Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2013., 17:44   #61
Imamo i mi tobi i to vec preko 3g, ne mrda se niti malo, ja isto preselim sjedalicu u roku 2min, prelagano je kad probas jednom

Znaci ja ju stavim na sjedalo (iza suvozaca), pojas od auta povucem i zakopcam, onda uguram gornji dio pojasa u onaj naslon od glave, da udje skroz unutra, i onda vucem lijevom rukom pojas prema onom mjestu na kojem izlazi iz auta, i desnom vucem prema gore takodjer iz kopce auta gdje je pojas zakopcan.. i kad vise ne ide ni malo, onda lijevom vucem i dalje a desnom zatvorim gore one 2 plastike koje drze pojas od naslona glave, i na kraju podignem onaj dio ispod sjedalice (to treba do samog kraja biti spusteno). i to jos dodatno zategne i nema da mrdne ni centimetra.

Ispricavam se ako nije jako razumljivo ali ne znam dobro objasniti, mozda ima na youtube filmic..

Mislim da ne zategnes dobro taj pojas, jako je bitno to da sav ''visak'' pojasa svuda okolo ''guras'' prema tom izlazu iz kojeg pojas izlazi iz auta, i da ne bude lufta ni malo, ne boj se vuci malo jace
sarari is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 17:52   #62
imas ovdje instrukcije pa pogledaj, ako ti se i dalje mrda zategni pojas malo jace, ja ga vozim u coupe-u s kozom i kod tate na obicnim navlakama i na niti jednom se niti malo ne mrda tako da do auta nije sigurno

http://www.youtube.com/watch?v=IS2jUqAZFMc
sarari is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 09:03   #63
Uputstva su super jednostavna i sve mi jasno od pocetka al ja valjda ne uspjevam dosta povuci pojas. Nego, jel u one utore gore pojas ide skroz dole u kosi dio ili u onaj gore ravni? Ili s jednr strane u kosi a druge u ravni, ako shvacate sto hocu reci. Ona se meni ne mrda dole u bazi tj samo sjediste nego gore na vrhu naslona kad probam ljevo - desno i to pola do jedan cm.
peggy sue2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 15:56   #64
Imam pitanje.Naša beba ima 9 i po mjeseci i ima oko 10,5 kg otprilike i negdje 74-75 cm visine.Puza, sjedi, ali nije prohodala.Jaje sjedalica joj je dosta tijesna pa smo mislili preći na razred 9-18 kg.E sad da li ona smije u takvu sjedalicu obzirom da ne hoda iako po kilaži je prerasla jaje i ulazi u ovaj razred?
Imamo recaro jaje sa isofixom i sad bi uzeli recaro young expert plus jer nam paše na postojeću isofix bazu.
libertas30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 16:32   #65
To što ne hoda nema apsolutno nikakve veze sa sjedalicom... Moj je prohodao sa 17 mjeseci i već je duuugo bio u Tobici...
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 17:06   #66
Ma po pravilu treba znati nekoliko samostalnih koraka napraviti da se moze maknuti iz jajeta,.ali to je glupost zesca jer sto s djecom koja prokodaju s oko 20 mjeseci,.a znam ih dosta, visoki i teski,.pa ne mogu ni teoretski stati u jaje.
Ako sjedi i ima preko 9 kg, ja je ne bih vise gnjecila u jajetu.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 19:34   #67
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Ma po pravilu treba znati nekoliko samostalnih koraka napraviti da se moze maknuti iz jajeta,.ali to je glupost zesca jer sto s djecom koja prokodaju s oko 20 mjeseci,.a znam ih dosta, visoki i teski,.pa ne mogu ni teoretski stati u jaje.
Ako sjedi i ima preko 9 kg, ja je ne bih vise gnjecila u jajetu.
ma ne treba hodat nego se mora moc samostalno ustajat na noge, npr uz kauc ili stolic. i tada se moze pocet voziti u smjeru voznje, do onda vratni misici nisu dovoljno jaki da bi izdrzali trzaj pa se dijete mora voziti u suprotnom smjeru od voznje (bilo u jaju ili stolici skupine I ali koja se moze montirati suprotno)
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 20:14   #68
Negdje sam procitala da mora moci samostalno napraviti dva-tri koraka, tako nesto. Nema veze, mozda je bio samo neki Rodin tekst.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 20:35   #69
E sad dal da cekam ili ne?Ona se sad podize na koljena to joj je sad fora a kad ce se dic skroz ko ce znat? Mjesec-dva-tri, a i ovako je jaje dosta usko i neudobno a nje ima poprilicno

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
libertas30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 09:13   #70
Cybex free fix je trenutno na akciji u Baby centru SLO, to su AS 15-36 kg
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 09:16   #71
Quote:
libertas30 kaže: Pogledaj post
E sad dal da cekam ili ne?Ona se sad podize na koljena to joj je sad fora a kad ce se dic skroz ko ce znat? Mjesec-dva-tri, a i ovako je jaje dosta usko i neudobno a nje ima poprilicno

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
a ja imam opet suprotni problem

mala ima 9 mj, i 7,5 kg (i rođena mjesec dana prerano)
puže, sjedi, ustaje se...nije da nam je hića al jadna neće tako skoro gledati svjet iz "normalne" perspektive ...hihi

dok joj je seka veća i već skoro ima dovoljno kila, al nikakvih akrobatskih ambicija
zameomevjetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 22:45   #72
Cure sto bi odabrali:
- palasicu 9-36 kg
- tobicu?

Naime tobi jednu imam, ali treba mi druga as za drugo auto.
Ako uzmem tobi ona je 9-18 kg, ali je peri deri, komodna, kvalitetnih materijala i cca 2000 kn.

Palasica je raspon tezine veci, znaci ne treba mi sljedeca as, ima onaj jastuk ispred za koji mi se ne cini predobar, vise da smeta, nema polozaja za lezanje, materijal mi ne djeluje prekvalitetan, al opet me nesto vuce k njoj.

Sto kaze her adac?
Iiiii vi?
Hvala
__________________
The most dangerous people on this planet are those who just sit and watch what is going on...
anna01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 01:41   #73
Ja kažem da ja osobno ne volim te AS koje imaju sto grupa u jednoj sjedalici... i zaobišla bi ju u veeelikom krugu...
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 13:04   #74
Quote:
mala8 kaže: Pogledaj post
Nama je kiddy zakon! Cura ju je odlicno prihvatila i obozava se voziti u njoj!
Mi isto imamo Kiddy, ali nekako nisam zadovoljna s njom..iskreno, rađe bih da ima remene za vezati umjesto onog jastuka..naime, često se desi da malac kad je u jakni skliže prema dolje..jel se vama to dešava? Isto tako često mi se pojas izvuče pa onaj jastuk nahero stoji..baš sam ljuta..
__________________
11.09.2010.
mv27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 14:24   #75
Ja sam tu pisala prije par mjeseci o kiddy i zasto nam je uzas. Sad je drugi dobio tobi i cini mi se bolje, za sad.
peggy sue2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 18:20   #76
Quote:
libertas30 kaže: Pogledaj post
E sad dal da cekam ili ne?Ona se sad podize na koljena to joj je sad fora a kad ce se dic skroz ko ce znat? Mjesec-dva-tri, a i ovako je jaje dosta usko i neudobno a nje ima poprilicno

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
Ako se dize na koljena brzo ce se dizati skroz, radije pricekaj za prelazak
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 19:56   #77
Ima li tko iskustva sa jednom od ovih AS?
Cijena im je ista, jedino jedna ima isofix (ali ga auto nema pa nije ni toliko bitno). Zanima me koliko su udobne, jesu li ok po širini, ustvari bilo kakvo iskustvo

Free Fix

Rodi XP
blue_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 21:01   #78
Ja ti imam mc samo je moja rodi airprotect sa bocnim pojacanjima.godinu i nesto jeu upotrebi i super je.
Udobna, dovoljno siroka, lako se pere.
Jedino fodovegrupe as bi volila da se sjedalica ucvrsti pojasom, a da se djete veze pojasima od as.
To sam strasno kod tobi volilay
__________________
The most dangerous people on this planet are those who just sit and watch what is going on...
anna01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 22:06   #79
ako je kome split blizu, baby centar povodom otvaranja ima 40% na AS, samo ne znam
koje, vjerojtno im pise na webu
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 16:57   #80
Pozdrav,
malo sam izvan pogona što se tiče autosjedalica pa sam došla čuti od vas koje ste upućene. Mala će mi za manje od mjesec dana navršiti godinu dana. Hoda, debeljuca je, dakle imamo sve preduvjete za novu sjedalicu. Doduše, pričekati ću do nekih godinu i mjesec dana jer je jaje-jaje Za malog imamo Recaro Young Sport i zadovoljni smo. Da moram opet kupiti tu to bi mi bilo ok ali nekako se nadam da nakon 3 godine za te novce (1600 kn) mogu kupiti nešto bolje? Dakle, opet me zanima 9-36 kg i da nema onaj jastuk naprijed (to mi izgleda neudobno posebno po ljeti). Koje su vaše preporuke? Hvala!
prevarena_ri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:35.