običnu od šafrana u interšparu.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 18:29   #29
Piše da nije za konzumaciju, al sastav je samo NaHCO3 pa je to to valjda. I sumnjam da bi netko tako rekao bilo kome da popije nesto sto nebi trebao. Popila sam 2 put, i dalje cu tjedan dana bar da vidim hoce li se sto dogoditi. Uz to pijem i limunadu bez secera cijelo vrijeme. Napisat cu jos tu da li mi se ista promijenilo nakon nekog vremena, jer koliko god gledam sve ove savjete, kantarionovo ulje i sve ostalo, ngdje nisam vidila da je netko bas objavio kakva mu je situacija nakon svega toga. Ja sam pokusala i sa tamponima namocenim u kantarionovo ulje, moja mama ga radi sa maslinovim uljem, koje isto sami radimo, tako da znam da je moćno inače i nedovoljno ga je nahvaliti, generalno, al recimo sto se tice candide, meni je samo dok sam ga koristila ublazilo simptome, i onda sam namjerno dva dana apstinirala i vratilo se sve kako je bilo. Mozda nekom i to skroz pomogne, al eto meni nije rijesilo problem kako ocekujem da mi se rijesi.
etna icsfru is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 20:32   #30
Quote:
etna icsfru kaže: Pogledaj post
Piše da nije za konzumaciju, al sastav je samo NaHCO3 pa je to to valjda. I sumnjam da bi netko tako rekao bilo kome da popije nesto sto nebi trebao. Popila sam 2 put, i dalje cu tjedan dana bar da vidim hoce li se sto dogoditi. Uz to pijem i limunadu bez secera cijelo vrijeme. Napisat cu jos tu da li mi se ista promijenilo nakon nekog vremena, jer koliko god gledam sve ove savjete, kantarionovo ulje i sve ostalo, ngdje nisam vidila da je netko bas objavio kakva mu je situacija nakon svega toga. Ja sam pokusala i sa tamponima namocenim u kantarionovo ulje, moja mama ga radi sa maslinovim uljem, koje isto sami radimo, tako da znam da je moćno inače i nedovoljno ga je nahvaliti, generalno, al recimo sto se tice candide, meni je samo dok sam ga koristila ublazilo simptome, i onda sam namjerno dva dana apstinirala i vratilo se sve kako je bilo. Mozda nekom i to skroz pomogne, al eto meni nije rijesilo problem kako ocekujem da mi se rijesi.
prodavači ponekad ne razmišljaju, i jednostavno govore što kupac želi čuti. Vjeruj mi. Ako je proizvođač napisao da nije za konzumaciju, ja bi ipak poslušala. Kad smo pokazali prodavačici što piše rekla je da nije vidla. Uglavnom vezano za candidu, ja sam izbacila skroz slatko, i UH,,+ soda. I pali. Ali strogo se držati.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 21:26   #31
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
prodavači ponekad ne razmišljaju, i jednostavno govore što kupac želi čuti. Vjeruj mi. Ako je proizvođač napisao da nije za konzumaciju, ja bi ipak poslušala. Kad smo pokazali prodavačici što piše rekla je da nije vidla. Uglavnom vezano za candidu, ja sam izbacila skroz slatko, i UH,,+ soda. I pali. Ali strogo se držati.
ja sam čula da ne smje pisati da se pije i da je za žgaravicu, farmacija širi informacije da je soda opasna po zdravlje i bla bla kako bi se za žgaravicu prodavale one tabletice i slično, čuj htjeli mi to ili ne farmacija pristišće ministre i ona vodi glavnu riječ...tako da soda je soda bilo za čišćenje ili za pit,samo mi tražimo sodu koja nema taj uljez aluminij, ali mora pisat aluminij free isto kako piše na prašku za pecivo iz biobio...
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 15:39   #32
razmišljam o kupnji sode bikarbone iz bio&bio radi izrade dezodoransa, ali me zanima kako to da je njihova soda toliko jeftinija? 1kg košta 20 kuna, a franckova ili podravkina 80ak...any thoughts?
kentucky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 18:36   #33
soda

Quote:
kentucky kaže: Pogledaj post
razmišljam o kupnji sode bikarbone iz bio&bio radi izrade dezodoransa, ali me zanima kako to da je njihova soda toliko jeftinija? 1kg košta 20 kuna, a franckova ili podravkina 80ak...any thoughts?
Da kako to da je razlika u cijeni tolika?I neka se javi neko sa svojim iskustvom dali mu je pomoglo,kod probavnih problema ili u liječenju raka-kako ga reklamiraju!
jezic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 15:01   #34
na sodi iz biobio piše jedlá soda... proizvedeno u češkoj, jedlá soda=jestiva soda..
nana0405 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 22:06   #35
Soda sa prisustvom aluminija, misli se na sintetski dobivenu sodu. Ne onu vadjenu iz rudnika. Takva cista soda sto se vadi iz rudnika postoji jedino mislim jos u Americi. Dok je sva soda proizvedena u Europi sintetskog porijekla, a u toj proizvodnji se u jednoj fazi koristi spoj aluminija koji se kasnije filtrira i uklanja.
Zato u Otkeru kazu da bi soda mogla sadrzavati aluminij u tragovima.
No aluminij u tragovima a mozda i u vecim kolicinama nego ta soda sadrzava i voda u kojoj se kupamo, koju pijemo, kao i aluminijske folije, posude itd...

Stoga je prakticki isti nemoguce izbjeci.
__________________
North Wind & Diamond
Matija Korvinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 11:19   #36
http://www.biobio.hr/soda-bikarbona-500g-21294

Soda bikarbona je derivat soli i prirodno lužnato sredstvo za reguliranje kiselosti. Tradicionalno se koristi kao svestrano sredstvo za čišćenje u kućanstvu kao i za njegu grube kože tijela i prirodno izbjeljivanje zuba. Koristi se i oralno za rješavanje problema sa žgaravicom te kao prirodno sredstvo za dizanje tijesta.
Soda bikarbona prirodno na sadrži aluminij.
__________________
Hrky Prodaja:
hrki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 19:40   #37
Ja sam do nedavno pila običnu, tek onda sam pročitala da stavljaju taj Aluminij kao dodatak.. Sada sam si uzela onu gdje piše Aluminium free u bio&bio..
Čini se da u sve i svašta trpaju taj Aluminij, od deodoranata pa na dalje..
BlueMoon1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 19:54   #38
Baule Volante

Danas smo kupili u jedno "bio" trgovini sodu bikarbonu od talijanskog proizvođača Baule Volante. Cijena je 14 kn za pola kilograma.
Prodavač je rekao da je bez aluminija, iako to nigdje ne piše.
Jedino što piše je "purissimo" što bi značilo da je "super čista".

http://www.emporioecologico.it/bicar...-di-sodio.html

Piše i ovo:
"Il bicarbonato di sodio Baule Volante proviene dalle cave della zona di Rosignano, in Toscana."
U prijevodu:
"Natrij bikarbonat Baule Volante dolazi iz kamenoloma u području Rosignano, u Toskani."
Tapio is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2013., 01:16   #39
Mislim da je bez aluminija, bez obzira što nije spomenuto..
U Bio vjerujem da i prodaju samo takve..
BlueMoon1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2013., 18:39   #40
Mense čini da ima aluminija jer nigdje nije spomenuto da ga nema...a govori o upotrebi ovdje:

E' un prodotto purissimo per uso alimentare e domestico, adatto a tutti gli impeghi: dall'igiene della persona alle ricette in cucina, ottimo anche per l'igiene della casa, per lavare frutta e verdura e per lievitare i vostri dolci casalinghi.

U slobodnom prijevodu - soda bikarbona za domaćinstvo..za kuhinju, čišćenje kuće, pranje voća i povrća. pečenje i pravljenje slastica.
Esthelle is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:54.