Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak > Kokošinjac

Kokošinjac Nesuvisle i chaterske teme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2014., 15:44   #701
Ljepo (umjesto- lijepo)
Ja bio, ja vidila, ja napravila (umjesto-ja sam bio, ja sam vidjela, ja sam napravila...)
Užasno ljepo
__________________
Iglasto čeljade...
KANARinka27 is offline  
Old 22.12.2014., 18:29   #702
Mirisalica. Šta je to točno? Parfem' Kupka? Gel za tuširanje? Tko to izmišlja da mi je znat
Free M. is offline  
Old 22.12.2014., 18:38   #703
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
U zadnje vrijeme? Tako pričamo već više od desetljeća.
točno to, ne razumijem zašto to ljude živcira i nije to slučaj samo u hrvatskom već u maltene svim jezicima
mislim ako je netko već takva picajzla neka ne govori "internet" već "svemrežje" jer najvjerojatnije upotrebljava već toliko engleskih izraza da niti sam to ne zna
naravno da ima i pretjerivanja i preseravanja ali to je već drugi par čarapa
nedavno sam čula da je netko u rečenici rekao "čruli" (to je trebalo bit truly) ali baš ono s tvrdim sibiriš Č!
kvragu daj onda barem reci to normalno

živcira me izbjegavanje psovki pa se tako neka psovka pretvori u "tri pile mile/turac/kuki..." poše dragi deder opsujte kak spada
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Old 22.12.2014., 18:50   #704
Da, to izbjegavanje psovanja je grozno. Psovke su tu s razlogom, a taj razlog nije ispijanje čaja od kamilice u bijelim rukavicama.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 23.12.2014., 21:09   #705
Kad netko za ženu kaže "ženica".
__________________
DeviantArt | FanFiction | MyAnimeList | Tumblr | YouTube
Marril is offline  
Old 23.12.2014., 21:15   #706
još je gore ženskica.

meni je to kao vrijeđanje. onak kao da si joj rekla da je glupa.

ustvari ženskice počenju rečenicu: ja i MM smo odlučili, a sveki je...


ne znam što je gluplje i dosadnije.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Old 23.12.2014., 21:39   #707
Da, "ženskica" isto
__________________
DeviantArt | FanFiction | MyAnimeList | Tumblr | YouTube
Marril is offline  
Old 23.12.2014., 21:42   #708
Ja sam to "ženskica" najviše čuo od žena.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 23.12.2014., 21:54   #709
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
još je gore ženskica.

meni je to kao vrijeđanje. onak kao da si joj rekla da je glupa.

ustvari ženskice počenju rečenicu: ja i MM smo odlučili, a sveki je...


ne znam što je gluplje i dosadnije.
Riječ ženskica se ne koristi kao vrijeđanje, niti njezino značenje upućuje na to da je osoba glupa.

Ne znam odakle ti takvo tumačenje, moram priznati da ga još nikad nisam čula.

Znam puno ljudi koji koriste tu riječ, koristim ju i ja... i nikad nisam čula to u nekom negativnom smislu.
Bucka --- is offline  
Old 23.12.2014., 22:02   #710
Ženskica je ukazuje na inferiornost.
Ženskica ne zvuci ni pametno, ni sposobno, ni seksi.
Ukazuje na simpaticnu zensku osobu koja se tretira kao pomocno osoblje.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Old 23.12.2014., 22:19   #711
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
Ženskica je ukazuje na inferiornost.
Ženskica ne zvuci ni pametno, ni sposobno, ni seksi.
Ukazuje na simpaticnu zensku osobu koja se tretira kao pomocno osoblje.
Ma kakva inferiornost? Kakvo pomoćno osoblje? svašta...

To je najnormalnija riječ koja se koristi za žensku osobu kad o nekom pričaš. I reči ćeš npr:
"gle kak ona ženskica/ženska ima dobru frizura!", ili
"Bila sam jučer kod doktorice, ženskica/ženska mi je rekla da imam virozu"
ili pak "jučer sam u gradu srela Zrinku. Ženskica/ženska si je kupila super torbu".

To su tak bezazlene upotrebe tih riječi, i ne znam kaj bi u tome moglo biti ponižavajuće.

Danas stvarno ispada da kaj god se kaže za ženu to je odmah diskriminacija, omalovažavanje... Ide mi na živce to neko uzdizanje žena u nebesa, ne smiješ reć ovo, ne smiješ ono, ne smiješ na razgovoru za posao pitati da li se namjerava udat i imat djecu, ne smiješ reći ženskica jer je to omalovažavanje.... Kakve su to više bedastoće? Pa sam nedavno na TV-u slušala neku feministicu koja je govorila o hrvatskom jeziku i bila jezgrožena kako neki nazivi zanimanja nemaju ženski oblik - to je diskriminacija, a narvno nije rekla da je diskriminacija i što neka zanimanja nemaju muški oblik (to je valjda jako dobro)... Fakat mi to ide na živce.

Da se vratim na ženskice, meni to nije uvredljivo. Koristim tu riječ, ali ne kao nešto loše.

Zadnje uređivanje Bucka --- : 23.12.2014. at 22:25.
Bucka --- is offline  
Old 23.12.2014., 22:52   #712
Koja to zanimanja nemaju muški oblik?
Racine Carree is offline  
Old 23.12.2014., 22:54   #713
Ginekologija?
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 23.12.2014., 23:01   #714
Quote:
Racine Carree kaže: Pogledaj post
Koja to zanimanja nemaju muški oblik?
evo npr. babica
Bucka --- is offline  
Old 23.12.2014., 23:59   #715
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
ako je netko već takva picajzla neka ne govori "internet" već "svemrežje" ...
naravno da ima i pretjerivanja i preseravanja...
nedavno sam čula da je netko u rečenici rekao "čruli" (to je trebalo bit truly) ali baš ono s tvrdim sibiriš Č!
kvragu daj onda barem reci to normalno

živcira me izbjegavanje psovki ... poše dragi deder opsujte kak spada


opsujem, imam svoj set "standardnih", ali nisu tak' strašne; znam, ne ide mi na čast

inače, ovo čruli je recimo kao ekšli, meni to zvuči kao dodavanje engleskih riječi fore radi, kad su već anglizmi preplavili naš jezik.

Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Da, to izbjegavanje psovanja je grozno. Psovke su tu s razlogom, a taj razlog nije ispijanje čaja od kamilice u bijelim rukavicama.
tako je.

Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
još je gore ženskica.

meni je to kao vrijeđanje. onak kao da si joj rekla da je glupa.
Quote:
Bucka --- kaže: Pogledaj post
Riječ ženskica se ne koristi kao vrijeđanje, niti njezino značenje upućuje na to da je osoba glupa.

Ne znam odakle ti takvo tumačenje, moram priznati da ga još nikad nisam čula.

Znam puno ljudi koji koriste tu riječ, koristim ju i ja... i nikad nisam čula to u nekom negativnom smislu.
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
Ženskica je ukazuje na inferiornost.
Quote:
Bucka --- kaže: Pogledaj post
MaTo je najnormalnija riječ koja se koristi za žensku osobu kad o nekom pričaš.

To su tak bezazlene upotrebe tih riječi, i ne znam kaj bi u tome moglo biti ponižavajuće.

Danas stvarno ispada da kaj god se kaže za ženu to je odmah diskriminacija, omalovažavanje... Ide mi na živce to neko uzdizanje žena u nebesa, ne smiješ reć ovo, ne smiješ ono, ne smiješ na razgovoru za posao pitati da li se namjerava udat i imat djecu, ne smiješ reći ženskica jer je to omalovažavanje.... Kakve su to više bedastoće? Pa sam nedavno na TV-u slušala neku feministicu koja je govorila o hrvatskom jeziku i bila jezgrožena kako neki nazivi zanimanja nemaju ženski oblik - to je diskriminacija, a narvno nije rekla da je diskriminacija i što neka zanimanja nemaju muški oblik (to je valjda jako dobro)... Fakat mi to ide na živce.
ženskica u pravilu ima pozitivnu konotaciju, iako, recimo neku jako visoku i malo jaču žensku nećemo nužno tako nazvati... doduše, s obzirom na krhkost ženskog bića...; znači, nosi i neku nježniju konotaciju, ono, slatka, zgodna, znaš ono, ta ženskica je super...

Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Ginekologija?
a "ginekolog"?

Quote:
Bucka --- kaže: Pogledaj post
evo npr. babica
teta u vrtiću
baba gatara
baba roga


meni je inače ta politička korektnost i slična sranja

užasno mi zvuči "vodička" umjesto "vodič" primjerice, kao i ostala neka "rodna prilagođavanja" tipa "građanke", uz "građani", kao da je nejasno kad se netko obraća narodu/nekoj skupini ljudi i kaže, "Poštovani/dragi građani" da se obraća u množini i nema potrebe za odjeljivanjem po rodnom ključu. živcira me ta pozitivna diskriminacija, čini više štete nego koristi.

ali zagovaram poštivanje privatnosti, naročito na intervjuima za posao ili u kojoj god situaciji gdje priča o privatnim aspektima nije potrebna. "oprostite, to su već privatna pitanja, nisu ovdje relevantna, ne moram na njih odgovoriti"

Zadnje uređivanje ekaliopa : 24.12.2014. at 00:10.
ekaliopa is offline  
Old 24.12.2014., 17:46   #716
Quote:
ekaliopa kaže: Pogledaj post
a "ginekolog"?
Da, ali pitanje je bilo o "ženskim oblicima". Možda sam krivo pohvatao, ali nekako si mislim da takvih ženskih oblika na muškarcima nema.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 24.12.2014., 18:34   #717
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
Ženskica je ukazuje na inferiornost.
Ženskica ne zvuci ni pametno, ni sposobno, ni seksi.
Ukazuje na simpaticnu zensku osobu koja se tretira kao pomocno osoblje.
Plus jedan, isto mi je odvratno. A i muškić, iako to rijetko čujem.
Eurifesa is offline  
Old 26.12.2014., 01:48   #718
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Ja sam to "ženskica" najviše čuo od žena.
Baš se pitam kako to.
Lozimka is offline  
Old 26.12.2014., 12:28   #719
Dajte shvatite da se riječ ženskica ne koristi u negativnom smislu, ona nema negativno značenje.

Najjednostavniji mogući primjer: sjediš u kafiću s frendicom i vidiš neku prolaznicu i prokomentiraš: "Pogledaj kak ona ženskica ima dobru haljinu!"

Meni stvaro nije jasno kaj je utom negativno, pnižavajuće, omalovažavajuće itd????????
Bucka --- is offline  
Old 26.12.2014., 12:44   #720
Meni osobno nema negativno značenje, samo mi je riječ iritantna
__________________
DeviantArt | FanFiction | MyAnimeList | Tumblr | YouTube
Marril is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:25.