Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2013., 06:50   #1
Unhappy GERB - alternativne teorije nastanka bolesti i novi načini liječenja

jako dobra knjiga o m gucim uzrocima

Why Stomach Acid Is Good for You: Natural Relief from Heartburn, Indigestion, Reflux and GERD

http://www.amazon.com/Why-Stomach-Ac.../dp/0871319314

lp

ales
Aleš Ernst is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 21:23   #2
Pa Aleš napiši što si pročitao.

Joj riža mi je pomogla. Operem 1-2 žličice riže i progutam kad vidim krizu na vidiku. Takođe prije spavanja gucnem malo riže.
Uzimam i maslinovo ulje žličicu na tašte.
Pila sam kavu, pojedem kockicu čokolade i za sad mir.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 21:33   #3
ako se potrefi, dobit ću knjigu pa ću napisati točnije; ali već u prvom review se vidi koncept.

jako je protiv dugotrajnog korištenja antacida i inhibitora protonskih pumpi, (lijekova koji se i kod nas prepisuju šakom i kapom bez puno obraćanja pažnje na trajanje uzimanja i liječenje uzroka, umjesto simptoma). nadugo o zavjeri farmaceutske industrije.

kaže da su simptomi nedostatka želučane kiseline jednaki kao i kod viška, i da je dugotrajno uzimanje supresora kiseline štetno radi blokade apsorpcije različitih hranjivih tvari (logično, i vjerojatno uzrok mnogih anemija i nejasnih tegoba).

preusmjerava na korištenje limunovog soka u vodi i redovnog uzimanja dodatnih enzima i Hcl kiseline uz obroke (papaja za žvakanje, kapsule pepsina i sl.). pretpostavljam da ima i uobičajene smjernice o manjim obrocima, nakon kojih se mora biti na nogama, te dijetalne upute, spavati na povišenom i sl.

.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 09:16   #4
tako nekako da . zena mi je dugo patila od toga bez pomaka klasicnim pristupom . dosta se je poboljsalo kad smo skuzili da joj je abdomen jako zategnut zbog emocionalnih problema u mladosti . kad je putem diferencijacije naucila kako da trajno opusti trbuh i ponovo pocne bez napora disat sa preponom GERD joj se bitno poboljsao . do kraja ga je sredila drugcijim pristupom koji se objasnjava u toj knjizi i dodatkom HCL -a kod obroka se je u pola godine sve normaliziralo i sad vec par mjeseci nema nikakve probleme .
po mom iskustvu je kombinacija opustenog trbusnog misica, pravilnog disanja sa abdomenom i uspostava pravilnog ( dovoljno kiselog ) stanja u zeludcu bio pravi pristup u njezinom slucaju .
Aleš Ernst is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 10:30   #5
Još jedna od zabluda kojom nas farmakološka industrija obmanjuje.
Konzumacija raznoraznih štetnih tvari kojom je hrana danas pretrpana dovodi do disfunkcije želučane sluznice i time smanjenoj produkciji želučane kiseline.Tako većina hranjivih sastojaka koje unesemo hranom ne biva razgrađena u želucu i ne dospije u duodenum gdje se vrši apsorpcija.Rezultat je težina u želucu,mučnina,nadutost i refluks.A osjećaj kiseline u ustima je od te hrane koja se vraća i pomiješana je sa ono malo želučane kiseline koju želudac nastoji mukom izlučiti,ali je nedovoljna za razgradnju.
Ovaj začarani krug povlači pak za sobom niz drugih zdravstvenih problema pa dolazi do degenerativnih bolesti,krhkih kostiju,akutnih i kroničnih infekcija koje nastaju djelovanjm mikroorganizama koje bi dostatna količina HCl.
Izbjegavanjem hrane se ne rješava problem već raditi na regeneraciji želučane sluznice.
jaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 10:32   #6
Quote:
Aleš Ernst kaže: Pogledaj post
tako nekako da . zena mi je dugo patila od toga bez pomaka klasicnim pristupom . dosta se je poboljsalo kad smo skuzili da joj je abdomen jako zategnut zbog emocionalnih problema u mladosti . kad je putem diferencijacije naucila kako da trajno opusti trbuh i ponovo pocne bez napora disat sa preponom GERD joj se bitno poboljsao . do kraja ga je sredila drugcijim pristupom koji se objasnjava u toj knjizi i dodatkom HCL -a kod obroka se je u pola godine sve normaliziralo i sad vec par mjeseci nema nikakve probleme .
po mom iskustvu je kombinacija opustenog trbusnog misica, pravilnog disanja sa abdomenom i uspostava pravilnog ( dovoljno kiselog ) stanja u zeludcu bio pravi pristup u njezinom slucaju .
hvala na preporuci knjige. imam par pitanja, naravno

ovo s opuštanjem trbuha nije iz te knjige, ako sam dobro shvatila? ovo disanje s preponom - misliš li na ošit (dijafragmu)?

sad već par mjeseci nema nikakve probleme - uz uzimanje dodatnih enzima ili bez toga?
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 11:04   #7
o diferencijaciji sam vec jednom pisao na tom podforumu pa mi je bilo receno da to ide pod alternativu tako da mogu samo reci da se radi o vracanju propriocepcije u tjelo i mjenjanju kontrole nad misicima zbog koje kad je losa dode do raznih bolesti. vise o tome moze na PP ili provjerite moje postove na drugim temama na tom forumu .
6 mjeseci je uzimala HCL
http://scdlifestyle.com/2012/03/how-...-stomach-acid/
poslije se je ocigledno sistem vratio u normalno stanje absorbcija hrane se poboljsala i time je tjelo bolje radilo i potreba za suplementom se polako smanjila . sad jede sve noramalno i bez dodataka i jede sto manje OH i pasteriziranih mljecnih proizvoda .
Aleš Ernst is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 11:48   #8
ti shvaćaš da mi koji imamo GERB imamo pojačano lučenje kiseline, a ne smanjeno?
I da, stvarno bi s tim nebulozama trebao na alternativu
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 14:31   #9
Quote:
Aleš Ernst kaže: Pogledaj post
kad je putem diferencijacije naucila kako da trajno opusti trbuh i ponovo pocne bez napora disat sa preponom GERD joj se bitno poboljsao .
Po preponu si mislio na dijafragmu? Znam da slovenci dijafragmu zovu trebušnom preponom.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 14:33   #10
Ljudi,čovjek pametno piše,zbrojite dva i dva jer problem bi se riješio za tren da je tako kako mislite.

A onaj tko je diferencijaciju,propriocepciju i somatiku svrstao u alternativu taj jako malo zna o ljudskom tijelu ili je lijen proučiti što to ustvari podrazumijeva.
jaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 14:55   #11
Zbroji ti 2 i 2.
Nekome drugom govori da ne zna o ljudskom tijelu i fiziologiji. Možda bi prvo trebao znati nešto o onome kome se obraćaš i čime se taj netko bavi. Možda je u znanstvenim krugovima za razliku od tebe

Slobodni ste isprobavati te gluposti na sebi, što se mene tiče možete isprobati i s drugim metodama kao što je ispijanje urina ili vapna. Be my guest. Al za te stvari si otvorite temu na drugom podforumu jer se ovaj bavi medicinom.
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 14:59   #12
Malo mi je ne jasno. Postoji višak i manjak kiseline? To dvoje nije isto ili jest?

Sad sam nešto pročitala i vidim da pojačanu kiselinu izaziva manjak kiseline. Kad hrana dođe u želudac zbog manjka kiseline želudac počinje prekomjerno lučiti kiselinu toliko da taj višak koji tad nastaje zapljusne u grlo.

http://www.valetudo-drroso.com/site/...-kiselina.html
-------------

Ovo što pišete za lijekove za želudac je istina.
Na dr Ozu je bio neki stručnjak koji kaže da se taj lijek, inhibitor protonske pumpe, ne smije koristiti češće od jedanput u tri dana. A antacidi su jako nezdravi, mislim da oni blokiraju apsorpciju nutrijenata.
Općenito nakon dugotrajne uporebe lijekova smo u banani, tako rekoše.

-------------

Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
preusmjerava na korištenje limunovog soka u vodi i redovnog uzimanja dodatnih enzima i Hcl kiseline uz obroke (papaja za žvakanje, kapsule pepsina i sl.). pretpostavljam da ima i uobičajene smjernice o manjim obrocima, nakon kojih se mora biti na nogama, te dijetalne upute, spavati na povišenom i sl.

.
Za što se koristi limun, kakva mu je uloga? Zar citrusi nisu na listi nepoželjne hrane?

Inače ne volim limun, jer mi izaziva kašalj. Stavljam ga samo u hladno prešane sokove sa više voća i povrća.

Na dr Ozu su preporučili uzimanje jabučnog octa sa vodom, malo octa, za pomoć kod problema sa kiselinom. Možda ima ulogu kao i limun.
Na žalost ne podnosim ni alkohol ni ocat.
-------------

A što mislite o konzumiranju sode bikarbone kod problema sa kiselinom?

--
enzima i Hcl kiseline uz obroke (papaja za žvakanje, kapsule pepsina i sl.).

Možete li navesti što koristite od tih dodaka? Mislim ima li nešto na našem tržištu?

--

Meni teško pada uzdignuto uzglavlje, mučim se i vrat me boli od tog.

--------------------

Quote:
jaks kaže: Pogledaj post
...A osjećaj kiseline u ustima je od te hrane koja se vraća i pomiješana je sa ono malo želučane kiseline koju želudac nastoji mukom izlučiti,ali je nedovoljna za razgradnju.
Ovaj začarani krug povlači pak za sobom niz drugih zdravstvenih problema pa dolazi do degenerativnih bolesti,krhkih kostiju,akutnih i kroničnih infekcija koje nastaju djelovanjm mikroorganizama koje bi dostatna količina HCl.
Izbjegavanjem hrane se ne rješava problem već raditi na regeneraciji želučane sluznice.
Na početku problema sam osjećala sol u ustima i davila se prilikom gutanja, to je počelo prije par godina. Naravno pri spomnjanju tog dr opće prakse i zubaru, nisam dobila nikakve informacije niti pomoć. Gledali su me kao da sam s Marsa pala. A to je u biti bio početak problema.

Vjerojatno je organizam jako izložen patogenim bakterijama kod manjka kiseline, pa tako i helico pylori može napravti rusvaj u želucu i crijevima.
Dobro je koristiti probiotike.

------
Tek sad razumijem zašto mi lijekovi za želudac ne pomažu uopće, čak imam osjećaj da sam dobila upalu sluznice od njh.
I lakše mi je sa živom rižom u trbuhu nego sa tim lijekovima.

Hvala vam na pregršt informacija, neki od nas vjerojatno smo pred zidom.
---------

Quote:
awia kaže: Pogledaj post
ti shvaćaš da mi koji imamo GERB imamo pojačano lučenje kiseline, a ne smanjeno?
I da, stvarno bi s tim nebulozama trebao na alternativu
Daa, daa ja sam zbog pronicljivosti naših liječnika i mjenjanja teorija svake godine ( da ne navodim što sam sve čula) evo na putu da pogubim sve zube.
Nisam imala niti jedan zub za popraviti prije početka problema i sve zubiće sam imala.
Sad sam skoro svaki mjesec kod zubara jer mi se od kiseline povukle desni i ogolili korjeni. Nitko nije vjerovao svojim očima kako se tako ubrzano to dešava, dok oralni patolog nije zaključi da samo kiselina to može napraviti. Inače su mi desni u odličnom stanju.
Velika šteta zbog toga što nisam znala pravi razlog i nisam ništa mogla poduzeti u neznanju.
Najbolje je kad zubar kaže pa "ne perete zube", a oralni patolog kaže "pa pretjerano perete". Neznate koga da išamarate. Cijeli život počinjem dan i završavam sa pranjem zuba.

Ali lijepo sad trebamo pljucnuti lovu, po zubu navlaka najmanje 2 000kn.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”

Zadnje uređivanje petra00 : 15.12.2013. at 15:41.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 14:59   #13
Ja se cudim da modovi ove nebuloze vec nisu prebacili u alternativu.
Istina je jedino da manjak i visak zeludcane kiseline imaju identicne simptome, ali svak moze lako utvrditi od cega pati pomocu betain hcl kapsula ili antacida, pisano je vec o tome na ovoj temi.
Jaks ocito ti ne poznajes svoje tijelo jer hranjive tvari se apsorbiraju u tankom crijevu a ne u duodnumu, a niti hrana biva skroz razgradena u zeludcu, osim djelom proteini, nego u zeludcu tek bude pripremljena za daljnu probavu. Proguglaj malo probavu hrane. Istina je da vecina ljudi ima u biti manjak zeludcane kiseline, al nije istina da oni pate od nedostatka necega u organizmu, znam ih dosta i odlicno izgledaju i nemaju nikakve probleme. Mislim da mi koji se dugo vremena borimo s ovom bolescu vrlo dobro znamo od cega patimo. al dobro ako je tako kako vi kazete znaci da se ja nemoram bojat da cu dobit ulkus, ili je i to medicinska prevara, pa se ulkus ubiti dobije od manjka zeludcane kiseline kao sto je jedan biser isto negdje napisao.
ri78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 15:23   #14
Aiwa svaka cast, slazem se sa svime sto si napisala. Ti Petra00 daj shvati da nema zabranjenih i ne zabranjenih namirnica, nego namirnica koje tebi izazivaju i ne izazivaju tegobe. Probaj limun ili ocat, i za pol sata, sat, ces vidjet dal te grize u zeludcu. Ako patis od viska kiseline normalno da nije dobro da ide kiselina na kiselinu (limunska, octena), ako patis od manjka kiseline onda ce ti pasat i limun i ocat. Slazem se da lijekovi nisu super i dugotrajno rjesenje, al ne mogu vjerovat da netko vjeruje u sve sto kaze neki Dr.Oz ili neki sarlatani poput ovog prije s tom knjigom. Btw ti sarlatani jako dobro zaradjuju prodajom svojih knjiga, a zasto ako su oni otkrili te svoje teorije, objave to besplatno da pomognu drugim ljudima.
ri78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 15:30   #15
Quote:
ri78 kaže: Pogledaj post
Ja se cudim da modovi ove nebuloze vec nisu prebacili u alternativu.
Istina je jedino da manjak i visak zeludcane kiseline imaju identicne simptome, ali svak moze lako utvrditi od cega pati pomocu betain hcl kapsula ili antacida, pisano je vec o tome na ovoj temi.
Jaks ocito ti ne poznajes svoje tijelo jer hranjive tvari se apsorbiraju u tankom crijevu a ne u duodnumu, a niti hrana biva skroz razgradena u zeludcu, osim djelom proteini, nego u zeludcu tek bude pripremljena za daljnu probavu. Proguglaj malo probavu hrane. Istina je da vecina ljudi ima u biti manjak zeludcane kiseline, al nije istina da oni pate od nedostatka necega u organizmu, znam ih dosta i odlicno izgledaju i nemaju nikakve probleme. Mislim da mi koji se dugo vremena borimo s ovom bolescu vrlo dobro znamo od cega patimo. al dobro ako je tako kako vi kazete znaci da se ja nemoram bojat da cu dobit ulkus, ili je i to medicinska prevara, pa se ulkus ubiti dobije od manjka zeludcane kiseline kao sto je jedan biser isto negdje napisao.
Vidiš nedavno sam bila na predavanju liječnika specjaliste gastroenterologa ( predavanje je za pacijente) i najnovije smjernice pokazuju da želučana kiselina i helico pilori može ošteti crijeva do te mjere da stradavaju crijevne resice i s tim dolazi do smanjene apsorpcije nutrjenata.

Ta smjernice su iz svjetskih istraživanja, i naši liječnici poštuju te smjernice. Na osnovu tog se i pišu dijagnoze.
Samo većina naših liječnika koji nisu specjalisti o tome malo znaju. Tako i dolazi mnoštvo teorija. A i izmjena dijagnoza.



A šta je ovo tema samo za koji vam antacidi pomažu
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 15:40   #16
Quote:
ri78 kaže: Pogledaj post
Aiwa svaka cast, slazem se sa svime sto si napisala. Ti Petra00 daj shvati da nema zabranjenih i ne zabranjenih namirnica, nego namirnica koje tebi izazivaju i ne izazivaju tegobe. Probaj limun ili ocat, i za pol sata, sat, ces vidjet dal te grize u zeludcu. Ako patis od viska kiseline normalno da nije dobro da ide kiselina na kiselinu (limunska, octena), ako patis od manjka kiseline onda ce ti pasat i limun i ocat. Slazem se da lijekovi nisu super i dugotrajno rjesenje, al ne mogu vjerovat da netko vjeruje u sve sto kaze neki Dr.Oz ili neki sarlatani poput ovog prije s tom knjigom. Btw ti sarlatani jako dobro zaradjuju prodajom svojih knjiga, a zasto ako su oni otkrili te svoje teorije, objave to besplatno da pomognu drugim ljudima.
Ja ne toleriram akohol, ocat, limun i fermentianu hranu. Nema tu probe. Probe su opasne po zdravlje, recimo malo do hitne pomoći.
25% stanovništa ne može preraditi alkohol, ali i sve što izaziva alkoholno vrenje. To nema veze sa želucem nego neči drugim.

Mislim ipak da dr Oz nije šarlatan, i da ipak ne dovede neke bez veze liječnike . Ali to je samo preneseno što sam gledala na tv.
Ovo sa lijekovima što je ta drokrtorica rekla je kod mene upravo profunkcioniralo, sve su mi poremetili.

Kod mene lijekovi više ne idu, zato sam i zavirila u ovu temu. Tu smo da mijenjamo mišljenja i da razmislilimo o pročitanom prije nego se potrujemo i razbolimo.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 18:10   #17
Uzv abdomena, a posebno gastroskopija mogu razriješiti' misterij' imate li višak ili manjak kiseline, i to vam je sigurno prilikom postavljanja dg Gerba rečeno, a nekima čak i napisano (hypersecretio ventriculi, recimo?).
Pa prema to me ovisi i što ćete u svezi toga poduzimati, cijediti limune ili žvakati rupurt
S druge strane višak želučane kiseline ne bi bio ni upola toliki problem da nije popustio sfinkter.Jja sam ga imala godinama bez da sam uopće znala, dok nije krenilo to usrano vraćanje (ne mogu to izrazit 'finijim'riječnikom )
flyingappletree is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 21:56   #18
ne želim nikog učit bilo što . samo sam napisao iskustvo sa GERD-om . možda nekom koristi.

pozdrav !
Aleš Ernst is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 11:59   #19
Quote:
ri78 kaže: Pogledaj post
Ja se cudim da modovi ove nebuloze vec nisu prebacili u alternativu.
Istina je jedino da manjak i visak zeludcane kiseline imaju identicne simptome, ali svak moze lako utvrditi od cega pati pomocu betain hcl kapsula ili antacida, pisano je vec o tome na ovoj temi.
Jaks ocito ti ne poznajes svoje tijelo jer hranjive tvari se apsorbiraju u tankom crijevu a ne u duodnumu, a niti hrana biva skroz razgradena u zeludcu, osim djelom proteini, nego u zeludcu tek bude pripremljena za daljnu probavu. Proguglaj malo probavu hrane. Istina je da vecina ljudi ima u biti manjak zeludcane kiseline, al nije istina da oni pate od nedostatka necega u organizmu, znam ih dosta i odlicno izgledaju i nemaju nikakve probleme. Mislim da mi koji se dugo vremena borimo s ovom bolescu vrlo dobro znamo od cega patimo. al dobro ako je tako kako vi kazete znaci da se ja nemoram bojat da cu dobit ulkus, ili je i to medicinska prevara, pa se ulkus ubiti dobije od manjka zeludcane kiseline kao sto je jedan biser isto negdje napisao.
Da...davno je Strauss bio u mojim rukama,ali poprilicno sam sigurna da je duodenum dio tankog crijeva...i to pocetni,ako me pamcenje dobro sluzi ;-)
jaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 11:11   #20
Evo mogu napisati da mi maslinovo ulje na tašte i riža kroz dan pomaže. Tablete danima nisam uzimala.
Samo da ostane ovako.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:30.