Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2015., 11:35   #1
Zvukoterapija

Bila sam na novom satu yoge na kojem smo se na kraju opuštali uz zvukove/vibracije dva gonga.

Meni je to bilo totalno otkriće i baš sam se odmorila, rekuperirala i bilo mi je jako ugodno pa sam krenula malo istraživati po netu, gdje bi čovjek mogao otići na tako nešto, ali mi se ni jedna stranica ne čini dovoljno ozbiljna/profesionalna, osim one Silvane Leskovar.

http://premavama.com/otvoren-gong-centar-prema-vama/

Većina terapeuta radi s tibetantskim zdjelama, to sam isto shvatila.

Kako ne znam ništa o tome, zanima me je l netko bio u nekom centru, isprobao i što mislite o zvukoterapiji?
LanaMala is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 15:29   #2
vidio sam to par puta na tv-u. Zvuci zanimljivo, ali koliko si puta slusala gongove? Ako samo jednom, kako znas da zaista djeluju? Mozda te s vremenom pocnu i iritirat.
juo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 15:50   #3
Mene taj zvuk tibetanskih zdjela i gongova strašno iritira.
Jedini zvukovi koji bi terapijski mogli djelovati na mene su zvukovi vode. U raznim oblicima, kiša, potoci, valovi...
S druge strane, zvukovi cvrkuta ptičica ne djeluju na mene.
Baš na vodu padnem u trans.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 07:32   #4
Bila sam 2 puta na tkz. "zvučnoj kupki". Nije bilo loše, opustili su me zvukovi.
Voditeljici sam se požalila da me bole i zatežu koljena jer sam godinama prije prakticirala step aerobic. Legla sam potrbuške, ona mi je stavila padelicu od metala na koljeno 8 sa stražnje strane) i nekoliko puta lupila onim svojim čekićem za padelice. Osjetila sam kako mi se vibracija zvuka šiti koljenom, i drugi dan mi je stvarno bilo bolje, a treći dan mi je bol nestala.
Da li je bol nestala sama od sebe, ili pak od zvuka - ne znam. U svakom slučaju, bilo mi je bolje
Fubuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 09:05   #5
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Mene taj zvuk tibetanskih zdjela i gongova strašno iritira.
Jedini zvukovi koji bi terapijski mogli djelovati na mene su zvukovi vode. U raznim oblicima, kiša, potoci, valovi...
S druge strane, zvukovi cvrkuta ptičica ne djeluju na mene.
Baš na vodu padnem u trans.
Ja najviše volim slušati kitove. Ne znam što ti znači cvrkut ptičica, ali kad čujem galebove, najradije bi njih podavila.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 14:53   #6
Moje je iskustvo takvo da smo slušali dva gonga.

Jedan mi je savršeno odgovarao, baš me opuštao i frekvencija mi je bila doslovno "kao melem na ranu". Iako me ništa nije bolilo, osjećaja sam se kao da me puni energijom, kao dame netko masira recimo.

Drugi gong mi je bio iritantan, radio me nervoznom i vibracije mi nisu nikako odgovarale.

To su jedina dva koja sam ja probala, no moram reći da je ovaj prvi bio nešto savršeno. potpuno drugačije od cvrkuta ptica i šuma vode koje također volim. Čini mi se da je osjećaj i njegov utjecaj najbliži masaži. I kad bolje razmislim ti zvučni valovi zaista šire nekakvu energiju i pomiču unutra stanice.
LanaMala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:03.