Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2018., 18:11   #2021
Quote:
jedangrafitni kaže: Pogledaj post
Prodat nekome licencu ... čisto sumnjam ... ne vjerujem da su toliko bedasti ... možda bi im se isplatilo nekoj mnogoljudnoj državi ala Indija oli Pakistan ... ali Poljacima jok...
Quote:
električni_zec kaže: Pogledaj post
Meni bi to bio vrabac u ruci, ali bih se potrudio uhvatit goluba s grane: HS ima rijeko moderan i velik tehnološki park u ovom dijelu Europe, i pogodak bi bio baš njega zaposliti, a time i hrpi ljudi osigurati posao i sutra. Od licence dobiješ lovu jednokratno, od proizvodnje za svaki proizvedeni komad...a HS se nije profilirao kao primarno razvojna i developerska firma, nego upravo proizvodna, s vlastitim razvojem.
Quote:
jedangrafitni kaže: Pogledaj post
Apsolutno točno , kontam kako je vlasnicima HSProdukta važnije osigurat nekakve projekte za u buduće,održat proizvodnju proširiti se ... koliko sam ih pratio ekipa iz Karlovca voli igrat na sigurno,ove naše mulce iz MORH-a uredno su izvozali ko malu djecu,onaj potez iz prošlosti,suradnja sa Američanskom firmom zvučnog imena pokazao se genijalan,ne zalječu se baš sa projektima koji zahtjevaju velika vlastita financijska ulaganja...ma bit će zanimljivo ...
Hs produkt je privatna tvrtka u vlasništvu 2 starije osobe sam HS produkt na računima ima oko 107 miljona € Prije par godina su ulagali par miljona € do 5 mjesečno u strojeve koje švabe nisu bili u stanju isporučiti.(naplatili su penale ne bojte se) svaki od njih ima na računima 100+ miljona € duga prema bankama nemaju(njima banke su dužne)
Kad se zasite vjerovatno če prodati cijelu tvrtku,možda licence to sve zavisi o njima dvojici. Poslije njihove smrti teško da će tvrtka opstati to jest propadati će polako,pametnije im je to prodati i nek novi vlasnik odlući šta s tim,najbolje za Karlovac bi bilo Amerikancima,ali ako kinezi daju više zašto ne. - isplate otpremninu 40-50000€ svakome od 1350 zaposlenih i novi vlasnik ima super tvornicu s radnicima bez obveze otpremnine i kreće po svom planu daljna proizvodnja ili selidba.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 18:28   #2022
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Ako to uspije bez pomoći države onda je to to. Ovako je to druga priča.
Da. A i projekt "vrata" je završen. Ne vidim nešto takvu u najavi.

Quote:
zapošljava 3600 ljudi koji primaju plaću
Sad kreće čistilište, ja mu želim svu sreću.

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 17:04   #2023
...evo toga još .. tehnologija u razvoju a koja bi mogla nać svoju primjenu u industriji sredstava za obrambu

https://youtu.be/0QNiZfSsPc0

... realno kod nas ne postoje uvjeti za razvoj ovakvih i sličnih tehnologija za to je potrebna dobra znanstvena i financijska baza , interesne grupacije i još stotinjak stvari koje mi nemamo ali ono di bi mi mogli uskočit to je definitivno primjena istih

dakle ideja razrada te realizacija iste ... spoj razno-raznih naprednih segmenata nastalih diljem kugle zemaljske u nekakav odgovarajući proizvod HR pečatiran

naravno ja sam kao individua optimist...vidim kako kod nas postoji većih ili manjih firmi koji rade prave proizvode .. samo bi to trebalo pod jednu kapu , uvezat ih izać sa konkretnim prijelozima i idejama pa vidit što se tu može učinit a ne za ama baš svaku glupost listat kataloge i gledat kako bi se to moglo nekako uvest
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 16:51   #2024
http://pomorac.net/2018/03/01/trenut...lita-zavrseno/

Trenutak istine za Debeljaka: rekonstruiranje ‘Brodosplita’ je završeno

Stigao je zadnji dan petogodišnjeg restrukturiranja Brodosplita.

Istina, ograničenje proizvodnje dogovoreno s Europskom komisijom ostaje na snazi do kraja 2022. godine, ali ono ionako ne bi trebalo pretjerano pogoditi brodogradilište gdje odavno nema velikog proizvodnog zanosa.

Ministarstvo gospodarstva jučer nas je podsjetilo kako “u slučaju da Europska komisija zaključi da uvjeti restrukturiranja nisu ispunjeni, može zahtijevati da Vlada RH od Brodosplita zatraži povrat svih do sada primljenih državnih potpora, što bi u slučaju da Brodosplit isto nije u mogućnosti osigurati, značilo pokretanje postupka stečaja brodogradilišta. U svakom slučaju, odluku o uspjehu ili neuspjehu procesa restrukturiranja u brodogradilištu moći će se dati tek nakon objave revidiranih izvješća o poslovanju društva u godini 2017.” informiralo nas je Ministarstvo gospodarstva.

Miks svačega

A zakoni kažu, revidirani izvještaji o poslovanju za 2017. moraju biti objavljeni do 30. travnja 2018. godine.
Prije nekih mjesec i pol, s iste nam je adrese stigao podatak da je Brodograđevnoj industriji Split “u razdoblju 2012. – 2017. za potrebe provođenja Programa restrukturiranja isplaćeno 1.503.268.641,42 kn državnih potpora za restrukturiranje” što ni stabilnije poduzeće ne bi lako vratilo kad bi moralo. Tada smo informirani i kako brodogradilište, “sukladno izvješćima Hrvatske brodogradnje Jadranbrod d.d. za 2018. godinu i dio 2019. već ima ugovorenu proizvodnju koju čini proizvodni miks putničkih brodova za krstarenje, jahti i vojnih patrolnih brodova te možemo očekivati da će se pozitivni trendovi iz 2016. i 2017. nastaviti”.
Nismo htjeli biti zlobni da zamolimo Ministarstvo popis velikih brodova ugovorenih na tržištu, napravljenih i isporučenih otkako je Tomislav Debeljak preuzeo Brodosplit.
Ne sjećamo se ni jednog.
Evo još malo kako na cijeli proces gleda Ministarstvo gospodarstva: “Uspjeh i ispunjenje najvažnijih kriterija iz programa restrukturiranja koji se odnose na održivo poslovanje brodogradilišta određuje prije svega tržište te činjenica da je brodogradilište, prema nerevidiranim izvješćima, poslovnu godinu 2017. završilo s pozitivnim rezultatom, ukazuje na pozitivan ishod procesa restrukturiranja”, smatra Ministarstvo.
To nije sve: “Za čitavo vrijeme trajanja restrukturiranja, Europska komisija je svakih 6 mjeseci dobivala od Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta izvješća o stanju u brodogradilištu u kome su bili sadržani podaci o temeljnim uvjetima restrukturiranja, a to su: kompenzacijske mjere, ograničenje proizvodnje, vlastiti doprinos, održivost. Konačan stav po svim tim pitanjima u nadležnosti je Europske komisije. Navedeno je sadržano u odredbama Pristupnog ugovora Republike Hrvatske u Europsku uniju kojim su regulirani uvjeti restrukturiranja”, objavili su iz Ministarstva.
Izuzmemo li nalaze Državne revizije, koji su često bili negativno intonirani, država dosad nije iskazivala pretjeranu nervozu prema zbivanjima u Brodosplitu. Čak ni kad su računi pojedinih tvrtki u sklopu brodogradilišta bili u blokadi, ni kada su odlazili mnogi stručnjaci.

Sindikati šute

Novougovorenih brodova nema, a s onima koji su ugovoreni Brodosplit se, iz raznih razloga, kilavi jako dugo. Odavno se riječni kruzer prenamjenjuje u morski, pokušava se konačno dovršiti ophodni brod za Ministarstvo obrane, radi se i na “najvećem jedrenjaku na svijetu”.
Odgovor na pitanje hoće li to biti dovoljno da oko dvije tisuće zaposlenih i dalje prima plaće spada u domenu futurologije, a tim se poslom, nažalost, ne bavimo. Neke naznake, poput smanjenja prošlomjesečne plaće dijelu radnika i ponovnog psihološkog testiranja zaposlenih ne slute na dobro, no država ne pokazuje nezadovoljstvo stanjem u Brodosplitu, iz Vlade su nedavno poručili kako očekuju pozitivno mišljenje EK o Brodosplitu, sindikati šute…

Pa tko smo mi da kvarimo idilu?

štivo o brodovima i brodogradnji
rekordima slavnoj i svjetloj strani i mračnoj strani brodogradnje.kako ne valja ništa prepuštati slučaju i važnost kvalitete nad kvantietom.
Brodovi koji su promijenili brodogradnju i tijek Drugog svjetskog rata
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 09:30   #2025
Quote:
jedangrafitni kaže: Pogledaj post
...evo toga još .. tehnologija u razvoju a koja bi mogla nać svoju primjenu u industriji sredstava za obrambu
Radi se o modifikaciji mikrovalnog radara koji se u osnovi koristi
za senzore alarma. Zgodna ideja.
Pitanje je samo kako ga proizvesti jeftino za siroku potrosnju.

Vojna primjena sumnjam, radi mogucnosti sirokopojasnog ometanja
u RF sprektru i moguceg EMP napada.
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 17:26   #2026
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Radi se o modifikaciji mikrovalnog radara koji se u osnovi koristi
za senzore alarma. Zgodna ideja.
Pitanje je samo kako ga proizvesti jeftino za siroku potrosnju.

Vojna primjena sumnjam, radi mogucnosti sirokopojasnog ometanja
u RF sprektru i moguceg EMP napada.
ja bih taj radarčić koristio za npr upravljanje besposadnim letjelicama...daklem napustio bih klasičnu palicu a pilotu naravno natandrljio one 3D očale na oči ... uz odgovarajuće opto-elektroničke kamere-senzore bi on kak ti "ušao" u tijelo bezposadne te ju upravljao pomicanjem glave i svojih udova ... osim toga ovo bi moglo nać primjenu i u medicini,kod operacija na daljinu , to se danas izvodi tak da doktor od svog doma po pacijentu čeprka uz pomoć nekakvih nastavaka,pomagala koji su dijelom istovjetni instrumentima koji se inače koriste a dijelom specijalno izvedeni ... takvo nekakvo pomagalo trenutno izgleda .. pa mnogo komplikovano ... s ovom tehnologijom bi samo trebali doktorove rukice... ma vjerojatno netko negdje već i radi nešto konkretno u ovom smislu...
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 21:52   #2027
https://www.vecernji.hr/vijesti/prod...B+page+statusi

Prema neslužbenim informacijama za 2017. Hrvatska je izvezla oružja u vrijednosti oko 1.5 milijardu kuna.
-tojeto- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 18:57   #2028
^^
https://www.vecernji.hr/vijesti/vojn...oruzje-1230353
Quote:
Konkurentni proizvodi

No, kažu upućeni, prošlogodišnji su hit naše vojne industrije minobacačke mine od 60, 81, 82 i 120 mm. Izvoze se značajne količine, a riječ je o zajedničkom proizvodu šest hrvatskih tvrtki – iz Virovitice, Bjelovara, Zadra, Pule, Dugog Sela i Stubičke Slatine – koje ukupno zapošljavaju više od 1000 zaposlenika, plus kooperanti. Minobacačke mine Hrvatska je proizvodila i tijekom rata, a proizvode se i u susjedstvu, no riječ je o novim tehnologijama, a ne onima iz 80-ih godina.
nove tehnologije?
mateiznekud is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 21:30   #2029
Quote:
mateiznekud kaže: Pogledaj post
naravno.

čuo sam priču o ovoj tvornici iz bjelovara. da su kupili strojeve propale tvornice i pokrenuli proizvodnju. ali bilo je toliko škarta da su zvali penzionere da im otkriju male tajne velikih majstora kuhinje. 100 eura za pola sata poduke
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 12:09   #2030
Posve je normalno da se kupuju tvrtke, nekretnine ili pokretnine u stečaju, postoji milijuni dobrih razloga za to. Ili da se uposle ljudi, pa i na ugovor o radu, koji znaju nešto o strojevima ili procesima...

Mene je zanimalo što je to novo u tehnologiji izrade minobacačke mine u odnosu na 80te i 90te? Izrada košuljice, ekspoloziv, upaljač, stabilizator, ...? Je li to unijelo promjenu balistike, koja je oznaka 81mm mine i tako dalje.
mateiznekud is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 19:03   #2031
Zna li itko išta o ovoj firmi u Istri?

http://www.madlerd.hr/index-hr.php
T-3000 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 18:08   #2032
https://www.upi.com/Defense-News/201...2711520962603/

Ovo se ono tiče i ĐĐ?
mateiznekud is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 21:14   #2033
Ja imam jednu genijalnu ideju za Rimca, ali nikako da mi se javi, zar je moguće da nije čuo za naš forum?
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 21:16   #2034
Quote:
mateiznekud kaže: Pogledaj post
Posve je normalno da se kupuju tvrtke, nekretnine ili pokretnine u stečaju, postoji milijuni dobrih razloga za to. Ili da se uposle ljudi, pa i na ugovor o radu, koji znaju nešto o strojevima ili procesima...

Mene je zanimalo što je to novo u tehnologiji izrade minobacačke mine u odnosu na 80te i 90te? Izrada košuljice, ekspoloziv, upaljač, stabilizator, ...? Je li to unijelo promjenu balistike, koja je oznaka 81mm mine i tako dalje.
Bljak...dok svijet uvodi laserske topove i elektromagnetska oružja, samostalne dronove i svašta nešto, mi se bavimo klasičnim streljivom iz Prvog sv. rata? Hellou?
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 21:21   #2035
https://www.youtube.com/watch?v=ca-C3voZwpM

How Israel Rules The World Of Cyber Security, VICE on HBO, Full Episode

Ne bi bilo loše nešto naučiti od njih...
usercas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 09:01   #2036
Evo posla za ĐĐ.
http://www.janes.com/article/78550/d..._source=Eloqua
Loxhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 18:19   #2037
Quote:
aeronaut kaže: Pogledaj post
Bljak...dok svijet uvodi laserske topove i elektromagnetska oružja, samostalne dronove i svašta nešto, mi se bavimo klasičnim streljivom iz Prvog sv. rata? Hellou?
Za razliku od inovatora i proizvođača elektromagnetskih oružja i laserskih topova (npr. BAE i Rheinmetall) koji eto slučajno umjesto tvornica takvih naprava potroše svaki po pola milijarde eura u tvornice za proizvodnju klasičnih granata i mina iz Prvog sv. rata? Znam da je pučkoškolcima teško shvatiti, ali fizika je ista i u HR i u svijetu...
mateiznekud is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 20:56   #2038
Quote:
aeronaut kaže: Pogledaj post
Bljak...dok svijet uvodi laserske topove i elektromagnetska oružja, samostalne dronove i svašta nešto, mi se bavimo klasičnim streljivom iz Prvog sv. rata? Hellou?
E da je pitati Adolfa bi li rađe imao Tirgrove, V1 i V2, mlazne avione ili tisuće 34vorki, Kaćuše i tisuće teških bombardera i klipnih lovaca ...
Grga-os is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 00:13   #2039
Quote:
aeronaut kaže: Pogledaj post
Bljak...dok svijet uvodi laserske topove i elektromagnetska oružja, samostalne dronove i svašta nešto, mi se bavimo klasičnim streljivom iz Prvog sv. rata? Hellou?
Koja je to drzava iz svijeta odustala od klasicnog metka i granate,i umjesto toga uvela laserski top i elektromagnetsko oruzje?
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2018., 16:13   #2040
Kao što smo čuli Shestan Bush dobio je posao za vojsku Litve.
Bravo!

Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:57.