Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2017., 12:03   #1
Oni koji su ostavili partnera zbog druge osobe - kako ste se osjecali poslije?

Glavno pitanje sam postavila u naslovu. Voljela bih cuti iskustva "ostavljaca" i molim vas da se drzite teme ako se razvije.

Ja cu poceti. Vidjala sam se s deckom neko vrijeme, mislila sam da smo ludo zaljubljeni, spremali se useliti skupa, seks super... i onda sam nenadano upoznala nekoga. Prevara se dogodila odmah, kemija, leptiri, sve to. Nakon toga, prekinula sam s deckom istog trena. Sve sam mu priznala, osvijestila da sam govno, strpljivo saslusala salve uvreda i nakon svega toga, jedino sto sam zeljela je da ode vec jednom.


Znam da zvuci grozno, ali nemam griznju savjesti. Ni ne sjetim ga se vise. Nije me briga.

Jesu li takvi osjecaji (u nedostatku boljeg izraza) normalni? Recite mi kako ste se vi osjecali.
Babs Johnson is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 13:46   #2
Meni to zvuči sve pošteno. Zaljubila se u drugog, ovom pravovremeno (više-manje) sve rekla, prekinula. Naravno da si dobila uvreda na svoj račun, ipak si ga prevarila, pa to je ljudski. Šta ćeš razmišljati o bivšem ako je stvar prošlosti? Čim ne razmišljaš previše, bila je dobra odluka, ne kužim zašto te sad puca da te more gristi savjest zbog toga?
xeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 15:05   #3
Quote:
BabsJohnson kaže: Pogledaj post
Znam da zvuci grozno, ali nemam griznju savjesti. Ni ne sjetim ga se vise. Nije me briga.
Uopće ne zvuči grozno. Zvuči iskreno.

Quote:
Jesu li takvi osjecaji (u nedostatku boljeg izraza) normalni? Recite mi kako ste se vi osjecali.
Meni je bilo žao što sam povrijedila drugu osobu. Silno žao. Grižnja savjesti na najjače.
Kaj je to normalno? O boga ti. Pitam se da li bi njega išta grizlo da je bilo obrnuto?
Zaključak: normalno ne postoji. :klap:
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 15:13   #4
Treba biti uviđavan i ne reći osobi da je ostavljaš radi nekog drugog, nego naći neki drugi razlog...ja sam toliko uviđavna da navedem partnera da on mene ostavi, nakon toga se bolje ja a i on osjeća
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 15:21   #5
A vidite, ja nikad ne bih pomislila da je nedostatak griznje savjesti i neke empatije prema nekome koga sam do jucer voljela normalan ili uobicajen. Zanimljivo.

Sjetila sam ga se, pa posljedicno onda i otvorila temu, jer se jos uvijek cujem s bivsim povremeno, makar samo da procitam njegovu poruku da je jadan, a da sam ja zmija. Na neki cudan nacin, osjecam da mu dugujem barem takvu minimalnu dozu obzira. Ne znam. Cudno je.
Babs Johnson is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 16:11   #6
Quote:
BabsJohnson kaže: Pogledaj post
A vidite, ja nikad ne bih pomislila da je nedostatak griznje savjesti i neke empatije prema nekome koga sam do jucer voljela normalan ili uobicajen. Zanimljivo.
Kod normalnih emotivnih odnosa nije uobicajen, da.

U cijeloj tvojoj prici ne vjerujem ti da ste do zadnjeg casa bili 'ludo zaljubljeni', jer da jeste, ne bi to to tako hladno mogla izvesti.
U to sam ziher ne 100, vec 150%.

Al ok, ja sam onaj tip koji vjeruje u ljubav koja se gradi, koja opstaje i nakon prvih par godina.
Kemiju sam dozivjela 100x u zivotu i sve su kemije jednake - imaju rok trajanja, a nakon njih sto ostane, pitaj boga
Meni osobno takvo sto ne bi bilo dosta da me izbavi iz veze kojom sam zadovoljna i ispunjena.
Sretnem svako malo kojekakve zanimljive ljude i mogli bi zakemijati u roku keks, ali sto ja znam sto je taj covek I ne znam kako bi se mogao uopce usporediti s onime sto sam si izgradila emotivno kod kuce. Jednostavno sam naucila da te stvari ne treba pustiti da odu predaleko, prerezati ih u startu prije nego sto se zavrti ikakva prica - jer kemiju stvaramo uglavnom sami. I nema zime.

Ukoliko bi veza doma pak bila klimava, onda bi me moglo izvuci van i puno manje od jake kemije.
I tek u tom slucaju ne bih imala nikakvu griznju savjesti zbog prekida.

Quote:
BabsJohnson kaže: Pogledaj post

Kad gledam poruke koje smo razmijenili nakon prekida, meni je drago da se sve odvilo kako je, jer je bivsi toliko ogorcen, vrijedja, naziva imenima, davi, izvodi gluposti... Pitam se jesam li uopce ikad poznavala tu osobu.
Vjerojatno se on to isto pita i za tebe
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 15:24   #7
zasto taj osjećaj? ako si bila fer u vezi, nemas sta osjećati griznju savjesti...on nek riga vatru, briga te.
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 15:47   #8
Meni to zvuci poprilicno fer.
Da su svi takvi, svijet bi bio ljepse mjesto.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 15:58   #9
Ja sam jednom, davno, prevarila tadašnjeg dečka. Ne mogu reći da je to bila luda ljubav, veza se rastegla, on je bio zagrijaniji od mene, ali sam ga voljela na neki način. Onda, kao grom iz vedra neba, pojavio se ON, leptirići u trbuhu, klecanje koljena, iskre su frcale na sve strane. Nisam vjerovala da mi se to događa, bila sam luda od svega, za mene je to bila potpuno nova situacija. Opirala sam se osjećajima, ali sam na kraju pokleknula i prevarila tadašnjeg dečka. Isprva sam se osjećala kao zadnje g*vno, onda sam ponovila prevaru nekoliko puta i svojim ponašanjem (ne ponosim se time) izazvala to da dečko ostavi mene. Nikad nisam saznala da li je on znao za tu prevaru, ja sam bila kukavica da mu priznam, ali sam ga počela izbjegavati, prorijedila susrete dok on nije prekinuo. Tako da je tehnički on ostavio mene, a ja sam tog momenta osjetila takvo olakšanje, kao da je netko skinuo s mene teret od 100 kg. Naravno da sam svjesna da sam bila užasna, nemam nikakva opravdanja za moje ponašanje, ali ja sam se toliko bila zaljubila u tog drugog da bi zbog njega bila napustila sve i otišla na drugi kraj svijeta. Naravno, nije potrajalo, on je svojim ponašanjem onda mene naveo da prekinem (sve se vraća).
Onog momenta kad sam upoznala sadašnjeg supruga shvatila da su sve to bile prolazne ljubavi i zaljubljivanja, ovo što mi sada imamo je ono što želim do kraja života i ne mogu zamisliti ni da pomislim na prevaru, kamoli da ga prevarim.
Zubicaljubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 15:30   #10
Ja mislim da nije isto ako je u pitanju veza,i ako je u pitanju brak(s djecom)
sarajka89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 16:47   #11
Quote:
BabsJohnson kaže: Pogledaj post

Jesu li takvi osjecaji (u nedostatku boljeg izraza) normalni? Recite mi kako ste se vi osjecali.
Jesu.

Meni je bilo bed kada sam ga ostavila jer su mu zasuzile oči.
Bili smo par mjeseci skupa kada sam upoznala moju zvijer. Kemija je bila trenutna s moje i njegove strane i svima je sve bilo jasno... Prekinula sam s dečkom prije prvog dejta sa sadašnjim i prilicno tragicno je to dozivio. Nismo bili predugo skupa i nije bilo nista ozbiljno, taman me htio upoznati s mamom.

A generalno sam se osjećala predobro, bila sam zatreskana ko budala!
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 22:07   #12
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
A generalno sam se osjećala predobro, bila sam zatreskana ko budala!
Ovako sam se i ja osjecala neposredno nakon prekida. Nastavno na to imala sam prilike s novim deckom provesti punih 8 dana i bilo je nestvarno dobro. Za to vrijeme se bivsi nije javljao nesto puno, ali zadnjih par dana to je baraza poruka - da kako, pa zasto, pa malo uvreda, pa pitanja, odgovori... Taman koincidiralo sa zavrsetkom odmora i sad me pere nekakva depra. Doduse, odlucila sam cvrsto da ako bivsi ponovno posalje kakvu poruku, da cu mu reci da ne zelim vise razgovarati o tome i da me ostavi na miru.

Ne znam zbog cega je toliko uporan s tim "odgovorima" kad ni ja sama pravo ne znam sto se dogodilo, ali cim vidim njegovu poruku muka mi bude.
Babs Johnson is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 22:26   #13
i jeste li ostali sa tim svojim svemirskim sljedecim ljubavima...?
ili je naisla opet druga svemirska ljubaV pa ste i ovog ostavili?

zanimljivo samo zene se na temu javljaju
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 22:36   #14
Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post
i jeste li ostali sa tim svojim svemirskim sljedecim ljubavima...?
ili je naisla opet druga svemirska ljubaV pa ste i ovog ostavili?

zanimljivo samo zene se na temu javljaju
Vjerujem da su drugacija mjerila za veze, brakove i neobavezna hodanja, ali s iznimkom braka ili partnerstva s djecom, ja bih svaku svoju vezu razbucala i napustila da mi se desi kemija ovakvog kalibra opet. Nisam tip koji "radi" na vezi i spasava vezu. Al s obzirom da sam prevalila 30u i da imam s cime usporedjivati - ovakav prasak mi se jos nije dogodio i bilo mi je vrijedno sve odbaciti za to :klap:
Babs Johnson is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 22:46   #15
Mene ti je prala teška grižna savijesti s blagom depresijom još pol godine kasnije, pomiješana sa srećom i ludom zaljubljenošću

6 godina u vezi, upoznala drugog, ne mogu reći da sam se baš opirala tome svemu, oko 10 dana nakon prevare sam ostavila tadašnjeg. U početku mu nisam rekla pravi razlog da ne stavljam još soli na ranu, ali nakon par mjeseci sam mu zbog nekih njegovih provokacija priznala. Taj prekid je bio dosta užasan i ružan zbog njegovog davljenja i nabijanja grižnje savijesti kasnije (al i u vezi sam šupendarila pa je to samo bilo prigodno ), a s druge strane sam bila presretna s drugim dečkom. Eto miks ružnog i lijepog.

I dalje sam s njim, udajem se za 2 tjedna. Nemoj se gristi, bila si poštena. Budi sretna
domella is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 22:43   #16
Quote:
domella kaže: Pogledaj post
Mene ti je prala teška grižna savijesti s blagom depresijom još pol godine kasnije, pomiješana sa srećom i ludom zaljubljenošću

6 godina u vezi, upoznala drugog, ne mogu reći da sam se baš opirala tome svemu, oko 10 dana nakon prevare sam ostavila tadašnjeg. U početku mu nisam rekla pravi razlog da ne stavljam još soli na ranu, ali nakon par mjeseci sam mu zbog nekih njegovih provokacija priznala. Taj prekid je bio dosta užasan i ružan zbog njegovog davljenja i nabijanja grižnje savijesti kasnije (al i u vezi sam šupendarila pa je to samo bilo prigodno ), a s druge strane sam bila presretna s drugim dečkom. Eto miks ružnog i lijepog.

I dalje sam s njim, udajem se za 2 tjedna. Nemoj se gristi, bila si poštena. Budi sretna
Tko jednom prevari, u stanju je opet.. brzo bude muž dojadio.. pa će opet bit mikseva lijepog i tužnog.. ili bude njemu dosta stalno ista pica, pa bude se njemu miksalo, dok buš ti otvarala teme "ne znam kako dalje"
Zagrebačkiplavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 23:18   #17
Quote:
Zagrebačkiplavi kaže: Pogledaj post
Tko jednom prevari, u stanju je opet.. brzo bude muž dojadio.. pa će opet bit mikseva lijepog i tužnog.. ili bude njemu dosta stalno ista pica, pa bude se njemu miksalo, dok buš ti otvarala teme "ne znam kako dalje"
Da nam život ne priušti koje iznenađenje ne bi bio život. A oni koji kažu kako se njima ne bi nikad nešto desilo su mi najsimpaticniji. Uglavnom ne mogu sebi doći kada uvide da su i oni samo ljudi i da im ništa ljudsko nije strano. Moja priča nema veze sa varanjem, ali ima sa "meni se to nikad ne bi moglo desiti " Uživaj dok još možeš - pazi samo da te usud ne iznenadi previše.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 01:12   #18
Quote:
BabsJohnson kaže: Pogledaj post
A vidite, ja nikad ne bih pomislila da je nedostatak griznje savjesti i neke empatije prema nekome koga sam do jucer voljela normalan ili uobicajen. Zanimljivo.
Do koje mjere bi trebala ići tvoja empatija?
I sama pišeš da te tvoj bivši vrijeđa.
Vjerujem da ti to nije nimalo ugodno za čitati, zašto onda imaš grižnju savjesti?
Shvaćaš da stavljaš neku njegovu "satisfakciju" ispred vlastite sreće.

Napravila si to što jesi.
Svjesno, svojevoljno i zadovoljna si odlukom.
Nemoj dopustiti da ti on kvari sreću sa sadašnjim jer realno tim porukama jedino što može postići je to da se ti osjećaš loše, a koja je svrha toga?
Da i on tebe povrijedi koliko si ti njega... I to je osoba prema kojoj bi ti trebala imati bezgraničnu empatiju...

Moj bivši je sličan.
Naš prekid nije bio zbog prevare iako smo na kraju oboje bili zaljubljeni u druge ljude (i oboje na kraju nismo završili s njima).
Idući mjesec će biti godina dana od razvoda, a zadnja "kujo glupa" poruka je došla prije koji dan...

Imala sam gro empatije, bilo mi je žao.
Iako, kažem, nije bilo prevare ni ičega, on je želio razvod jednako koliko i ja, oboje smo bili nesretni i prestali smo se voljeti... Očito sam ja trebala patiti za njim jer opcija da ja nastavim dalje NAKON razvoda njemu nije prihvatljiva.
Pa sam tako saznala da mu je žao što me nije prevario .

Želim reći da sam se nagutala nepotrebnih govana (dali uopće postoje potrebna?) zbog te neke grižnje savjesti i jer se "nisam borila".

Nemoj si to raditi. Fakat nema smisla.
Dok god mu na neki način dopuštaš te poruke u kojima te vrijeđa on ih neće prestat slat, a to je zadnje što ti treba u životu .

Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post

zanimljivo samo zene se na temu javljaju
Zato što samo žene varaju.
Zato što su žene dno.

Dečki kanite se žena, samostani su nam prazni .

Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Nedavno sam procitao da ljubav traje od 1 do 4 godine, zaljubljenost jos i manje.
Iz vlastitog iskustva bih rekao da je to i tocno, znaci bili ludo zaljubljeni, voljeli se, okrunili to brakom i eto nakon 3 do 4 godine sve je zamrlo, neminovna rastava.
Oh bože .

Quote:
Zagrebačkiplavi kaže: Pogledaj post
Tko jednom prevari, u stanju je opet.. brzo bude muž dojadio.. pa će opet bit mikseva lijepog i tužnog.. ili bude njemu dosta stalno ista pica, pa bude se njemu miksalo, dok buš ti otvarala teme "ne znam kako dalje"
Uvijek volim pročitati kad netko na forumu natipka poruku sa lijepim željama. Baš mi bude toplo oko srca kad vidim koliko empatije ljudi imaju jedni za druge .
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 14:13   #19
Quote:
Zagrebačkiplavi kaže: Pogledaj post
Tko jednom prevari, u stanju je opet.. brzo bude muž dojadio.. pa će opet bit mikseva lijepog i tužnog.. ili bude njemu dosta stalno ista pica, pa bude se njemu miksalo, dok buš ti otvarala teme "ne znam kako dalje"
Hvala, hvala

Nego meni je fascinantno kako neki ljudi isključivo prevaru doživljavaju ko najgoru stvar koja ti se može u vezi dogoditi, ljudi koji prevare su totalne sotone, dok su njihovi partneri sveci samo zato jer ih nisu prevarili
domella is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 14:27   #20
Quote:
domella kaže: Pogledaj post
Hvala, hvala

Nego meni je fascinantno kako neki ljudi isključivo prevaru doživljavaju ko najgoru stvar koja ti se može u vezi dogoditi, ljudi koji prevare su totalne sotone, dok su njihovi partneri sveci samo zato jer ih nisu prevarili
Mislim da prevaru kao najgoru stvar doživljavajuljudi koji su imali tu sreću da im se ne dese gore stvari u vezi. Fizička ili emocionalna prevara nije gora od dugoročnih prevara poput manipulacija raznih vrsta, ne uzimanje partnera za ozbiljno ili ostajanje u vezi iz navike, a ne zbog ljubavi. Ako mislite da je najgore da vas ostavi partner zbog toga što se zaljubio u nekog drugog, zamislite da je ta osoba sa vama - ali vas vara i manipulirada to čini zbog vas, nabijajuci osjećaj krivnje, ili pije, drogira se- da,da,opet ste vi krivi. Zar onda nije najpoštenije da vas ostavi zbog drugog i da vam mogućnost da budete opet sretni, nego da vas godinama muči i uništava pod krinkom "ljubavi"
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:09.