Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2013., 19:08   #21
Thumbs up

Quote:
sirovina kaže: Pogledaj post
jedina stvarna preostala sila koja oblikuje svijet je ekonomska. Dakle treba gledati što nam od tamo dolazi: A dolazi nam stalno povišenje efikasnosti , i s tim povezano stalno povećanje nezaposlenosti, čime će se sve više gubiti strana ind.potražnje masa.
Već danas u centrima moći ona je oko 20%, na rubovima oko 50%, dok bi u budućnosti vj. mogla biti iznad 90%.

dakle moguće su 3 alternativne povijesti:

1) fašizam & refeudalizacija:
nezaposelni ljudi će biti stavljeni izvan zakona ili istrebljeni. Ili ćemo imati nešto kao u loganovom bijegu - fašističku državu gdje se sve nakon 30.godine pretvara u kobasice.
Dakle gl. neprijateji društva će biti nezaposelni građani izvan sustava ekonomske eksploatacije od kojih država nemože naplatiti nikakav porez .
Zasad EU represiju masovnije primjenjuje samo prema manjem dijelu tih siromašnih - emigrantima iz afrike (namjerno potapaju svaki brod kojeg ulove , čak su u italiji u par slučajeva i sudili ribarima koji su pokušali pomoći nekima od njih), dok na rubnim djelovima poput hrvatske i grčke, pokušavaju eksperimentirati sa drastičnijim gaženjem širih masa, vj. kako bi se vidjelo kako to najefikasnije uskoro primijeniti na cijelu razinu EU.

2) komunizam:

svakom čovjeku će bit zagarantirana minimalna sredstva za život, što se već pokušava u švicarskoj, no sumnjam da će zemlje poput hrvatske imati zato snage - dakle mi ćemo vjerojatno primjeniti model 1), što je već i pomalo vidljivo gdje se uvode sve veće kazne za skitnju i prosjačenje.

3) revolucija :

ako vlast ne reagira ni fašizacijom i komunizacijom, stvar će se oteti kontroli, i gladne mase nezaposelnih će podignuti revoluciju.

Uglavnom nema na vidiku ništa dobro, to je sigurno, jer elite , a na elite mislim EU i njihove marionete u rubnim kolonijama poput hrvatske ili grčke, ljudi kao linić, milanović i karamarrko, nemaju nikakvu želju slijediti scenario 2, dapače, dobili su naredbe iz centara moći da rade prema scenariju 1)., tj. novoj refeudalizaciji-fašizaciji :
Također , te elite će s stalnim povišenjem produktivnosti/efikasnosti dobijat će sve više ekstraprofita, kojim će moći kupovati pol. moć, te njom braniti takvo pol.stanje , što je sve već danas jasno vidljivo, samo će taj proces dalje produbljivat

----------
Što se tiče tehnologije, sredinom prošlog stoljeća ljudi su smatrali da će do 2001. putovat na jupiterove mjesece, imati ogromne svem.stanice u orbiti zemlje, turistički putovati na mjesec, imati kompjutere koji misle , besplatnu energiju itd, no većina stvari su danas jednako SF kao i onda, neke stvari su se pokazale i kao promašaji (nukl.energija, solarna en.,) jedino se napredovalo na tehnologijama ratovanja i kontrole i špijuniranja masa. U biti nijedno značajnije otkriće nije napravljeno 100 godina od eisteina i bohra, tj. teorije relativnosti/fotoefekta i kvantne fizike.

Također jasno je se da daljnje zanemarivanje zagađenja okoliša kod proizv.procesa neće moći zanemarivati još dugo, i da i na tom polju dolazi prijetnja održivosti sadašnjeg sustava .
Isto tako golema količina otrova svih mogućih vrsta u hrani, vodi i zraku sve će više smanjivati duljinu i kvalitetu života, tim više što će zdravstvene usluge postajati sve nedostupnije većini stanovništva


Dakle budučnost koja nas u hrvatskoj najvjerojatnije čeka je scenario 1, tj. bolesti, siromaštvo, eksploatacija i refeudaizacija, s tim da bi najbogatije i tehnol. najrazvijenije zemlje poput švicarske norveške i sl, mogle pokušati scenario2, ali najvjerojatneje će onda biti napadnute od neolib.zemalja i bačene natrag u kameno doba, kao irak , libija sirija i druge zemlje koje su pokušavale slijediti put povećanja participacije masa u raspodjeli ekonomske dobiti
Odličan post, Sirovina!
Hyper-man is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 03:07   #22
Quote:
Hyper-man kaže: Pogledaj post
Baš naprotiv, imaš medije imaš i dokumentarce, ljudi su svjesni toga jer svakodnevno čitaju ili slušaju na radiju, televiziji, internetu, problem je u ljudima samima, svi kažu ma drugi će to riješiti, ili pak kažu, nije me briga, neka političari prvo sebe promijene, pa ću se tek ja onda mijenjati, dok političare, korporatiste, bankare itd, nije briga ni za koga, i ni za što, čak NI ZNANSTVENIKE NIJE BRIGA ni za što, a čak da je i neke od te goleme većine briga ne mogu protiv sustava.
Jedine znanstvenike koje je briga jesu klimatolozi i svi oni koji se bave klimom i geologijom/geofizikom Zemlje-jer su upravo oni ti koji upozoravaju na zvono na uzbunu.
Svi ostali znanstvenici su ma tko ...ebe Zemlju i njezine resure?
Misliš da je fizičare, biologe i kemičare briga-nije, svatko radi za sebe i sebičan uspjeh je jedino mjerilo humanosti i brige za ostale, sve ostalo je BS.
Pa imaš npr. Udruženje zabrinutih znanstvenika, neprofitnu nevladinu organizaciju sa preko 200 000 znanstvenika sa svih područja koja je gotovo pola stoljeća i te kako aktivna u mnogim problemima od općeg interesa, ili The Optimum Population Trust (čiji je aktivist i sir David Attenborough)... s druge strane imaš idiotikuse kakvi su totalno imuni na sve argumente i fakte, poput onog kamenoglavog na temi o GZ (alternativnoj naravno, jer drugima ne smije ni prismrditi) kojem zbog nekakve političke kvazikorektnosti ni ne smiješ napisati koliki je kreten premda to sam vrišti iz svakog svog posta...

Quote:
I to se nikada neće promijeniti, zato i sve civilizacije propadaju, jer neke stvari se ne mijenjaju, svjesni smo tih činjenica ali nitko ne radi ono što bi trebao napraviti, posebno ne oni na vrhu, oni najbogatiji-oni žive u svojem svijetu, toliko im je dobro, zašto bi išta mijenjali?
To se u povijesti nijedne civilizacije nikada nije promijenilo, niti će se ikada promijeniti.

Zato Stephen Hawking apsolutno 100% griješi ako doista vjeruje da ćemo nadvladati naše primitivne nagone-neće se to dogoditi nikada gospodine Hawking, ne mora se imati vaš IQ gospodine Hawking da bi se to primijetilo i znalo, dovoljno je pročitati povijest propasti svih civilizacija i način na koji su sve te civilizacije propadale.
Zato što živimo u doba glupana... ima jedna izreka koja ide ovako nekako: "Pred gluposti ljudskom i sami bogovi su nemoćni".

Zadnje uređivanje haram : 14.10.2013. at 03:17.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 04:57   #23
Ta budućnost možda više neće biti naša, ali ćemo je mi stvoriti i ostaviti svojoj djeci. Svako djelo svakog pojedinca utječe na tu budućnost. Još uvijek imamo izbora, te možemo stvoriti budućnost kakvu želimo.

Osobno bih volio da to bude usklađenost tehnologije i modernog života sa prirodom i ekosustavom. Treba poštovati život biljaka i životinja, jer tada će i nama biti bolje. Pretpostavljam da će prevladati napredni javni prijevoz, a osobni automobili samo postati jedan dio muzeja. To je najučinkovitije, najbrže i ekološki najmudrije.

Prilagoditi ćemo se ili uništiti. Ne postoji drugi put.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 05:25   #24
Uf ova stranica timeline of the universe je nevjerojatna!!!!!!!!!!
Evo kako završava čitav svemir na kraju "The last remaining black hole has evaporated.
From this point onwards the universe is composed only of photons, neutrinos, electrons and positrons - with no way of interacting with each other."

The universe continues to expand forever... but is essentially dead.

PREEEEBOLESNO :r ofl:
GosponProljeće is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 18:56   #25
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Pa imaš npr. Udruženje zabrinutih znanstvenika, neprofitnu nevladinu organizaciju sa preko 200 000 znanstvenika sa svih područja koja je gotovo pola stoljeća i te kako aktivna u mnogim problemima od općeg interesa, ili The Optimum Population Trust (čiji je aktivist i sir David Attenborough)... s druge strane imaš idiotikuse kakvi su totalno imuni na sve argumente i fakte, poput onog kamenoglavog na temi o GZ (alternativnoj naravno, jer drugima ne smije ni prismrditi) kojem zbog nekakve političke kvazikorektnosti ni ne smiješ napisati koliki je kreten premda to sam vrišti iz svakog svog posta...
Za ova udruženja uopće nisam imao pojma. Na koju temu misliš kada kažeš GZ?

Quote:
Zato što živimo u doba glupana... ima jedna izreka koja ide ovako nekako: "Pred gluposti ljudskom i sami bogovi su nemoćni".
Istina, istina, ali činjenica jest da nas svi ti korporatisti i kao i znanstvenici (golema većina) sudjeluju u projektu zaglupljivanja ljudi.
Malo tko doista širi svijest o stvarnom stanju u svijetu.
Svi načini, uzroci i razlozi propasti svih civilizacija ponavljaju se i u ovoj našoj civilizaciji i sve uvije slijedi iste uzorke i iste trendove-strašno, jednostavno strašno.

Haram, toplo preporučam dokumentarac: Surviving progress iz 2011. godine, traje skoro 90 minuta, 82 minute da budem precizniji sa špicom i svime, jedan od producenata je i slavni Martin Scorsese.
Evo:
http://www.youtube.com/watch?v=Dk65fKdjiW0

Imaš i hrvatski prijevod.
Gledao sam ga 5 puta na Viasat history-u da upamtim sve važne i ključne činjenice.

Zadnje uređivanje Hyper-man : 14.10.2013. at 19:30.
Hyper-man is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 19:06   #26
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Ta budućnost možda više neće biti naša, ali ćemo je mi stvoriti i ostaviti svojoj djeci. Svako djelo svakog pojedinca utječe na tu budućnost. Još uvijek imamo izbora, te možemo stvoriti budućnost kakvu želimo.

Osobno bih volio da to bude usklađenost tehnologije i modernog života sa prirodom i ekosustavom. Treba poštovati život biljaka i životinja, jer tada će i nama biti bolje. Pretpostavljam da će prevladati napredni javni prijevoz, a osobni automobili samo postati jedan dio muzeja. To je najučinkovitije, najbrže i ekološki najmudrije.

Prilagoditi ćemo se ili uništiti. Ne postoji drugi put.
Ništa od navedenog se neće dogoditi, ja nisam pesimist, nego realist, dovoljno je pogledati povijest ljudskog roda, i povijest propasti svij civilizacija, svi razlozi, načini i uzroci pada svih civilizacija su uvijek isti-i uvijek se ponavljaju, i ova civilizacija je u istom položaju slijede se isti trendovi, i uzorci propasti svih prijašnjih civilizacija.
Hyper-man is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 21:09   #27
Bravo za temu

John Stooges i Sirovina su napisali odlicne postove, i apaolutno se slazem s napisanim, cak stovise, ne pada mi napamet nista za dodat jer su pogodili u sridu
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 22:44   #28
Kroz taj period vrlo vjerovatno ce hodati i harati ovim svijetom osobe, bica, koja su daleko i najvise udaljena od izvora, toliko daleko da se ne mogu vise vratiti, tada ce i doci ono sto je bilo prije,silom i svjesnom voljom vracanje onih koji su uz izvor ka njemu doslovno.
__________________
Honesty is the first chapter in the book of wisdom.
Azure is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 22:44   #29
Quote:
Jigsaw85 kaže: Pogledaj post
Npr. tko je mogao zamisliti prije 100 godina mobitel,putničke avione,kompjutore,internet,suvremenu medicinu,kloniranja i da dalje ne nabrajam..
Mogao je legendarni Tesla ako nitko drugi...
lupus_est is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 23:15   #30
Quote:
lupus_est kaže: Pogledaj post
Mogao je legendarni Tesla ako nitko drugi...
Tesla je tvorac haarp uređaja, ako je takvo nešto uspio da stvori onda mu stvarno nema ravnog. Još u to vrijeme kada je struja tek bila u razvoju. Tesla je izmislio još stvari koje su bile loše po čovječanstvo, te ih je uništio a planove i zapise zapalio, da ih je ostavio nekim slučajem ko zna kako bi mi danas živjeli. Eto, jedno od uređaja koje nije uspio da uništi je haarp, zatekla ga smrt prije vremena te je to čudo ipak ostalo neuništeno.


Budućnost ? Gledajući ovako ne čeka nas blistava budućnost, a pitanje je hoćemo li uopšte opstati 50 ili čak 100 godina.
N3M0N is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 13:27   #31
Quote:
N3M0N kaže: Pogledaj post
Tesla je tvorac haarp uređaja, ako je takvo nešto uspio da stvori onda mu stvarno nema ravnog. Još u to vrijeme kada je struja tek bila u razvoju. Tesla je izmislio još stvari koje su bile loše po čovječanstvo, te ih je uništio a planove i zapise zapalio, da ih je ostavio nekim slučajem ko zna kako bi mi danas živjeli. Eto, jedno od uređaja koje nije uspio da uništi je haarp, zatekla ga smrt prije vremena te je to čudo ipak ostalo neuništeno.


Budućnost ? Gledajući ovako ne čeka nas blistava budućnost, a pitanje je hoćemo li uopšte opstati 50 ili čak 100 godina.
Bold:

On nije izmislio nista, vec je sve komponente pronasao, i ukomponirao, i zato je genijalac.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 09:12   #32
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Bravo za temu

John Stooges i Sirovina su napisali odlicne postove, i apaolutno se slazem s napisanim, cak stovise, ne pada mi napamet nista za dodat jer su pogodili u sridu
mda...

da to nisu novi nostradamusi???
da je riječ o 1000-5000godina njihova teorija bi mala bar nekakvog smisla...ali za 50-100 godina im ništa ne drži vodu.
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 10:48   #33
Quote:
lampion kaže: Pogledaj post
mda...

da to nisu novi nostradamusi???
da je riječ o 1000-5000godina njihova teorija bi mala bar nekakvog smisla...ali za 50-100 godina im ništa ne drži vodu.
Kako je lijepo bit car za tipkovnicom bez argumentacije.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 11:34   #34
Evo ja cu jedan optimisticni post,U proslom stoljecu imali smo 2 svijetska rata.Bas me zanima koliko ce ih biti u ovom ,naravno nebi valjalo da ih bude previse ali nebi valjalo ni da ne bude nijedan jer nakon svakog svijetskog rata tehnologija napravi skok od bar 50 godina
__________________
There are only three sports: bullfighting, motor racing, and mountaineering; all the rest are merely games.....Ernest Hemingway.
Vatanen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 19:30   #35
Quote:
Vatanen kaže: Pogledaj post
Evo ja cu jedan optimisticni post,U proslom stoljecu imali smo 2 svijetska rata.Bas me zanima koliko ce ih biti u ovom ,naravno nebi valjalo da ih bude previse ali nebi valjalo ni da ne bude nijedan jer nakon svakog svijetskog rata tehnologija napravi skok od bar 50 godina
Danas za tehnologiju ne trebas nikakve ratove.
Imaju Areu51 i Dulce bazu i jos takvih podzemnih baza.
Austrheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 08:35   #36
Quote:
Austrheim kaže: Pogledaj post
Danas za tehnologiju ne trebas nikakve ratove.
Imaju Areu51 i Dulce bazu i jos takvih podzemnih baza.
Tehnologija ratuje a ne ratuje se za tehnologiju nego za politicke interese i moc,energetske i druge prirodne resurse itd itd
__________________
There are only three sports: bullfighting, motor racing, and mountaineering; all the rest are merely games.....Ernest Hemingway.
Vatanen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 00:53   #37
Za 50 - 100 godina? Ljudi pa šta ste to pušili??
__________________
- "..pa nemres aliena zajebat sa tim stvarima.."
- ”..Imaju dvije opcije, da upali i ne upali..”
- ”..mozda im stavit ljepilo za stakore pa nek se zalipi a onda ga lopatom opizdiš po tikvi i uhapsiš..”
amir_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2013., 12:20   #38
Čeka me penzija.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2013., 22:35   #39
Quote:
Gilmour kaže: Pogledaj post
Čeka me penzija.
TO je pravi optimista.Ti stvarno vjerujes da ces dočekati penziju
__________________
There are only three sports: bullfighting, motor racing, and mountaineering; all the rest are merely games.....Ernest Hemingway.
Vatanen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 16:42   #40
Bit ce previse ljudi, premalo hrane, tehnologija nece previse napredovati jer je dosegnuta neka granice - ne moze sitnije, ne moze brze. Tak su pred 20 godina rekli da ćemo 2014. svi imati svojega robota i leteceg auta, ali ja ih jos nemam, prodaje neko mozda?

Za 50 godina bi trebalo nestati nafte, plina, a za jos 150 i ugljena tak da bi to trebal biti najveci problem da se mene pita
Dipl Pješak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:03.