Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Chat teme

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2017., 16:01   #4821
Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post
jel' sex ili seks?
Ne, hvala.

Shvatila si osobno iako sam posve jasno napisao da je poanta u tome da se odnedavno to nesretno "vjeroVatno" pojavilo niotkuda i poharalo cijeli medijski prostor.

Svojedobno je tako bila epidemija "potrebitog" umjesto potrebnog. Vjeruvem da to ljudima zvuči hrvatskije pa eto nek se nađe.
Lord Byron is offline  
Old 22.04.2017., 16:07   #4822
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ne, hvala.

Shvatila si osobno iako sam posve jasno napisao da je poanta u tome da se odnedavno to nesretno "vjeroVatno" pojavilo niotkuda i poharalo cijeli medijski prostor.

Svojedobno je tako bila epidemija "potrebitog" umjesto potrebnog. Vjeruvem da to ljudima zvuči hrvatskije pa eto nek se nađe.
for the record. nisam nudila ništa.

sve ok. samo ne vidim baš važnost toga.
wild rider7 is offline  
Old 22.04.2017., 16:35   #4823
Važnost čega? Pravopisa? Gramatike? Rječnika? Sintakse?
Almost Rosey is offline  
Old 22.04.2017., 17:15   #4824
Seksa?
Lord Byron is offline  
Old 22.04.2017., 17:41   #4825
Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post
ne čudim se više ničemu. svjesna sam. samo imam sve manje strpljenja. trebalo bi max svakih 5 godina mijenjati posao. jer dođe do zasićenja i manjka motivacije. nisam tip koji će robotski klifiti negdje samo da zaradim za život i slobodno vrijeme.

čula sam da se tako pobjeđuje sramežljivost.
Viš da se čudiš kad te tak izbacilo iz takta! Pa ako možeš mjenjaj! Kaj da ne! Očito je ovo znak da je vrijeme za laganu promjenu.
Aha.Nije to za mene. Kupanje sa nepoznatim ljudima? Kaj ak me požele utopit ili uzet mi robu dok se kupam? Nikad sa ovim pinkiom ne znaš. Taj mjenja trebe ko čarape ,a uopće ih ne provjeri dovoljno. Ne napravi dubinsku analizu. On s dva komada ide se brčkat!? Nadam se da bu se vrnul živ!
Joshua is offline  
Old 22.04.2017., 17:57   #4826
Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post
da. sve to. mada veću odgovornost rijetko tko želi.
što se vještina tiče, u nekoj mjeri jesam konkurenta na tržištu, ali ne toliko da mogu diktirati uvijek svoje uvjete.
Kad si zadnji put tražila bolju titulu, veću plaću? Ako je to ono što želiš, mislim da ti stvarno fali vještina (hvala Rosey) koja čak nije uvlačenje u guzicu, nego prodaja. Sebe.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Old 22.04.2017., 20:13   #4827


potrebito- i vjerovatnoklasti

istocno rimsko carstvoi propalo je zbog jedne rijeci - 'filioque' - u ime koje je papinska mornarica sa ugodne distance gledala kako Turci opsjedaju i osvajaju Konstantinopolj

biste li se vi, potrebito- i vjerovatnoklasti, da zivite od javnog pisanja ili govorenja, pustili propasti u ime svojih uvjerenja, biste li poslali novojezicnog lektora u tri pizde materine, herojski dobili trenutacan otkaz i nesto manje herojski objasnili obitelji da ste poginuli na prvoj crti?
ne morate odgiovoriti na glas, ionako vam tu nitko nece vjerovati
odgovorite si u tisini vlastite savjesti

internetska hrabra borba puna je narodnih heroja i boraca za pravdu
RL nesto manje
Miki-Liki is offline  
Old 22.04.2017., 20:19   #4828
Quote:
Miki-Liki kaže: Pogledaj post


potrebito- i vjerovatnoklasti

istocno rimsko carstvoi propalo je zbog jedne rijeci - 'filioque' - u ime koje je papinska mornarica sa ugodne distance gledala kako Turci opsjedaju i osvajaju Konstantinopolj
Da, jer je inače bila potpuno održiva minijaturna državica okružena i sa europske i azijske strane sultanatom. Totalno bi opstali zauvijek sve i da su ih 1453-e nekako izvukli. Gdje si bio 1204-e?
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 22.04.2017., 22:04   #4829
kita ti minijaturna
povijesna perspektiva takodjer

al nema veze
Konstantin je mrtav, glupan

mi smo pametni
jos nismo mrtvi

Zadnje uređivanje Miki-Liki : 22.04.2017. at 22:22.
Miki-Liki is offline  
Old 23.04.2017., 11:16   #4830
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Ajde ajde. Žal mi je kaj se ta nije pokazal nekaj previše mudrom ali kaj se može! Bu slijedeća kvalitetnija! Pazi samo da ti se ne svidi kriva danas!
ne razmišljam šta donosi budućnost jer se tek malim dijelom može utjecati na nju.
bitno mi je da je dan ispunjen na način koji me čini sretnim i zadovoljnim.

Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post
bazen po ovom divnom danu... pihhh...direkt u more se bacit. pa da vidiš cirkulacija kako šiba...
nemam problema s cirkulacijom - nezdravo živim i hranim se tako (tek sad ustao i "trujem" se kavom).

Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Aha.Nije to za mene. Kupanje sa nepoznatim ljudima? Kaj ak me požele utopit ili uzet mi robu dok se kupam? Nikad sa ovim pinkiom ne znaš. Taj mjenja trebe ko čarape ,a uopće ih ne provjeri dovoljno. Ne napravi dubinsku analizu. On s dva komada ide se brčkat!? Nadam se da bu se vrnul živ!

živ i zadovolj(e)an.
__________________
1N73LL1G3NC3
pinokio2000 is offline  
Old 23.04.2017., 11:19   #4831
Quote:
Miki-Liki kaže: Pogledaj post


potrebito- i vjerovatnoklasti

istocno rimsko carstvoi propalo je zbog jedne rijeci - 'filioque' - u ime koje je papinska mornarica sa ugodne distance gledala kako Turci opsjedaju i osvajaju Konstantinopolj

biste li se vi, potrebito- i vjerovatnoklasti, da zivite od javnog pisanja ili govorenja, pustili propasti u ime svojih uvjerenja, biste li poslali novojezicnog lektora u tri pizde materine, herojski dobili trenutacan otkaz i nesto manje herojski objasnili obitelji da ste poginuli na prvoj crti?
ne morate odgiovoriti na glas, ionako vam tu nitko nece vjerovati
odgovorite si u tisini vlastite savjesti

internetska hrabra borba puna je narodnih heroja i boraca za pravdu
RL nesto manje
Može li netko meni ovo prevesti jer kurca ne kužim? Ne trolam btw.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Old 23.04.2017., 11:47   #4832
O jebenima i poštenima.
Almost Rosey is offline  
Old 23.04.2017., 12:08   #4833
Jedan naizgled omanji i nebitan termin, ali za tadašnje aktere neprebrodiva razmirica. Sukob koji je paprio pad jednog od pravovjerno-gramatičkih carstava. Ali iskreno nisam siguran jel uglavnom samo ciničan il deseto. Nemam dobre prijemnike za svačije radiovalove.
__________________
The one who said "Time cures everything" must have had Alzheimer's.
AngerMan is offline  
Old 23.04.2017., 12:18   #4834
Nije da moram sve shvatit, ali pročitala sam dva ili tri puta i baš nikako ne mogu skužit što je rekao niti što je htio reći. Nema veze. Preživjet ću. Valjda.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Old 23.04.2017., 12:19   #4835
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
O jebenima i poštenima.
Moguće da sam potpuno pogrešno shvatio , ali rekao bih da njegovo pitanje glasi: vi koji se uspizdite kad vas netko lektorira na netu, biste li se jednakim gnjevom uspizdili na nekoga tko vas ispravlja u stvarnome životu, a o kome vam ovisi posao?

Ja imam dva jednostavnija pitanja bez klastova: ako nije važna forma nego sadržaj, ako je važno samo dase razumjemo, znači li to da gostima servirate šampanjac ili kakvo rasno vino u - plastičnim čašama, ili da podjednako uživate u ispijanju istoga kada je servirano u kristalu ili u kakvoj okrhnutoj šalici za kavu?

Drugo pitanje: što misliti o nekome tko se na druženju - dakle, na običnom druženju, ne na poslu ili nekom sudbinskom dejtu - pojavi smrdljiv i zapušten, pod geslom važno je dasmosi dobri, ljepota duše, sadržajaneforma?
Lord Byron is offline  
Old 23.04.2017., 12:33   #4836
https://www.youtube.com/watch?v=BBBymzF8hoI

Hoću reći, nepismenost je nezgodna, ali isto tako kad se netko izražava skroz pismeno, ali na način da ga ja manje pismena* ne razumijem, onda se osjetim malo ko roda.

disklejmer: znam da Miki ono nije pisao meni.

* zvjezdica disklejmer: možda to uopće nije pismenost, nego (ne)pamet, ali nećemo cjepidlačiti
__________________
What a way to break a day.

Zadnje uređivanje Wayfaring S : 23.04.2017. at 12:44.
Wayfaring S is offline  
Old 23.04.2017., 12:49   #4837
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Važnost čega? Pravopisa? Gramatike? Rječnika? Sintakse?
važnost opservacije o pravopisu u kontekstu chata u tom datom trenutku. meni se učinio kao posve nevažan, uz dužno poštovanje svima koji su se osjetili prozvanima.
što je najbolje, ja sam užasna kada je u pitanju pismenost. znala sam odbijati tipove koji su mi u smsu napisali krivo ije-je ili č-ć. ali nakon nekog vremena sam shvatila da to ekstremiziranje ne služi ničemu i da je suditi ljude po tome čista glupost.

ja sam odrasla na čakavštini. sjećam se kada sam došla u prvi razred osnovne da je drugarica pokazivala na slovo H kao hlače, i dobro da su hlače bile nacrtane, inače ne bih bila znala što je to. znala sam samo za brageše, mižol i slično.
mi u našem dijelaktu koristimo 'verovatno'. sa zatvorenim e.

jezikoslovlje za mene seže daleko iznad nekih okvira.
bilo bi isto tako da mi je to posao.


Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Seksa?


Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Viš da se čudiš kad te tak izbacilo iz takta!
ne znam zašto, ali zadnje vrijeme teško upravljam emocijama. proljeće bit će.


Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Aha.Nije to za mene. Kupanje sa nepoznatim ljudima? Kaj ak me požele utopit ili uzet mi robu dok se kupam? Nikad sa ovim pinkiom ne znaš.
jel' ti ikada išta riskiraš u životu ili svemu tako ziheraški pristupaš?


Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Kad si zadnji put tražila bolju titulu, veću plaću? Ako je to ono što želiš, mislim da ti stvarno fali vještina (hvala Rosey) koja čak nije uvlačenje u guzicu, nego prodaja. Sebe.
ufff... to mi najteže pada. nisam nikada tražila bolje, većinom je samo dolazilo, kao posljedica rada. možda sam zato sada malo pogubljena. morat ću mijenjati strategiju.


Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Može li netko meni ovo prevesti jer kurca ne kužim? Ne trolam btw.

miki u elementu je najbolji prijevod.


Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ja imam dva jednostavnija pitanja bez klastova: ako nije važna forma nego sadržaj, ako je važno samo dase razumjemo, znači li to da gostima servirate šampanjac ili kakvo rasno vino u - plastičnim čašama, ili da podjednako uživate u ispijanju istoga kada je servirano u kristalu ili u kakvoj okrhnutoj šalici za kavu?

Drugo pitanje: što misliti o nekome tko se na druženju - dakle, na običnom druženju, ne na poslu ili nekom sudbinskom dejtu - pojavi smrdljiv i zapušten, pod geslom važno je dasmosi dobri, ljepota duše, sadržajaneforma?
nije usporedivo. ovo o čemu govoriš je stvar kvalitete. jedna druga dimenzija.
wild rider7 is offline  
Old 23.04.2017., 12:55   #4838
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Moguće da sam potpuno pogrešno shvatio , ali rekao bih da njegovo pitanje glasi: vi koji se uspizdite kad vas netko lektorira na netu, biste li se jednakim gnjevom uspizdili na nekoga tko vas ispravlja u stvarnome životu, a o kome vam ovisi posao?
Tako nekako i ja, zato i napisah to.
Na ŽK se nedavno jedna forumašica žalila da joj šefica diktira grozno nepismene mailove koje ova tipka i šalje u šeficino (-ičino?) ime, plačući u sebi.

Lisice su baš ružno ocrnjene u basnama. Istok im je više naklonjen od Zapada.
Almost Rosey is offline  
Old 23.04.2017., 13:04   #4839
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Tako nekako i ja, zato i napisah to.
Na ŽK se nedavno jedna forumašica žalila da joj šefica diktira grozno nepismene mailove koje ova tipka i šalje u šeficino (-ičino?) ime, plačući u sebi.

Lisice su baš ružno ocrnjene u basnama. Istok im je više naklonjen od Zapada.

znam malo basni s/o lisicama. čini mi se da sve tretiraju lukavost kao negativnu osobinu?



a apropo jezika i nekih dječjih bisera. jučer sam na dječjem rođendanu (dob 4 do 6 godina) dobila pitanje od klinke (6 godina) da zašto se ne kaže 'strujar' umjesto električara.
pa ti odgovori.
wild rider7 is offline  
Old 23.04.2017., 14:02   #4840
Basne su zapravo dost nepravedne ponajviše prema vukovima. Njih nitko ne pita da li žele biti negativci ili pozitivci. Htjeli, ne htjeli, igrati tu ulogu moraju. Njih nikakva lukavost iz pravedničke smrti izvući neće.
__________________
The one who said "Time cures everything" must have had Alzheimer's.
AngerMan is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:51.