Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2017., 15:47   #121
Ima li tko ispod 65 bodova da je dobio obavijest o financiranju !?
incassable is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 13:59   #122
Isto pitanje postavljam par dana kasnije;ima li tko ispod 65 bodova da je primio obavijest?! mailom ili poštom?
dadnbadn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 12:05   #123
Ja, sa sitnim 61-im bodom, još zanemaren od fondova
__________________
Luđaci su u strahovito premoćnoj većini u svijetu (Henrik Ibsen)
Klodovik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 15:53   #124
Quote:
K-pax kaže: Pogledaj post
Mi platili konzultanta. Za isti rezultat.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
Mi smo platili 5.000 kuna Goodwill Consulting tvrtki, jednom i nikad više, do njih smo došli na preporuku kolege (koji isto nije dobio sredstva). Nismo prošli, ali ono što je najgore u cijeloj priči je što su oni doslovno 80 posto mog teksta c/p, a jedino što su dodavali su mjesto gdje se tvrtka nalazi i slično. Dok sam bio na dva sastanka, sve je bilo divno i krasno i govorili su da gotovo sigurno dobivamo sredstva, a na kraju ništa. Uzimaju i postotak od sredstava i ok, ali ono što me najviše ljuti je ta nesposobnost, tj. naprave c/p i gotova priča.

Uglavnom, mislim da je ovo baš precijenjeno, jer se naplati nešto što ne vrijedi ni 200 kuna, realno bili su gotovi s ''pisanjem'' projekta za sat-dva. Svatko od nas može c/p stvari, ali koja je onda poanta toga. Ovakvi primjeri naravno štete onima koji rade maksimalno dobro posao. Ubuduće ako ćemo se i javljati na neke natječaje, svakako ćemo gledati da izbjegnemo konzultante, jer bolje da sami napišemo, a za provedbu se već netko lako angažira. Baš mi je žao što smo odabrali ovu tvrtku, jer možda bi s drugom bolje prošli, ali i to je dobra škola.
veto99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 12:18   #125
Danas stigao mail:
Poštovani,



ovim putem vas obavještavamo kako je dana 14. Srpnja 2017. MINGO je na stranicama www.strukturnifondovi.hr objavilo informaciju kako će Ministarstvo prijaviteljima koji su ispunili uvjete dostaviti Odluke o financiranju, a nakon toga započeti s pripremom Ugovora. Temeljem Programa dodjele potpora male vrijednosti E-impuls (KLASA: 910-04/16-01/512, URBROJ: 516-05-01-01/4-16-2 od 19. 07. 2016. ) za Poziv na dostavu projektnih prijava E-impuls Referentna oznaka: KK.03.2.1.06 (objavljenog 21.07.2016 ) alocirano je 250.000.000,00 KN.



Kako je na navedeni poziv pristigao veliki broj prijava, koji je uvelike premašio iznos osiguranih sredstava, želimo Vas informirati kako je za oko 1000 korisnika već donesena odluka o financiranju. Za 100 korisnika koji ispunjavaju uvjete, ovoga časa nismo u mogućnosti donijeti odluke o financiranju, s obzirom na rezervaciju određenog iznosa za projektne prijave koje se nalaze u postupku prigovora u Ministarstvu regionalnoga razvoja i fondova EU, kao tijelu nadležnim za njihovo rješavanje. Sukladno dinamici rješavanja prigovora i oslobađanju predviđene alokacije, MINGO sukcesivno donosi odluke o financiranju, do predviđenog iznosa od 250 milijuna kuna.



S poštovanjem,





cid:[email protected]
REPUBLIKA HRVATSKA / REPUBLIC OF CROATIA
Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta
Ministry of Economy, Entrepreneurship and Crafts
dadnbadn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 12:21   #126
j... lud zbunjenoga.
dadnbadn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 13:50   #127
Što bi rekli u sportskom žargonu "Igrali smo dobro za..ebo nas sudija"
Mislim da bi smo trebali obavijestiti sve medije o ovoj sprdačini države sa nama koji krvavo punimo proračun.
Mnogi su poput nas već krenuli u investiciju da se donekle borimo sa EU konkurencijom smatravši da nakon prolaska 2.faze je pitanje dana konačne odluke za isplatu sredstava.
Gdje je naše pravo na informaciju ,u godinu dana niti jednom nam nisu odgovorili na mail ?
incassable is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 17:14   #128
Počeli su stizat mailovi za pripremu ugovora. Ako nešto - mora im se priznat da su spori ko blato.
vlastimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 11:24   #129
Quote:
dadnbadn kaže: Pogledaj post
Danas stigao mail:
I ja dobio isti mail (61 bod). Kako je mail pisan admnistrativnim meta-jezikom, koji ima namjeru ništa jasno ne reći, kakva su vaša razmišljanja, ima li ipak šanse da se dodjele penezi i za nas preostalih 100-tinjak?
__________________
Luđaci su u strahovito premoćnoj većini u svijetu (Henrik Ibsen)

Zadnje uređivanje Klodovik : 31.08.2017. at 11:41.
Klodovik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 10:10   #130
Da li su nekome počeli dolaziti Ugovori nakon dostave dodatne dokumentacije:
- bjanko zadužnica
- novi račun u poslovnoj banci
- ostalo
Hurricane007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 12:28   #131
meni još ništa. al valjda će uskoro, stavio sam početak projekta 1.10.
bosanacmile is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 16:00   #132
Ima li itko informaciju:što se događa sa nama koji imamo ispod 65 bodova? hoće li nas barem obavijestiti da nećemo biti financirani,da se ne nadamo?
dadnbadn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 17:00   #133
Quote:
dadnbadn kaže: Pogledaj post
Ima li itko informaciju:što se događa sa nama koji imamo ispod 65 bodova? hoće li nas barem obavijestiti da nećemo biti financirani,da se ne nadamo?
Najpametnije je pitat one babe na AstroShowu navečer da ti gataju. Bar ćeš dobit nekavu informaciju

Vjerovatno se čeka da se za prvih 1000 firmi riješi sve, jer će i tu možda par posto njih otpasti, netko će odustati od cijelog iznosa, netko je već u Dublinu, netko je u šumi.... pa tamo za xxx dana (hint AstroShow) će se sve znati
Hurricane007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 22:45   #134
Jedan vic za 1000 sretnika, svaka sličnost je slučajna ;-)

Mladić se odluči zarediti u samostan i pritom prihvati zavjet šutnje: - Smije reći samo dvije riječi svakih 7 godina. Nakon prvih 7 godina pozovu ga samostanski starješine i pitaju ga koje su njegove 2 riječi. - Hladan pod - kaže on, a starješine klimnu glavom i vrate ga nazad. Nakon još 7 godina ponovo ga pozovu da kaže 2 riječi. - Loša hrana - kaže, a starješine opet klimnu i pošalju ga nazad. Još 7 godina prođe. Ponovo ga pozovu da kaže 2 riječi: - Ja odustajem - kaže, a starješine odgovore: - Nije ni čudo, otkad si došao ovdje, samo se žališ!

Zadnje uređivanje Hurricane007 : 25.09.2017. at 22:57.
Hurricane007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 21:03   #135
Danas sam poslao mail MRRFEU (Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije), jer oni rješavaju žalbe aplikanata natječaja. Dok oni to ne riješe, nije moguća nikakva odluka za nas 100-tinjak koji još čekamo odluku da li će nam MINGO dodijeliti sredstva ili ne.
MINGO (onaj tko se tamo javio, jedna gospođa) ne zna ništa o tome postoji li neki rok do kad žalbe moraju biti riješene.

Eto, toliko, javim kad dobijem odgovor
__________________
Luđaci su u strahovito premoćnoj većini u svijetu (Henrik Ibsen)
Klodovik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 12:48   #136
Hvala što ste javili svoja saznanja,jer se i sami pitamo isto,za ne vjerovati ...Da barem kažu da je gotovo,da zaboravimo..Nikad više,platiti da se godinu dana nadamo,čekamo,živciramo ..mazohizam.
dadnbadn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 11:50   #137
Quote:
Klodovik kaže: Pogledaj post
Danas sam poslao mail MRRFEU (Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije), jer oni rješavaju žalbe aplikanata natječaja. Dok oni to ne riješe, nije moguća nikakva odluka za nas 100-tinjak koji još čekamo odluku da li će nam MINGO dodijeliti sredstva ili ne.
MINGO (onaj tko se tamo javio, jedna gospođa) ne zna ništa o tome postoji li neki rok do kad žalbe moraju biti riješene.

Eto, toliko, javim kad dobijem odgovor
Eto i odgovora, danas dobio 24.10.17:

Poštovani,

MRRFEU je zaprimio doista veliki broj prigovora proisteklih iz poziva E-impuls na čijem rješavanju se svakodnevno radi. Vjerujemo da će kroz nekoliko sljedećih tjedana biti riješeni gotovi svi prigovori, pa će shodno tome biti riješena i Vaša situacija.

Ispričavamo se što ne možemo ponuditi konkretniji odgovor.

Hvala na razumijevanju i strpljenju.

__________________
Luđaci su u strahovito premoćnoj većini u svijetu (Henrik Ibsen)
Klodovik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 09:15   #138
došao kome ugovor?
bosanacmile is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 21:25   #139
Quote:
bosanacmile kaže: Pogledaj post
došao kome ugovor?
Da, ugovori su počeli prije mjesec dana dolaziti. Čak su i neki sa 62-63 boda dobili. Tako bar imam informacije.
Hurricane007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 10:39   #140
Quote:
Hurricane007 kaže: Pogledaj post
Da, ugovori su počeli prije mjesec dana dolaziti. Čak su i neki sa 62-63 boda dobili. Tako bar imam informacije.
Ja imam 63,5 boda i nisam ništa dobio jer sam "na čekanju" dok se ne riješe pristigle žalbe na natječaj.

Da li je netko već dobio sredstva?
__________________
Luđaci su u strahovito premoćnoj većini u svijetu (Henrik Ibsen)
Klodovik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:32.