Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2013., 20:02   #21
Quote:
Frogger kaže: Pogledaj post
Sante leda od Splita do Ancone? Autocesta i vjetrenjače preko njih? Ma dajte molim vas.
Dobro da, ovo je vec suludo
wasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 20:16   #22
Quote:
Frogger kaže: Pogledaj post
Ej jel vi to ozbiljno?
Radi se o krezubom glavonji koji je pljačkao državu i škver preko firme za proizvodnju vijaka, a sad je otpustio 3500 radnika kako bi uništio splitsku brodogradnju i pokupio lovu od svega toga.
A vi ste povjerovali da je lik u stanju smislit svemirski projekt na dobrobit svih, u pola sata računajući na mobitelu?
Sante leda od Splita do Ancone? Autocesta i vjetrenjače preko njih? Ma dajte molim vas.

Bokte ovo bi trebalo na Rub znanosti prebacit
Ma treba prestati pisati o tome na ovom pdf-u... Tip je izveo sve proračune u avionu i sve zna napamet kako sam kaže... A najbolja mu je priča kako je sam sebi namjestio sobu sa kupatilom da se može oprati na poslu da bi uštedio 50.000 kn troškova hotela... Kredibilitet mu je strašan...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 20:17   #23
Quote:
wasi kaže: Pogledaj post
Čovjek je rekao da je energija potrebna za odrzavanje sante leda oko 1E godišnje, po kvadratu površine.
kaže da uz pola metra izolacije treba odvesti 20kW topline što nije neobično
i da je za to potrebno manje od 10 kW struje što isto nije neobično

offshore vjetrenjača od 3-4MW proizvede najmanje 1 MW struje prosječno. Vjerojatno i više, ovisno o poziciji.
ivh8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 22:24   #24
Kud bas na alternativu ...

Malo sam progooglao:

Cijena kWh iz offshore vjertroelektrana je oko 1,22kn/kWh, procjena DONG-a

To mi se bas i ne cini jeftino. S obzirom da bi se postolja sama proizvodila, cijena bi bila nesto niza ali ne vjerujem da bi bilo konkurentno vjetroelektranama na zemlji.

Optužnica protiv Debeljaka za utaju 3,6milijuna kuna poreza.
Naplaćivanje projekta restrukturiranja brodogradilišta - 70 milijuna kuna.

Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Ma treba prestati pisati o tome na ovom pdf-u... Tip je izveo sve proračune u avionu i sve zna napamet kako sam kaže...
Pa ako znas koeficijente prolaska topline izolacijskih materijala i prosjecnu temperaturu mora, proracun je poprilicno jednostavan: izračunaš površinu i pomnožiš tri broja.

Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
A najbolja mu je priča kako je sam sebi namjestio sobu sa kupatilom da se može oprati na poslu da bi uštedio 50.000 kn troškova hotela... Kredibilitet mu je strašan...
Kolko sam vidio izjave, rekao je kako je to jedna od pozitivnih stvari tih ureda, a ne da je to napravio iskljucivo iz tog razloga. Po meni je ovo sasvim u redu potez.

Zadnje uređivanje wasi : 09.06.2013. at 22:36.
wasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 23:23   #25
Kad se je u WW2 pojavila ideja da rade takvo nešto postojala je politička volja i potreba za time umjetni otok u sred atlantika koji služi kao nosač aviona
A onda je netko skužio da u brodogradilištima za mjesec dana naprave eskortni nosač aviona za puno manje love i bez puno mudrovanja oko leda i kako ga održavati

Sad ulagati u takav projekt bi trebao biti malo lud nešto tipa HDZ plan sa tunelima ispod mora koji povezuju otoke a 8g nisu uspijeli napraviti most za pelješac sa svom dokumentacijom i sa svom lovom koju su sad utukli u njega neka država bi sa tim novcima napravila nekoliko mostova ali ipak je ovo RH

Tužno je što bi neki ulagali u ovakve SF projekte a zapostavljaju hrpu drugih stvari
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:01.