Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2017., 20:26   #41
Quote:
Ulfur kaže: Pogledaj post
Pa ako je tebi stalo do njega, i njemu do tebe, pronaci cete rijesenje zajednicki, kako drugacije.

Pokusavaj i dalje, to ti je najpostenije sta ti mogu reci, idi do kraja.
Pa vidiš da joj nije stalo i da traži razlog da ga odjebe. On je spreman ići za njom, ali to nije dovoljno dobro. Onda će se neugodno iznenaditi dok shvati da tipovi uglavnom nisu previše ludi za idjeom da čim prije plode ženu s kojom su tek krenuli u odnos, ako uopće više naleti na nekog tko je raspoložen za pravljenje potomstva s njom. Na kraju će biti, kme, trebala sam ostati s njim, kao što to obično biva u ovakvim pričama. Pa raspadi sistema kad se on ubrači i razmnoži s nekom mlađom. Niš novo, glavno da se ona u tridesetima sjetila da "zaslužuje" bolje.
Pistol is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 20:30   #42
NHF ali iz tvojih postova strsi drama i afekt.

Kao osoba koja je otisla van - sama, moram reci da to mozda nije za tebe. A ni ostati. Zasto?

Prvo, vani si drugaciji, cak i u sredinama u kojima je puno Hrvata, Balkanaca. Isto bi bilo Zagreb vs Split, ali manje izrazeno. Ljudi tamo imaju izgradene svoje zivote. Sticanje novih prijatelja je isto odredena vrsta ulaganja. Ono sto je dobro, imas i slicne sebi. Tako da na neki nacin veze je jednostavnije ostvariti.

Ostanak s njim ce u tebi razvijati gorcinu, jer ces ga kriviti za neostvarenje snova.

E sad reality check, moze ti se dogoditi da odes, preplavi te usamljenost, smatras se neuspjehom, zadajes si lude zapreke i negativnosti i "propadnes" podvijena repa... sto onda?

Po mom misljenju jedini problem tebi si ti. Dok to ne rijesis, moja preporuka je ne ici van ili za drugim poslom. Ako mozes prihvatiti neekstremnu iskljucivost i privatno i poslovno, kreni i daj njemu prostora za odluku

Nitko ne vidi buducnost, i svi donose odluke na temelju nabolje procjene trenutno dostupnih informacija. Ono sto mi prolazi kroz tvoje postove je stalno ili ili....

I zasto si krenula sa negativnom karakterizacijom - moram se dokazivati xyz, zasto ne kazes zelim se nastaviti razvijati, zelim biti bolja ja, i divno pri tome steci i materijalno. Tebi je iz jednog od postova prstalo materijalno.... nisam prorok, ali zivot te cesto baci na pod kad su ti to ciljevi...

Rijesi svoj interni pakao sama, pa s partnerom... s nama se zapravo samo kacis.
Tutankhamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 20:32   #43
Quote:
Pistol kaže: Pogledaj post
Pa vidiš da joj nije stalo i da traži razlog da ga odjebe. On je spreman ići za njom, ali to nije dovoljno dobro. Onda će se neugodno iznenaditi dok shvati da tipovi uglavnom nisu previše ludi za idjeom da čim prije plode ženu s kojom su tek krenuli u odnos, ako uopće više naleti na nekog tko je raspoložen za pravljenje potomstva s njom. Na kraju će biti, kme, trebala sam ostati s njim, kao što to obično biva u ovakvim pričama. Pa raspadi sistema kad se on ubrači i razmnoži s nekom mlađom. Niš novo, glavno da se ona u tridesetima sjetila da "zaslužuje" bolje.
Da sam na njenom mjestu meni bi bilo lako, ja bi odabrao ljubav sigurno, a onda bi gledao neku shemu da zajedno nesto napravimo bilo gdje.

Ali nismo svi jednostavni, i nemamo iste prioritete, meni se cini da on zivi sa mamom i tatom, a ona bi da oni zive zajedno bez mama i tata bilo cijih, sto shvacam.

Mislim da se ona ne bi bunila da on malo pokaze neku inicijativu da nesto zajednicki smisle njih dvoje za svoj zivot.

Nije ovo samo jednostran problem, odnosno situacija, ima tu vise toga sta se iza brda valja.
Ufur is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 20:48   #44
Quote:
Ulfur kaže: Pogledaj post
Da sam na njenom mjestu meni bi bilo lako, ja bi odabrao ljubav sigurno, a onda bi gledao neku shemu da zajedno nesto napravimo bilo gdje.

Ali nismo svi jednostavni, i nemamo iste prioritete, meni se cini da on zivi sa mamom i tatom, a ona bi da oni zive zajedno bez mama i tata bilo cijih, sto shvacam.

Mislim da se ona ne bi bunila da on malo pokaze neku inicijativu da nesto zajednicki smisle njih dvoje za svoj zivot.

Nije ovo samo jednostran problem, odnosno situacija, ima tu vise toga sta se iza brda valja.
Pa ja se s tobom slažem i isto bih odabrala ljubav. I mogli bi oni bez problema pronaći svoje mjesto pod suncem da ga ona ne naziva beskičmenjakom, lijenčinom i što li već... A sebe ambicioznom, a nema vlastiti krov nad glavom i gura od plaće do plaće, koga ona zavarava, samu sebe eto kog. U istom su govnu oboje i kao što Tutankhamon gore piše, ona krivi njega, a ne sebe jer na kraju dana fantazira o tome kako će ona ovo i ono, a dotad će voz proći i nemojte me krivo shvatiti, meni je žao lika što uopće ima posla s takvom osobom, ali glupo joj je savjetovati da naprosto ide i "sluša sebe".
Pistol is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 20:56   #45
Quote:
Pistol kaže: Pogledaj post
Pa vidiš da joj nije stalo i da traži razlog da ga odjebe. On je spreman ići za njom, ali to nije dovoljno dobro. Onda će se neugodno iznenaditi dok shvati da tipovi uglavnom nisu previše ludi za idjeom da čim prije plode ženu s kojom su tek krenuli u odnos, ako uopće više naleti na nekog tko je raspoložen za pravljenje potomstva s njom. Na kraju će biti, kme, trebala sam ostati s njim, kao što to obično biva u ovakvim pričama. Pa raspadi sistema kad se on ubrači i razmnoži s nekom mlađom. Niš novo, glavno da se ona u tridesetima sjetila da "zaslužuje" bolje.
ti si u alfa režimu, tebe ne brojim
malena112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 21:01   #46
Quote:
Pistol kaže: Pogledaj post
Pa ja se s tobom slažem i isto bih odabrala ljubav. I mogli bi oni bez problema pronaći svoje mjesto pod suncem da ga ona ne naziva beskičmenjakom, lijenčinom i što li već... A sebe ambicioznom, a nema vlastiti krov nad glavom i gura od plaće do plaće, koga ona zavarava, samu sebe eto kog. U istom su govnu oboje i kao što Tutankhamon gore piše, ona krivi njega, a ne sebe jer na kraju dana fantazira o tome kako će ona ovo i ono, a dotad će voz proći i nemojte me krivo shvatiti, meni je žao lika što uopće ima posla s takvom osobom, ali glupo joj je savjetovati da naprosto ide i "sluša sebe".
On ej slab a ja jesam ambicijozna, iako brzo tipkam i fale mi slova i recenice su mi nepovezane to je jer sam pod stresom, visoko sam skolovana imam 2 magisterija, moji roditelji su imućni ali ne živim od njihove love, olaća mi je solidna jer živim sama da imam dijete i muža bilo mi mi malo samo moja plaća, nemam krov nad glavom jer nisam budala da u ovom gradu kupim stan za pare a u drugom mogu za tu lovu kupit dva, na kraju krajeva ne žuri mi se sa takvim odlukama, trenutno imam smještaj besplatno i dobro mi je - stoga ukratko ne laprdaj bezveze.

Tvoj konentar je stvarno besmislen, jer je fokus samo na tome da iz sbe izbacis poveću dozu NESRETNOĆE, nemoj to raditi.

malena112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 21:02   #47
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Zašto bi ona njega poguravala i učila životu? Koliko znam, za to služe roditelji, a ne cure.
Za to ne služe roditelji, upravo suprotno, životu se naučiš kad se osamostališ i oslanjaš se samo na sebe.

Quote:
malena112 kaže: Pogledaj post
Mislim da je moj problem što ja ne mogu sa njim pričati, jer on samo šuti i ne znam što uistinu želi. Da on meni kaže da nema šanse da ode iz ovoga grada ja bi onda definitivno znala na čemu sam, ili da mi kaže ja se ne vidim sa tobom u braku za sada, ili nema šanse da bih ja radio ošta drugo osim ovoga posal. A on u biti bi ali ne bi - to je problem
Djela govore više od riječi. On zna da ti želiš život s njim u drugom gradu, no je li on išta napravio da to ostvari? da li uopće ikakvu ideju iznio kako i gdje da to napravite? Nije. Eto ti odgovor.

Tip se ne želi maknuti iz svog grada i to je ok. Ali bi trebao to iskreno reći. Umjesto toga on šuti u nadi da ćeš se ti predomisliti i ostati gdje jesi. Jer želi biti s tobom, ali ne dovoljno da bi se zbog tebe preselio u drugi grad.

U tome je cijela filozofija. Kad netko nešto želi onda će barem reći da to želi (bez ali...) i smišljati planove kako to ostvariti. Da, nekad ljudi nešto žele, samo ih treba pogurati da to ostvare, ali mislim da ti je jasno da to ovdje nije slučaj.
shadowgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 21:07   #48
Bitno je da sam ja ispala negativac koji želi da ga (ili je u ovom slučaju) on oplodi i da onda ja mogu govoriti da sam sve ja stekla svojim radom i da onda njega tučem a on mi pere noge.
Bravo, pogodili ste.

Zbilja ga volim. Nekako su me komentari naveloi na promišljanje. Istina, dase moram sama riještiti svoj pakao iznutra kao što je ejdna od vas rekla... možda je ljubav tajna svjetova ko sto kaže Thompson, a možda Trump zna bolje...

Poanta je da trebam razgovarati ali ne siliti...ionako sve bude kako mora biti. Valjda najbolje
malena112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 21:15   #49
nisi negativac. ide ti na živce i kužim zašto. ne mičete se s mrtve točke. rekla si da on živi s roditeljima, ti s tvojom plaćom ne možeš priuštit stan a ni on tako samim time ne možete ni planirati obitelj, osim da uselite nečijim starcima što je horor.

odluka je teška ali je samo na tebi. ne bi ti sad bila u koži jer znam kako je teško napraviti rez i krenuti ispočetka, pogotovo kad imaš nekoga koga voliš ali to ne funkcionira kako bi željela

ali, ako je rekao da bi išao s tobom ne odbacuj to. bitna si mu. naviknut će se on već na druge stvari
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 21:30   #50
Quote:
malena112 kaže: Pogledaj post
On ej slab a ja jesam ambicijozna, iako brzo tipkam i fale mi slova i recenice su mi nepovezane to je jer sam pod stresom, visoko sam skolovana imam 2 magisterija, moji roditelji su imućni ali ne živim od njihove love, olaća mi je solidna jer živim sama da imam dijete i muža bilo mi mi malo samo moja plaća, nemam krov nad glavom jer nisam budala da u ovom gradu kupim stan za pare a u drugom mogu za tu lovu kupit dva, na kraju krajeva ne žuri mi se sa takvim odlukama, trenutno imam smještaj besplatno i dobro mi je - stoga ukratko ne laprdaj bezveze.

Tvoj konentar je stvarno besmislen, jer je fokus samo na tome da iz sbe izbacis poveću dozu NESRETNOĆE, nemoj to raditi.

Imaš drugačije gledanje na život od njega, očito i drugačije odrastanje (ti iz imućne obitelji, on?), bitno ti je uzdizanje na socijalnoj ljestvici, imaš neku sliku svoje budućnosti. Vas dvoje ste jednostavno dva različita svijeta koja možda povezuje ljubav. Može li ljubav pobijediti te razlike? Može, ali se svjetski trebate truditi. Te razlike će sve vremenom ići još više na živce. Shvaćam da si ambiciozna, ali ne shvaćam tvoju potrebu za dokazivanjem drugima.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 21:40   #51
Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
Stalno naglašavaš da je on super osoba a ne možeš s njim voditi jedan konstruktivan razg. Vodiš ga sama sa sobom.
Šta ti je to točno toliko super kod njega?
Ovo i mene zanima, sumnjiva mi je kvaliteta veze di se ne može otovoreno i kvalitetno pričati i raspraviti problem i dilema.


Quote:
malena112 kaže: Pogledaj post
nije idealan

Siper je jer poštuje mene i trudi se biti bolji, prihvaća kritiku češće nego ja, ne svađa se, brine, pomaže mi, ne laže, ne pije, ne drogira se, voli sport, voli djecu, voli životinje , vidi u ljudima lijepo prije nego ružno ...
Ovo mi djeluje ko da imaš listu uvjeta pa daješ + i -. I na kraju ima više +, al i dalje komunikacija šteka
Rekao bih da tu nema zdravih temelja


Quote:
Pistol kaže: Pogledaj post
Ide ti plan u kurac ako ti sa 32 godine još "planiraš" i razmišljaš da razjebeš život naglavačke i prekidaš dobru vezu jer možda negdje postoji nešto bolje. Postoji, ali za curke od 24-25 godina koje se stignu i nanovo vezati i ponovo smjestiti u nekom drugom gradu, pa tek onda planirati potomstvo. Ne vidim problem u tome da se ima obitelj u uvjetima koji nisu idealni (ali mogli bi biti bolji) i da se s partnerom zajedno bori za bolje sutra.
željka Markić, jesi to ti? 19 stoljeće?

Jel baš tako bitno koliko ima god?
Nije problem u tome što uvjeti nisu idelani, nego izgleda da su jednoj strani skoro idealni a drugoj uopće nisu idealni.
Razlika u očekivanjima i želji je prevelika.


Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Imaš drugačije gledanje na život od njega, očito i drugačije odrastanje (ti iz imućne obitelji, on?), bitno ti je uzdizanje na socijalnoj ljestvici, imaš neku sliku svoje budućnosti. Vas dvoje ste jednostavno dva različita svijeta koja možda povezuje ljubav. Može li ljubav pobijediti te razlike? Može, ali se svjetski trebate truditi. Te razlike će sve vremenom ići još više na živce. Shvaćam da si ambiciozna, ali ne shvaćam tvoju potrebu za dokazivanjem drugima.
Ne mora ona biti iz imućne obitelji da bi drugačije razmišljala.
Poznam dovoljno ljudi iz ne-imućnih obitelji.
Neki se bore da naprave nešto od sebe i života, a drugi se opuste i ostaju na dnu.
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 22:04   #52
Quote:
zbunjenixx kaže: Pogledaj post

Ne mora ona biti iz imućne obitelji da bi drugačije razmišljala.
Poznam dovoljno ljudi iz ne-imućnih obitelji.
Neki se bore da naprave nešto od sebe i života, a drugi se opuste i ostaju na dnu.
Slažem se da ne mora. Samo sam se nadovezala na njezin upis. Sama je napisala da su joj roditelji imućni. Odrastanje u jednom okruženju (imućnom, prezaštitničkom - princeza đir) može utjecati na određena očekivanja i kasnije kroz život.
Nemam ja ništa protiv ambicioznosti, ali ne treba onoga tko to nije udarati bičem po leđima. Ona može odlučiti želi/može li život provesti s nekim tko gleda drugačijim očima nego ona.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 22:08   #53
Quote:
malena112 kaže: Pogledaj post
Naravno da ima, ja uvijek vjerujem da ima. Školovan je. Treba samo imati snage pretrpiti ako ne dobiješ posao iz prve. Milsim da bi njegovi pukli na živce da kaže da daje otkaz. Dok moji recimo, uvijek kažu, guraj dalje, probaj, bori se, traži posao dalje...
Zanima me, treba li ići za poslom, za karijerom, za gladi za životom ili treba cijeniti što si našao ljubav s kojim imaš mogućnosti da imaš obitelj jer je partner emocionalno stabilan i dobar ko čovjeK obzirom da se to teško nalazi.

Neki kažu "hebeš ljubav, zaljubiš se 100 puta, bitno je živjeti", a neki "hebeš sve to, važno je imati pored sebe pravu osobu, lako za pare"
Ne postoji odgovor na pitanje koje tebe muči.Svatkom je nešto drugo važnije,
netkom karijera,posao a netkom partner,život u dvoje.Bilo bi idealno ako bi išlo jedno i drugo paralelno ali to ponekad nije moguće kao izgleda ni u tvom slučaju.Zato se moraš odlučiti.Meni osobno prihvatljivije zvuči staviti na prvo mjesto stabilan obiteljski život a onda sve ostalo.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 08:01   #54
Quote:
malena112 kaže: Pogledaj post
nije idealan

Siper je jer poštuje mene i trudi se biti bolji, prihvaća kritiku češće nego ja, ne svađa se, brine, pomaže mi, ne laže, ne pije, ne drogira se, voli sport, voli djecu, voli životinje , vidi u ljudima lijepo prije nego ružno ...
ovo kao da opisujes dobrog susjeda, a ne covjeka kojeg volis i s kim zelis podjelit zivot.



upala mi je oci tvoja izjava da imas dva magisteija ... hmmmm..
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 08:07   #55
Bila sam u slicnoj situaciji. Otisla sam, dosao je zamnom za neko vrijeme i evo nas u braku vec skoro pa desetljece. Sretna sam sto sam otisla, da sam ostala stagnirala bi profesionalno i psihicki. Zadovoljna sam i na karijernom i privatnom planu.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 08:32   #56
"Roditi djecu i biti seljo za kompom za malu lovu"

Meni ova rečenica govori i previše o autorici.....mislim da se iza ambicioznosti krije duboko frustrirana osoba željna dokazivanja drugima, a želi i dečka napraviti takvim. Moj savjet je da ga pustiš da nađe curu koja će ga voljeti takvim kakav je, a ne ga pokušati mijenjati. Da meni netko kaže da bi zbog mene preselio u drugi grad, za mene bi to bio dokaz itekakve ljubavi...eto, tebi to nije dosta. Preseli se sama i nađi si nekog lovatora, biznismena sumnjivog porijekla imovine, s kojim ćeš moći voditi "visokointelektualne" razgovore, ipak imaš 2 magisterija. Šta ćeš sa seljom koji te voli.
Zubicaljubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 08:38   #57
Quote:
malena112 kaže: Pogledaj post
nije idealan

Siper je jer poštuje mene i trudi se biti bolji, prihvaća kritiku češće nego ja, ne svađa se, brine, pomaže mi, ne laže, ne pije, ne drogira se, voli sport, voli djecu, voli životinje , vidi u ljudima lijepo prije nego ružno ...
Quote:
Ro_ kaže: Pogledaj post
Jel te pali?

Ozbiljno pitam.
Quote:
malena112 kaže: Pogledaj post
Ovisi. Prevazišla sam samo žudnu požudu...
S obzirom na gore navedeno, složio bih se s ovim:

Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
ovo kao da opisujes dobrog susjeda, a ne covjeka kojeg volis i s kim zelis podjelit zivot.
Meni činjenica da je netko dobar prema meni nije ni približno dovoljan argument da s nekim planiram brak i djecu.

Dakle, početničke požude više nema, ti si ambiciozna a on nije, nedostaje vam prava, konkretna komunikacija. Meni je ovo poprilična nekompatibilnost.

Ako ostaneš, nezadovoljstvo zbog trenutne situacije će biti sve veće s vremenom, i to će se sigurno odraziti i na vaš odnos.

Moj savjet je sljedeći: reci mu da planiraš prihvatiti posao i da bi htjela da on pođe s tobom, da zajedno gradite nešto novo, (tebi) kvalitetnije i financijski bitno bolje. Tako bih ja postupio.

Ti si s njim zato što misliš da ne možeš naći bolje, i vjerojatno nitko prije nije bio dobar prema tebi.
Osobno, ne bih se zadovoljio s takvim odnosom. Kvalitetan odnos je puno više od šaputanja "volim te".
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 08:44   #58
Upravo iz ovih razloga ne valja kada je muskarac taj koji je mladji u vezi. Zene bi trebale da gledaju 5-10 godina starije.
BrianS is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 09:13   #59
Quote:
malena112 kaže: Pogledaj post
My time, rekals am da ću ja biti seljo koji radi za male pare a ne on. To je prvo, a drugo je to da je on osoba koju treba pogurati u životu jer ga niko ne gura, a ja mu pokušava prikazati da nije dobro živjeti u kutiji i voditi se činjenicom "ne talasaj"....
Ali ako je njemu dobro u kutiji (jel to neka metaforička kutija ili kaj?) bez talasanja, kako ti njemu misliš objasniti da to nije dobro? Nije karijerizam i konstantna potreba za napredovanjem univerzalno poželjna dobra osobina pa da ti njemu moraš ukazati da bi trebao biti takav. Jer ne bi.
Možda tebi treba takav partner, ali to je onda skroz druga priča.

Quote:
malena112 kaže: Pogledaj post
EMA, ja ne žečim da on ode zbog mene, nikako! Ja želim da znam je li spreman ići zbog toga što bi nam definitivno bilo bolje, može on reći i da neće (i to bi mi pomoglo) ali on kaže DA NE ZNA i da bi išao zbog mene - po meni to nije dobro, ne želim da ide zbog mene a u srži je tužan i nesretan i pati da domom
Evo, ovo. Znači, on nema problema s tim da napravi ono što je tebi potrebno, ali to nije dovoljno jer on to mora napraviti iz istih motiva kao i ti? Zašto?
I uopće ne mora biti da će on tamo biti nesretan. Čini mi se da su veće šanse da ćeš ti biti nesretna (prejaka riječ, ali kad sam već krenula u tom tonu...) jer ti si ta koja želi više i bolje, on je zadovoljan s ovim što ima.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 09:29   #60
Quote:
malena112 kaže: Pogledaj post
Zanima me, treba li ići za poslom, za karijerom, za gladi za životom ili treba cijeniti što si našao ljubav s kojim imaš mogućnosti da imaš obitelj jer je partner emocionalno stabilan i dobar ko čovjeK obzirom da se to teško nalazi.
Ti ne volis njega zbog onog kakav je on ( to bi sve da promenis), vec samo zbog nacina na koji postupa sa tobom! To nije dovoljno!
Vidis ga samo kao dobrog oca i mozda domacina, ne kao svog zivotnog saputnika , ne ni kao ljubavnika. To ti nije dobra osnova za brak!
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:22.