Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2016., 20:51   #1
Unhappy Stradavanja u prometu

Prema vjestima ove godine, imam osjećaj da je situacija stvarno grozna, pogotovo stradavanja djece i mladih. Ne znam kakva je statistika...
U čemu je problem?
Ja mislim da imamo loše prometnice gdje nema mjesta za sve sudionika u prometu, policije je sve manje za vidjeti na cestama, auti su loši, ljudi su živčani i divljaju ... puno toga.
DaVinci is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 21:00   #2
Quote:
DaVinci kaže: Pogledaj post
Prema vjestima ove godine, imam osjećaj da je situacija stvarno grozna, pogotovo stradavanja djece i mladih. Ne znam kakva je statistika...
U čemu je problem?
Ja mislim da imamo loše prometnice gdje nema mjesta za sve sudionika u prometu, policije je sve manje za vidjeti na cestama, auti su loši, ljudi su živčani i divljaju ... puno toga.
Sad se za svaku prometnu nezgodu pišu članci pa imaš dojam kao da je gore. A ni za policiju se ne bi složio, pa ima ih na svakom čošku.
Koliko se sjećam službenih statistika; u odnosu na prošlu godinu broj nesreća kao i broj poginulih se smanjio.
jazavac- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 21:14   #3
Trend smanjenja poginulih u prometu je prekinut prošle godine. Na 25. smo mjestu od EU28. Jedina smo država Europe kojoj je broj porastao u zadnje vrijeme.

Ukinuto je ograničenje snage mladim vozačima, starost voznog parka je u prosjeku sve veća, infrastruktura stari, novi vozači izlaze na cestu nespremni, stari vozači ne idu na redovne liječničke preglede, biciklista je sve više...... ima dosta razloga. Trebalo bi neko istraživanje napraviti oko točnog uzroka.

edit: Ne mogu otvoriti mupovu statistiku. Ako netko uspije neka linka. Nalazim samo članke po netu: http://www.nacional.hr/statistika-po...lih-nego-lani/
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:47.