Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2007., 12:31   #1
Dvostruka poruka propagande dojenja

Dobar dan svima,

surfajuci danas po rodinoj stranici, naisla sam na rodinu "akciju" protiv cestitki Hrvatske poste uz koje mozete poslati na poklon bocicu ili dudu varalicu...i prenerazila se!!!
Naime, ne mogu vjerovati do kuda su one spremne ici pod izlikom da se takvim poklonima citiram..."šalju neprimjerenu i štetnu poruku majci koja tek započinje dojiti. Stoga smo pozvali HP da pridonese [COLOR="Red"]rušenju kulture bočice [/COLOR]izbacivanjem poklona koji potkopavaju dojenje i krše Međunarodni Pravilnik o marketingu nadomjestaka za majčino mlijeko.Iznervirana vise tim porukama iz Udruge Roda napisala sam im jedan mail koji paste-am ovdje kako bih porucila da nemaju pravo potkopavati majke koje iz bilo kojeg razloga, koji se dogodio meni, ne mogu dojiti, a koje "svemoguće" gospođe iz Udruge Roda ne mogu riješiti nikakvom pomoću.

Postovane gospode iz Udruge Roda,

potaknuta sam napisati ovaj komentar jer me strasno nerviraju vase propagande o dojenju i mislim da ste presli svaku granicu zdrave pameti.
.
Naime, rodila sam prije nepuna 3 mjeseca i vise ne dojim svoje dijete. Ne dojim je jer sam imala akutni dermatitis na bradavicama i od boli, koja je nastajala uslijed sisanja, laktacija se povukla jer je dojenje za mene bilo izvor strasne boli i mucenja.

Nakon toga sto mi se dogodilo strasno sam se "zbedirala" jer eto nisam mogla dojiti pa sam zbog svoje depresije lose utjecala i na svoje dijete.
Htjela bi vam samo poruciti da vi gospode niste svemoguce i da nije sve tako jednostavno kako mislite.
Isto tako bih vas htjela potaknuti na razmisljanje koju poruku saljete majkama koje eto, kao i ja imaju nesrecu s osjetljivom kožom, ne mogu dojiti.
Da li ste se ikad zapitale uopce o nama?!?!??!


Kladim se da pola od vas koje tako grakcete da je "majcino mlijeko najbolje za vase dijete" niti ne znate zasto to je, a niti ne znate kako osjecaj krivnje sto ne mozete dojiti utjece na organizam djeteta.

Isto tako bih vas htjela podsjetiti da covjek zivi vise tisuca godina i da je majka znala umrijeti pri porodu pa je dijete nastavilo zivjeti jer su ga hranili PRZENIM BRASNOM NA MLIJEKU!!!! I gle cuda, ljudska se vrsta nastavila, cak je i evoluirala!!!

I ZATO BIH VAM HTJELA PORUCITI DA SAM PRESRETNA STO POSTOJE BOCICE, BEBIMIL, HUMANA, HIPP I OSTALI JER ZBOG NJIH NE MORAM PRZIT BRASNO NA MLIJEKU I HRANIT BEBU SA ZLICOM!!!

Srdacan pozdrav.
nelica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 12:39   #2
uf, i ja se slažem da odlaze predaleko u propagandi dojenja (vjerujem da bih pukla da to moram čitat a da iz nekog razloga nisam mogla dojiti), no roda je ipak glavni izvor informacija o dojenju i imaju veoma koristan sos telefon... žalosna je istina da većina žena nije upućena, jednako kao i naše medicinsko osoblje (čast iznimkama). sad jel je u pitanju nezainteresiranost ili nedostupnost informacija, njihova stvar, nikog ne osuđujem. ali lijepo je znati da ipak postoji netko tko će ti pomoći (iako eto, katkad pretjeruju...).
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 12:42   #3
Ako je cijenjenim gospođama iz udruge toliko stalo do dojenja, zašto onda ne iskoriste svoju udrugu i "moć" i ne lobiraju po bolnicama da se rodiljama pomogne kod dojenja u početku - u rodilištu. Meni je u rodilištu sestra za bebe poklonila čitavu minutu u pol da mi pokaže kako se doji...naravno nisam uspjela, a kad se beba jednom privikne na bočicu...teške su to muke i za mamu i za bebu. Ili zašto po gradovima ne organiziraju pomoć, poput patronažne sestre, koju bi rodilja mogla pozvati k sebi da ju poduči o položajima i načinima dojenja? Najlakše je ko papiga ponavljati da je majčino mlijeko najbolje za bebu..to je svima jasno.
Kako ne mogu dojiti jer beba ne prihvaća sisu, izdajam se i na bočicu hranim svoju bebu. Dakle, što je onda loše u tome da mi netko uz čestitku pošalje i bočicu?
Tko je ovdje lud?
__________________
Rađam utorkom i četvrtkom...i to samo prekrasnu dječicu.
ixi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 17:32   #4
Quote:
ixi kaže: Pogledaj post
Ako je cijenjenim gospođama iz udruge toliko stalo do dojenja, zašto onda ne iskoriste svoju udrugu i "moć" i ne lobiraju po bolnicama da se rodiljama pomogne kod dojenja u početku - u rodilištu. Meni je u rodilištu sestra za bebe poklonila čitavu minutu u pol da mi pokaže kako se doji...naravno nisam uspjela, a kad se beba jednom privikne na bočicu...teške su to muke i za mamu i za bebu. Ili zašto po gradovima ne organiziraju pomoć, poput patronažne sestre, koju bi rodilja mogla pozvati k sebi da ju poduči o položajima i načinima dojenja? Najlakše je ko papiga ponavljati da je majčino mlijeko najbolje za bebu..to je svima jasno.
Kako ne mogu dojiti jer beba ne prihvaća sisu, izdajam se i na bočicu hranim svoju bebu. Dakle, što je onda loše u tome da mi netko uz čestitku pošalje i bočicu?
Tko je ovdje lud?
slažem se u potpunosti da u našim bolnicama sestre ne posvećuju ni vrijeme ni pažnju da objasne dojenje ali zato sam imala jako dobru patonažnu koja mi je dolazila 2 x tjedno i sve mi objasnila pokazala tako da moja bebica napreduje (3,5 mjeseca) samo sa dojenjem...moja bebica nije htjela bočicu ni da primiriši, jer sam joj par puta izdojila a probala sam i čaj i ništa neće nego samo sisu ...sigurno nije jednostavno uvijek izdajati, meni je izdajanje užasan i bolan posao bio i divim ti se da u tome ustraješ
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 17:42   #5
Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post
slažem se u potpunosti da u našim bolnicama sestre ne posvećuju ni vrijeme ni pažnju da objasne dojenje ....
ne u svim bolnicama.
u splitskoj bolnici ima sestra koja je zadužena samo za edukaciju dojilja i nema što ti ta neće objasniti

podržavam Guju u neodobravanju linčeva (u linčevanju linčeva ) i vjerujem da ljudi s ovog foruma znaju i mogu bolje od toga.
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 17:51   #6
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post
ne u svim bolnicama.
u splitskoj bolnici ima sestra koja je zadužena samo za edukaciju dojilja i nema što ti ta neće objasniti

podržavam Guju u neodobravanju linčeva (u linčevanju linčeva ) i vjerujem da ljudi s ovog foruma znaju i mogu bolje od toga.
o.k. ja sam mislila samo na bolnicu u Zagrebu gdje sam ja rodila
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 17:52   #7
ja sam imala problema u početku s dojenjem.....tri stvari mi pomogle....moja tvrdoglavost, forum i teta patronažna.......... i dojenje je proradilo!
i da........mene ne smetaju reklame sa sretnom dječicom koja drže flašicu niti me smeta gospodin Hipp i ostala ekipa......niti utječu na moj razum
"kaya" is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 17:55   #8
Quote:
"kaya" kaže: Pogledaj post
ja sam imala problema u početku s dojenjem.....tri stvari mi pomogle....moja tvrdoglavost, forum i teta patronažna.......... i dojenje je proradilo!
i da........mene ne smetaju reklame sa sretnom dječicom koja drže flašicu niti me smeta gospodin Hipp i ostala ekipa......niti utječu na moj razum
i ja sam imala problema... prvo ragade pa zaradila mlječac na bradavicama... plakala i dojila.... i sad smo već uigrani tim
ali mi je skroz ok da majke hrane djecu na bočicu i sve mi je ok. mislim da je od načina prehrane puno bitnija ljubav, zagrljaji i puuunooo pusa
__________________
#timBabyLasagna
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 17:50   #9
slažem se da rode pretjeruju i da ima sigurno žena koje ne mogu dojiti ali isto tako znam dosta mama koje olako odustaju od dojenja jer prvi mjesec dana je dojenje dosta bolno i iscrpljujuće (visi jako puno na sisi) i da to baš svaka majka ne želi ili ne može podnositi...isto je stvar okoline i osobnog mišljenja dali će mo u tome ustrajati...često smo okruženi prijateljicama koji nisu dojili, ili naše mama nisu dojile pa nas često odgovaraju...nije se uvijek lako suprostaviti i ostati čvrst (posebno na početku) poslje prvog mjeseca je već sve puno jednostavnije i praktičnije nego sa bočicom
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 23:32   #10
Quote:
ixi kaže: Pogledaj post
Ako je cijenjenim gospođama iz udruge toliko stalo do dojenja, zašto onda ne iskoriste svoju udrugu i "moć" i ne lobiraju po bolnicama da se rodiljama pomogne kod dojenja u početku - u rodilištu.
Zato jer je natjerati osoblje u bolnicama da se ponasa na nacin koji njima znaci vise posla gotovo pa nemoguce.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 09:52   #11
Quote:
ixi kaže: Pogledaj post
Ako je cijenjenim gospođama iz udruge toliko stalo do dojenja, zašto onda ne iskoriste svoju udrugu i "moć" i ne lobiraju po bolnicama da se rodiljama pomogne kod dojenja u početku - u rodilištu. Meni je u rodilištu sestra za bebe poklonila čitavu minutu u pol da mi pokaže kako se doji...naravno nisam uspjela, a kad se beba jednom privikne na bočicu...teške su to muke i za mamu i za bebu. Ili zašto po gradovima ne organiziraju pomoć, poput patronažne sestre, koju bi rodilja mogla pozvati k sebi da ju poduči o položajima i načinima dojenja? Najlakše je ko papiga ponavljati da je majčino mlijeko najbolje za bebu..to je svima jasno.
Kako ne mogu dojiti jer beba ne prihvaća sisu, izdajam se i na bočicu hranim svoju bebu. Dakle, što je onda loše u tome da mi netko uz čestitku pošalje i bočicu?
Tko je ovdje lud?
Na ovo boldano imam odgovor. Nisu svemoguće i nemaju na žalost pristup u zdravstvene ustanove jer nisu zdravstveni djelatnici. Određeni profesori ih podržavaju no to na žalost nije dovoljno da bi one i njihov glas razuma prevladao te da bi majke koje su mogle i dojile djecu u rodilištu to i nastavile kod kuće.
Ja zbilja nemam komentara na savjet patronažne sestre da djetetu niti od 10 dana dam Bebimil da se malo odmorim. U vremenu dok se laktacija uspostavlja i dok beba uči sisati dojku i kad smo se konačno riješili rodilišta i njihovih duda- ja da dam opet dudu? Nekome tko nije upućen zvuči možda kao dobar savjet, ali je potpuno suprotan nastavku uspješnog dojenja.
Nadalje, po rodilištima sestre koje bi trebale biti upućene i obrazovane govore majkama da nemaju dosta mlijeka, pa da im je mlijeko slabo.... A to su sve gluposti.
Ako pročitate Rodine tekstove uopće nisu tako zadrte.
Ovaj link to potkrepljuje: http://roda.hr/tekstovi.php?TekstID=...=238&Show=2528
Ako čitate, mislim da su jako važne točke 1 i 9.
Ja shvaćam njihovu djelatnost i propagandu okrenutu svim majkama koje mogu dojiti, ali na kraju zbog dezinformacija ne doje svoju djecu. To je tužno.
Nitko ne osuđuje niti ne krivi majku koja ne doji jer ima ovaj ili onaj razlog. Neke majke ne žele dojiti djecu. Treba se osloboditi osjećaja krivnje.
Dojenje je nešto jako lijepo, no dojeći moje dijete, moram reći da je to jedan krasan sport, ali izuzetno naporan. Nema za njega adekvatne pripreme niti treninga- snalaziš se u hodu, no jedna od presudnih stvari je vjera u sebe.
Kaj se podrške tiče našla sam i ovo http://roda.hr/tekstovi.php?TekstID=...=238&Show=1467
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 12:43   #12
Draga, ja te podržavam jer smatram da svaka majka i svaki roditelj ima pravo na svoj izbor. Žao mi je da ti se dogodilo takvo nešto, pa ti nažalost i nisi imala izbora. Po meni uopće ne treba sankcionirat takve reklame jer mislim da ne mogu utjecat na nekoga tko čvrsto odluči dojit, a isto tako mogu jako dobro pomoći nekome kome je potrebna informacija o tome što se sve nudi na tržištu u trenutku kada mu to zatreba.
madcox is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 12:55   #13
Ja sam s njima več jako dobro i dugo u ratu baš zbog takvih militantnih idiotskih ispada....jer za njih žena koja ne doji nije dobra majka jer se nije dovoljno trudila.
Očito da im nije jasno da neke žene jednostavno ne mogu dojiti jer im je prebolno ili imaji med. razloge za to...ali ne ako ne dojiš ili ti beba nije u platnenim pelenama ili nisi kupila najskuplja kolica u gradu (jer mi koje smo kupili kolica od 1.500 kn nismo svjesni rizika kojem izlažemo djete kad budemo jurili s njim bar 100 km/h jer nemamo ABS na tim kolicima )... prešle su svaku ali baš svaku granicu zdrave pameti s tim glupostima umjesto ako žele pomoći neka se potrude
da žene ne skapavaju pod minusom jer imje drugi dioporodiljnog 2.500 kn-a neka idu u bolnice i uključe volonterke da pokazuju kako se doji jer sestrenemaju vremena za 50 novih majki na odjelu.... neka uvedu humanije uvjete za porod je ruku na srce u 99% bolnica u Hr još uvijek ne možeš birati način poroda iako im na web stranicama tako piše..niti te išta pitaju za odobrenje več bubaju ljekovima...neka uvedu u svaki veči grad centar gdje če se moći provjeriti autosjedalice a ne održavati od 50 radionica 40 u Zagrebu....neka u vrtićima urgiraju i poduče tete i pomognu im oko problematične i nasilne djece i tako...ima bar još 50 problema oko čega bi se mogli pozabaviti..ali ne ..oni moraj srat o bočicama na čestitkama....veljda misle da su majke u hr toliko glupe da ne znaju samć doči do zaključka dali dojiti ili ne jeri pak..ako dobiju čestitku 100% će bebi zbog toga dati bočicu.
A Bože sačuvaj ako damo djetetu neštood Hippa jer oni siju zlo i samo zlo u tim svojim bočicama.
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 13:12   #14
potpuno se slazem s vama. meni se isto dogodilo na pocetku, upala bradavica, strasne boli, oni sesirici, oksitocin i sl stvari su mi samo jos pogorsavale stvar, kad bih trebala dojiti znoj me oblijevao, nervoza, bolovi, ma uzas zivi, da nisam prestala ne znam kako bih se mogla posvetiti bebi sa osmjehom na licu. najsretniji dan je bio kad sam odlucila dosta, ne mogu tako vise, a utom se i mlijeko povuklo. i uopce nisam imala nimalo griznju savjesti, mozda malo zbog patronazne i onih okolo koji ti nabijaju sram. i ne smatram uopce da je majcino mlijeko najzdravija hrana za dojence jer to ovisi o milijun faktora, prehrana, stres, kava, caj itd. osim toga, nakon sto dijete prestane piti majcino mlijeko, nece se nastavit zdravo hranit vec ce jesti sve umjetno, jer nema vise prirode, e zato se onda javljaju alergije jer je bebac navikao na prirodno. i uopce ne mislim da je to ista istrazeno i dokazano, to su samo pretpostavke i izgovori gdje se ne moze naci pravi uzrok. a roda, bila u pravu ili ne, izlazi iz svake granice zdravog ukusa, mene su jako odbili svojom agresivnoscu.
__________________
sve je istina
body is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 13:23   #15
Quote:
body kaže: Pogledaj post
potpuno se slazem s vama. meni se isto dogodilo na pocetku, upala bradavica, strasne boli, oni sesirici, oksitocin i sl stvari su mi samo jos pogorsavale stvar, kad bih trebala dojiti znoj me oblijevao, nervoza, bolovi, ma uzas zivi, da nisam prestala ne znam kako bih se mogla posvetiti bebi sa osmjehom na licu. najsretniji dan je bio kad sam odlucila dosta, ne mogu tako vise, a utom se i mlijeko povuklo. i uopce nisam imala nimalo griznju savjesti, mozda malo zbog patronazne i onih okolo koji ti nabijaju sram. i ne smatram uopce da je majcino mlijeko najzdravija hrana za dojence jer to ovisi o milijun faktora, prehrana, stres, kava, caj itd. osim toga, nakon sto dijete prestane piti majcino mlijeko, nece se nastavit zdravo hranit vec ce jesti sve umjetno, jer nema vise prirode, e zato se onda javljaju alergije jer je bebac navikao na prirodno. i uopce ne mislim da je to ista istrazeno i dokazano, to su samo pretpostavke i izgovori gdje se ne moze naci pravi uzrok. a roda, bila u pravu ili ne, izlazi iz svake granice zdravog ukusa, mene su jako odbili svojom agresivnoscu.

tu te jako razumijem jer je svima prvo pitanje (nakon jel spava po noći) jel dojiš? kao da se time ocjenjuje naša kompenentnost?! mislim pobogu bitno je da se beba dobro razvija, raste i da je zadovoljno, a sada čime se hrani, to je tako sekundarno..
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 13:54   #16
ja ću stati u obranu Roda iako sam ovdje u debeloj manjini

prvo, forum i udruga vam nisu isto. i ja postam tamo iako nisam član udruge. možda sam baš ja ili neki drugi nečlan prozvao nepodobnim nekoga na forumu zbog kolica ili nečeg sličnog ali to nije razlog da se okrivi udrugu za to.

portal je super. brdo informacija kojih nigdje drugdje nisam pronašla sve na jednom mjestu. možda ja baš i nisam 100% objektivna jer dojim zahvaljujući Rodama, portalu i školi dojenja. na njihovom tečaju dojenja su savjetnice naglasile da unatoč silnoj želji, možda neka od nas neće uspjeti u dojenju i da se ne trebamo zbog toga bacati u očaj.

i slažem se s vama da dojenje ne znači da je mama bolja od one koja ne doji. to nema veze sa majčinstvom. zadovoljna mama može naviše pružiti svom djetetu. žao mi je što je nelica doživjela osude jer je beba na bočici. vjerujte mi, i ja dobivam osude okoline jer dojim. ali svakim danom sve manje osuda dobivam, tako da meni odgovara populariziranje dojenja.

a sad, da li je ta akcija sa HP pretjerana ili ne,
nekako smo svi osjetljivi kad je ova tema u pitanju, da je bila tema o AS o kojima se većina slaže onda možda ne bi bila pretjerana.
evo, recimo da ima reklama na TV gdje reklamiraju auto koji juri a djeca nisu u AS-ama. mislim da bi se svi složili da se ta reklama makne s TV.

evo, sad se nadam da nećete biti prežestoke
mici123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 14:19   #17
Quote:
mici123 kaže: Pogledaj post
portal je super. brdo informacija kojih nigdje drugdje nisam pronašla sve na jednom mjestu. možda ja baš i nisam 100% objektivna jer dojim zahvaljujući Rodama, portalu
ja isto mislim da imaju super stranice i da ima pregršt korisnih informacija i jako sam puno naučila baš na njihovim stranicama. i dojim isto tako zahvaljujući tim tekstovima i nije me bilo strah dojenja, niti sam bila nesigurna i znala sam da mogu dojiti. a sve zahvaljujući opet tim edukativnim tekstovima.

ali ima militantnih žena, to je istina....
što se tiče paketa sretna beba, to sam već napisala, ja sam se obradovala paketu. isto tako sam znala da na mene taj paket i sadržaj u njemu neće utjecati u smislu da sad prekinem dojenje, jer sam tvrdoglava i zacrtala sam si da ništa drugo ne dolazi u obzir osim dojenja.
da li taj paket ima utjecaja na ženu, ovisi o njoj..
u svakom slučaju, podržavam rode, ma koliko god to opasno zvučalo po mene
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 13:25   #18
Evo, ja dojim, ali se potpuno slazem sa vama! I mene nervira to propagiranje dojenja, jer mislim da zena ima pravo sama odluciti zeli li dojiti ili ne i nitko joj nema pravo nista prebacivati. Isto je bilo i sa bojkotom kutije Sretna beba u kojoj su bili uzorci Hipp caja i mlijeka. Pa nisu zene glupe da cim joj netko da bocicu i Bebimil odmah prestane dojiti. Ako netko ne zeli ili zeli dojiti nema te reklame koja ce ja na to nagovoriti ili odgovoriti. Pogotovo me to ljuti zbog gore navedenit postova, tj. majki koje ne mogu dojiti. Imam prijateljice koje su u takvoj situaciji i znam kako im je zao radi toga i ne trebaju im nekakve Rode koje ce im to nabijati na nos.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 15:09   #19
Quote:
body kaže: Pogledaj post
potpuno se slazem s vama. meni se isto dogodilo na pocetku, upala bradavica, strasne boli, oni sesirici, oksitocin i sl stvari su mi samo jos pogorsavale stvar, kad bih trebala dojiti znoj me oblijevao, nervoza, bolovi, ma uzas zivi, da nisam prestala ne znam kako bih se mogla posvetiti bebi sa osmjehom na licu. najsretniji dan je bio kad sam odlucila dosta, ne mogu tako vise, a utom se i mlijeko povuklo. i uopce nisam imala nimalo griznju savjesti, mozda malo zbog patronazne i onih okolo koji ti nabijaju sram. i ne smatram uopce da je majcino mlijeko najzdravija hrana za dojence jer to ovisi o milijun faktora, prehrana, stres, kava, caj itd. osim toga, nakon sto dijete prestane piti majcino mlijeko, nece se nastavit zdravo hranit vec ce jesti sve umjetno, jer nema vise prirode, e zato se onda javljaju alergije jer je bebac navikao na prirodno. i uopce ne mislim da je to ista istrazeno i dokazano, to su samo pretpostavke i izgovori gdje se ne moze naci pravi uzrok. a roda, bila u pravu ili ne, izlazi iz svake granice zdravog ukusa, mene su jako odbili svojom agresivnoscu.
Ajme....ovo boldano...ajde moooolim te ne lupetaj!
A kaj se tiče upala, ragada i inog...Sve sam to prošla o čemu pišeš i uspješno dojila 2 godine i moj sin je zdravo, jako, veselo, nealergično dijete.
ana.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 16:56   #20
Quote:
ana.m kaže: Pogledaj post
Ajme....ovo boldano...ajde moooolim te ne lupetaj!
A kaj se tiče upala, ragada i inog...Sve sam to prošla o čemu pišeš i uspješno dojila 2 godine i moj sin je zdravo, jako, veselo, nealergično dijete.
no dobro, al to je bio tvoj izbor. neke žene odustanu. nisu zato sad... ne znam, loše majke.

i ja sam imala ragade i dojila sam. ne smatram se junakinjom zato jer sam isto tak mogla prestat koliko je bolno bilo.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:34.