Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2007., 13:00   #101
Preseljenje i nova osobna iskaznica

Trenutno imam osobnu sa adresom na kojoj više ne živim tj. preselio sam se prije 2 godine. Pošto su me u banci malo navlačili jer sam na ugovoru htio "novu" adresu, a na osobnoj je "stara" koju moraju fotokopirati odlučio sam se raspitati.

Zanima me moram li po zakonu mijenjati osobnu iskaznicu prije roka (vrijedi još 4 godine) te postoji li kakva kazna ako se to ne učini? Zna li netko što trebam ponijeti u PP kao dokaz (vlasnički list možda?) da ja uistinu živim na toj novoj adresi jer pretpostavljam da nešto traže, inače bi se svi prijavljivali kod svih i policija nikad nikoga ne bi uspjela pronaći
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 13:07   #102
treba ti stara osobna i vlasnicki list.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 15:42   #103
i da, po zakonu bi je trebao mjenjat, svaku promjenu (prebivalište, promjena prezimena isl)
iako niko ne vodi pretjeranu brigu o tome
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 21:36   #104
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Trenutno imam osobnu sa adresom na kojoj više ne živim tj. preselio sam se prije 2 godine. Pošto su me u banci malo navlačili jer sam na ugovoru htio "novu" adresu, a na osobnoj je "stara" koju moraju fotokopirati odlučio sam se raspitati.

Zanima me moram li po zakonu mijenjati osobnu iskaznicu prije roka (vrijedi još 4 godine) te postoji li kakva kazna ako se to ne učini? Zna li netko što trebam ponijeti u PP kao dokaz (vlasnički list možda?) da ja uistinu živim na toj novoj adresi jer pretpostavljam da nešto traže, inače bi se svi prijavljivali kod svih i policija nikad nikoga ne bi uspjela pronaći
Nije obavezno i nužno mijenjati osobnu iskaznicu u koliko je ista važeća (nije istekla), osim ako se radi o promjeni prezimena (vjenčani list, raskidanje braka).
Može se promjeniti i prijaviti novo prebivalište ili boravište i izvaditi samo Uvjerenje o prebivalištu/boravištu, koje se jednako koristi uz predočenje osobne iskaznice i potvrđuje trenutno prebivalište/boravište.
U koliko si ti vlasnik stana ili kuće u kojoj sada živiš, dovoljno je ponijeti Izvod iz gruntovnice, a ukoliko si podstanar onda ti treba i pisana suglasnost vlasnika stana ili ugovor o podstanarstvu da bi se moglo prijaviti prebivalište/boravište.
__________________
Uzalud vam trud svirači....
zlatkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 04:13   #105
Meni je baš rečeno na policiji da se u slučaju promjene bilo kojih podataka u osobnoj (ime, prezime, prebivalište) mora predati zahtjev za izdavanje nove osobne, s novim podacima. Tako sam ja i napravio nedavno. Uvjerenje o boravištu se može predočiti uz valjanu osobnu u kojoj piše prebivalište. Ali uvjerenje o prebivalištu mora odgovarati onom prebivalištu koje je navedeno u osobnoj iskaznici!
Čini mi se da se ne mora raditi nova putovnica u slučaju promjene prebivališta, ali osobna mora.

Ako ne prijaviš na policiju novo prebivalište u praksi je svejedno, ali inače postoji kazna i za to.
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 07:46   #106
Quote:
zlatkozg kaže: Pogledaj post
Nije obavezno i nužno mijenjati osobnu iskaznicu u koliko je ista važeća (nije istekla), osim ako se radi o promjeni prezimena (vjenčani list, raskidanje braka)...
Nije tako. Postoje i kaznene odredbe ako se netko koristi osobnom s krivim podacima.
Quote:
decec kaže: Pogledaj post
Meni je baš rečeno na policiji da se u slučaju promjene bilo kojih podataka u osobnoj (ime, prezime, prebivalište) mora predati zahtjev za izdavanje nove osobne, s novim podacima....
Točno, postoji Zakon o osobnoj iskaznici kojim je regulirano de se ne smiješ služiti osobnom iskaznicom ako su se promijenili osobni podaci. Pod tom promjenom osobnih podataka misli se na promjenu imena ili prezimena, ali i promjenu prebivališta i adresu stanovanja. Ako nastanu neke korekcije oko datuma i mjesta rođenja također. Tu je čak i navedena eventualna promjena spola. Eto, na sve su mislili.
Rok za podnošenje zahtjeva za izdavanje osobne iskaznice je15 dana od dana kad su nastupile promjene. (članak 5. zakona o osobnoj isk.)
Mogu te i novčano kaznit ako se služiš iskaznicom s krivim osobnim podacima. (članak 24. istog zakona)
Mislim da ti je zato najbolje da čim prije predaš zahtjev za novu.
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 09:49   #107
Quote:
colour kaže: Pogledaj post
Nije tako. Postoje i kaznene odredbe ako se netko koristi osobnom s krivim podacima.

Točno, postoji Zakon o osobnoj iskaznici kojim je regulirano de se ne smiješ služiti osobnom iskaznicom ako su se promijenili osobni podaci. Pod tom promjenom osobnih podataka misli se na promjenu imena ili prezimena, ali i promjenu prebivališta i adresu stanovanja. Ako nastanu neke korekcije oko datuma i mjesta rođenja također. Tu je čak i navedena eventualna promjena spola. Eto, na sve su mislili.
Rok za podnošenje zahtjeva za izdavanje osobne iskaznice je15 dana od dana kad su nastupile promjene. (članak 5. zakona o osobnoj isk.)
Mogu te i novčano kaznit ako se služiš iskaznicom s krivim osobnim podacima. (članak 24. istog zakona)
Mislim da ti je zato najbolje da čim prije predaš zahtjev za novu.
Naravno da se promjenom prezimena (što sam i naveo), datuma rođenja ili spola mora promjeniti i osobna iskaznica jer ona i služi za identifikaciju.
No ovdje je bila riječ o promjeni adrese stanovanja,i da li postoji obveza promjene važeće osobne iskaznice u koliko se adresa stanovanja promjeni.
Ja mogu promjeniti boravište zbog zaposlenja ili drugih razloga boravka u drugom gradu, ali zbog toga ne moram mjenjati osobnu iskaznicu, već samo vadim uvjerenje o privremenom boravištvu.Ljudi godinama rade ili studiraju izvan svog mjesta stalnog prebivališta ali zbog toga ne mjenjaju osobnu iskaznicu, već samo vade Uvjerenje o boravištu.
Ja bih osobno zatražio promjenu osobne iskaznice (kao što i jesam) u slučaju da promjenim adresu prebivališta, da sa sobom ne nosim i osobnu i Uvjerenje koje moram vaditi svakih 6 mjeseci jer toliko vrijedi.
Nije mi jasno čemu onda služi Uvjerenje o prebivalištu ili boravištu koje izdaje MUP, ako se mora promjeniti važeća osobna iskaznica u slučaju promjene tih podataka?.
__________________
Uzalud vam trud svirači....
zlatkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 10:50   #108
Quote:
zlatkozg kaže: Pogledaj post
Može se promjeniti i prijaviti novo prebivalište ili boravište i izvaditi samo Uvjerenje o prebivalištu/boravištu, koje se jednako koristi uz predočenje osobne iskaznice i potvrđuje trenutno prebivalište/boravište.
Malo si krivo naveo.

Dakle, ako se negdje ide dulje živjeti bez namjere trajnog nastanjenja onda se prijavljuje boravište, na jednom A5 formularu (mislim da čak nema ni obveze to nositi, ako policajac pita samo mu se kaže da slobodno provjeri) i traje 12 mjeseci, može se produžiti. To služi npr. studentima koji će negdje biti 4-5 godina i vratiti se u drugi grad, a zgodno je i za podstanare. Prebivalište ostaje gdje je - ako se ono mijenja, mijenja se osobna.

Osim prebivališta i boravišta za koju godinu ćemo dobiti i "poslovni nastan", termin iz EU, vezan za mjesto rada i plaćanja poreza.

Usput, postoje kazne, ali ih malo primjenjuju jer su propisi stari i kazne iznimno male.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 11:07   #109
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Malo si krivo naveo.

Dakle, ako se negdje ide dulje živjeti bez namjere trajnog nastanjenja onda se prijavljuje boravište, na jednom A5 formularu (mislim da čak nema ni obveze to nositi, ako policajac pita samo mu se kaže da slobodno provjeri) i traje 12 mjeseci, može se produžiti.
Nisam krivo naveo,
jer sam imao prijavljeno boravište, i evo što mi piše na Uvjerenju o boravištu "ovo Uvjerenje vrijedi šest (6) mjeseci od dana izdavanja i služi u svrhu dokazivanja trenutnog boravišta uz predočenje osobne iskaznice korisnika".
Svakih 6 mjeseci sam išao vaditi novo Uvjerenje, to je bilo prije 2 godine, da li se nešto u međuvremenu promjenilo ne znam.
__________________
Uzalud vam trud svirači....
zlatkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 11:12   #110
Quote:
zlatkozg kaže: Pogledaj post
jer sam imao prijavljeno boravište, i evo što mi piše na Uvjerenju o boravištu "ovo Uvjerenje vrijedi šest (6) mjeseci od dana izdavanja i služi u svrhu dokazivanja trenutnog boravišta uz predočenje osobne iskaznice korisnika".
Da, ali to ti nema ništa s uvjerenjem o prebivalištu što si naveo - uvjerenje o prebivalištu je osobna.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 11:30   #111
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Da, ali to ti nema ništa s uvjerenjem o prebivalištu što si naveo - uvjerenje o prebivalištu je osobna.
Ne.
u zadnjem postu sam se osvrnuo na boravište.
S druge strane moj brat je vadio Uvjerenje o prebivalištu prije mjesec dana (jer je mjenjao adresu) i dobio je to isto u obliku Potvrde u PU i vrijedi mu 6 mjeseci,a da pri tome nije mjenjao osobnu iskaznicu, premda hoće li mu nije sada prioritet.

Premda je odlukom Ustavnog suda iz 2000.godine, termin prebivalište proglašen neustavnim u Zakonu o prebivalištu i boravištu građana. Pa se tako istom Odlukom Ustavnog suda priznaje samo termin boravišta (privremeno ili trajno boravišta).
I ustavni sud izrijekom proglašava neustavnim odredbe zakona koje ograničavaju pravo na slobodu kretanja i izbora mjesta stanovanja građana,a koje im se uvjetuje osiguranim smještajem ili zaposlenjem.
__________________
Uzalud vam trud svirači....
zlatkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 14:04   #112
Za ovo prvi put čujem, da dobiješ uvjerenje o novom prebivalištu, a da ti ne izrađuju novu osobnu iskaznicu. Jesi siguran da nije to samo privremeno dok mu je nova osobna (s novim prebivalištem) na izradi?? Malo mi je to nelogično, jer onda osoba mora uz staru osobnu nositi uvijek potvrdu o novom prebivalištu.
Jer do sada se je uvijek radila nova osobna ako je došlo do promjena osobnih podataka: ime, prezime, adresa prebivališta!
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 14:37   #113
Quote:
decec kaže: Pogledaj post
Za ovo prvi put čujem, da dobiješ uvjerenje o novom prebivalištu, a da ti ne izrađuju novu osobnu iskaznicu. Jesi siguran da nije to samo privremeno dok mu je nova osobna (s novim prebivalištem) na izradi?? Malo mi je to nelogično, jer onda osoba mora uz staru osobnu nositi uvijek potvrdu o novom prebivalištu.
Jer do sada se je uvijek radila nova osobna ako je došlo do promjena osobnih podataka: ime, prezime, adresa prebivališta!
Znam da mi je brat 100% dobio Uvjerenje o prebivalištu, a nije predao zahtjev za izmjenu osobne iskaznice, jer mu to sada nije prioritet.
Isto tako je vlasnik zemljišta od kojeg sam kupio zemljište za gradnju kuće prijavio prebivalište na to zemljište (na kojoj je stara drvena kućica) i izvadio Uvjerenje, jer smo rješavali "rupu" da izbjegne plaćanje poreza na dobit od 35%, budući je on to kupio prije 1,5 dana.
Otišao je u PU i prijavio prebivalište, dobio Uvjerenje,a osobnu mu i dalje glasi na adresu na kojoj jeste,i nije podnio zahtjev za promjenu osobne.
Tako da iz ova dva meni bliska primjera vidim da nije nužno promjeniti i osobnu iskaznicu.
__________________
Uzalud vam trud svirači....
zlatkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 20:26   #114
Thumbs up

Hvala svima na odgovorima. Ovo sa uvjerenjem o prebivalištu mi se ne sviđa jer bih morao nositi 2 "papira", a kao što je netko rekao to uvjerenje ne vrijedi dugo kao osobna.
Odoh ja sutra po friški vlasnički pa ako ne bude gužva u PP po novu osobnu.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 20:34   #115
Quote:
zlatkozg kaže: Pogledaj post
...Svakih 6 mjeseci sam išao vaditi novo Uvjerenje, to je bilo prije 2 godine, da li se nešto u međuvremenu promjenilo ne znam.
Inače, prebivalište je mjesto u kojem se xy naselio s namjerom da u njemu stalno živi a
boravište može biti uobičajeno i privremeno. Uobičajeno boravište je mjesto u kojem xy trajnije boravi bez namjere da se u tom mjestu naseli, a privremeno boravište je mjesto u kojem se xy zadržava do 30 dana.
Prijava boravišta vrijedi najduže godinu dana, pa stvarno ne znam zašto si išao svakih 6 mjeseci na MUP.

Quote:
zlatkozg kaže: Pogledaj post
Ne.
u zadnjem postu sam se osvrnuo na boravište.
S druge strane moj brat je vadio Uvjerenje o prebivalištu prije mjesec dana (jer je mjenjao adresu) i dobio je to isto u obliku Potvrde u PU i vrijedi mu 6 mjeseci,a da pri tome nije mjenjao osobnu iskaznicu, premda hoće li mu nije sada prioritet.
Uvjerenje o prebivalištu koje izdaje MUP obično služi u sasvim druge svrhe a ne da hodaš s njim umjesto pravovaljane osobne iskaznice.
Čisto mi je nemoguće da MUP izdaje Uvjerenje o prebivalištu u svrhu koju si naveo za svog brata. Već sam rekla da postoji Zakon o osobnoj isk. U kom se navodi da se ne možeš služit osobnom isk. ako su se promijenili neki uvjeti a tu svakako ide promjena prebivališta. Rekla sam da postoje i kaznene odredbe za takvo služenje. Pa ne bi MUP radio protiv tih odredbi. A da mu vrijedi 6 mjeseci da hoda s njom okolo jer nova nije gotova, to isto ne ide, jer ne treba toliko vremena da se izda nova.

Quote:
zlatkozg kaže: Pogledaj post
...Otišao je u PU i prijavio prebivalište, dobio Uvjerenje,a osobnu mu i dalje glasi na adresu na kojoj jeste,i nije podnio zahtjev za promjenu osobne.
Tako da iz ova dva meni bliska primjera vidim da nije nužno promjeniti i osobnu iskaznicu.
Neće biti da je baš tako lako otišao u MUP i prijavio prebivalište, jer se najprije morao odjaviti tamo gdje je do sada bio prijavljen.

A što se terminologije tiče, MUP još uvijek izdaje Uvjerenje o prebivalištu
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 20:39   #116
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Hvala svima na odgovorima. Ovo sa uvjerenjem o prebivalištu mi se ne sviđa jer bih morao nositi 2 "papira", a kao što je netko rekao to uvjerenje ne vrijedi dugo kao osobna.
Odoh ja sutra po friški vlasnički pa ako ne bude gužva u PP po novu osobnu.
Ja bih svakako napravila novu osobnu jer to s Uvjerenjem o prebivalištu umjesto nove osobne ne drži vodu. I praktičnije ti je. Iako postoje kaznene odredbe, mislim da na to baš ne gledaju, imaju oni pametnijeg posla. Ali tebi je zgodnije zbog masu životnih stvari da osobnu dovedeš u red.
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 20:48   #117
Quote:
colour kaže: Pogledaj post
Inače, prebivalište je mjesto u kojem se xy naselio s namjerom da u njemu stalno živi a
boravište može biti uobičajeno i privremeno. Uobičajeno boravište je mjesto u kojem xy trajnije boravi bez namjere da se u tom mjestu naseli, a privremeno boravište je mjesto u kojem se xy zadržava do 30 dana.
Prijava boravišta vrijedi najduže godinu dana, pa stvarno ne znam zašto si išao svakih 6 mjeseci na MUP.


Uvjerenje o prebivalištu koje izdaje MUP obično služi u sasvim druge svrhe a ne da hodaš s njim umjesto pravovaljane osobne iskaznice.
Čisto mi je nemoguće da MUP izdaje Uvjerenje o prebivalištu u svrhu koju si naveo za svog brata. Već sam rekla da postoji Zakon o osobnoj isk. U kom se navodi da se ne možeš služit osobnom isk. ako su se promijenili neki uvjeti a tu svakako ide promjena prebivališta. Rekla sam da postoje i kaznene odredbe za takvo služenje. Pa ne bi MUP radio protiv tih odredbi. A da mu vrijedi 6 mjeseci da hoda s njom okolo jer nova nije gotova, to isto ne ide, jer ne treba toliko vremena da se izda nova.


Neće biti da je baš tako lako otišao u MUP i prijavio prebivalište, jer se najprije morao odjaviti tamo gdje je do sada bio prijavljen.

Što se terminologije tiče, MUP još uvijek izdaje Uvjerenje o prebivalištu
Sve je to meni poznato, iščitao sam taj zakon, kao i Odluku Ustavnog suda.
U MUP sam po novu potvrdu išao svakih 6 mjeseci jer mi je Uvjerenje bilo izdano samo na 6 mjeseci (znači morao sam), zašto samo na 6 mjeseci nemam pojma, nisam nikada pitao, jer mi nije bilo bitno kad Uvjerenje dobijem za par min.
Nisam rekao da Uvjerenje o prebivalištu koristi kao identifikacijski dokument, koji nosiš sa sobom, ali ga predajem svagdje gdje je bilo potrebno dokazati novo Prebivalište.
Isto tako sam naveo da i pored Odluke Ustavnog suda iz 2000.godine, kojim se termin prebivalište proglašava neustavnim terminom u Zakonu o prebivalištu i boravištu građana, MUP i dalje izdaje Uvjerenja o prebivalištu.
E sad da li MUP radi proitiv ili za sebe, ne znam, ali da radi protiv Odluke Ustavnog suda to je sigurno jer o tome svjedoči naziv Uvjerenja.
Naravno da oba slučaja koja sam naveo i moj brat i vlasnik zemljišta, prvo su išli u PU izvršiti odjave tadašnje,a nakon toga prijavu nove adrese prebivališta, a pri tome nisu podnijeli zahtjev za promjenom osobne iskaznice.Brat će podnijeti,a vlasnik zemljišta neće, jer će ponovno prijaviti prebivalište na prethodnu adresu nakon što prođe 6 mjeseci, kako bi izbjegao plaćanje poreza na dobit,pa zato niti neće mjenjati osobnu iskaznicu.

Ja i dalje ostajem kod svoga da bih ja svakako promjenio osobnu iskzanicu,kao što i jesam, no ima slučajeva ko što su ova dva, a vjerujem da ih ima još koji ne mjenjaju osobnu iskaznicu zbog promjene adrese prebivališta, ili se barem ne žure da je promjene.
__________________
Uzalud vam trud svirači....
zlatkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 09:22   #118
Quote:
zlatkozg kaže: Pogledaj post
U MUP sam po novu potvrdu išao svakih 6 mjeseci jer mi je Uvjerenje bilo izdano samo na 6 mjeseci (znači morao sam), zašto samo na 6 mjeseci nemam pojma, nisam nikada pitao, jer mi nije bilo bitno kad Uvjerenje dobijem za par min.
Dobro Zlatko, da ne odugovlačimo, ajde mi samo ovo još reci, zanima mene ali i zbog onih koji čitaju. Kako ti kao pravnik, nisi pitao zašto ideš na MUP po novu potvrdu svakih 6 mjeseci?
Ne oitam bez veze, već sam za ovu temu osobno zainteresirana i kad se već ovdje raspravlja, svakako ću se i osobno raspitat na MUP-u. Oko Uvjerenja, to mi je bitno.
A za novu osobnu (prebivalištr) je čista situacija i tu se ne treba ništa više govorit.
Poz
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 09:37   #119
Quote:
colour kaže: Pogledaj post
Dobro Zlatko, da ne odugovlačimo, ajde mi samo ovo još reci, zanima mene ali i zbog onih koji čitaju. Kako ti kao pravnik, nisi pitao zašto ideš na MUP po novu potvrdu svakih 6 mjeseci?
Ne oitam bez veze, već sam za ovu temu osobno zainteresirana i kad se već ovdje raspravlja, svakako ću se i osobno raspitat na MUP-u. Oko Uvjerenja, to mi je bitno.
A za novu osobnu (prebivalištr) je čista situacija i tu se ne treba ništa više govorit.
Poz
Već sam odgovorio na to pitanje,par postova prethodno.Nije mi bilo bitno,pa se nisam time opterećivao. Gdje bih završio kad bih za svaku potvrdicu koju vadim skoro svakodnevno provjeravao što piše u Zakonu da li je klasa i ur.broj ispravan,dali je rok valjansoti ok itd.itd., uvijek idem za tim da službenik koji radi na šalteru zna što radi (provjerim samo da li su osobni podaci ispravno unešeni).
Da mi je to bilo bitno, kao što je tebi, vjerujem da bih se pozabavaio time što piše u Zakonu i pitao u PU zašto mi se Uvjerenje izdaje samo na 6 mjeseci, premda i sada u Zakonu piše do godine dana, što znači da može i kraće,pa ni sada ne vidim tu neku veliku razliku o kojoj ti pričaš.
__________________
Uzalud vam trud svirači....
zlatkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 14:36   #120
Quote:
zlatkozg kaže: Pogledaj post
Već sam odgovorio na to pitanje,par postova prethodno.Nije mi bilo bitno,pa se nisam time opterećivao. Gdje bih završio kad bih za svaku potvrdicu koju vadim skoro svakodnevno provjeravao što piše u Zakonu da li je klasa i ur.broj ispravan,dali je rok valjansoti ok itd.itd., uvijek idem za tim da službenik koji radi na šalteru zna što radi (provjerim samo da li su osobni podaci ispravno unešeni).
Da mi je to bilo bitno, kao što je tebi, vjerujem da bih se pozabavaio time što piše u Zakonu i pitao u PU zašto mi se Uvjerenje izdaje samo na 6 mjeseci, premda i sada u Zakonu piše do godine dana, što znači da može i kraće,pa ni sada ne vidim tu neku veliku razliku o kojoj ti pričaš.
Mislim da si malo pobrkao pojmove. Prijava boravišta traje godinu dana, a može se produžiti nakon isteka. Uvjerenje o boravištu (kao i Uvjerenje o prebivalištu) je drugo, to bi bio list papira izdan od MUPa da imaš boravište tu i tu. I služi ti u neke svrhe. Koliko traje to uvjerenje i treba li ga vadit bez osobite potrebe, ne znam, a to je ono što ću pitat u MUPu jer si me totalno zbunio. Tako i Uvjerenje o prebivalištu mora biti ne starije od toliko i toliko, ovisno za što ga vadiš. Kad dobijem pravu informaciju o uvjerenju o bor. napisat ću ovdje, može nekom isto koristit.
A to što si rekao da si bez pitanjavadio to uvjerenje jer je gotovo odmah, ne znam gdje živiš, ali ja sam dva put mjenjala nadležni MUP, da to tako nazovem, i nikad nijednu potvrdu nisam dobila bez čekanja na poduži red. Istina, nešto izdaju odmah, ali se načekaš dok ljudi ispred tebe obave svoje.
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:23.