Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2013., 23:02   #1
Otvaranje auto servisa

Pozdrav, novi sam član foruma, pa neznam dali pišem u odgovarajuču rubriku...
Zanimaju me uvjeti za otvaranje auto moto servisa, konkretno vulkanizacija i brzi servisi i manji popravci..a zanima me sljedeče:
Prostor imam svoj , pa me zanima koji sve uvjeti moraju biti ispunjeni prije ili tokom otvaranja servisa osim naravno građevinske dozvole za navedeni prostor, znači , dali trebam industrijsku struju , ateste nekakve, kontenjere za odlaganje odpada i slično ...htio bi da bude sve legalno , ali neznam di pitati i kome se obratiti ... uz to me zanima i koji su cca mjesečni troškovi i troškovi tog svega što moram izpoštovati prije otvaranja servisa , osim knjigovođe, prijave radnika , poreza ?? Planiram otvoriti jednostavni d.o.o. , to je ukratko to, pa molim ljude koji su otvorili nešto slično ili koji znaju nekakve konkretne odgovore da mi pišu..
Unaprijed zahvaljujem..
Pajdo k2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 00:00   #2
Quote:
Pajdo k2 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, novi sam član foruma, pa neznam dali pišem u odgovarajuču rubriku...
Zanimaju me uvjeti za otvaranje auto moto servisa, konkretno vulkanizacija i brzi servisi i manji popravci..a zanima me sljedeče:
Prostor imam svoj , pa me zanima koji sve uvjeti moraju biti ispunjeni prije ili tokom otvaranja servisa osim naravno građevinske dozvole za navedeni prostor, znači , dali trebam industrijsku struju , ateste nekakve, kontenjere za odlaganje odpada i slično ...htio bi da bude sve legalno , ali neznam di pitati i kome se obratiti ... uz to me zanima i koji su cca mjesečni troškovi i troškovi tog svega što moram izpoštovati prije otvaranja servisa , osim knjigovođe, prijave radnika , poreza ?? Planiram otvoriti jednostavni d.o.o. , to je ukratko to, pa molim ljude koji su otvorili nešto slično ili koji znaju nekakve konkretne odgovore da mi pišu..
Unaprijed zahvaljujem..
Za uvjete ako si iz ZG, nazovi Ured za gospodarstvo, Zapoljska 1 i oni će ti reći..
Otvaranje j.d.o.o., pripremi cca 1000 kn, možda nešto manje...u tom iznosu ti je javni bilježnik, osnivački polog, objava oglasa u NN, naknada za upis u Trg.sud, izrada pečata, tiskanice za HZMO i HZZO za prijavu firme...

Mjesečni troškovi - knjigovođa, doprinosi, porez i prirez za radnike, bankovni troškovi, režije.
Godišnji - porez na tvrtku
članarina HGK - oslobođenje do 2015.godine za sada
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 13:43   #3
trošak zbrinjavanja opasnog otpada (ovlaštenom sakupljaču plaćaš),
trošak izgradnje ograđenog prostora za opasni otpad koji moraš imati prije početka djelatnosti,
trošak odvajanja opasnih tvari iz kanalizacijskih sustava (odvajač masnoća i slično - separator),
trošak naplatnog uređaja (računala i programa za kasu, internet) za fiskalizaciju, certifikat (300 kn+PDV - vrijedi 5 godina),


U vezi jdoo i doo posavjetuj se s nekim knjigovođom ili pravnikom da ti točno objasni u čemu je razlika. Osim početnog kapitala ima i nekih drugih razlika pa je na tebi da odlučiš što ti bolje odgovara.
BlindDog is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 07:30   #4
Ljudi hvala na odgovorima...sad znam malo više.. .. Probat ću otići u ured za gospodarstvo, pa da vidim šta oni kažu..
Pajdo k2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 18:29   #5
ima sto novo po ovome pitanju? atesti za razne instalacije, mora li zgrada imati kakve ateste, trosak godisnje birokracije
foler is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:49.