Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2002., 22:07   #41
Re: Re: Re: Re: Re: Sto to ja mogu nauciti od stanovnika pustinje Kalahari?????

Quote:
placebo kaže:
Ako dođe do nuklearnog rata to će biti zato jer su se bogovi međusobno posvađali kome ide ona druga antilopa
Hm, da, Ng bi ipak malo falio ... nije plural već singular.
Lucky Jim is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2002., 22:11   #42
Talking mene samo jedna stvar zanima...ili kako spremiti gnua

Ako bi ti, majki, 'vatao gnua, naprimjer, ICBM-om, da li bi ga se trebalo:

a) prije toga namazati nekim premazom, staviti u pac, uljiti
b)ili ne?

mislim, malo me strah, da bi mu meso izgubilo socnost pri dogotovljavanju.

Ako je izabrano pod a), da li ga je bolje ukokati

1. zoljom,
2. berettom,
3. ili kalasnjikovim?

Jer pretpostavljam da bi se glupa zivotnja opirala mazanju ili salamurenju.

I na kraju, kako se pronadje peceni gnu nakon atomske eksplozije? Ili se mora duboko udisati zrak dok se ne najedes?

NUKLEARNI GNU

potrebno je:

1 mladji gnu, koji nije previse puta migrirao, sto je vazno radi zilavosti mesa;

25 litara maslinovog ulja;

1 grm ruzmarina;

1 lopata vegete;

1 colt 1911 (moze i neko drugo osobno oruzje, ovo je odabrano radi tradicije) sa punim sarzerom (moze i polupraznim, ako ste sigurni u svoje sposobnosti);

1 poveci kazan

1 ICBM sa bar jednom nuklearnom glavom, negdje u Iowi. Salim se, treba biti samo jedna da ne bi doslo do nepotrebnih zrtava.

1 charter za nacionalni park, dom izabranog gnua;

1 vojni zrakoplov;

1 RBK komplet;

1 GPS sustav.

PRIPRAVA:

Charter linijom dolazite do svog plijena, najdrazeg vam i izabranog gnua.
U kazanu pripremite marinadu od maslinovog ulja, grma ruzmarina i pola lopate vegete.
Polako se priblizite gnuu, drzeci Colt u rukama. Nemojte ga previse strasiti, jer ce se dati u bijeg, a vi cete se umoriti, oznojiti, biti jako nervozni,... uglavnom prisjest ce vam vecera.
Roknite gnua Coltom, pazeci da mu ne iscuri bas sav mozak.
mali savjet: ako ste ispucali cijeli sarzer u gnua, prije daljnje priprave povadite metke iz trupla, da meso ne bi primilo metalni okus.
Ugurajte gnua u kazan. Preko onog dijela gnua koji viri izvan kazana pospite onu drugu polovicu lopate vegete, i prelijevajte ju sa marinadom neko vrijeme.
Ocitajte poziciju kazana na GPS sustavu.
Vratite se charterom do Iowe. ukucajte u sustav za kontrolu ICBM-a poziciju kazana.
Pritisnite prekidac.
Sutradan se specijalnim vojnim zrakoplovom vratite do nacionalnog parka-ili onoga sto je od njega ostalo, he, he.
Obucite RBK odijelo.
Izadjite van i pazljivo odite do mjesta gdje se nalazio kazan.
Udahnite zrak. mali savjet za hrabre: ako ste hrabri, na kratko vrijeme ugasite procistac zraka na odijelu. Tako cete moci bolje upiti aromu svjeze dezintegriranog mladog gnua.

DOBAR TEK, GOSPODINE BUSH!!!!!!
neovisan? is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2002., 16:35   #43
It is certainly true that in some important traits--intelligence, law-abidingness, sexual restraint, academic performance, resistance to disease--whites can be considered 'superior' to blacks. At the same time, in exactly these same traits, North Asians appear to be 'superior' to whites. Is someone who believes that there are probably genetic reasons for this a 'yellow supremacist'?"
__________________
the me that you know is now made up of wires; and even when I'm right with you I'm so far away...
m0ris the hands0me is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 02:00   #44
Phil (&co), znanost (antropologija u prvom redu) je odbacila taj koncept primitivnih/naprednih civilizacija i ne smatra se da je zapadan svijet napredniji, već da je napredniji u tehnološkom smislu, ali različite kulture razvijaju se u različitim smjerovima. Misliš li također da ne bi imao ništa za naučiti od tibetanskog lame, ili indijanskog šamana?
Druge kulture imaju npr bolju povezanost s prirodom, naprednije su u duhovnosti ili pak nešto treće.
Mislim da se mi na "zapadu" ipak malo zavaravamo...
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 11:24   #45
Quote:
Potala kaže:
Phil (&co), znanost (antropologija u prvom redu) je odbacila taj koncept primitivnih/naprednih civilizacija i ne smatra se da je zapadan svijet napredniji, već da je napredniji u tehnološkom smislu, ali različite kulture razvijaju se u različitim smjerovima. Misliš li također da ne bi imao ništa za naučiti od tibetanskog lame, ili indijanskog šamana?
Druge kulture imaju npr bolju povezanost s prirodom, naprednije su u duhovnosti ili pak nešto treće.
Mislim da se mi na "zapadu" ipak malo zavaravamo...
Postoje napredne i primitivne civilizacije. Unutar jedna civilizacije postoje naprednije i primitivnije "podcivilizacije". Čak i unutar pojedinih država. Tako je više nego jasno da je Ng danas tamo gdje smo mi bili prije nekoliko tisuća godina. Kao što je jasno kao dan da je danas npr. Kosovo 50 godina iza nas a mi toliko iza Japana. Promatrajući unutar "reda veličine", to dođe na isto.

Civilizacije koje su se pokazale "manje uspješnima" u sukobima s drugim civilizacijama najčešće nastoje ukazati kako su duhovnije. Tako tibetanski lama, koji je sigurno divna i duhovna osoba, nije niti milimetra ispred rimskog pape (ne kažem niti da je iza). Tako niti indijanski šaman nije niti milimetra ispred europske srednjovjekovne vračare (samo što njih nisu štovali nego spaljivali).
__________________
Ovdje bi trebalo stajati potpis. Cenzura ga je izbrisala iako nikome nije smetao. S njime je konacno otisla i legendarna brankica, slava joj.
Tommy Gun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 17:12   #46
Quote:
Tommy Gun kaže:
Tako je više nego jasno da je Ng danas tamo gdje smo mi bili prije nekoliko tisuća godina.
Da, u tehnološkom smislu.

Quote:
Tommy Gun kaže:
Tako tibetanski lama, koji je sigurno divna i duhovna osoba, nije niti milimetra ispred rimskog pape
Ha, ha, ha
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 18:00   #47
OK, natrag s temom na politiku )
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 18:10   #48
Talking

Kak ste full of shit!

Ng je pobijedio na utrci kroz pustinju? Jako dobro. Ajmo sad probati nesto drugo. Neka Ng proba operirati slijepo crijevo nekome od vas. Ili mu povjerite edukaciju svoga djeteta.

Ng zivi u skladu s prirodom? Ne, Ng je rob prirode. Ng ovisi o prirodi, ako Ng-a spici meteor on nece pojma imati sto se dogodilo, a kamoli da ce probati to sprijeciti. Veliki, zlocesti bijeli covjek je ovladao prirodom i uskoro ce biti u stanju krenuti u potragu za nekom novom prirodom.

Gospodo prirodnjaci, samo da vas podsjetim da su i dinosaurusi zivjeli u skladu s prirodom. Lijepo im je priroda vratila. Jelte?

I jos samo da vas podsjetim kako je sasvim u skladu s prirodom da 25% populacije Etiopije crkne od gladi. Jer, pobogu, oni sada uzimaju onoliko resursa koliko im priroda daje. Zar ne?

Jebes tehnologiju.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 19:22   #49
By Phil Lynnot:
Quote:
Ng je pobijedio na utrci kroz pustinju? Jako dobro. Ajmo sad probati nesto drugo. Neka Ng proba operirati slijepo crijevo nekome od vas. Ili mu povjerite edukaciju svoga djeteta.
Dodjes njemu u ruke ili vecini stanovnista zapada isto ces proc.


Quote:
Ng zivi u skladu s prirodom? Ne, Ng je rob prirode. Ng ovisi o prirodi, ako Ng-a spici meteor on nece pojma imati sto se dogodilo, a kamoli da ce probati to sprijeciti. Veliki, zlocesti bijeli covjek je ovladao prirodom i uskoro ce biti u stanju krenuti u potragu za nekom novom prirodom.
Nije on rob, ti bi bio rob da te spicimo u prirodu i to ne zadugo, brzo bo odapeo. Da veliki bijeli covjek je ovladao prirodom mos mislit zato zapadnjaci ginu ko muhe od lavina, poplava, pozara i sl.

Quote:
Gospodo prirodnjaci, samo da vas podsjetim da su i dinosaurusi zivjeli u skladu s prirodom. Lijepo im je priroda vratila. Jelte?
Koja glupost , treba li ovo komentirat? Ili bi ti mozda to prezivio ? Ajme koja provala


Quote:
I jos samo da vas podsjetim kako je sasvim u skladu s prirodom da 25% populacije Etiopije crkne od gladi. Jer, pobogu, oni sada uzimaju onoliko resursa koliko im priroda daje. Zar ne?
Samo da te podsjetim da i na zapadu ima bijede i to u zemljama koje plivaju u lovi a, di nece u Etiopiji.


Zbilja ne znam ko je full of shit
Namche is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 21:37   #50
Cool 1984...:)

Phil Lynott, iskren jesi; no, ja bih dodao nešto ne toliko isključivo: zavisi o kakvom se nivou svijesti radi kod kojih pripadnika plemena. Imaš Bušmanâ, i Bušmanâ – baš, kao i u ljudskoj civilizaciji – imaš osobâ koje integrativno nemaju ni malo civilizacijskog u sebi, kao i onih koji objedinjuju najveća dostignuća ljudske civilizacije ikada.
Inteligencija je sposobnost snalaženja u novim situacijama.
Rekao bih – mnogi vancivilizirani pojedinci brzo nauče pravila civilizacije, upravo zato, jer imaju potporu spontanosti i slobode, čak i genetski ugrađenu u sebi.
Sloboda se ne uči samo – sloboda je i zaraza, magija, okolnost suživljavanja s prirodom i roditeljskim osjećajima svojih sunarodnika, koji postoje odvajkada.
Otklon civilizacija – divljina, može biti uz sve pozitivne konotacije, izuzetno radikaliziran.
Naprimjer – strah je ostatak plemenskog načina življenja, voli se naučeno reći.
Pošto ovo može i ne mora biti – teorija pada u vodu.
Zašto – prvo – nigdje evolucija nije bila konsekutivna; razvoj je nešto toliko mistično, da ga prirodno moraju pratiti skokovi.
U okviru antropološki formiranih grupa na svim prostorima nekadašnje Pangee, a današnjih kontinenata, razvoj se dešavao koliko na kompjutersko-darvinistički način, toliko i na skokoviti način.
Stoga je moguće i dan-danas susresti pripadnike sibirskih plemena, koji su izuzetno primitivni – na granici animalnosti, ali čiji npr. šamani – imaju ne samo stupnjeve prosvijetljenosti, nego izuzetno dobre pjesničke sposobnosti da to iskažu.
Muzika, ne global music, ili world music, nego muzika etnicitetâ, plemenâ, zajednicâ u ili izvan civilizacije, na područjima Kazahstana, Uzbekistana, Kirgistana, Tadžikistana, Kavkaza, Sibira – a koju neki rijetki pojedinci danas otkrivaju – ima potpune osobine kontrapunkta, preklapanja partiturâ – stvarî koje su toliko revolucionarnije od, davno prevaziđenih Oldfielda (koji je izuzetno krao englesku srednjovjekovnu muziku i folklorne motive toga perioda; te iskoristio dati kulturološki moment) ili Vangelisa (koji je priznavao, uz doslovno preuzimanje temâ, utjecaj pravoslavnih kanonskih napjeva Grčke pravoslavne crkve, te hilandarske muzike) ili u današnje vrijeme Mobyja (koji je mora se priznati izuzetno elektronski originalan), (uzeo sam namjerno različite historijske periode i žanrove, trojice kompozitorâ), kompozicijâ koje su možda u rangu jednoga Bacha, s tim što je Bach sistemsko-revolucionarni genij, a ovi muzičari su
haotično-revolucionarni geniji; i s tim što je Bach muzicirao na prilično tehnološki razvijenijem instrumentu, od folklorno napravljenih instrumenata (čisto drvo i drugi materijali), kod kojih je mnogo teže virtuozno muzicirati i postići pravi ton.
Čuo sam ovlaš nešto od toga – i mogu reći, fantastične stvari – uz vrlo dobro muziciranje prisutna je totalna distonija, poigravanje skretnicama i prolaznicama kao podloga; prilično odsustvo tonalitetno-ljestvičnoga potencijala, a razrješenje subdominanta – dominanta – prema tonici se uvijek kontrapunktalno naslućuje – nešto zaista
folklorno-simpatično-mističko-svemirski – nešto za šta je
istočno-mistična muzika (kako neki Zapadnjaci, koji se furaju na to, vole reći), mala maca.
Zaista je očaravajuće čuti ovu muziku, zbog još jedne stvari – ona dovodi do zaključka da ti narodi, narodnosti, tj. plemena čak možda kod nekih pojedinaca genetski imaju urođen apsolutni sluh – jer takvo poigravanje muzičkim oblicima koje se javlja kod većega broja pripadnika tih plemena, u zapadnoj civilizaciji se javlja kod rijetkih pojedinaca – apsolutni sluh mislim u najradikalnijem pogledu, jer je u zapadnoj civilizaciji vrlo rijedak fenomen (npr. Herbert von Karayan je posjedovao apsolutni sluh).
A da li apsolutni sluh može biti urođen genetski, tj. naslijeđen – graniči sa naučnom fantastikom (jer sa apsolutnim sluhom se mogu roditi rijetki pojedinci, što predstavlja individualni, nenaslijeđeni dar) – no i dopunjuje teoriju haosa...
Plemena naravno mogu biti izuzetno primitivna.
Ljudožderi, agresivci; no, ustanovljeno je da su mnogi od takvih neuspjeli ostaci plemenâ, koja su oduvijek postojala.
Oduvijek postojala – evo nas kod nove teze. Pleme ostaje organizacijski nepromijenjeno, ali ima mnogo veći intuitivni filing, jer dopušta onima na većem nivou svijesti u plemenu, da ga vode.
Plemenski ratovi uvijek su bili rijetki.
Mnoge plemenske ratove proizveo je namjerno civilizirani čovjek.
Plemena su osjećala prirodne selekcije prirode, i svjesno se zajednički borila da prevaziđu kataklizme.
Civilizacije su nestajale – neka mala plemena su opstajala za vrijeme rađanja i propasti nekoliko tehnološki razvijenih civilizacija.
No, poenta je ova – Bušmani znaju koliko im je težak život u divljini bez tehnološkog razvoja, a mi u civilizaciji ne znamo koliko smo sretni uz sva pomagala.
Plemena svaku prednost materijalne civilizacije koriste na najracionalniji mogući način; dok civilizirani čovjek zbog neinterakcije sa prirodom, rasipa bogatstva, što mu se od prirode već vraća.
Postoje plemena koja dan-danas, nikad nisu čula ni za jedan tehnološki produkt, niti su čuli za postojanje historije, a sasvim zadovoljno žive – dakle u ljubavi. Ne znaju za ikakve ratove u Afganistanu (sukobi sa Rusima, niti one prije; jer tada nije bilo još sukoba sa Amerima). Ovo govorim iz iskustva, od grupe ljudi, koji su na proputovanju svijetom bili prije godinu i po dana u Afganistanu.
Povijest je izuzetno teško breme – zašto ne bi posjedovali čuda tehnologije bez postojanja povijesti???
Zato što nam tehnologija dobrim dijelom služi da bi zamrzli povijest.
Oslobođenost uma – oslobođenost opterećenja doživljavanja zajednice i teškog životnog rada u zajednici.
No, pitanje ostaje, zašto mi civilizirani ne odemo u takve zajednice.
Činjenica stoji – da nismo tako hrabri za tako nešto.
No, činjenica je i da najbolje komuniciramo u svakom pogledu, sa civiliziranim ljudima, zato što smo u civiliziranom svijetu odrasli.
Isto je činjenica ni da čitava planeta nije još tako civilizirana da se ne bi mogli naći još izuzetno dobri kuci, gdje se može, čak i na duže periode pobjeći od civilizacije, a imati sve čari tehnoloških dostignuća, bez ugrožavanja okolne prirode time.
Vratimo se na priču o Afganistanu. Pleme živi sretno, zadovoljno, stoljećima. Isti su kao mi, vrlo su kulturni, rafinirani, gostoljubivi. Ne operišu slijepo crijevo, jer imaju odličnu probavu. Ne idu kod hirurga, ortopeda. Ne posjećuju psihologe, neuropsihijatre. Ne gledaju televiziju. Ne slušaju radio. Ne sekiraju se oko političkih stranaka. Nisu nikad vodili rat ni sa kim. Nisu nikad prolazili regrutacije. Ne piju alkohol, nisu ni čuli šta je to; ne drogiraju se, ne znaju ni za prirodne, ni za sintetičke droge; govore u okvirima zajednice: "mi radimo", "mi živimo", "mi volimo". Nisu doživjeli poplave, zemljotrese, vulkanske erupcije; kod njih nema pljački, ogovaranja, silovanja, incesta; kod njih nema poremećenih osoba, nema retardiranosti, ne postoji psovka, kod njih niko ne udara nikog, kod njih nema ironičnih obraćanja; kod njih nema gladnih, nema iznemoglih, nema side, nema velikih ili malih boginja, nema hepatitisa B, nema avitaminoze, nema glaukoma, nema dijabetesa, nema proširenih vena, nema težih lomova ruku ili nogu; nikad nije bilo kuge, itd.
Ideja za Rubikovu kocku, za kvantnu teoriju, za kompjuterske strukture mikročipova, korenspondira, i uzimana je, što su mnogi naučnici priznali, iz plemenskih načina zamišljanja univerzuma i života.

Zadnje uređivanje Dream : 24.12.2002. at 11:25.
 
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 23:02   #51
Quote:
Phil Lynott kaže:
Kak ste full of shit!



Gospodo prirodnjaci, samo da vas podsjetim da su i dinosaurusi zivjeli u skladu s prirodom. Lijepo im je priroda vratila. Jelte?

A i ti svasta bubnes i ostanes ziv...
 
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 23:43   #52
A ajmo sad, malo zabave radi, preokrenut pitanje i postavit to ovako

Što Bušman može naučiti od stanovnika tzv. zapadne civilizacije ... a da mu to koristi u svakodnevnom životu

evo recimo, njemu će edukacija iz managementa jaaako koristiti da rasporedi meso antilope za objed, to sigurno inače ne bi znao.

ili bi, recimo, poznavajući logaritame mogao preciznije odrediti putanju koplja

a mogao bi se konačno u svojoj pustinji baviti i svim onim danas jako traženim, preplaćenim, a ustvari sasvim nepotrebnim poslovima kao što je public relations, fotomodel i općenito poslovi u modnoj industriji i tako to ... sve bi mu to pomoglo da preživi.

I da, mogao bi što kaže PL iskapati trasu za vodovod, tako jedno tisuću kilometara ... to je idealna prilika da udje u tudji prostor ... eto prilike za rat i razvoj vojne industrije (efikasnijih kopalja) ... a kud ćeš većeg napretka od vojnog napretka

Stvarno bi mogao puno naučiti od nas ... ma shit

P.S. by the usput, jel' bi TI znao operirat slijepo crijevo?
I otkud znas da oni, sa svojom prehranom i nacinom zivota, uopce imaju problem sa slijepim crijevom?
allegra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 23:52   #53
Quote:
allegra kaže:


a mogao bi se konačno u svojoj pustinji baviti i svim onim danas jako traženim, preplaćenim, a ustvari sasvim nepotrebnim poslovima kao što je public relations, fotomodel i općenito poslovi u modnoj industriji i tako to ... sve bi mu to pomoglo da preživi.

I da, mogao bi što kaže PL iskapati trasu za vodovod, tako jedno tisuću kilometara ... to je idealna prilika da udje u tudji prostor ... eto prilike za rat i razvoj vojne industrije (efikasnijih kopalja) ... a kud ćeš većeg napretka od vojnog napretka

Stvarno bi mogao puno naučiti od nas ... ma shit

P.S. by the usput, jel' bi TI znao operirat slijepo crijevo?
I otkud znas da oni, sa svojom prehranom i nacinom zivota, uopce imaju problem sa slijepim crijevom?
Allegra, ti me nikada ne razocaras ))
 
Odgovori s citatom
Old 24.12.2002., 00:18   #54
hm, crno...

...mogao bi lijepo pokriti pustinju suncevim celijama i prikupljenom elektricnom energijom...nesto.
Kad mu ne treba.

To ti je isto kao i kopati trap za krumpir u Zg. kad ti ne treba.
neovisan? is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2002., 00:25   #55
Ej, majki,

sto se tice dinosaura, mislis li da bi se mi izvukli da npr. onj Korlevic primijeti neku povecu gromadu (kao sto je ona koja je iskopala meksicki zaljev)?
Ja bih radije da sam busman, pa da ne znam sto me je to puklo, nego da sam neki zapadnjak, kao sto, hebi ga, hesam, i da se mjesecima zivciram uz breaking news CNN-a.
Kad te zeli lupiti nesto sto je 500 sa 500 km, tebi je sasvim svejedno.

I na kraju, kao mozes to nase kopkanje po jednom malom, zabitom planetu, koje nije nista dtrugo do presipanje iz supljeg u prazno, nazvati napretkom?

Ma nitko ne moze promijeniti tok majke prirode koja se samo poigrava sa nama?

He, tvoj ericsson, kao moj panasonic. U zabiti nema signala. A i da ima, pa sto onda, ako me nitko ne razumije, osim nekog tko je 600 km daleko i kojem je informacija o tome kako sam okruzen ljudima vrlo cudnog naglaska savrseno nepotrebna.

Daj Ngu mobitel, on ce mozda upotrijebiti neki svjetlucav komad plastike s njega da zavara gnua.
neovisan? is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2002., 00:33   #56
Quote:
Phil Lynott kaže:
Kak ste full of shit!

Ng je pobijedio na utrci kroz pustinju? Jako dobro. Ajmo sad probati nesto drugo. Neka Ng proba operirati slijepo crijevo nekome od vas. Ili mu povjerite edukaciju svoga djeteta.
Samo mi ti nemoj operirati slijepo crijevo. A da zivim u kalahariju, rado bih da mi klinca dragi Ng nauci snalazenju u prirodi.

Quote:
Phil Lynott kaže:
Ng zivi u skladu s prirodom? Ne, Ng je rob prirode. Ng ovisi o prirodi, ako Ng-a spici meteor on nece pojma imati sto se dogodilo, a kamoli da ce probati to sprijeciti. Veliki, zlocesti bijeli covjek je ovladao prirodom i uskoro ce biti u stanju krenuti u potragu za nekom novom prirodom.
A ti nisi rob tehnologije? Ali si i dalje rob prirode. kad zapadne 15 cm snijega, sve se paralizira. Vidis, za cvelike zime 1929. su u Lici npr. sve skole radile. Zasto? Zato jer nisu bile ovisne o tehnologiji.
Zamisli da bude toliko hladno da pocnu cijevi pucati. Gdje bi ti?

Quote:
Phil Lynott kaže:
Gospodo prirodnjaci, samo da vas podsjetim da su i dinosaurusi zivjeli u skladu s prirodom. Lijepo im je priroda vratila. Jelte?
Bas me zanima koji bi narod prije prezivio veliki udar asteroida. Ti sa svojim ericssonom (di ti je odasiljac?), ili Ng.

Quote:
Phil Lynott kaže:
I jos samo da vas podsjetim kako je sasvim u skladu s prirodom da 25% populacije Etiopije crkne od gladi. Jer, pobogu, oni sada uzimaju onoliko resursa koliko im priroda daje. Zar ne?

Jebes tehnologiju.
A mislis li da im se to dogadjalo prije nego sto su primili zapadnjacki nacin razmisljanja? Da li su prije dolaska velikog zapadnjaka bile poznate takve gladi u Africi?
Mislis li da je na svakom podrucju primjenjiv zapadnjacki model gospodarenja zemljom?
Ili pretpostavljas da bi u Ognjenoj zemlji moglo zivjeti 700 milijuna lavova? S obzirom da tamo bas nesto i nema krupne divljaci?
neovisan? is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2002., 08:47   #57
ako si pametan od svakog ces nesto nauciti
ako si glup , nitko te nicemu ne moze nauciti

Ng sve sto treba je u stanju napraviti

nekako si mislim da si PL bas i nije u stanju ista napraviti

ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2002., 09:34   #58
Quote:
neovisan? kaže:
A mislis li da im se to dogadjalo prije nego sto su primili zapadnjacki nacin razmisljanja? Da li su prije dolaska velikog zapadnjaka bile poznate takve gladi u Africi?
Da.
__________________
Ovdje bi trebalo stajati potpis. Cenzura ga je izbrisala iako nikome nije smetao. S njime je konacno otisla i legendarna brankica, slava joj.
Tommy Gun is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2002., 10:04   #59
Question ŽIVJETI U PUSTINJI ILI STVARATI PUSTINJU ?

Quote:
Phil Lynott kaže:
I jos samo da vas podsjetim kako je sasvim u skladu s prirodom da 25% populacije Etiopije crkne od gladi. Jer, pobogu, oni sada uzimaju onoliko resursa koliko im priroda daje. Zar ne?
Nije u skladu s prirodom već u skladu s neokolonijalizmom. Ne umiru oni od gladi zbog nekakve prirode (iako bi toga bilo, ali mnogo manjoj mjeri), već zbog svih onih koji Afriku mrcvare već pola tisućljeća. To je domeni politike (osobito FREE TRADE) i svjetske ekonomije. Danas se ne trguje (javno) robovima, ali položaj Afrike u svjetskoj podjeli rada nije se bitno promijenio.

No vratimo se prvotnom pitanju: što tko može naučiti.

Mi od Bušmana možemo naučiti kao se može od pustinje učiniti ljudsko obitavalište.
Oni od nas mogu naučiti kako se od ljudskog obitavališta pravi (otrovna) pustinja.
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2002., 18:34   #60
Vidi vidi koliko ovdje ima onih koji su blizu prirodi i medju sobom komuniciraju bushmannetom. Pardon internetom.

Kolika je sansa da se ja nadjemu gol i bos u Kalahariju? I da li biste, ak vam crkne kablovska televizija radije kraj sebe imali mene ili Nga? Nego ajd da pustimo sad zajebanciju.


Scenariji 1.

Zemlju treba pogoditi golemi asteroid. Pogodite tko ima spoznaju o tome. Ja ili Ng? I pogodite tko moze nesto poduzeti (pa makar i bilo bezuspjesno)?


Scenariji 2.

Klimatske promjene dovode do ekstremnog zahladjenja ili zatopljenja na zemlji. Tko ima tehnologiju procesuiranja (grijanja ili hladjenja) zraka? Tko ce prezivjeti? Cik?



Jebate, nevjerojatno koliko ima ljudi koji mrze svoj zapadni svijet u kojem zive i koji im je dao sve sto znaju i sve sto jesu i u ime politicke korektnosti, ekoloske svjesnosti i ostalih demagoskih smicalica preferiraju polugole divljake.



Aj sad svi u dzunglu!
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:50.