Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2017., 11:34   #8441
Quote:
đezminka kaže: Pogledaj post
Ja sutra putujem, i jedva čekam. Malo me prpa sad od tih svih silnih napada, ali dobro, nadam se da neće biti ništa.

Imam jedno pitanje: do koliko sati (navečer) prometuje Tube? Dečko i ja idemo u četvrtak na koncert Hladnog piva na Islingtonu, počinje u 7, a pretpostavljam da će do nekih 11 možda završiti...
ne sekiraj se, stići ćeš. koncerti koji idu u "regularno" vrijeme završavaju tako da se stigne na javni prijevoz

inače tu imaš tabele prvih i zadnjih vlakova po liniji https://tfl.gov.uk/modes/tube/first-and-last-tube
općenito im je radno vrijeme 5:00-00:00, ali je dobro čekirati gornje tabele, jer ovisi gdje se ukrcavaš itd. također nedjeljom voze reducirano.
neke linije petkom i subotom voze cijelu noć http://content.tfl.gov.uk/standard-night-tube-map.pdf
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Old 09.10.2017., 14:31   #8442
Quote:
me in honey kaže: Pogledaj post
ne sekiraj se, stići ćeš. koncerti koji idu u "regularno" vrijeme završavaju tako da se stigne na javni prijevoz

inače tu imaš tabele prvih i zadnjih vlakova po liniji https://tfl.gov.uk/modes/tube/first-and-last-tube
općenito im je radno vrijeme 5:00-00:00, ali je dobro čekirati gornje tabele, jer ovisi gdje se ukrcavaš itd. također nedjeljom voze reducirano.
neke linije petkom i subotom voze cijelu noć http://content.tfl.gov.uk/standard-night-tube-map.pdf
Ma super, vidim sad da zadnje linije voze oko ponoći, pola 1 ujutro najkasnije, što znači da mi stižemo svakako.
__________________
We've all got both light and dark inside us. What matters is the part we choose to act on. That's who we really are.

Drugarica iz komiteta
đezminka is offline  
Old 09.10.2017., 14:56   #8443
Quote:
đezminka kaže: Pogledaj post
Ja sutra putujem, i jedva čekam. Malo me prpa sad od tih svih silnih napada, ali dobro, nadam se da neće biti ništa.
.
Nemoj se brinuti. Grad je poprilicno osiguran, jedino se to kod njih ne vidi toliko. Ova zadnja dva posljednja napada nisu bas ni uspjela.
Nedavno sam se vratila. Svakog dana izmedju 6 i 7 navecer hodala bih od Stranda prema Bloomsburyju. Jedva sam uspjela hodati plocnikom od silnog broja ljudi koji su stajali ispred pubova s picem u ruci sasvim opusteni, i tako skoro cijelim putem. I sama sam tamo bila opustenija nego ovdje.
tiziana is offline  
Old 12.10.2017., 01:13   #8444
Pozdrav ljudi, evo još jedan premijerni posjet Londonu u solo aranžmanu

Imam 5 dana za guštanje, ali vas nisam poslušao vezano uz smještaj u strogom centru već sam bookirao ovaj hostel
http://www.booking.com/Share-ZnRebq

Svidio mi se izgled i ocjene korisnika. Sam hostel je u Whitechapelu, ali opet nisam ja tip turista koji će trčati od jednog sitea na drugi većma više volim prošetati, osjetiti grad, sjesti na kavu i promatrati ljude...tako da nije problem putovati #weirdo

Uglavnom...da li se ima nešto za vidjeti u tom istočnom djelu Londona ili da se orijentiram na centar i Temzu? Nekakva preporuka za breakfast place?

Da li je netko išao u Peckham? Bar do prilaza Nelsona Mandele i Nag's Head puba? :klap:

Da li mi je dovoljno krenuti sa NE iz Whitechapela prema Stanstedu 4h prije leta?

Thanks
Myzrael is offline  
Old 12.10.2017., 09:06   #8445
Nisi tako daleko od centra, 12 minuta pjesice do Tower Hill podzemne ili 9 min do Tower of London (bus 15). Pogledaj kako se kretati busem ili podzemnom, te koliko dugo treba do odredjenog mjesta, pod Transport for London, Plan a journey.

Malo tko je smjesten u strogom centru, vise treba gledati na povezanost javnim prijevozom i udaljenost od podzemne ili stajalista busa.

I ja bih se ravnala principom da ne treba juriti od jednog mjesta turistickog interesa do drugog vec uzivati u atmosferi grada te mjestima od osobnog interesa.
tiziana is offline  
Old 12.10.2017., 09:22   #8446
Sama ne poznam dobro taj dio grada osim Shoreditch-a i Brick Lane te voznji po Citiju. Drugi ce ti s tim vise pomoci, kao i Peckhamom, ali pogledaj i ovdje:
http://www.londontown.com/LondonAreas/Whitechapel

Sa Stansteda ti treba A8 National Express bus (do Whitechapel Royal Hospital). Stansted Express vlak (do Liverpool St. Stn) povoljan je ako kartu kupis barem mjesec dana unaprijed.
Dva sata ranije moras bit na Stanstedu. Ovisno o dijelu dana, busu treba od sat do sat i pol do Stansteda (najvece guzve izmedju 5 i 6, 7 sati navecer, ujutro izmedju 8 i 9). Vlaku nikad ne treba dulje od 50 ili 60 min, 60 kad su popravci na pruzi pa je preusmjeren.
tiziana is offline  
Old 12.10.2017., 21:28   #8447
@tiziana

ohh wow! hvala ti na opsežnom odgovoru

Mislim da ću ipak Peckham ostaviti za naredne posjete Londonu no ako ipak odem budem napisao kakav kratki review .
Myzrael is offline  
Old 12.10.2017., 21:35   #8448
Quote:
Myzrael kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi, evo još jedan premijerni posjet Londonu u solo aranžmanu

Imam 5 dana za guštanje, ali vas nisam poslušao vezano uz smještaj u strogom centru već sam bookirao ovaj hostel
http://www.booking.com/Share-ZnRebq

Svidio mi se izgled i ocjene korisnika. Sam hostel je u Whitechapelu, ali opet nisam ja tip turista koji će trčati od jednog sitea na drugi većma više volim prošetati, osjetiti grad, sjesti na kavu i promatrati ljude...tako da nije problem putovati #weirdo

Uglavnom...da li se ima nešto za vidjeti u tom istočnom djelu Londona ili da se orijentiram na centar i Temzu? Nekakva preporuka za breakfast place?

Da li je netko išao u Peckham? Bar do prilaza Nelsona Mandele i Nag's Head puba? :klap:

Da li mi je dovoljno krenuti sa NE iz Whitechapela prema Stanstedu 4h prije leta?

Thanks
Ja ti mogu preporučit doručak u The Minories Pubu. Mi smo bili smješteni odmah do njega u Travelodge hotelu, pa smo tamo išli na pivo i jedan dan na doručak.
Anita2507 is offline  
Old 13.10.2017., 00:41   #8449
Evo, vratili smo se i mi s puta. Meni cetvrti put, curi drugi...
Nakon peripetija s Monarchom sve mi je bilo ravno, ali koliko god grad mislis da poznajes i dalje se treba dobro pripremiti.
Par dojmova: let iz ljubljane je presmijesan. Ona (lokalna) linija do aerodroma je apsurdna. U povratku smo uzeli opti kombi (kak vec)
Vrijeme je super bilo, bez kise i s minimalno vjetra.
Pogledali smo Mama Mia (3.5/5 moglo je to i bolje biti izrezirano) i The play that goes wrong (4.5/5 preporuka). Nazalost nista ekstra povoljno za ulaznice nismo uspjeli naci, al boze moj...

Warnwr bros Harry Potter isli smo s golden tours. Bus je obicni double decker, malo lejm moram priznat... sama tura je fora, cak i za nekog tko nikad nije ni citao ni gledao HP, ali zbog curke smo i to odradili isto tako, daleko je to od must see atrakcije.

Koncert u royal hall je bio odlican. Vrhunska dvorana.

Jeli smo u: siam eatry (zacudjujuce povoljno i bez guzve pred predstave 4/5), borough market (velika guzva u subotu, ali da se pojesti u miru, cijene isto ok), japan centre (ovo smo slucajno otkrili i odusevljeno ostavili 30£ na sve i svasta. Nista posebno, ali izbor je velik i da se puno jela isprobati. Steta sto je ducan preskup ipak), random kineu all you can eat (zadnji put je bio bolji, nish posebno), camden market (sve se zna, savrseno kao i uvijek)...

Hostel na hammersmithu je bio ok s obzirom da smo dvokrevetnu sobu s pet nocenja platili 1700kn... sve cisto, ali bas se taj budget stih osjeti i sve djeluje nekako hladno... kupatilo je unisex, wc nije :?

Bus so gatwicka nam je kasnio pola sata, nekima i sat vremena, razlog nismo saznali, ali skoro smo se okrenuli (victoria coaches) i otisli na vlak...

Ps sky garden se fkt isplati vidjeti. Mi smo isli u 15 do 5 i taman uhvatili dan i noc + nabrijanu ekipu koja odlazi s posla u 6h
deniKID is offline  
Old 14.10.2017., 14:46   #8450
Evo ja napravila okvirni plan, ako se kome da da pogleda jel' realan i hoćemo li sve stići bez da trčimo s jedne lokacije na drugu.
Prvi dan: Big Ben, London Eye, Trafalgar Sq., Martin's in the fields, Niel's Yard, St. Paul's, Tate Modern (tu ćemo samo na terasu zbog pogleda), Buckingham Palace.
Drugi dan: Camden, King's Cross, Kensington Gardens i Palace, Hyde Park, Churchill Arms, Notting Hill, Oxford Street.
Treći dan: Sky Garden ujutro odmah, šetnja uz Temzu, Tower Bridge, Dennis Sever's House, St Dunstan's in the east i sad bi tu ubacila ako nešto nismo stigli ili opet do Oxford St.
Četvrti dan imamo vremena samo do 14:00 pa sam mislila to vrijeme provesti na Borough Marketu

Eto to bi bilo to, što vam se čini i biste li nešto dodali ili oduzeli? Ili prebacili s jednog dana na drugi?
__________________
If not now, when?
Dorota is offline  
Old 15.10.2017., 00:02   #8451
prodajem
https://www.groupon.co.uk/browse/lon...bear-group-116

Nazalost nismo stigli otici i kuoon ce sad propasti bzvz
Dajem ga za 150kn
Javite se na pm pa se dogovorimo

(Vrijedi do sredine 3.mj 2018)
deniKID is offline  
Old 17.10.2017., 14:30   #8452
Quote:
Dorota kaže: Pogledaj post
Evo ja napravila okvirni plan, ako se kome da da pogleda jel' realan i hoćemo li sve stići bez da trčimo s jedne lokacije na drugu.
Prvi dan: Big Ben, London Eye, Trafalgar Sq., Martin's in the fields, Niel's Yard, St. Paul's, Tate Modern (tu ćemo samo na terasu zbog pogleda), Buckingham Palace.
Drugi dan: Camden, King's Cross, Kensington Gardens i Palace, Hyde Park, Churchill Arms, Notting Hill, Oxford Street.
Treći dan: Sky Garden ujutro odmah, šetnja uz Temzu, Tower Bridge, Dennis Sever's House, St Dunstan's in the east i sad bi tu ubacila ako nešto nismo stigli ili opet do Oxford St.
Četvrti dan imamo vremena samo do 14:00 pa sam mislila to vrijeme provesti na Borough Marketu

Eto to bi bilo to, što vam se čini i biste li nešto dodali ili oduzeli? Ili prebacili s jednog dana na drugi?
prvi dan mislim da stignete sve.
moj prijedlog napamet.
victoria st-šetnja do buck palace - šetnja kroz st james park do horse guards - 10 downing st - big ben (tu su vam i westminst abbey i parlament) - preko westmin mosta do london eye - preporučam zatim šetnju obalom temze preko southbank centra - zatim se spustite na cestu kud ide 381 bus i idete do stanice za tate modern, tu vam je shakespears globe, preko millennium mosta drito st pauls. tu su vam i bus stanice koje voze do trafalgar sq (bus 11, 15, pogledajte i na tfl). tu je i st martin-in-the fields, ako ste gladni čekirajte njihov restoran (cafe in the crypt http://www.stmartin-in-the-fields.or...-in-the-crypt/). od tu možete pješice do covent garden i niels yard. CG također ima market (do 17.00?). ako ste za super kolače predlažem http://www.lepainquotidien.co.uk/sto...-garden-menus/ malo skuplje, ali hej, treba i zažmirit ponekad
ako vas noge još slušaju, možete od CG prema soho prošetati, kineska četvrt itd, na kraju možete i na oxf st da vidite sva ta svjetla (7.11. se pale i božićna :klap

drugi dan
camden - tu ćete sigurno pol dana barem biti, pa idite odmah i planirajte ostatak dana prema tome - od camden town st sa nothern line do kings cross (platforma 9 3/4) - zatim sa circle line do notting hill gate - ako imate vremena šetati okolo, ako nemate iziđite stanice prije na bayswater - od tu idete prema kensigton gardens i palace, tu su i churchil arms iza, dalje se vraćate kroz hyde park. sve ovisi koliko vremena vam ostane

treći dan
kad već idete vidjeti DS House, prošetajte se dalje i prema shoreditchu i brick lane ulicom. ulice prepune dućana, restorana, barova, galerija. fantastični grafiti na svakom koraku, jako puno mladih ljudi, super za izlaske.

subota
ako idete odmah ujutro na borough market, imat ćete vremena i za još nešto ubaciti.
jesi rekla gdje vam je smještaj? i gdje čekate bus za nazad na aerodrom?
__________________
Say something perfect, something I can steal.

Zadnje uređivanje me in honey : 17.10.2017. at 14:59.
me in honey is offline  
Old 17.10.2017., 14:55   #8453
Quote:
Myzrael kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi, evo još jedan premijerni posjet Londonu u solo aranžmanu

Imam 5 dana za guštanje, ali vas nisam poslušao vezano uz smještaj u strogom centru već sam bookirao ovaj hostel
http://www.booking.com/Share-ZnRebq

Svidio mi se izgled i ocjene korisnika. Sam hostel je u Whitechapelu, ali opet nisam ja tip turista koji će trčati od jednog sitea na drugi većma više volim prošetati, osjetiti grad, sjesti na kavu i promatrati ljude...tako da nije problem putovati #weirdo

Uglavnom...da li se ima nešto za vidjeti u tom istočnom djelu Londona ili da se orijentiram na centar i Temzu? Nekakva preporuka za breakfast place?

Da li je netko išao u Peckham? Bar do prilaza Nelsona Mandele i Nag's Head puba? :klap:

Da li mi je dovoljno krenuti sa NE iz Whitechapela prema Stanstedu 4h prije leta?

Thanks
wombats je poznati lanac hostela i uglavnom svugdje ima super recenzije, tako da
"odradi" must see atrakcije, dalje guštaj okolo. već sam napisala xy puta na ovoj temi, ali kako si već u istočnom londonu, obavezno u izlaske tamo i na subotnje/nedjeljne markete (brick lane, columbia flower, old spitalfields, a blizu ti je i borough). provjeri im radno vrijeme.
doručak, najviše se isplati u dućan (tesco, sainsbury), a onda se istreseš za ručkove/večere/cuge
ako ćeš na brick lane, obavezno odi u beigel bake pekaru i probaj salt beef bagel.
ako ti paše njihov klasični doručak, sigurno ćeš naći restoran/bar koji ga poslužuje. ne moraš se unaprijed opterećivati s tim.
mi smo se na stansted uvijek vlakom vraćali, 3, 3ipol sata ranije krenemo, vlak ide oko 50min, no kako sam paničar po tom pitanu volim doći i 2ipol sata ranije
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Old 18.10.2017., 11:42   #8454
Quote:
me in honey kaže: Pogledaj post
prvi dan mislim da stignete sve.
moj prijedlog napamet.
victoria st-šetnja do buck palace - šetnja kroz st james park do horse guards - 10 downing st - big ben (tu su vam i westminst abbey i parlament) - preko westmin mosta do london eye - preporučam zatim šetnju obalom temze preko southbank centra - zatim se spustite na cestu kud ide 381 bus i idete do stanice za tate modern, tu vam je shakespears globe, preko millennium mosta drito st pauls. tu su vam i bus stanice koje voze do trafalgar sq (bus 11, 15, pogledajte i na tfl). tu je i st martin-in-the fields, ako ste gladni čekirajte njihov restoran (cafe in the crypt http://www.stmartin-in-the-fields.or...-in-the-crypt/). od tu možete pješice do covent garden i niels yard. CG također ima market (do 17.00?). ako ste za super kolače predlažem http://www.lepainquotidien.co.uk/sto...-garden-menus/ malo skuplje, ali hej, treba i zažmirit ponekad
ako vas noge još slušaju, možete od CG prema soho prošetati, kineska četvrt itd, na kraju možete i na oxf st da vidite sva ta svjetla (7.11. se pale i božićna :klap

drugi dan
camden - tu ćete sigurno pol dana barem biti, pa idite odmah i planirajte ostatak dana prema tome - od camden town st sa nothern line do kings cross (platforma 9 3/4) - zatim sa circle line do notting hill gate - ako imate vremena šetati okolo, ako nemate iziđite stanice prije na bayswater - od tu idete prema kensigton gardens i palace, tu su i churchil arms iza, dalje se vraćate kroz hyde park. sve ovisi koliko vremena vam ostane

treći dan
kad već idete vidjeti DS House, prošetajte se dalje i prema shoreditchu i brick lane ulicom. ulice prepune dućana, restorana, barova, galerija. fantastični grafiti na svakom koraku, jako puno mladih ljudi, super za izlaske.

subota
ako idete odmah ujutro na borough market, imat ćete vremena i za još nešto ubaciti.
jesi rekla gdje vam je smještaj? i gdje čekate bus za nazad na aerodrom?
Ajme hvala ti puno Sve prijedloge ću uvažiti i ukomponirati! Bus za nazad čekamo na Waterloo Rail Station, koliko sam vidjela to nam je skroz blizu Borough Marketa? A smješteni smo u New Kent Road 172.

Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk
__________________
If not now, when?
Dorota is offline  
Old 18.10.2017., 21:55   #8455
Pomoć molim

Pozdrav,

naletjela sam na super jeftine karte iz Venecije za London u prosincu u periodu od 24.12. do 28.12. za 31 euro. Mene brine da li će nam prva dva dana "propasti" (glupo mi je uopće tako to i napisati) ako je sve više manje zbog Božića zatvoreno, pa evo molim pomoć ako tko zna kakvo je stanje tada tamo? Pretpostavljam da je većina muzeja i galerija zatvorena 25. i 26.12.
Nikolina1985 is offline  
Old 19.10.2017., 00:22   #8456
Quote:
Nikolina1985 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

naletjela sam na super jeftine karte iz Venecije za London u prosincu u periodu od 24.12. do 28.12. za 31 euro. Mene brine da li će nam prva dva dana "propasti" (glupo mi je uopće tako to i napisati) ako je sve više manje zbog Božića zatvoreno, pa evo molim pomoć ako tko zna kakvo je stanje tada tamo? Pretpostavljam da je većina muzeja i galerija zatvorena 25. i 26.12.
25. 12. je skoro sve zatvoreno a i javni prijevoz je limitiran. 26. je isto praznik, Boxing Day, ali ce vec dosta toga biti otvoreno (i rasprodaje pocinju). Treba provjeravati na stranicama pojedinih muzeja ili atrakcija da li su otvoreni na taj dan ili ne jer ne postoji opce pravilo. Navedi koja bi mjesta zeljela obici pa mogu pomoci.
tiziana is offline  
Old 20.10.2017., 11:22   #8457
Quote:
Dorota kaže: Pogledaj post
Ajme hvala ti puno Sve prijedloge ću uvažiti i ukomponirati! Bus za nazad čekamo na Waterloo Rail Station, koliko sam vidjela to nam je skroz blizu Borough Marketa? A smješteni smo u New Kent Road 172.

Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk
sve je to blizu, tako da ako ćete uraniti taj dan, ostat će vam vremena i nakon marketa. možda da ostavite i tate modern za taj dan?
market-tate-bus
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Old 21.10.2017., 17:42   #8458
U Tate nismo mislili ulaziti, nego samo ići radi pogleda s terase
__________________
If not now, when?
Dorota is offline  
Old 24.10.2017., 12:50   #8459
eto imat ćete vremena u subotu i za ući tate je fantastičan i super zanimljiv šteta ne proviriti barem
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Old 24.10.2017., 13:35   #8460
Mogli bismo Večeras putujemo
__________________
If not now, when?
Dorota is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:54.