Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2013., 22:10   #1
Želim odseliti,a bivši se buni...

Ovako stvari stoje....želim sa djecom preseliti u grad udaljen 500 km od njihovog oca. Našla sam čovjeka kojeg volim,koji voli moju djecu. Bivši muž ne plaća alimentaciju, viđa djecu kad hoće,kad neće neće,otplatila sam hrpetinu njegovih dugova. Kada sam spomenula da bi se odselila rekao je da se obratim nadležnim osobama.
E,sad me zanima da li mi CSS može zabraniti da vodim djecu,jer su mi tamo rekli da se mora sve razmotriti i onda će se odlučiti gdje je djeci bolje.
Pa sad mi nije jasno - kako netko tamo tko nema pojma zapravo moju situaciju može odlučiti gdje će djeci bolje? Ne želim se navlačiti po sudovima i izvlačiti svoj prljavi veš,ali očito ću morati ako želim početi život ispočetka...
Zanima me da li je netko imao sličnu situaciju i da li za mene ipak postoji neki happy end??
samo maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 12:06   #2
Quote:
samo maja kaže: Pogledaj post
Ovako stvari stoje....želim sa djecom preseliti u grad udaljen 500 km od njihovog oca. Našla sam čovjeka kojeg volim,koji voli moju djecu. Bivši muž ne plaća alimentaciju, viđa djecu kad hoće,kad neće neće,otplatila sam hrpetinu njegovih dugova. Kada sam spomenula da bi se odselila rekao je da se obratim nadležnim osobama.
E,sad me zanima da li mi CSS može zabraniti da vodim djecu,jer su mi tamo rekli da se mora sve razmotriti i onda će se odlučiti gdje je djeci bolje.
Pa sad mi nije jasno - kako netko tamo tko nema pojma zapravo moju situaciju može odlučiti gdje će djeci bolje?
Ne želim se navlačiti po sudovima i izvlačiti svoj prljavi veš,ali očito ću morati ako želim početi život ispočetka...
Zanima me da li je netko imao sličnu situaciju i da li za mene ipak postoji neki happy end??
Ovo boldano crveno ti je isto kao i kod razvoda braka-neki očito znaju bolje.
Inače, moj poznanik je imao sličnu situaciju (djeca su bila s njim) gdje je imao kombinacije i planove s nekom ženom ali ne znam na kaj se točno odnosilo, uglavnom njemu su rekli da će dati pozitivno mišljenje ukoliko se pokaže izvjesnim da ta veza ima budućnost- ili da imaju zajedničko dijete ili da se vjenčaju. Na kraju se pokazalo da ta žena nije bila dobra ni za njega ni za djecu pa su mu tim "petljanjem" učinili uslugu.
Inače mislim da s pravne strane gledano, majka kao zakonska zastupnica maloljetne djece može mijenjati boravište/prebivalište, bez očeve suglasnosti, dakle, može i odseliti s djecom u drugi grad, a on nek se obrati institucijama ako mu to ne paše ali u svakom slučaju bi trebalo donijeti novu odluku o susretima i viđanjima.

Zadnje uređivanje -honey- : 19.07.2013. at 12:17.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 22:40   #3
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ovo boldano crveno ti je isto kao i kod razvoda braka-neki očito znaju bolje.
Inače, moj poznanik je imao sličnu situaciju (djeca su bila s njim) gdje je imao kombinacije i planove s nekom ženom ali ne znam na kaj se točno odnosilo, uglavnom njemu su rekli da će dati pozitivno mišljenje ukoliko se pokaže izvjesnim da ta veza ima budućnost- ili da imaju zajedničko dijete ili da se vjenčaju. Na kraju se pokazalo da ta žena nije bila dobra ni za njega ni za djecu pa su mu tim "petljanjem" učinili uslugu.
Inače mislim da s pravne strane gledano, majka kao zakonska zastupnica maloljetne djece može mijenjati boravište/prebivalište, bez očeve suglasnosti, dakle, može i odseliti s djecom u drugi grad, a on nek se obrati institucijama ako mu to ne paše ali u svakom slučaju bi trebalo donijeti novu odluku o susretima i viđanjima.
Mislim da ne bi išlo, bila sam na policiji pred tjedan dana jer sam se preselila i htjela sam promijeniti sebi i djeci prebivalište. Za mene nije bilo problema, no za djecu sam trebala imati izjavu oca u kojoj se on slaže s tom promjenom. Ukoliko se on ne želi dati tu izjavu iz bilo kojeg razloga treba se valjda donesti potvrda sa socijalnog da su ti djeca povjerena na brigu i odgoj i da je to u interesu djece. Ako sam u krivu onda me službenica na policiji preveslala .
Zapravo, trebalo bi provjeriti tu informaciju.
Plava Gruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 08:24   #4
možeš mijenjati sve ukoliko ste zakonski razvedeni i imaš sudsku odluku da su klinci "kod tebe"
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 08:29   #5
Quote:
samo maja kaže: Pogledaj post
Ovako stvari stoje....želim sa djecom preseliti u grad udaljen 500 km od njihovog oca. Našla sam čovjeka kojeg volim,koji voli moju djecu. Bivši muž ne plaća alimentaciju, viđa djecu kad hoće,kad neće neće,otplatila sam hrpetinu njegovih dugova. Kada sam spomenula da bi se odselila rekao je da se obratim nadležnim osobama.
Da, trebas se obratiti nadleznim osobama....po pitanju njegovog ne placanja alimentacije i ucestalosti vidanja djece.
Samim time ce ti se ovaj drugi problem rijesiti sam od sebe
Ajfel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 12:47   #6
Quote:
lea321 kaže: Pogledaj post
možeš mijenjati sve ukoliko ste zakonski razvedeni i imaš sudsku odluku da su klinci "kod tebe"
Moja pretpostavka je i bila takva jer je napisala da "bivši muž ne plaća alimentaciju" iz čega se logički može zaključiti da su rastavljeni a djeca dodijeljena njoj na čuvanje i odgoj.
Quote:
Plava Gruda kaže: Pogledaj post
Mislim da ne bi išlo, bila sam na policiji pred tjedan dana jer sam se preselila i htjela sam promijeniti sebi i djeci prebivalište. Za mene nije bilo problema, no za djecu sam trebala imati izjavu oca u kojoj se on slaže s tom promjenom. Ukoliko se on ne želi dati tu izjavu iz bilo kojeg razloga treba se valjda donesti potvrda sa socijalnog da su ti djeca povjerena na brigu i odgoj i da je to u interesu djece. Ako sam u krivu onda me službenica na policiji preveslala .
Zapravo, trebalo bi provjeriti tu informaciju.
Ne kužim ak ste rastavljeni kak ti već nemaš tu sudsku odluku. Možda si nekaj krivo objasnila toj službenici pa te zato uputila na CZSS jer sud je najviša instanca tako da bi ti njihova presuda morala biti dovoljna.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 18:59   #7
totalne i apsolutne nebuloze

Uzmi sudsku presudu i pročitaj dobro što piše

ako piše da o dijetetu oba roditelja skrbe zajednički i ravnopravno -onda nemožeš bez njegovog pristanka ništa

ako piše da o dijetetu skrbi isključivo majka -onda odlučuješ samo ti

I ne mješajte to s time kod koga je dijete povjereno na život -tj. stanovanje

To su dva odvojena pojma. Skrbništvo je jedan ( i u 99% slučajeva o djeteu roditelji skrbe zajednički i ravnopravno), a povjeravanja na život je nešto drugo (u 99% slučajeva djete se povjerava na život majci)
crno-prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 19:01   #8
Quote:
lea321 kaže: Pogledaj post
možeš mijenjati sve ukoliko ste zakonski razvedeni i imaš sudsku odluku da su klinci "kod tebe"
ali skrbništvo je možda zajedničko

Osim toga i da nije, opet otac ima pravo na svoju dicu svaki drugi vikend i dva put tjedno -minimalno

Šta će ova onda radit 3000 kilometara na misec i vozikat dicu amo tamo

Jer pazi ako to ne radi -ona krši sudsku presudu (ako naravno u njoj stoji da su susreti s ocem svaki drugi vikend i dva put na tjedan)
crno-prase is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:04.