Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2013., 12:19   #1
Andromeda se vraća na Hrvatski radio

Vijest je stara već tjedan dana, a prvi ju je obznanio Ante Radonić još u petak, 31. svibnja, na Facebook grupi za podršku emisiji Andromeda. Emisija kreće u utorak 18. lipnja na HR2 od 20.00 do 22.00 h.

http://znano.st/znanost-hrvatska-i-z...ki-radio/1022/

Gleda Mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 12:46   #2
Fulao si grupu
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 16:20   #3
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Fulao si grupu
Nisam. Prvo sam stavio dvije obavijesti tamo. Andromeda je emisija za narod, a čini mi se da je puno potrebnija ovima ovdje nego onima tamo. Svačija je slobodna volja da je sluša ili ne.
Gleda Mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 08:40   #4
Quote:
Gleda Mjesec kaže: Pogledaj post
čini mi se da je puno potrebnija ovima ovdje nego onima tamo.
To je istina, ali Andromeda je znanstvena emisija i nema dodira sa pseudoznanstvenim budalaštinama

Svejedno, hvala na obavijesti!
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 11:52   #5
Quote:
Gleda Mjesec kaže: Pogledaj post
Vijest je stara već tjedan dana, a prvi ju je obznanio Ante Radonić još u petak, 31. svibnja, na Facebook grupi za podršku emisiji Andromeda. Emisija kreće u utorak 18. lipnja na HR2 od 20.00 do 22.00 h.

http://znano.st/znanost-hrvatska-i-z...ki-radio/1022/

Vijest je dobra ali sada me je više strah što će bit s puno boljom emisijom po mojem mišljenju. Govorim o KRAJ BESKRAJA koja je gostila puno bolje stručnjake i kritičnije poput Bosanca, Hrupeca, Nikolaševića, Fulgosija, Horvatića i tako dalje. Njima u Andromedi skoro da i nije mogao se dat forum za priču. U Anromedi sam vidio da se monopoliraju gosti,

Ako će ukinut Kraj beskraja onda nisam za ovu promjenu jer zna se provuć u andromedaštinama dosta pseudoznanstvenog kukolja a da ne govorim da zna nastupit i Paar a bilo je i bududalaština o globalnom zahladnjenju u emisji. Ako Kraj beskraja ostaje onda mi je vijest dobra, u suprotnom nikako. Onaj luđak sa poludjelim teorijama što se stalno javlja telefonom za njega isto treba imati tablete za smirenje. Često sam mijenjo stanicu.

Mojih 5 lipa.
skeptikno1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 12:22   #6
Quote:
skeptikno1 kaže: Pogledaj post
Vijest je dobra ali sada me je više strah što će bit s puno boljom emisijom po mojem mišljenju. Govorim o KRAJ BESKRAJA koja je gostila puno bolje stručnjake i kritičnije poput Bosanca, Hrupeca, Nikolaševića, Fulgosija, Horvatića i tako dalje. Njima u Andromedi skoro da i nije mogao se dat forum za priču. U Anromedi sam vidio da se monopoliraju gosti,

Ako će ukinut Kraj beskraja onda nisam za ovu promjenu jer zna se provuć u andromedaštinama dosta pseudoznanstvenog kukolja a da ne govorim da zna nastupit i Paar a bilo je i bududalaština o globalnom zahladnjenju u emisji. Ako Kraj beskraja ostaje onda mi je vijest dobra, u suprotnom nikako. Onaj luđak sa poludjelim teorijama što se stalno javlja telefonom za njega isto treba imati tablete za smirenje. Često sam mijenjo stanicu.

Mojih 5 lipa.
Po čemu je to KRAJ BESKRAJA bolji?! Pa to je zapravo glazbena emisija sa prilozima iz znanosti u pauzama između pjesama. A navodni gosti uglavnom su "gostovali" putem telefonske veze ili unaprijed snimljenih i naknadno razdrobljenih priloga ubacivanih između svakog drugog glazbenog broja.

Od koga su to bolji ti stručnjaci koje spominješ? Inače, Bosanac i Hrupec, a čini mi se i Horvatić, bili su gosti i u Andromedi, ali ne putem telefonske veze, već uživo.

U Andromedi su gostovali i Korado Korlević, Vladis Vujnović, Mladen Martinis, Dejan Vinković, Mike Vucelić, astronaut Charles Duke, Jaša Ćalogović, Bojan Pećnik, Dijana Dominis Prester, Ana Bedalov, geolog Tihomir Marjanac, Drago Roša, Damir Mikuličić, kemičar Nenad Raos i drugi.. Skoro svi su doktori znanosti.

Akademik Paar je bio gost u Andromedi dva puta, 2008. i 2009. godine. I nijednom nije spominjao svoje budalaste priče o klimi. Pokušaom se uvaliti 2010. sa spomenutim pričama, ali ga Tanja Devčić upravo zbog istih nije više pozivala.

"Luđaka sa poludjelim teorijama" su posljednjih godinu - dvije emitiranja sve češće isključivali iz etera, da ne bi predugo lupetao gluposti. ALi bolje i kontakt emisija sa takvim luđakom, nego navodna popularno - znanstvena emisija bez kontakta sa slušateljima i sa dvije trećine glazbe u sadržaju.

KRAJ BESKRAJA nije imao kontakt sa slušateljima, osim ako se pod kontaktom ne podrazumijeva retardirani i infantilni način komunikacije zvani Facebook.

I na kraju, čak i na tom bezveznom Facebooku Andromeda trenutno ima oko 2330 fanova ( bilo ih je i oko 2500), dok je Kraj beskraja jedva dosegao brojku od 157 poklonika. Nakon skoro deset mjeseci u eteru Hrvatskog radija.
Gleda Mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 13:06   #7
Mislim da si se suviše emotivno vezao za jednu prosječnu emisiju. Kraj beskraja je bolja emisija po kritičnijem pogledu. Unaprijed snimljeni materijali bili su pročišćeni i nije bilo pseudoznanstvenog smeća i neprovjerenih informacija kojih je u andromedi bilo na tone. Znam iz prve ruke jer mi je kolega gostovao.

Andromeda je imala monopol. Ako bi se provukli stručnjaci koje sam naveo bili bi na nekom događaju sa trane. Neki gosti su opako kasnijih godina zastranili u najblažu ruku rečeno u dvojbene wo wo teorije. Kraj beskraja nema tih problema. A Paara sam više puta čuo da promiče gluposti. Najbolje još da ću zapisivat u bilježnicu. Rezultat kad to čujem je da mijenjam stanicu.

Luđaka su isključivali tako je stalno drobio svoje gluposti umjesto da se zabranio broj telefona. Kontakt sa slušateljima ima i Kraj beskraja preko emaila pa zato ne boluje od dječjih bolesti.

A jesu ti argumenti dobro si me nasmijao:
"Ali bolje i kontakt emisija sa takvim luđakom, nego navodna popularno - znanstvena emisija bez kontakta sa slušateljima i sa dvije trećine glazbe u sadržaju."

Uz dužno poštovanje ovo je strawman:
"I na kraju, čak i na tom bezveznom Facebooku Andromeda trenutno ima oko 2330 fanova ( bilo ih je i oko 2500), dok je Kraj beskraja jedva dosegao brojku od 157 poklonika. Nakon skoro deset mjeseci u eteru Hrvatskog radija."

Onda tako možemo stavit bilo koje smeće gdje na fejsu glasuju babe i rođaci.

Mojih 5 lipa. Da ne bude zabune kažem da je vijest dobra ali ne ako se ukine bolji i kritičniji proizvod kraj beskraja. Anromeda ima i druge dječje bolesti jer se uvalila na pseudoznanstveni portal.
skeptikno1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 13:54   #8
Quote:
skeptikno1 kaže: Pogledaj post
Mislim da si se suviše emotivno vezao za jednu prosječnu emisiju. Kraj beskraja je bolja emisija po kritičnijem pogledu. Unaprijed snimljeni materijali bili su pročišćeni i nije bilo pseudoznanstvenog smeća i neprovjerenih informacija kojih je u andromedi bilo na tone. Znam iz prve ruke jer mi je kolega gostovao.

Andromeda je imala monopol. Ako bi se provukli stručnjaci koje sam naveo bili bi na nekom događaju sa trane. Neki gosti su opako kasnijih godina zastranili u najblažu ruku rečeno u dvojbene wo wo teorije. Kraj beskraja nema tih problema. A Paara sam više puta čuo da promiče gluposti. Najbolje još da ću zapisivat u bilježnicu. Rezultat kad to čujem je da mijenjam stanicu.

Luđaka su isključivali tako je stalno drobio svoje gluposti umjesto da se zabranio broj telefona. Kontakt sa slušateljima ima i Kraj beskraja preko emaila pa zato ne boluje od dječjih bolesti.

A jesu ti argumenti dobro si me nasmijao:
"Ali bolje i kontakt emisija sa takvim luđakom, nego navodna popularno - znanstvena emisija bez kontakta sa slušateljima i sa dvije trećine glazbe u sadržaju."

Uz dužno poštovanje ovo je strawman:
"I na kraju, čak i na tom bezveznom Facebooku Andromeda trenutno ima oko 2330 fanova ( bilo ih je i oko 2500), dok je Kraj beskraja jedva dosegao brojku od 157 poklonika. Nakon skoro deset mjeseci u eteru Hrvatskog radija."

Onda tako možemo stavit bilo koje smeće gdje na fejsu glasuju babe i rođaci.

Mojih 5 lipa. Da ne bude zabune kažem da je vijest dobra ali ne ako se ukine bolji i kritičniji proizvod kraj beskraja. Anromeda ima i druge dječje bolesti jer se uvalila na pseudoznanstveni portal.
Mislim da si se ti u vrlo kratkom vremenu uspio emotivno vezati za jednu sadržajno vrlo siromašnu emisiju koja je hladna, dosadna i , što je najgore od svega, nikada nije ponudila niti jednu kvalitativno novu informaciju. Stalno je ponavljala već odavno poznate stvari. Jer nije bilo slušatelja da bi pitali nešto novo. Evo ti primjer dr. Bojana Vršnaka, heliofizičara, koji je inače nekoliko puta gostovao i u Andromedi. On je nedavo telefonski "gostovao" u Kraju beskraja i pri tome nije rekao ništa što se već prije nije moglo čuti u Andromedi. Ali ne zato što bi čovjek bio loš, već zato jer Krešo Katić nije imao dovoljno znanja da ga pita nešto novo i nepoznato, niti su to mogli slušatelji. Naročito ne putem emajla ili fejsa.

Na portalu znano.st ima istina i pseudoznanstvenog sadržaja, ali taj je debelo u manjini. Puno je važnije da su im oni ponudili online emitiranje da se emisija ne bi ugasila. Osim toga, tema nije taj portal već emisija Andromeda.

Od svih gostiju koji su bili u Andromedi, jedino sam tijekom desetljeća i pol emitiranja te emisje čuo Dr. Mladena Martinisa da ponekad otklizne u pseudoznanost. Istina, i astronaut Charles Duke je zagovornik inteligentnog dizajna, ali on u emisiju nije bio pozvan zbog svojih antievolucijskih stavova niti vjerskih uvjerenja, već zbog toga što je bio na Mjesecu. Što se tiče stručnih suradnika, nikada nisam čuo Antu Radonića ili Korada Korlevića da iti malo promiču pseudoznanost.

A dromeda nije imala monopol. Na sva tri programa Hrvatskog radija bilo je do prije koju godinu desetak znanstvenih emisija: Andromeda, Divni novi svijet, Doba znanosti, Portreti znanstvenika, Pogled u sutra, Povijest četvrtkom, Eppur si muove, Drag mi je Platon, Znanja i spoznaje, ... Većina je još uvijek tamo, a Andromeda je bila najinteresantnija od svih.

Veliki broj mladih ljudi bio je potaknut baš tom emisijom da odu studirati astronomiju ili fiziku, npr. braća Cikota. Ne znam na što je nekoga mogao potaknuti Kraj neskraja, osim da ugasi radio ili promijeni program.

Ako u jednoj emisiji koja bi trebala biti znanstvena ima puno više glazbe nego znanosti, kakvog je tipa onda ta emisija?!
Gleda Mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 14:09   #9
Najbolje još da je Vršnak trebao izmišljati gluposti samo da emisija bude privlačnija. Plus je bio što nije bilo budala u eteru za razliku do andromeda koja je imala i muziku i pozivače koji su visili (meni plus za kraj beskraja).

"Na portalu znano.st ima istina i pseudoznanstvenog sadržaja, ali taj je debelo u manjini. Puno je važnije da su im oni ponudili online emitiranje da se emisija ne bi ugasila."

Nemoj se ljutiti ali nemam baš strpljenja za ovakve komentare u navodnicima. Baš zato mamo sve veći problem s takvim sadržajima i preslabih filtera u školskim klupama da bi učenici mogli razlikovati žito od kukolja i situacija će biti još gora. Rekao sam svoje stajalište potkovano s dobrim informacijama. Poznajem dobro ljude koji su gostovali. Ne želim dalje širiti raspravu jer neki od nas imaju i radno vrijeme. Vijest je dobra, ali andromeda ima ozbiljnih problema koje kraj beskraja nije imao. No hard feelings.

Ako uživaš u andomedi drago mi je i slušaj i dalje. Valjda ti sadržaji masama izgledaju fascinantno a u stvarnosti ima dobrih ali i često dvojbenih tvrdnji. Poslušati ću s interesom premijeru ali ako se opet javi onaj što stalno zove gasim. Želim im dobar vjetar u jedra.
skeptikno1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 14:40   #10
Quote:
skeptikno1 kaže: Pogledaj post
Najbolje još da je Vršnak trebao izmišljati gluposti samo da emisija bude privlačnija. Plus je bio što nije bilo budala u eteru za razliku do andromeda koja je imala i muziku i pozivače koji su visili (meni plus za kraj beskraja).

"Na portalu znano.st ima istina i pseudoznanstvenog sadržaja, ali taj je debelo u manjini. Puno je važnije da su im oni ponudili online emitiranje da se emisija ne bi ugasila."

Nemoj se ljutiti ali nemam baš strpljenja za ovakve komentare u navodnicima. Baš zato mamo sve veći problem s takvim sadržajima i preslabih filtera u školskim klupama da bi učenici mogli razlikovati žito od kukolja i situacija će biti još gora. Rekao sam svoje stajalište potkovano s dobrim informacijama. Poznajem dobro ljude koji su gostovali. Ne želim dalje širiti raspravu jer neki od nas imaju i radno vrijeme. Vijest je dobra, ali andromeda ima ozbiljnih problema koje kraj beskraja nije imao. No hard feelings.

Ako uživaš u andomedi drago mi je i slušaj i dalje. Valjda ti sadržaji masama izgledaju fascinantno a u stvarnosti ima dobrih ali i često dvojbenih tvrdnji. Poslušati ću s interesom premijeru ali ako se opet javi onaj što stalno zove gasim. Želim im dobar vjetar u jedra.

Quote:
Najbolje još da je Vršnak trebao izmišljati gluposti samo da emisija bude privlačnija.
Objašnjavanje i malo složenijih stvari od pukih osnova nije budalaština.

Quote:
"Na portalu znano.st ima istina i pseudoznanstvenog sadržaja, ali taj je debelo u manjini. Puno je važnije da su im oni ponudili online emitiranje da se emisija ne bi ugasila."

Nemoj se ljutiti ali nemam baš strpljenja za ovakve komentare u navodnicima.
A tko te tjera da ih stavljaš u navodnike?!


Quote:
Baš zato mamo sve veći problem s takvim sadržajima i preslabih filtera u školskim klupama da bi učenici mogli razlikovati žito od kukolja i situacija će biti još gora.
Za taj problem nije niti malo kriva Andromeda.

Quote:
Rekao sam svoje stajalište potkovano s dobrim informacijama. Poznajem dobro ljude koji su gostovali.
Informacije su ti jako slabašne, a dosta tih ljudi poznajem i ja.

Quote:
Ne želim dalje širiti raspravu jer neki od nas imaju i radno vrijeme.
Onda se koncentriraj na svoj posao i na radno vrijeme.

Quote:
ali andromeda ima ozbiljnih problema koje kraj beskraja nije imao
"Mnogi su se na to nasmijali, a neki su i umrli od smijeha."

Quote:
Poslušati ću s interesom premijeru ali ako se opet javi onaj što stalno zove gasim.
Poštujem tvoju slobodu volje.
Gleda Mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 21:41   #11
Quote:
Gleda Mjesec kaže: Pogledaj post
Po čemu je to KRAJ BESKRAJA bolji?!
Što je to? lol

Quote:
Od koga su to bolji ti stručnjaci koje spominješ? Inače, Bosanac i Hrupec, a čini mi se i Horvatić, bili su gosti i u Andromedi, ali ne putem telefonske veze, već uživo.

U Andromedi su gostovali i Korado Korlević, Vladis Vujnović, Mladen Martinis, Dejan Vinković, Mike Vucelić, astronaut Charles Duke, Jaša Ćalogović, Bojan Pećnik, Dijana Dominis Prester, Ana Bedalov, geolog Tihomir Marjanac, Drago Roša, Damir Mikuličić, kemičar Nenad Raos i drugi.. Skoro svi su doktori znanosti.


Quote:
Akademik Paar je bio gost u Andromedi dva puta, 2008. i 2009. godine. I nijednom nije spominjao svoje budalaste priče o klimi. Pokušaom se uvaliti 2010. sa spomenutim pričama, ali ga Tanja Devčić upravo zbog istih nije više pozivala.
Svaka joj čast na tome. Ako se uspije slučajno ubacit, odmah ću joj uputiti protestni e-mail. Kao i kakav sličan klerikalac pseudoznanstvenik. lol

Quote:
"Luđaka sa poludjelim teorijama" su posljednjih godinu - dvije emitiranja sve češće isključivali iz etera, da ne bi predugo lupetao gluposti.
I smiješan je. lol Taj spaljeni hvalisavac vlastitih ludih izuma iz Pakoštana i biblijaš s kataklizmom koja dolazi od Sunca, dao je ponekad začina emisiji. Ipak je to popularna kultna emisija za laike, a ne visokoparna znanost.

Radujem se njezinom povratku.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 23:17   #12
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Taj spaljeni hvalisavac vlastitih ludih izuma iz Pakoštana i biblijaš s kataklizmom koja dolazi od Sunca, dao je ponekad začina emisiji.
Možeš li mi ukratko napisati što je naveo o toj kataklizmi koja dolazi, bolje je reći koja bi trebala doći sa Sunca?
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 18:24   #13
Nadam se da ce u Andromedi govoriti o Lauri i sedam kasiopejaca.
Vigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 11:30   #14
Andromeda 02/2012-09/2012

Pozdrav, jel ima netko arhiv emisije od 02/2012 do 09/2012 (zadnja emisija na HRT-u).

Nisam uspio skinuti, a maknuli su linkove iz HRT arhive.

Hvala!
onlajn7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:20.