Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2018., 20:25   #21
Quote:
sokoba kaže: Pogledaj post
Koliko nas pokopaju ta neka političko-ideološka uvjerenja ako se slažemo oko svakodnevnih dosadnih-stvari-sitnica koje na kraju balade su možda i daleko bitniji za svakodnevno funkcioniranje veze i zajedničkog kućanstva?

Koliko primjera znate,bilo pozitivnih bilo negativnih?
Čuo sam dosta priča od drugih ljudi. I sam sam bio u takvim vezama.

Stvar funkcionira dok ne dođe do nekog oboma bitnog pitanja u vezi osobnih razlika. Tada se osjećaš kao da si s drugom osobom bio u mirnom suživotu, ne vezi. Onda se sve raspada. Ali to može ipak trajati jako dugo vremena. Nema pravila.

Da li treba izbjegavati veze s takvima? Nisam pametan.
Zek0slav is offline  
Old 14.02.2018., 20:41   #22
Nemoguće je da ljudi fundamentalno drugačijih svjetonazora budu i prijatelji, a veza je pogotovo nerealna.
PrinceVegeta is offline  
Old 14.02.2018., 20:45   #23
Kvalitetnih ljudi nema na bacanje kao ni šansi. No ponekad, ma koliko netko bio dobra osoba, neke zajednice nisu moguće. Pristati na markićevca i nekog tko diše i živi u duhu RKC za mene bi bilo pogaziti fundamentalni dio sebe, onaj koji želi da svim ljudima bude dobro i koji vjeruje da smo svi jednako vrijedni (bar na osnovu onog što ne možemo mijenjati). Mogla bih se zaljubiti možda, nikad ne reci nikad, ali ne bih mogla voljeti takvog čovjeka.

Jer biti markićevac nije samo biti desničar i vjernik. To je i biti čovjek koji aktivno radi na tome da drugome bude lošije.
ex anais is offline  
Old 14.02.2018., 21:13   #24
Quote:
sokoba kaže: Pogledaj post
Ne bih ovo nikako prebacila u političke rasprave, donekle je nebitno tko za koga glasa.
Jedino pitanje koje si trebaš postaviti nije jel partner/ica desničar/ljevičar, nego je li radikalan. S radikalnim osobama bilo lijeve, bilo desne orijentacije nema veze, nema kompromisa, nema razgovora, nema napretka, nema dogovora. Oni gone samo svoje. Sa svima ostalima razumnima se lako dogovoriš i nađeš zajedničke interese, koji ne zadiru previše u političku sferu. Ako postoji kemija, ako postoje emocije i obostrana želja za uspjehom veze, onda desno/lijevo križanje je spredno i treba ići ravno-prema cilju zajedničke happy budućnosti.

Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Stvar funkcionira dok ne dođe do nekog oboma bitnog pitanja u vezi osobnih razlika.
Aha, hoćeš reći ako se upare desničar i desničar, ljevičar i ljevičar, onda nema osobnih razlika ni neslaganja? U tim vezama teku med i mlijeko?

Quote:
PrinceVegeta kaže: Pogledaj post
Nemoguće je da ljudi fundamentalno drugačijih svjetonazora budu i prijatelji, a veza je pogotovo nerealna.
Ma daj, ti se družiš isključivo sa ljudima koji razmišljaju identično ka ti? Poslušati tuđi svjetonazor (pri tom ne mijenjati svoj) i civilizirano filozofirati i trkeljati je stvar osobnog napretka i širenja vidika. Smatram da je vrlo uskogrudno i ograničeno družiti se s ljudima koji dijele posve iste stavove ka i ja
TheAria is offline  
Old 14.02.2018., 21:20   #25
Quote:
Ro_ kaže: Pogledaj post
Nisam tu optimist, mislim da to ne bi funkcioniralo, takvi ljudi se ne mogu razumjeti, a s godinama stvari mogu biti samo gore jer su ljudi s godinama samo sve krući, a ne sve fleksibilniji.
Mogu. Ako se ispočetka ne razumiješ s partnerom ili ako jedno od vas guta knedle svako malo, a to nema veze samo s ljevica/desnica već s masu životnih situacija.
Na primjer ako si uvjereni spuštač daske za wc pa 'toleriraš' nespuštanje, a uistinu ti smeta, onda ćeš jednom puknut i ti i veza. Zašto? Jer nisi pravovremeno riješio potencijalno zapaljivu situaciju. Slijedom toga, s godinama je moralo biti sve gore.

Inače, nefleksibilnost s godinama se više veže uz nove partnere a ne one dugovječnije.



Quote:
lordy kaže: Pogledaj post
Teško, pogotovo kad dodju djeca,a roditelji imaju dijametralno suprotno stajalište kako ih odgojiti jer imaju posve drugačiji sustav vrijednosti u životu.
Šta kad dođu djeca? Dvoje je ušlo u vezu/brak, svjesno svojih razlika, svjesno da će imat djecu i valjda se dogovorilo unaprijed oko bitnih situacija odgoja djece. Neće im djeca past s Marsa, nepripremljenima i iznenađenima.



Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
Naravno. To je jasno svakome tko moze stvarnosti pogledati u oci. Kako hendlati situaciju u kojoj je maloljetna kcer trudna i zeli abortus, ili u kojoj je dijete gej orijentacije, ili, ili....ma ima milijun mogucih situacija u zivotu. I svaka se lakse hendla ako su ljudi slicnih svjetonazora.
Misliš da je to problem samo parova opisanih u uvodnom postu?
Najmanje teško se hendla kad možeš razgovarati, oko različitih svjetonazora, jer ponavljam, svjesno si ušao u takvu vezu/brak.



Quote:
zoroasterix kaže: Pogledaj post
Je li to kad muž sluša Thompsona, a žena Druže Tito mi ti se kunemo?
Otprilike tako. Ili kao da muž gleda horor filmove a žena ljubiće.


Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Kvalitetnih ljudi nema na bacanje kao ni šansi. No ponekad, ma koliko netko bio dobra osoba, neke zajednice nisu moguće. Pristati na markićevca i nekog tko diše i živi u duhu RKC za mene bi bilo pogaziti fundamentalni dio sebe, onaj koji želi da svim ljudima bude dobro i koji vjeruje da smo svi jednako vrijedni (bar na osnovu onog što ne možemo mijenjati). Mogla bih se zaljubiti možda, nikad ne reci nikad, ali ne bih mogla voljeti takvog čovjeka..

Jer biti markićevac nije samo biti desničar i vjernik. To je i biti čovjek koji aktivno radi na tome da drugome bude lošije.
Ne bih se kladila za svakog. Mada me samo sljedbeništvo odbija.
Općenito uzevši ako se radi baš o krajnostima, mislim da ne bi išlo, al koliko ima tih krajnosti?
__________________
Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?
Qloe is offline  
Old 14.02.2018., 21:23   #26
Hvala, ali ne hvala. Ne znam što bi s nekime tko ima stavove koji su nepomirljivi s mojima. Ne mislim da su moji uvijek ispravni niti da ih se treba zacementirati, uvijek dopuštam mogućnost da će mi nešto jednom možda promijeniti trenutnu perspektivu ali sa nekime tko ima radikalne stavove ne vidim kako ni uz naveću želju nać zajednički jezik. Volim racionalnost, šta ću
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Old 14.02.2018., 21:29   #27
Quote:
Qloe kaže: Pogledaj post
Općenito uzevši ako se radi baš o krajnostima, mislim da ne bi išlo, al koliko ima tih krajnosti?
Pa eto, ja sam krajnost. Što više znaš, više ti toga smeta. Zato krajnosti i nema puno. Većina će ipak odabrati život s glavom u pijesku i bit će im simpatično paljenje gej slikovnice na karnevalu i neće u tome vidjeti fašizam. Ja bih s takvim čovjekom izdržala jednu kavu. Suživot teško.

Ne može se o svemu razgovarati. Ljudska prava za mene nisu predmet rasprave u smislu "treba li im to". Zašto da rađam dijete čovjeku koji će to dijete smatrati grešnim ako se jebe prije braka? Koji će ga htjeti izbaciti iz kuće ako zatrudni jer se ipak jebalo prije braka i to bez kondoma jer su oni vražje djelo i jer spolni odgoj nije za našu djecu. Koji će ga vodit psihijatrima ako kaže da je gej. Zašto da sudjelujem u patnji?

Oni pristojniji, koji su većina, neće biti tako radikalni, ali će suptilno dati do znanja što je red, a što nije.

Život je dovoljno težak bez da moramo ratovati u kući.
ex anais is offline  
Old 14.02.2018., 21:35   #28
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Pa eto, ja sam krajnost. Što više znaš, više ti toga smeta. Zato krajnosti i nema puno. Većina će ipak odabrati život s glavom u pijesku i bit će im simpatično paljenje gej slikovnice na karnevalu i neće u tome vidjeti fašizam. Ja bih s takvim čovjekom izdržala jednu kavu. Suživot teško.

Ne može se o svemu razgovarati. Ljudska prava za mene nisu predmet rasprave u smislu "treba li im to". Zašto da rađam dijete čovjeku koji će to dijete smatrati grešnim ako se jebe prije braka? Koji će ga htjeti izbaciti iz kuće ako zatrudni jer se ipak jebalo prije braka i to bez kondoma jer su oni vražje djelo i jer spolni odgoj nije za našu djecu. Koji će ga vodit psihijatrima ako kaže da je gej. Zašto da sudjelujem u patnji?

Oni pristojniji, koji su većina, neće biti tako radikalni, ali će suptilno dati do znanja što je red, a što nije.

Život je dovoljno težak bez da moramo ratovati u kući.
Eksačo, stvarno si radikalna

Mislim da se s tim, ti ih zoveš pristojniji, ja pak kažem umjerenijim može nać na istom putu.
Što je red a što ne... to je danas ionako individualna stvar
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Old 14.02.2018., 21:43   #29
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Kvalitetnih ljudi nema na bacanje kao ni šansi. No ponekad, ma koliko netko bio dobra osoba, neke zajednice nisu moguće. Pristati na markićevca i nekog tko diše i živi u duhu RKC za mene bi bilo pogaziti fundamentalni dio sebe, onaj koji želi da svim ljudima bude dobro i koji vjeruje da smo svi jednako vrijedni (bar na osnovu onog što ne možemo mijenjati). Mogla bih se zaljubiti možda, nikad ne reci nikad, ali ne bih mogla voljeti takvog čovjeka.

Jer biti markićevac nije samo biti desničar i vjernik. To je i biti čovjek koji aktivno radi na tome da drugome bude lošije.
Odlično sročeno, sve potpisujem
Inače, davno, davno, samo bila u vezi s dečkom vjernikom. Dolazio je iz krajeva gdje je normalno da žena rađa 4-5-6 djece, ne radi, briga o kućanstvu, a muškarac zarađuje. Zaljubila sam se, on je znao da sam ateista, ja sam znala da je vjernik. Kad bi prolazili uz crkvu držeći se za ruke, on bi pustio moju ruku i pomolio se. Meni je to bilo smiješno, ali nisam to smatrala problemom. Njemu je, pak, bio problem što ja ne idem u crkvu (niti imam namjere zbog njega), što imam fakultet i radim posao vezan uz putovanja, u to vrijeme sam još bila dovoljno mlada i razmišljala da ću imat dijete (jedno, ne više).....njemu je sve to bilo neprihvatljivo i prekinuo je vezu.
Od tada mi je jako važno da imam lične svjetonazore s partnerom, srećom sa svojim imam skoro pa identične.
Zubicaljubica is offline  
Old 14.02.2018., 21:48   #30
postoje li uopće ženski desničari i praktične katolkinje izvan politike?

doslovno ne poznajem niti jednu ženu koja je zaglavila u tome, ni mlađu ni stariju.

mislim da ne bih mogao biti s radikalnom, ali toliko su rijetke da ne vidim kako bih se uopće mogao dovesti u situaciju da još i o tome moram voditi računa.
seskal is offline  
Old 14.02.2018., 21:49   #31
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Eksačo, stvarno si radikalna

Mislim da se s tim, ti ih zoveš pristojniji, ja pak kažem umjerenijim može nać na istom putu.
Što je red a što ne... to je danas ionako individualna stvar
Da ti pravo kažem, Lelo, meni su ovakve teme smiješne jer smatram da je pronaći osobu koja je relativno normalna, dobra, pametna, duhovita, single i još sukladna tvom svjetonazoru prilična lutrija. A na lutriji, znamo, ne dobije svatko.

Uostalom, nije što sam ja radikalna, već bi me takav jedan čestit Hrvat spucao iz x razloga. Pa bi mi džabe bilo da se i prostrem kao torta slavljeniku i prihvatim njegovo vjernikovanje.
ex anais is offline  
Old 14.02.2018., 21:49   #32
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Pa eto, ja sam krajnost. Što više znaš, više ti toga smeta. Zato krajnosti i nema puno. Većina će ipak odabrati život s glavom u pijesku i bit će im simpatično paljenje gej slikovnice na karnevalu i neće u tome vidjeti fašizam. Ja bih s takvim čovjekom izdržala jednu kavu. Suživot teško.

Ne može se o svemu razgovarati. Ljudska prava za mene nisu predmet rasprave u smislu "treba li im to". Zašto da rađam dijete čovjeku koji će to dijete smatrati grešnim ako se jebe prije braka? Koji će ga htjeti izbaciti iz kuće ako zatrudni jer se ipak jebalo prije braka i to bez kondoma jer su oni vražje djelo i jer spolni odgoj nije za našu djecu. Koji će ga vodit psihijatrima ako kaže da je gej. Zašto da sudjelujem u patnji?

Oni pristojniji, koji su većina, neće biti tako radikalni, ali će suptilno dati do znanja što je red, a što nije.

Život je dovoljno težak bez da moramo ratovati u kući.
Hm. Najprije kazes da si ti krajnost, i da kao takva ne bi mogla biti s nekim tko nije krajnost, ali tko gura glavu u pijesak.

A nakon toga tog " guraca glave u pijesak" prikazujes kao cistu krajnost, ali krajnost koja se nalazi na strani spektra suprotno od tvoje krajnosti.

Hocu reci, to sto si ti opisala uopce nije neki "ne bi se stel mesat" gurac glave u pijesak.
ericsson is offline  
Old 14.02.2018., 21:51   #33
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Hm. Najprije kazes da si ti krajnost, i da kao takva ne bi mogla biti s nekim tko nije krajnost, ali tko gura glavu u pijesak.

A nakon toga tog " guraca glave u pijesak" prikazujes kao cistu krajnost, ali krajnost koja se nalazi na strani spektra suprotno od tvoje krajnosti.

Hocu reci, to sto si ti opisala uopce nije neki "ne bi se stel mesat" gurac glave u pijesak.
Zavrtilo mi se malo. Ček.

Ne bi se štel mešat će reći da nije to baš lijepo, ali nije ni fašizam.
Radikalno lijevi će reći da je fašizam.
Desni će paliti vatru.

Bolje sad?
ex anais is offline  
Old 14.02.2018., 22:02   #34
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Pa eto, ja sam krajnost.
Možda jesi, možda nisi, a možda voliš za sebe reći da si krajnost .
U kontekstu onog što sam ja pisala, krajnost bi bilo upravo ovo što navodiš dalje.


Quote:
Što više znaš, više ti toga smeta. Zato krajnosti i nema puno. Većina će ipak odabrati život s glavom u pijesku i bit će im simpatično paljenje gej slikovnice na karnevalu i neće u tome vidjeti fašizam. Ja bih s takvim čovjekom izdržala jednu kavu. Suživot teško.

Ne može se o svemu razgovarati. Ljudska prava za mene nisu predmet rasprave u smislu "treba li im to". Zašto da rađam dijete čovjeku koji će to dijete smatrati grešnim ako se jebe prije braka? Koji će ga htjeti izbaciti iz kuće ako zatrudni jer se ipak jebalo prije braka i to bez kondoma jer su oni vražje djelo i jer spolni odgoj nije za našu djecu. Koji će ga vodit psihijatrima ako kaže da je gej. Zašto da sudjelujem u patnji?

Oni pristojniji, koji su većina, neće biti tako radikalni, ali će suptilno dati do znanja što je red, a što nije.

Život je dovoljno težak bez da moramo ratovati u kući.
Ni za što. O tom sam i govorila. Ako znaš da nije sposoban vlastito dijete bezuvjetno voljeti, nećeš se petljati s njim.
Sve ostale 'blaže' varijatne /pročitati uvodni post/ imaju realne šanse za opstanak, rekla bih vrlo vjerojatno iste kao lijevo lijevo i desno desno i tako dalje.....

Neki su pisali o uvjerenim katolicima ili slično.
Molim lijepo, a koji su to i kad točno znate jesu ili nisu, tj. drže li i u kojoj mjeri do svojih uvjerenja. Na način na koji se pijanac drži za plot.
Pa kad se radi o njima onda se ti koji se vode kao 'uvjereni' rastaju crkveno, ili se nisu ni ženili crkveno, pa stupaju u drugi brak, pogađaj crkveni kao da su ovce nevine. Želim reći, jako je malo onih koji se Čvrsto drže svojih deklariranih uvjerenja kada se radi o njima.
Ista stvar s 'uvjerenim' ateistima koji pristaju na krštenje djeteta zbog partnera. A zašto ne bi pristali? Njihova stvar i ljudski dogovor, a kako će ih selo nazivat, koga briga.
__________________
Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?
Qloe is offline  
Old 14.02.2018., 22:03   #35
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Zavrtilo mi se malo. Ček.

Ne bi se štel mešat će reći da nije to baš lijepo, ali nije ni fašizam.
Radikalno lijevi će reći da je fašizam.
Desni će paliti vatru.

Bolje sad?
Ok, objasnila si razliku izmedju jednog, drugog i treceg.

Ali ja nisam imao primjedbe u vezi s tom diferencijacijom.

Nego sam pitao zasto si zapocela s time da bi jako tesko mogla imati suzivot s prvim, a nakon toga, prilikom objasnjavanja iz kojih bi razloga takav suzivot bio nemoguc, isla navoditi karakteristike koje pripadaju trecem, a ne prvom.
ericsson is offline  
Old 14.02.2018., 22:06   #36
Quote:
TotallyAria kaže: Pogledaj post
Aha, hoćeš reći ako se upare desničar i desničar, ljevičar i ljevičar, onda nema osobnih razlika ni neslaganja? U tim vezama teku med i mlijeko?
Samo ne bih htio da ovaj biser logičkog zaključivanja ostane nezapažen.

Ako kažeš da će dvoje suprotnih vjerojatno imati problema u vezi, onda tvrdis da će dvoje svjetonazorski istih nužno biti u idiličnoj vezi. Ako je voliš Tita, voliš Hitlera.

Kad će više ta reforma školstva...
Lord Byron is offline  
Old 14.02.2018., 22:07   #37
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Ok, objasnila si razliku izmedju jednog, drugog i treceg.

Ali ja nisam imao primjedbe u vezi s tom diferencijacijom.

Nego sam pitao zasto si zapocela s time da bi jako tesko mogla imati suzivot s prvim, a nakon toga, prilikom objasnjavanja iz kojih bi razloga takav suzivot bio nemoguc, isla navoditi karakteristike koje pripadaju trecem, a ne prvom.
Prvog sam samo spomenula jer su meni to sve slojevi jednog te istog problema. Smeta mi. Iritira me i neznanje i pijesak i radikalnost desnog spektra. Nekad i lijevog.

Možda je Lela u pravu, možda bih prvog nekako uspjela prihvatiti. Tko zna. Ali svadljiva sam, pa bolje za njega da ne bih.
ex anais is offline  
Old 14.02.2018., 22:08   #38
Quote:
sokoba kaže: Pogledaj post
Znači jednostavno u teoriji,dvije osobe s različitim političko-vjerskim uvjerenjima,različitim odgojem.

Takve dvije osobe koje se ne slažu u teoriji po mnogim pitanjima ali imaju neke slične ciljeve koji su možda poprilično bitni, sličnog su temperamenta,
vole slične stvari,slične aktivnosti,nadopunjuju se u mnogim stvarima..
odrasla sam u ljevičarskom okruženju, pod jakim utjecajem noneta komunista i dan danas koliko god nastojim objektivno gledati ljude opet je to nemoguće i imam dozu poveće distance vs. ikakvog desničarenja, tj. čim osjetim takve stavove hladim se instant.
nemoguća je po meni dobra povezanost, ako su različiti svjetonazori u pitanju, koliko god su karakteri i temperamenti možda si ok.
wild rider7 is offline  
Old 14.02.2018., 22:09   #39
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ako kažeš da će dvoje suprotnih vjerojatno imati problema u vezi, onda tvrdis da će dvoje svjetonazorski istih nužno biti u idiličnoj vezi. Ako je voliš Tita, voliš Hitlera.
Pa nisam ja rekla da će dvoje sa suprotnim razmišljanjima imati problema u vezi, a dvoje svjetonazorski istih imati idiličnu vezu. Upravo suprotno Čitaš li ti prije nego postaš kome šta odgovaraš
TheAria is offline  
Old 14.02.2018., 22:12   #40
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Prvog sam samo spomenula jer su meni to sve slojevi jednog te istog problema. Smeta mi. Iritira me i neznanje i pijesak i radikalnost desnog spektra. Nekad i lijevog.

Možda je Lela u pravu, možda bih prvog nekako uspjela prihvatiti. Tko zna. Ali svadljiva sam, pa bolje za njega da ne bih.
Ok. Kuzim.

Tvoja je zivotna deviza: My way, or highway.
ericsson is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:55.