Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2017., 09:47   #2261
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
I na kraju nabitnije kaj smo naučili iz svega ovoga. Kada se jebeš sa više ljudi u relativno kratkim vremenskim intervalima najpametnije je da sa sobom poneseš. Kondom. Pilule koje ne daju da zatrudniš. Pilule za dan poslije svršavanja. Onu neku gumu kaj se stavi u ženski spolni organ.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 10:04   #2262
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
I na kraju nabitnije kaj smo naučili iz svega ovoga. Kada se jebeš sa više ljudi u relativno kratkim vremenskim intervalima najpametnije je da sa sobom poneseš. Kondom. Pilule koje ne daju da zatrudniš. Pilule za dan poslije svršavanja. Onu neku gumu kaj se stavi u ženski spolni organ.
Krivo.
To za zastitu svi znaju.

Ono sto nismo znali, a sada znamo je da zenama oko toga ne treba vjerovati.
Posto je ucestalost podmetanja 3 posto, velika je sansa da su u temi sudjelovale mozda i dvije podmetavacice.

Otkrili smo i da neke zene budu uvijek uz zene i krive muskarce za sve iako su zene kojima stanu u obranu u stvari moralne nakaze.

Otkrili smo i da je nekima ok odabrati oca prema statusu i financijskoj moci, a da je zelja da je dijete tvoje obican DNA fetisizam.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 10:19   #2263
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Krivo.
To za zastitu svi znaju.

Ono sto nismo znali, a sada znamo je da zenama oko toga ne treba vjerovati.
Posto je ucestalost podmetanja 3 posto, velika je sansa da su u temi sudjelovale mozda i dvije podmetavacice.

Otkrili smo i da neke zene budu uvijek uz zene i krive muskarce za sve iako su zene kojima stanu u obranu u stvari moralne nakaze.

Otkrili smo i da je nekima ok odabrati oca prema statusu i financijskoj moci, a da je zelja da je dijete tvoje obican DNA fetisizam.
A kaj bum vjeroval ljudima kaj se jebu sa više ljudi oko tih stvari? Ako si dovoljno glup da ti netko podvali tuđe dijete bolje ni ne zaslužuješ. Nisam primjetil da je netko branil tu njenu odluku. Samo su neki sa nekih drugih aspekata pokušali razumjeti zašto bi netko tako nekaj uopće išao raditi.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 10:21   #2264
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Krivo.
To za zastitu svi znaju.

Ono sto nismo znali, a sada znamo je da zenama oko toga ne treba vjerovati.
Posto je ucestalost podmetanja 3 posto, velika je sansa da su u temi sudjelovale mozda i dvije podmetavacice.

Otkrili smo i da neke zene budu uvijek uz zene i krive muskarce za sve iako su zene kojima stanu u obranu u stvari moralne nakaze.

Otkrili smo i da je nekima ok odabrati oca prema statusu i financijskoj moci, a da je zelja da je dijete tvoje obican DNA fetisizam.
Ako će vas navedene spoznaje motivirati da navučete gumicu unatoč tome što to i nije neki filing, misija teme je ispunjena.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 10:30   #2265
Evo baš je aktualna vijest o ženi koja ide u zatvor jer je piknula muža, i točno je pogodila jer čovjeku nije bilo spasa. Povod svađe, sumnja da dijete nije njegovo. Mama u zatvoru, tata na groblju...
A neki na temi i dalje briju o tome kako ljudi takve stvari civilizirano rješavaju i idu mirno dalje ...aha...
__________________
I can turn a gray sky blue

Zadnje uređivanje SubSV : 16.07.2017. at 10:42.
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 10:35   #2266
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Evo baš je aktualna vijest o ženi koja ide u zatvor jer je piknula muža, i točno je pogodila jer čovjeku nije bilo spasa. Povod svađe, sumnja da dijete nije njegovo. Mama u zatvoru, tata na groblju...
A neki na temi i dalje briju o tome kako ljudi takve stvari civilizirano riješavaju i idu mirno dalje ...aha...
To samo dokazuje da fakat spol osobe nikave veze nema. Il si bubini il nisi. Nebitno je kojeg si spola.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 10:44   #2267
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
To samo dokazuje da fakat spol osobe nikave veze nema. Il si bubini il nisi. Nebitno je kojeg si spola.
Tocno. Tko zna koliko od nas ovdje ima u siroj familiji osobe koje su podmentnute na taj nacin, da ne govorim da sigurno ima bar jedna osoba medju nama kome je roditelj product takve radnje. To su sve bile udate zene koje su spavale sa tipovima koji su znali da su te iste dame bile udane (a vjerojatno su oni bili ozenjeni)
Najludje mi je kad ljudi pricaju o nekim moralima i starim vremenima. Toga je uvjek bilo ljudi. Ja ne znam cemu se iscudjavate.
A sto je netko ovdje rekao stvarno trebas biti glup da ne kuzis da nesto ne stima i da ti draga/dragi ne svrlja okolo.
Razlika je u tome sto neki zatvore oko a neki ne.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 10:50   #2268
Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Da ne spominjemo daleko ozbiljnije primjere tzv. Magdaleninih praonica gdje su takve 'posrnule' zene tretirane kao roblje, zlostavljane fizicki, psiholoski i seksualno - cijelih 200 godina! Posljednja praonica je u Irskoj zatvorena 1996, kroz njih je proslo procjenjuje se (jer crkva nikad nije obznanila evidenciju) 30.000 zena. To su navodno trebali biti azili za prostituke, ali na kraju su tu bile vecinski zene sa vanbracnom djecom, siromasne zene, djeca uzeta iz sirotista, pa cak i suvise lijepe cure da zaBoga miloga ne bi muskarce navodile na grijeh! I tako su one crncile 200 godina u zavjetu sutnje, po 12 sati na dan, 6 dana u tjednu. Sve zbog profita, hard dirty cash-a i bile tretirane poput zivotinja. Postojale su i u Australiji, Kanadi, Engleskoj i Americi ali je Irska prednjacila po okrutnosti (pogledati pod masovna grobnica u Dublinu koja je sadrzavala 155 tijela i 796 beba i sitne djece koja su podlegla pod sumnjivim okolnostima pa bacena u kanalizaciju). I o cemu mi tu pricamo?
Mi pričamo o činu podmetanja djeteta. O čemu ti pričaš, kojim povodom i koja je međuovisnost podvaljivanja djeteta u Hrvatskoj sa slučajem masovne grobnice u Irskoj - moram priznati da je pomalo nejasno.

Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Vise puta sam eksplicitno napisala da je to ne opravdava, vrtimo se u koncentricnim krugovima.
Više puta si eksplicitno napisala da je to neopravdava, ali isto tako konstantno pronalaziš nelubozna opravdanja/olakotne okolnosti:

Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Ne, ovo su cinjenice (uz niz slicnih primjera) koje na ovaj ili onaj nacin postoje u kolektivnoj svijesti vecine zena, pa neke slabije medju nama u situaciji neplanirane trudnoce pribjegavaju ocajnickim potezima. Ne zato sto su nemoralne nego zato sto su uspanicene i u tom stanju panike zele prigrabiti sto bolje za sebe i dijete (s pravom kao sto nam je tema pokazala). To ih ne opravdava, ali je razumljivo s obzirom na dvostruke kriterije u drustvu kada je u pitanju zenski moral u odnosu na muski. Nisu sve zene na istom stupnju svijesti niti imaju jednake sposobnosti nazalost.
Ne znam zbog čega se u ovoj priči imaš potrebu tako grčevito držati ženske strane. Nitko ovdje ne napada i ne šikanira žene, a istovremeno nitko u ovoj priči ne degradira žensku ulogu u odnosu onoliko koliko to radi glavna akterica teme.

Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
A čuj, žene koje se požure s trudnoćom da nekoga prisile na vezu ili vezu pretvore u brak jer deep down znaju da im je to jedina šansa da zadrže nekog tko ih i ne voli suviše, su posebno dno.

Dno ispod tog dna je autoričina prijateljica.

A sad, svatko ima neke razloge da zadrži dijete, netko je vjerski fanatik, ali većina se ipak nada happy endu s tim svojim fakerima pa poguraju malo stvar. I onda to završi s razvodom i dvoje dječice jedno drugom do uha, ali bože moj, na odnosima treba raditi, nasilu makar.

Nju ideja braka pali, ideja da bude dobrostojeća gospođa. Šta će joj falit, malo kavica s ostalim stepford wives, malo šopingić, šetnjica, biranje kolica i briga oko crta lica i život dokone gospođe može otpočeti. Nije luda pobaciti kartu u bolji život. Dok gre, gre.
Sasvim jasan i prije svega logičan stav, napisan od strane žene koja se inače ne libi zauzeti žensku stranu.
Stvar spola je jedno, stvar čina je nešto sasvim drugo.

Biti dno dna je unisex pojava, nema nikakve veze sa spolom.
someonesomewher is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 10:51   #2269
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ako će vas navedene spoznaje motivirati da navučete gumicu unatoč tome što to i nije neki filing, misija teme je ispunjena.
Za tango je potrebno dvoje. Ona ima odgovornost koliko i jebaci za sticenje.

Meni je kondom skroz ok. Seks je ionak najvecim dijelom u glavi.
Svi znaju staviti kurac u picku i vaditi ga van, stvoriti ono posebno u glavi je ono sto ne znaju.
Po tome bi ispalo da brzi svrsavaci najvise uzivaju jer najvise osjete, a to nije istina.

Ponavljam, svi znaju vaznost zastite radi std i radi trudnoce, ali be znaju svi kakvih ljudi na svijetu ima, a to je ova tema pokazala.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 10:53   #2270
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Tocno. Tko zna koliko od nas ovdje ima u siroj familiji osobe koje su podmentnute na taj nacin, da ne govorim da sigurno ima bar jedna osoba medju nama kome je roditelj product takve radnje. To su sve bile udate zene koje su spavale sa tipovima koji su znali da su te iste dame bile udane (a vjerojatno su oni bili ozenjeni)
Najludje mi je kad ljudi pricaju o nekim moralima i starim vremenima. Toga je uvjek bilo ljudi. Ja ne znam cemu se iscudjavate.
A sto je netko ovdje rekao stvarno trebas biti glup da ne kuzis da nesto ne stima i da ti draga/dragi ne svrlja okolo.
Razlika je u tome sto neki zatvore oko a neki ne.
Da, ljudi su nekad bili puno sebičniji i proračunatiji nego danas. Odanost bračnom partneru prilično je novi koncept, baš kao i iskrenost u intimnim odnosima.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 11:05   #2271
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Za tango je potrebno dvoje. Ona ima odgovornost koliko i jebaci za sticenje.

Meni je kondom skroz ok. Seks je ionak najvecim dijelom u glavi.
Svi znaju staviti kurac u picku i vaditi ga van, stvoriti ono posebno u glavi je ono sto ne znaju.
Po tome bi ispalo da brzi svrsavaci najvise uzivaju jer najvise osjete, a to nije istina.

Ponavljam, svi znaju vaznost zastite radi std i radi trudnoce, ali be znaju svi kakvih ljudi na svijetu ima, a to je ova tema pokazala.
Da svi znaju kako se štititi od trudnoće, ovakvih tema ne bi bilo. Pa ako će ova pomoći muškarcima da shvate kako nije oportuno sijati sjeme posvuda, fajn. Naravno, nadam se da su i potencijalne podmetačice (iako mi i dalje nije skroz jasno gdje one rastu ) shvatile da postoji nešto što se zove testiranje DNK, koje će vjerojatno za koju godinu biti u puno široj primjeni, pa da im se s takvim stvarima ne isplati zajebavati.

E, sad, zašto nam je trebalo sto i kusur stranica da dođemo do tih spoznaja, to je sasvim druga pjesma. Ovdje ima vrlo nepoštenih diskutanata koji će posegnuti za nasilnim metodama kako bi dokazali svoju 'poantu'. Smatram da su gorući problem baš takve osobe, a ne neke random štrace.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 11:06   #2272
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ako će vas navedene spoznaje motivirati da navučete gumicu unatoč tome što to i nije neki filing, misija teme je ispunjena.
https://www.youtube.com/watch?v=sAQjAbcuAac
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 11:20   #2273
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Da svi znaju kako se štititi od trudnoće, ovakvih tema ne bi bilo. Pa ako će ova pomoći muškarcima da shvate kako nije oportuno sijati sjeme posvuda, fajn. Naravno, nadam se da su i potencijalne podmetačice (iako mi i dalje nije skroz jasno gdje one rastu ) shvatile da postoji nešto što se zove testiranje DNK, koje će vjerojatno za koju godinu biti u puno široj primjeni, pa da im se s takvim stvarima ne isplati zajebavati.

E, sad, zašto nam je trebalo sto i kusur stranica da dođemo do tih spoznaja, to je sasvim druga pjesma. Ovdje ima vrlo nepoštenih diskutanata koji će posegnuti za nasilnim metodama kako bi dokazali svoju 'poantu'. Smatram da su gorući problem baš takve osobe, a ne neke random štrace.
O cemu ti pricas?

Jebanje bez zastite ne opravdava podmetanje djeteta.

Smijesna si i uopce se nije radilo o tome na temi.

Opravdavate moralne nakaze i prezirete muske tvrdeci da su si sami krivi za podmetanje, a sad jos i ovo.

Zapitas li se nekad jel tvoj umni sustav ispravan?

Nesticenje je neodgovorno. Podmetanje je gnjusna laz.

Shvacas li razliku?
Suvacas li nakaznost opravdavanja jednog s drugim?
Shvacas li koliko je takvo razmisljanje uvjetovano confirmation biasom?

Jesi li u stanju iskljuciti confirmation bias i razmisljati racionalno, bez da jedno zlo umanjujes radi drugog zla?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 11:25   #2274
Flat, ja nisam vidio da Leteca igdje opravdava podmetanje.
A tema je u naslovu, prijateljica je u nedoumici da kaze tipu ili ne.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 11:31   #2275
meni je super kako ispada da je jedino muskarcima ljepse jebat bez kondoma. pa su oni ziher krivi za seks bez zastite. (pa su si sami krivi za podmetanje)
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 11:35   #2276
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Flat, ja nisam vidio da Leteca igdje opravdava podmetanje.
A tema je u naslovu, prijateljica je u nedoumici da kaze tipu ili ne.
Procitaj temu od pocetka.

Ne ooravdava pristanost, ali svako malo uvali izjavu da si je ovaj kojem ce se podmetnuti sam kriv, a i siguran sam da je opravdavala podmetanje kao bolju soluciju od govorenja istine jer je to kao najbolje za bebu i jos 100 sitnih opravdanja iako je kao nacelno protiv podmetanja. Kao.

Jasno je iz njenog pisanja da je pristranija zenama i da ne shvaca da zlo nema spol. Ja to npr shvacam iako vjerujem da me ona smatra zastupnikom muskaraca.

Sad uvaljuje nekakvu poantu o vaznosti sticenja, a to je skroz promaseno jer to je kao da kazes da ako nije bilo isusa da ne bi bilo krizarskih ratova.
Isus nije problem, krizarski ratovi su problem.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 11:36   #2277
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
O cemu ti pricas?

Jebanje bez zastite ne opravdava podmetanje djeteta.

Smijesna si i uopce se nije radilo o tome na temi.

Opravdavate moralne nakaze i prezirete muske tvrdeci da su si sami krivi za podmetanje, a sad jos i ovo.

Zapitas li se nekad jel tvoj umni sustav ispravan?

Nesticenje je neodgovorno. Podmetanje je gnjusna laz.

Shvacas li razliku?
Suvacas li nakaznost opravdavanja jednog s drugim?
Shvacas li koliko je takvo razmisljanje uvjetovano confirmation biasom?

Jesi li u stanju iskljuciti confirmation bias i razmisljati racionalno, bez da jedno zlo umanjujes radi drugog zla?
Jesam. Ujedno sam u stanju biti pragmatična i izvući najbolje iz ružnih situacija. Pritom ne govorim o podmetanju iz uvodnog posta (jer ono je izmišljeno) nego o razini 'diskusije' na ovoj temi gdje neki sudionici očito misle da su galama, vrijeđanje i udaranje šakom o stol argumenti. Mislim, nije meni problem popušiti četvrtu parcijalu, ali bi mi bio problem popiti metak iz službenog oružja jer nisam na vrijeme dojavila nekome da mu se žena kurva. Naravno, ne radi se tu o istim ljudima, nego o istom tipu osobnosti, koji se kolokvijalno naziva "patrijarhalna svinja".
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 11:39   #2278
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Procitaj temu od pocetka.

Ne ooravdava pristanost, ali svako malo uvali izjavu da si je ovaj kojem ce se podmetnuti sam kriv, a i siguran sam da je opravdavala podmetanje kao bolju soluciju od govorenja istine jer je to kao najbolje za bebu i jos 100 sitnih opravdanja iako je kao nacelno protiv podmetanja. Kao.

Jasno je iz njenog pisanja da je pristranija zenama i da ne shvaca da zlo nema spol. Ja to npr shvacam iako vjerujem da me ona smatra zastupnikom muskaraca.

Sad uvaljuje nekakvu poantu o vaznosti sticenja, a to je skroz promaseno jer to je kao da kazes da ako nije bilo isusa da ne bi bilo krizarskih ratova.
Isus nije problem, krizarski ratovi su problem.
Odlična usporedba. Priča o Isusu također je vrhunska trolaža koja je urodila križarskim ratovima, inkvizicijom i dilanjem djece.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 11:47   #2279
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Jesam. Ujedno sam u stanju biti pragmatična i izvući najbolje iz ružnih situacija. Pritom ne govorim o podmetanju iz uvodnog posta (jer ono je izmišljeno) nego o razini 'diskusije' na ovoj temi gdje neki sudionici očito misle da su galama, vrijeđanje i udaranje šakom o stol argumenti. Mislim, nije meni problem popušiti četvrtu parcijalu, ali bi mi bio problem popiti metak iz službenog oružja jer nisam na vrijeme dojavila nekome da mu se žena kurva. Naravno, ne radi se tu o istim ljudima, nego o istom tipu osobnosti, koji se kolokvijalno naziva "patrijarhalna svinja".
Nisam ni mislio da cu dobiti pametan odgovor, a pragmaticnost si slobodno okaci o klin jer ne radi kak se spada.

Ne znam sto je patrijarhalno u tome da se smatra da je podmetanje moralna nakaznost?
Hoces li mi objasniti jer nikak da shvatim?

Smatras li da smo patrijarhalno drustvo?
Samo postojanje feminizma dokazuje da nismo.
Odi tjerat feminizam u saudijsku arabiju pa ces vidjeti sto je patrijarhalno drustvo.

Feminizam danasnjice na zapadu je cisto fasisticki pokret koji se bori za supremaciju zena i ponizavanje muskaraca.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 11:54   #2280
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Odlična usporedba. Priča o Isusu također je vrhunska trolaža koja je urodila križarskim ratovima, inkvizicijom i dilanjem djece.
Bilo je ocekivano da neces shvatiti.

Svakim postom sve vise dokazujes da nisi bas neki raspravljac.

Dat cu novu usporedbu, mozda tu shvatis.

Da nije smisljen kamion, terorist se ne bi zaletio u gomilu na trgu s njime.

Jel taj jasniji ili ces i tu napraviti nekakvu smijesnu umnu akrobaciju?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:26.