Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2007., 17:51   #41
Da točno tako, ne znam. Ali nitko od nas nema sto dijete dva puta da to može provjeriti. Zato činimo najbolje što znamo.

Ja sam kao dijete hranjena običnim kravljim mlijeko, da ne spominjem kako mi je mama mješala mljevene kekse u mlijeko da bih duže spavala po noći. Moj muž isto tako.
Oboje smo kao mali bili boležljivi, ja sam imala upalu pluća, bronhitis, ostajala u bolnici. Moj muža ima sve žive alergije. Kako to da dijete nema?
Mi smo u njenoj dobi već imali fini bolnički staž.
Jelena-82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 17:53   #42
Quote:
Jelena-82 kaže: Pogledaj post
Da točno tako, ne znam. Ali nitko od nas nema sto dijete dva puta da to može provjeriti. Zato činimo najbolje što znamo.

Ja sam kao dijete hranjena običnim kravljim mlijeko, da ne spominjem kako mi je mama mješala mljevene kekse u mlijeko da bih duže spavala po noći. Moj muž isto tako.
Oboje smo kao mali bili boležljivi, ja sam imala upalu pluća, bronhitis, ostajala u bolnici. Moj muža ima sve žive alergije. Kako to da dijete nema?
Mi smo u njenoj dobi već imali fini bolnički staž.
to sve što si navela ne dokazuje ono što tvrdiš. ja dojim ali NIKADA mi ne bi palo na pamet osuđivati žene koje ne doje i izbacivati takve nebuloze koje ne možeš dokazati. super da ti je dijete zdravo ali ko može reći da ne bi bilo zdravo i da nije dojeno
jako grubo si nastupila a nikad ne znaš kada se tebi može dogoditi da moraš iz nekog razloga prestati dojiti
__________________
#timLaZarra
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 17:54   #43
Quote:
Jelena-82 kaže: Pogledaj post
Da točno tako, ne znam. Ali nitko od nas nema sto dijete dva puta da to može provjeriti. Zato činimo najbolje što znamo.

Ja sam kao dijete hranjena običnim kravljim mlijeko, da ne spominjem kako mi je mama mješala mljevene kekse u mlijeko da bih duže spavala po noći. Moj muž isto tako.
Oboje smo kao mali bili boležljivi, ja sam imala upalu pluća, bronhitis, ostajala u bolnici. Moj muža ima sve žive alergije. Kako to da dijete nema?
Mi smo u njenoj dobi već imali fini bolnički staž.
tako je. i majke koje ne doje čine najbolje što znaju i što mogu. to nikako ne znači da si ti bolja majka od njih
__________________
#timLaZarra
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 17:55   #44
.... pa ja i jesam prestala dojiti
Jelena-82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 17:59   #45
Evo neću ja ovdje više postat, ali nije mi jasno zašto se članice udruge Roda smiju napadati, a mamama koje ne žele dojiti se ne smije reči ništa jer su odmah jadne napadnute.

Ja znam da je udruga Roda u našem rodilištu ipak napravila nešto jer se prije mamae nisu zvale da doje na zahtjev kad ima je dijete bilo na fototerapiji ili iz bilo kojeg drugog razloga na fototerapiji, a kada sam ja bila u rodilištu to se već tako radilo isključivo zaslugom Rode. Pa me prilično smeta kad netko pljuje po njima.

Dakle i vi pričate o stvarima o kojima nemate pojma da Rode ne rade ništa.
Jelena-82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 18:01   #46
Quote:
Jelena-82 kaže: Pogledaj post
.... pa ja i jesam prestala dojiti
i misliš da si loša majka zbog toga?
__________________
#timLaZarra
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 18:03   #47
Quote:
Jelena-82 kaže: Pogledaj post
Evo neću ja ovdje više postat, ali nije mi jasno zašto se članice udruge Roda smiju napadati, a mamama koje ne žele dojiti se ne smije reči ništa jer su odmah jadne napadnute.

Ja znam da je udruga Roda u našem rodilištu ipak napravila nešto jer se prije mamae nisu zvale da doje na zahtjev kad ima je dijete bilo na fototerapiji ili iz bilo kojeg drugog razloga na fototerapiji, a kada sam ja bila u rodilištu to se već tako radilo isključivo zaslugom Rode. Pa me prilično smeta kad netko pljuje po njima.

Dakle i vi pričate o stvarima o kojima nemate pojma da Rode ne rade ništa.
ali ovdje se nisu javile mame koje ne žele dojiti nego mame koje iz nekog razloga ne mogu dojiti
__________________
#timLaZarra
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 18:04   #48
Quote:
Jelena-82 kaže: Pogledaj post
Evo neću ja ovdje više postat, ali nije mi jasno zašto se članice udruge Roda smiju napadati, a mamama koje ne žele dojiti se ne smije reči ništa jer su odmah jadne napadnute.

Ja znam da je udruga Roda u našem rodilištu ipak napravila nešto jer se prije mamae nisu zvale da doje na zahtjev kad ima je dijete bilo na fototerapiji ili iz bilo kojeg drugog razloga na fototerapiji, a kada sam ja bila u rodilištu to se već tako radilo isključivo zaslugom Rode. Pa me prilično smeta kad netko pljuje po njima.

Dakle i vi pričate o stvarima o kojima nemate pojma da Rode ne rade ništa.
Jelena stvar je u tome da niti jedna majka na ovom topicu nije rekla da nije željela dojiti pa da je zato prestala (a i da je to je ne bi činilo lošom majkom) nego si banalizirala nečje razloge prestanka (zdravstvene) nazvavši ih bjednim izgovorima...
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 18:05   #49
Nema smisla se nabacivati sa suvišnim komentarima. Stvar je jasna : svatko odlučuje sam za svoje dijete,jer ono nam ne može samo reći koju hranu želi. Da može samo odlučivati, jasno je što bi beba izabrala. No, kako se ovdje polemika razvila oko optužbi majki koje ne doje, htjela bih naglasiti kako IPAK treba razlikovati mame koje ne mogu i one koje ne žele dojiti. Ali, bez obzira na razlog, nemamo pravo nikoga optuživati. Meni prvoj to ne pada na pamet.
*darcy* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 18:16   #50
..i ode topic u tri fine....

o dojenju već imamo topic na drugom mjestu, ovaj je u startu krenuo samo sa napadanjem Roda.

zar ne bi bilo jednostavnije da se ljutnja prebaci na rodin forum jer one u krajnjoj liniji mogu odmah dati na znanje što i kako rade kao udruga, eventualno i opravdati način propagiranja stavova?



Quote:
Jelena-82 kaže: Pogledaj post
Pa ako ova tema optužuje rodu, zašto onda ja ne mogu optužit mame koje ne žele dojiti?
možda zato jer možeš i bolje od toga?
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 18:21   #51
Quote:
nelica26 kaže: Pogledaj post
I da bi stvarno mogle malo ohladiti protiv reklama za bocice i umjetnu hranu jer da nema njih moje bi dijete jelo przeno brasno na mlijeku.
jedna stvar je postojanje adaptiranog mlijeka, druga stvar je reklama istog.
a reklama jest bezocna - sve one slikice sretne djecice s bocicom u ustima i/ili dudicom po casopisima za buduce i sadasnje mame.
i s kakvom lakocom ti svi - od poznanika do pedijatra vele - mama, nemate mlijeka, dajte adaptirano...
nepodnosljivom lakocom.
a puno zena nema pristup informacijama, pomoc od muza i najblizih, samopouzdanja...

ne mora bit sisa na cestitki, postoji slika medjunarodnog znaka za dojenje:
http://en.wikipedia.org/wiki/Image:B...g-icon-med.svg
zasto taj znak ne postoji ni kao moguci izbor?

Quote:
nelica26 kaže: Pogledaj post
I da ovo je linc na Rode, a mogu i promijeniti naslov na temi.
ne odobravam linceve
osobne frustracije ic lijecit u strucnjaka.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 18:29   #52
i da - Međunarodni pravilnik o marketingu nadomjestaka za majčino mlijeko postoji vec 20ak godina.
ne otkrivaju rode toplu vodu.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 18:32   #53
Quote:
ixi kaže: Pogledaj post
Ako je cijenjenim gospođama iz udruge toliko stalo do dojenja, zašto onda ne iskoriste svoju udrugu i "moć" i ne lobiraju po bolnicama da se rodiljama pomogne kod dojenja u početku - u rodilištu. Meni je u rodilištu sestra za bebe poklonila čitavu minutu u pol da mi pokaže kako se doji...naravno nisam uspjela, a kad se beba jednom privikne na bočicu...teške su to muke i za mamu i za bebu. Ili zašto po gradovima ne organiziraju pomoć, poput patronažne sestre, koju bi rodilja mogla pozvati k sebi da ju poduči o položajima i načinima dojenja? Najlakše je ko papiga ponavljati da je majčino mlijeko najbolje za bebu..to je svima jasno.
Kako ne mogu dojiti jer beba ne prihvaća sisu, izdajam se i na bočicu hranim svoju bebu. Dakle, što je onda loše u tome da mi netko uz čestitku pošalje i bočicu?
Tko je ovdje lud?
slažem se u potpunosti da u našim bolnicama sestre ne posvećuju ni vrijeme ni pažnju da objasne dojenje ali zato sam imala jako dobru patonažnu koja mi je dolazila 2 x tjedno i sve mi objasnila pokazala tako da moja bebica napreduje (3,5 mjeseca) samo sa dojenjem...moja bebica nije htjela bočicu ni da primiriši, jer sam joj par puta izdojila a probala sam i čaj i ništa neće nego samo sisu ...sigurno nije jednostavno uvijek izdajati, meni je izdajanje užasan i bolan posao bio i divim ti se da u tome ustraješ
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 18:42   #54
Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post
slažem se u potpunosti da u našim bolnicama sestre ne posvećuju ni vrijeme ni pažnju da objasne dojenje ....
ne u svim bolnicama.
u splitskoj bolnici ima sestra koja je zadužena samo za edukaciju dojilja i nema što ti ta neće objasniti

podržavam Guju u neodobravanju linčeva (u linčevanju linčeva ) i vjerujem da ljudi s ovog foruma znaju i mogu bolje od toga.
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 18:50   #55
slažem se da rode pretjeruju i da ima sigurno žena koje ne mogu dojiti ali isto tako znam dosta mama koje olako odustaju od dojenja jer prvi mjesec dana je dojenje dosta bolno i iscrpljujuće (visi jako puno na sisi) i da to baš svaka majka ne želi ili ne može podnositi...isto je stvar okoline i osobnog mišljenja dali će mo u tome ustrajati...često smo okruženi prijateljicama koji nisu dojili, ili naše mama nisu dojile pa nas često odgovaraju...nije se uvijek lako suprostaviti i ostati čvrst (posebno na početku) poslje prvog mjeseca je već sve puno jednostavnije i praktičnije nego sa bočicom
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 18:51   #56
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post
ne u svim bolnicama.
u splitskoj bolnici ima sestra koja je zadužena samo za edukaciju dojilja i nema što ti ta neće objasniti

podržavam Guju u neodobravanju linčeva (u linčevanju linčeva ) i vjerujem da ljudi s ovog foruma znaju i mogu bolje od toga.
o.k. ja sam mislila samo na bolnicu u Zagrebu gdje sam ja rodila
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 18:52   #57
ja sam imala problema u početku s dojenjem.....tri stvari mi pomogle....moja tvrdoglavost, forum i teta patronažna.......... i dojenje je proradilo!
i da........mene ne smetaju reklame sa sretnom dječicom koja drže flašicu niti me smeta gospodin Hipp i ostala ekipa......niti utječu na moj razum
"kaya" is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 18:55   #58
Quote:
"kaya" kaže: Pogledaj post
ja sam imala problema u početku s dojenjem.....tri stvari mi pomogle....moja tvrdoglavost, forum i teta patronažna.......... i dojenje je proradilo!
i da........mene ne smetaju reklame sa sretnom dječicom koja drže flašicu niti me smeta gospodin Hipp i ostala ekipa......niti utječu na moj razum
i ja sam imala problema... prvo ragade pa zaradila mlječac na bradavicama... plakala i dojila.... i sad smo već uigrani tim
ali mi je skroz ok da majke hrane djecu na bočicu i sve mi je ok. mislim da je od načina prehrane puno bitnija ljubav, zagrljaji i puuunooo pusa
__________________
#timLaZarra
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 19:26   #59
...ja sam svo troje hranila na bočicu,adaptiranim....
__________________
......nogom vrit i glavu gore...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 19:29   #60
Quote:
paspa kaže: Pogledaj post
...ja sam svo troje hranila na bočicu,adaptiranim....
Iz kojeg razloga?
Jelena-82 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:43.