Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2004., 16:46   #41
Quote:
grizli kaže:
Ako če se sama nekontrolirnao početi dešavati završit češ na psihijatriji u Vrapču
Kako misliš nekontrolisano? Na javi ili u snu?
 
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 18:32   #42
Ajde ne zamaraj se time..

Nekontrolirano... neznam ni sam... citao sam negdje da neki bolesnici mogu imati spontane eteričke projekcije...
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 19:40   #43
Quote:
crazy child kaže:
Šta ne bi trebalo biti suprotno?
I jel to, po tvom mišljenju, vrijedi i za spontane doživljaje astrala?
Moglo bi biti suprotno u tom smislu što ljudi koji vladaju lucidnim sanjanjem mogu na svjestan način brzo nakon smrti proći kroz ta stanja (lijepo o njima piše u tibetanskoj knjizi mrtvih).
Inače se "individualizirana" svjesnost lijepi na ono na što je već u ovom životu "zalijepljena", pa ako je zalijepljena za astralno za očekivati je da će se ovdje duže zadržati, dokle procesi raspadanja ne učine svoje. A kako se čovjek zalijepi na astralno nego astralnim projekcijama.
Isto tako često po astralnom nakon smrti bauljaju ljudi sa jako izraženim emotivnim vezama za još živuće ljude ili kada je slučaj obratan. Naša kultura oplakivanja i zazivanja mrtvih umjesto otpuštanja pokojnika u miru izaziva upravo to.
Spontani doživljaji astralnog i bilo kakvog suptilnijeg područja su druga stvar. Za očekivati je da će širenjem svjesnosti i taj nivo svjesnosti doći u vidokrug. Tehnike koje izazivaju tako jednu u normalnim okolnostima bespotrebnu osobitost duha, dok je ostalih 90% usrano i nepročišćeno može samo donijeti štetu. Na fizičkom i na duhovnom planu.
Ali nekome i to treba, jer svakakve se igre odvijaju u univerzumu!
 
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 19:43   #44
Astral moze biti i zanimljiv.. mozes lebditi, letjeti, upravljati okolinom i sl....

grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 19:47   #45
Quote:
grizli kaže:
Astral moze biti i zanimljiv.. mozes lebditi, letjeti, upravljati okolinom i sl....
Da možeš se "igrati" Boga!

Zanimljivo jest kao što bi bilo zanimljivo razgovarati sa Šivom osobno. E sada pitanje je kako i na koji način. Zamisli da se tvojoj mami sad u kuhinji pokaže Šiva sa zmijom na glavi i trozupcem. Vjerojatno bi ju strefio infarkt.
 
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 22:27   #46
Quote:
Da možeš se "igrati" Boga!

Zanimljivo jest kao što bi bilo zanimljivo razgovarati sa Šivom osobno. E sada pitanje je kako i na koji način. Zamisli da se tvojoj mami sad u kuhinji pokaže Šiva sa zmijom na glavi i trozupcem. Vjerojatno bi ju strefio infarkt.
I da se želiš igrati Boga.. na kraju igranje Boga nikako nije moguče. jer samo Bog jest....

J sam imao prar(i više nego par) projekcija.. ali samo jedna od njih je bila jako ugodna... toplina u srcu... 3 dana sam bio pod dojmomsa toplinom u srcu.. prekrasno....

Mozda se srcana chakra akivirala ili kaj...

Ali nikad nisam imao dojam osobne kontrole... bio sam svjestan, svjestan sebe.. nije bio obicni san..... ali sam imao osjecaj ko da samoga sebe promatram sa strane sagledavajuci odluke samoga sebe sa strane koji je projiciran.. a ja sam bio u mirovanju...
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2004., 11:58   #47
Quote:
Herpes kaže:
Moglo bi biti suprotno u tom smislu što ljudi koji vladaju lucidnim sanjanjem mogu na svjestan način brzo nakon smrti proći kroz ta stanja (lijepo o njima piše u tibetanskoj knjizi mrtvih).

Upravo sam na to i mislila.
Lakše je suočiti se i proći nešto što ti je poznato i znaš kako funkcionira. Ili je ipak neznanje blagoslov? (to ja više sebe pitam )

Ovu rečenicu -
Quote:
Herpes kaže:
Tehnike koje izazivaju tako jednu u normalnim okolnostima bespotrebnu osobitost duha, dok je ostalih 90% usrano i nepročišćeno može samo donijeti štetu.
ne razumijem.

Mislim da si htio reći da nije dobro kad se nešto forsira, jer to znači da nedovoljno čist i nespreman primaš nešto što onda može biti opasno. Ali nisam sigurna. (bespotrebna osobitost duha?? )
Please, objasni mi još jednom šta si mislio.
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2004., 12:05   #48
Quote:
grizli kaže:
ali sam imao osjecaj ko da samoga sebe promatram sa strane sagledavajuci odluke samoga sebe sa strane koji je projiciran.. a ja sam bio u mirovanju...
E to je lucidno sanjanje. Slična stvar ali ipak malo drugačije. Astralna projekcija (kao "tehnika") nužno ima u sebi moment kontrole iako je i lucidni san kao i svaki san na neki načni iskustvo "astrala". Znači u projekciji izlaziš iz fizičkog tijela, ulaziš u kontakte s astralnim bićima, odlaziš, dolaziš i sve "snagom volje" ... U lucidnom sanjanju samo promatraš.
Quote:
crazy child kaže:
Mislim da si htio reći da nije dobro kad se nešto forsira, jer to znači da nedovoljno čist i nespreman primaš nešto što onda može biti opasno.
Tražiti "iskustva" duha je potpuno "neduhovno". To ti je kao da kažeš danas idem očistiti kuću, pa onda cijeli dan ribaš i pereš jedan prozor a cijela kuća ti smrdi na izmet i puna je štakora. Ali ti si zapela da vidiš kroz prozor. Sve u svoje vrijeme...
Imati i primati "iskustva" duha onako kako dolaze i odlaze je ljudski i prirodno.
Ali naravno svakakve se igre odvijaju u univerzumu. Za nekoga je bolje da živi među štakorima!
 
Odgovori s citatom
Old 30.12.2004., 13:48   #49
Quote:
grizli kaže:
I da se želiš igrati Boga.. na kraju igranje Boga nikako nije moguče. jer samo Bog jest....

J sam imao prar(i više nego par) projekcija.. ali samo jedna od njih je bila jako ugodna... toplina u srcu... 3 dana sam bio pod dojmomsa toplinom u srcu.. prekrasno....

Mozda se srcana chakra akivirala ili kaj...

Ali nikad nisam imao dojam osobne kontrole... bio sam svjestan, svjestan sebe.. nije bio obicni san..... ali sam imao osjecaj ko da samoga sebe promatram sa strane sagledavajuci odluke samoga sebe sa strane koji je projiciran.. a ja sam bio u mirovanju...
grizli, pa nisi se pohvalio!

drago mi je zbog tebe
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2004., 13:52   #50
Quote:
Herpes kaže:


Tražiti "iskustva" duha je potpuno "neduhovno". To ti je kao da kažeš danas idem očistiti kuću, pa onda cijeli dan ribaš i pereš jedan prozor a cijela kuća ti smrdi na izmet i puna je štakora. Ali ti si zapela da vidiš kroz prozor. Sve u svoje vrijeme...
Imati i primati "iskustva" duha onako kako dolaze i odlaze je ljudski i prirodno.
Ali naravno svakakve se igre odvijaju u univerzumu. Za nekoga je bolje da živi među štakorima!
To znam i shvatila sam da si to mislio.
Samo mi ona bespotrebna osobitost duha još nije jasna u cijeloj toj rečenici.
Nema veze.
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2004., 17:00   #51
I ja se slažem sa Herpesom po ovom pitanju. A možda sam samo kukavica. Sve polako dolazi na svoje, pa je možda bolje sačekati da se čovek razvije, tako da astralne projekcije nastupe prirodno, nego uletati u njih nespreman. S druge strane, lucidni snovi su nešto drugo. To svi imamo povremeno. Ja sam imala jedan baš pre neku noć.
 
Odgovori s citatom
Old 30.12.2004., 17:40   #52
Quote:
E to je lucidno sanjanje. Slična stvar ali ipak malo drugačije. Astralna projekcija (kao "tehnika") nužno ima u sebi moment kontrole iako je i lucidni san kao i svaki san na neki načni iskustvo "astrala". Znači u projekciji izlaziš iz fizičkog tijela, ulaziš u kontakte s astralnim bićima, odlaziš, dolaziš i sve "snagom volje" ... U lucidnom sanjanju samo promatraš.
nije istina da u lucidnom samo promatras.. lucidan i astralna projekciaj je isto jer imas kontrolu..

Astralna je kada iamssvjesni izlazak iz tijela, a ludidan. kada se osvjestis u trenutku sna..

Imak sam ja znalac o tome .. pitaj Baphometa

Ma nisi skuzio stasam zelio reci....

Onda ej stanju prosvjetljenogamnogo blize lucidnom snu(po meni obicnom snu)... .. taj zna da sanja vidi kako stvari idu mimo njega a on miruje...
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2004., 17:43   #53
Quote:
grizli, pa nisi se pohvalio!

drago mi je zbog tebe
To je bilo davno..
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2004., 17:44   #54
Pricate gluposti.. onaj koji je stvajstan sebe u snu ujedno ima i kontrolu i to je onda AP
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2004., 19:52   #55
Quote:
grizli kaže:
Astralna je kada iamssvjesni izlazak iz tijela, a ludidan. kada se osvjestis u trenutku sna..
Dobro opet smo se zapetljali u terminima. Prihvaćam ovo tvoje tumačenje gore. Što ne znači da ćeš ako se osvjestiš (lucidno s.) da sanjaš znati kako izaći iz tijela (ap).
 
Odgovori s citatom
Old 04.01.2005., 18:14   #56
Pitam se... Iščezavaju li misli prilikom fizičke smrti? Ako prilikom umiranja materijalnog tela duša (makar privremeno) nastavlja dalje u astralnom i eterskom telu, ima li tu ikakvih misli ili su preostala samo osećanja?
 
Odgovori s citatom
Old 04.01.2005., 19:40   #57
Quote:
Pitam se... Iščezavaju li misli prilikom fizičke smrti? Ako prilikom umiranja materijalnog tela duša (makar privremeno) nastavlja dalje u astralnom i eterskom telu, ima li tu ikakvih misli ili su preostala samo osećanja?
Nabavi tib knjigu mrtvih pacitaj....

Naravno da ima misli... misli i stvaraju astralno okruzenje..
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2005., 20:57   #58
Quote:
grizli kaže:
Nabavi tib knjigu mrtvih pacitaj....

Naravno da ima misli... misli i stvaraju astralno okruzenje..
Znači, idemo dalje sa svim svojim "sadržajem" osim materijalnog tela. To sam i mislila.
Zna li neko ima li "Tibetanska knjiga mrtvih" negde na netu? Ako je neko ima na kompjuteru bila bih mu zahvalna da mi je pošalje - poslaću mu e-mail.
 
Odgovori s citatom
Old 04.01.2005., 20:58   #59
Quote:
grizli kaže:
Naravno da ima misli... misli i stvaraju astralno okruzenje..
Misli stvaraju "svako" okruženje pa čak i grubo materijalno.

Razina suptilnosti i kategoriziranje svijeta misli je druga stvar. To je "niža" pomoćna grana vrhunske nauke.
 
Odgovori s citatom
Old 04.01.2005., 22:00   #60
Quote:
Misli stvaraju "svako" okruženje pa čak i grubo materijalno.

Ajde sta likujes.. pa sad je tema astral a ne fizicko
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:21.