Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2010., 16:48   #141
Quote:
Cesc Fabergas kaže: Pogledaj post
zanima me ima li američka ambasada dobiti uvid u kaznenu evidenciju građana RH koji aplicira za vizu i dali pošto je meni nastupila rehabilitacija, oni mogu uopće doći do podatka da sam bio kažnjavan?

Po zakonu ne.
Brazil is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 23:20   #142
planiram otici raditi na kruzer, ali me muci dobivanje vize iz razloga sto imam kazneni prekrsaj. Proslo je 4 godine od pravovaljanje osude (dobio sam uvjetnu na 3 godine), a saznao sam da je rehabilitacija 3 godine. Znaci jos dvije godine i brise mi se to iz dosjea. Naravno da se meni ne ceka, nego da bih htio otici na kruzer sto prije. Ali se bojim da ce osim potvrde da se protiv mene trenutno ne vodi kazneni postupak (koju cu kako sam procitao dobiti bez problema), zahtijevati i izvadak iz kaznene evidencije. I onda naravno vidjeti da sam osuden za kazneno djelo i nista od vize, odnosno nista od posla.

da li je netko bio u slicnoj situaciji? da li mi netko moze reci sto traze na ambasadi da se im donese?
eXecutioner is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 13:49   #143
Gdje se to vadi? Da li se mora ići u mjesto svog prebivališta? Prebivalište mi je u Lici, a imam prijavljeno boravište u Zg-u. Mogu li to dignuti negdje u Zagrebu?

Hitno!
jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 16:54   #144
Quote:
Mapy kaže: Pogledaj post
Meni nije nešto jasno. Ako digneš tu potvrdu o nekažnjavanju i iskoristiš je za jedan posao, a ti se recimo hoćeš prijavt na više natječaja. Kako onda? Jeli možeš kopirat potvrdu ili moraš za svaki natječaj dizat novu potvrdu? Jer kad predaš sve potrebne papire za natječaj jeli su to originali ili predaješ kopije a poslije na uvid orginale ne kužim...

Molim vas ako mi netko može odgovori ?
jesi saznala??
Superbare is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 12:48   #145
pozdrav svima

evo ovak, trebao bih početi radit kod frenda u kafiću na prijavu...e sad, njemu treba potvrda o ne kažnjavanju i ako sam ga dobro razumio, nešto iz porezne

e sad, imam pitanje...prije 5 godina imao sam prometnu u kojoj nisam bio kriv, vucaro se po sudovima da bi to na kraju otišlo u zastaru...prije ovog posla radio sam na crno u jednoj firmi, pošto sam imao mobitel na pretplatu, oni su mi rekli da će mi plačat račune za mob i prebacili su adresu na firmu da tamo dolaze računi...u međuvremenu je propala, ja promjenio broj mobitela, računi nisu bili plačani i meni je samo došla ovrha na kućnu adresu, a da nikakvu obavijest prije nisam dobio od tele2...

Hoće li mi otežati ova dva slučaja dolazak do potvrde o nekažnjavanju?
gogo208 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 12:50   #146
Ne, to nisu kazneni postupci i nemaju s tim nikakve veze.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2010., 10:11   #147
evo moj problem kao maloljetnik sam osuden na krivotvorenje novca kazna je bila PBI (poboljsani briga i nadzor) isto kao maloljetnik vise puta sam uhvacen alkoholiziranom stanju na biciklu po noci bes svetla kazna sudski ukor

recimo da planiram otici van uzmimo za primjer sj amreika posto su tam ostre mjere za primanje novih drzavljanja dali bi mogao dobiti potrebne papire za ulazak u zemlju i stjecanje drzavljanstva s obzirom na sve kazne kao maloljetnik?
(kao stariji maloljetnik nisam bio kaznjavan)
i dali mi se izbrisao dosje na policiji s navrsenih 18 ?
Nikola 9876 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 21:33   #148
Razni obrasci na netu i printanje

Samo da pitam: sprintal sam si obrazac Z-2 od MUP-a i ono uvjerenje o nekažnjavanju i sad idem sutra na murju i na sud u Ilicu. Dal će mi to priznat il će se derat i filozofirat ili će samo eventualno naplatit par kuna? Mislim samo pitam jer inače zakaj to stoji u .pdf-u na netu s uputama kak popunit . Kaj kažu propisi i kakva su vaša iskustva? Oćemo li ikad imat e-državnu upravu ili im je ovo samo ukras na webu ??
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 15:15   #149
Quote:
Nikola 9876 kaže: Pogledaj post
... dali bi mogao dobiti potrebne papire za ulazak u zemlju i stjecanje drzavljanstva s obzirom na sve kazne kao maloljetnik?
(kao stariji maloljetnik nisam bio kaznjavan)
i dali mi se izbrisao dosje na policiji s navrsenih 18 ?
Brisalo se, a i ako slučajno nije, ne smije se koristiti, tako da nemaš brige. Možeš si slobodno sređivati papire i pobjeći u nepoznato.


Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
... Dal će mi to priznat il će se derat i filozofirat ili će samo eventualno naplatit par kuna?...
Priznat će ti.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 21:37   #150
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post


Priznat će ti.
je bio danas tam i naravno da su priznali ali je opaska bila da moram napisat da tražim uvj o nekažnj u svrhu zaposlenja a napisao sam da tražim radi operativne provjere za posao zaštitara što je u biti ispravno al ovi u Ilici seru li ga seru, dve babe napuhane do bola i deru se na sve oko sebe. Lako im se tam derat al nek se ne čude ak popuše šaku poslije posla, ja sam pitom i progutam sva sranja al netko će ih jednog dana nokautirat ak ne prestanu srat. Jednostavno babama nije nikad ništa po volji i moraju ali moraju svakog maltretirat da po dva tri puta ispunjava one glupe formulare. Strašno. Koja ljiga od ljudi
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 14:26   #151
pozdrav.

dali se moze uvjerenje o nekaznavanju podici sa putovnicom. osobna je u izradi. uvjerenje mi treba hitno radi posla.

hvala
__________________
small step for men, but huge for the ant!!!
raus_black is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 14:45   #152
Quote:
raus_black kaže: Pogledaj post
pozdrav.

dali se moze uvjerenje o nekaznavanju podici sa putovnicom. osobna je u izradi. uvjerenje mi treba hitno radi posla.

hvala
Obzirom da je to punovažni dokument u RH, gotovo sam siguran da može.
ac_thunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 12:34   #153
ako si osuđen uvjetno na 6 mjeseci zatvota uvjetno na godinu dana, i ta godina prođe da li je moguće dobiti potvrdu u nekažnjavanju( ili o ne vođenju postupka).. no stvar je u tome što svi traže portvdu o nekažnjavanju ? :/ i kaj sad to znači, jel se može to dobiti il ne zbunjena sam
heybaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 21:11   #154
Quote:
heybaby kaže: Pogledaj post
ako si osuđen uvjetno na 6 mjeseci zatvota uvjetno na godinu dana, i ta godina prođe da li je moguće dobiti potvrdu u nekažnjavanju( ili o ne vođenju postupka).. no stvar je u tome što svi traže portvdu o nekažnjavanju ? :/ i kaj sad to znači, jel se može to dobiti il ne zbunjena sam
može se dobit!!!
i to nemora proći ni ta godina dana, nego istog trena kad presuda bude pravomoćna


Mena zanima jel može neko drugi podići potvrdu umjesto mene???

pls odgovor što prije
zujalikus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 18:32   #155
Evo možda ovo bude koristilo nekome kome treba potvrda za inozemstvo

Sukladno članku 86.st.5. Kaznenog zakona građani imaju pravo tražiti podatke iz kaznene evidencije („potvrdu o nekažnjavanju“) za sebe samo u svrhu ostvarivanja prava u stranoj državi. Zahtjevi se predaju osobno, po punomoćniku ili putem pošte. Uz ispunjen obrazac zahtjeva potrebno je priložiti državni biljeg u iznosu od 40,00 kn i fotokopiju osobne iskaznice ili putovnice. Zahtjevi se zaprimaju i potvrde izdaju svakim radnim danom od 9,00-13,00 h u Ministarstvu pravosuđa, Upravi za kazneno pravo, Odjelu za kaznene evidencije u Zagrebu, Savska cesta br. 41 / XXV (Zgrada Zagrepčanke, 25. kat. Tel. 01/6321 701)
__________________
Kad tražite savjet, razmislite o mogućnosti njegova prihvaćanja.
Orion99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 23:17   #156
kolega ide raditi van,i treba mu tu iz Zga baš ta potvrda o nekažnjavanju...mora li sam doći obaviti to ili može netko u njegovo ime koga on ima tu???? ajde hića javite
nihil nihil is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 08:22   #157
taj netko njegov treba imati ili kod jb ovjerenu punomoc da moze podici uvjerenje ili moze predati papire u njegovo ime te to oni drugi dan pošalju preporuceno postom na kucnu adresu podnositelja zahtjeva - tako sam ja za svoju dragu napravio ili pak sve njima posalje postom pa mu oni vrate natrag.
miroslav12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 10:49   #158
Pozdrav svima,

imam jedan problem, i veliki upitnik koji mi visi nad glavom, a neznam kome se obratiti za pomoć!

Dakle, prije godinu dana sam se potukao sa jednim dečkom, proveo noć u zatvoru i zaradio prijavu za remećenje javnog reda i mira,platio kaznu 600 kn, i to je to.

E sada imam priliku zaposliti se u jednoj banci (pošto sam diplomirao na ekonomiji), pa me zanima da li sada postoji kakav moj dosje ili evidencija vezan uz taj nemili događaj, odnosno da li će mi to predstavljati problem kod zapošljavanja u banci i sličnim radnim mjestima?? Te, da li ja mogu dobiti potvrdu o nekažnjavanju ako mi zatreba??

Molim Vas da mi čim prije odgovorite, jer sam stvarno zabrinut zbog toga.

Unaprijed hvala svima na odgovoru!
Pozdrav!
matija1401 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 17:28   #159
Quote:
matija1401 kaže: Pogledaj post
... zaradio prijavu za remećenje javnog reda i mira,platio kaznu 600 kn, i to je to.

...da li će mi to predstavljati problem kod zapošljavanja u banci i sličnim radnim mjestima??
Te, da li ja mogu dobiti potvrdu o nekažnjavanju ako mi zatreba??
slobodno makni taj ? iznad glave, nemaj straha, od utvare to ti srce zebe...
-taj tvoj incident je prekršaj, pravomoćan.. (sitna stvar)
-neće predstavljati problem
-možeš dobiti i tu "potvrdu"
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 23:16   #160
Hvala najljepše na odgovoru! Stvarno si me utješio, nadam se da neće biti nikakvih problema! Da li me kod zapošljavanja u banci mogu tražiti još kakvu potvrdu osim te o nekažnjavanju??
matija1401 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:23.